• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מועד ב' – סקר בחירות 2019S

למי תצביעו בבחירות לכנסת ה22 (ספטמבר 2019)?

• מחל - הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה

הצבעות: 11 11.0%
  • פה - כחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד

הצבעות: 25 25.0%
  • טב - הימין המאוחד הבית היהודי - האיחוד הלאומי - הימין החדש

הצבעות: 4 4.0%
  • ודעם - הרשימה המשותפת

הצבעות: 1 1.0%
  • ל - ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן

הצבעות: 16 16.0%
  • שס - התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

• ג - יהדות התורה והשבת אגודת ישראל – דגל התורה

הצבעות: 0 0.0%
  • מרצ - המחנה הדמוקרטי בהנהגת הורוביץ, שפיר וברק

הצבעות: 17 17.0%
  • אמת - העבודה – גשר בראשות עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס

הצבעות: 3 3.0%
  • זן - זהות – תנועה ישראלית יהודית בהנהגת משה פייגלין

הצבעות: 12 12.0%
  • כף - עוצמה יהודית

• רק - רון קובי הימין החילוני נלחמים בכפייה החרדית

• כ - נעם – עם נורמלי בארצנו

• ז - עוצמה כלכלית קולם של העסקים בישראל

• ק - זכויותינו בקולנו – לחיים בכבוד

• נץ - כל ישראל אחים לשוויון חברתי

• ף - הפיראטים - כי כולנו באותה סירה והכל אותו שייט

• ץ - דעם – כלכלה ירוקה מדינה אחת

• יף - כבוד האדם

• י - מנהיגות חברתית

• קי - מפלגת הגוש התנ"כי

• ינ - איחוד בני הברית – התנועה הנוצרית הליבראלית

• מפלגה אחרת

• פתק לבן

• לא אצביע

הצבעות: 7 7.0%

• סך הכל מצביעים
    100
  • Poll closed .
מצב
הנושא נעול.
דרך אגב העובדה שאנשים בכלל ממשיכים לסמוך על מה שמפורסם בכלי התקשורת ביחס לביבי (או בכלל) היא אירוניה במיטבה, שכן כל מה שתיקי 2000 ו-4000 עוסקים בהם זה שני גופי תקשורת מהגדולים במדינה שהיטו/הבטיחו להטות את אופן הסיקור שלהם בתמורה להטבות כאלו ואחרות.

+1000

פשוט הזוי.

אמצעי התקשורת בישראל עובדים בעיקר עבור עצמם והאמת היא לא נר לרגליהם, הם יטו אמת, יפגעו באינטרס הכלל, וישקרו בלי בעיות עבור רווחים כספיים והשפעה פוליטית.

הקריאה לחרם של נתניהו מבחינתי היתה צריכה לבוא מזמן. אין פה שום "פגיעה בחופש ביטוי" כל עוד היא וולונטרית ולא מלווה בחוק שכופה זאת.

בדיוק כמו שקריאה של נתניהו לחרם על אתר הסולידית (למשל) היא לא פגיעה בחופש הביטוי, כל עוד היא וולונטרית ולא מלווה בחוק שכופה זאת.

דוגמא לחוק בעייתי מבחינת חופש הביטוי הוא הצעת חוק ישראל היום שנתמך דווקא על ידי אחרים ולא נתניהו. לדעתי הצעת חוק ישראל היום הוא הפגיעה האמיתית בחופש הביטוי. מצחיק אותי שנתניהו הוא היחיד שנחקר שם, והוא דווקא זה שהתנגד בסוף ... עוד אירוניה.

אני חושב שמבחינת ניגוד עניינים שעשוי להיווצר כתוצאה מההלוואה, עדיף שילוה מאדם אחד שאנחנו יודעים מיהו מאשר שילוה מבנק
למה הוא צריך הלוואה, הבחור שווה מיליונים.... מה הוא דלפון, אביון, מסכן....
למה לא לארגן דף התרמות לרהמ, הכי טוב.

למה הוא צריך הלוואה, הבחור שווה מיליונים.... מה הוא דלפון, אביון, מסכן....
למה לא לארגן דף התרמות לרהמ, הכי טוב.
כי זו לא הלוואה אלא מתנה בתחפושת

זה דווקא לגמרי ברוח הסולידית, הכסף הפרטי שלו ממשיך לעבוד בשבילו ומכניס לו יותר מהריבית שהוא צפוי לשלם על ההלוואה הזאת.

מצביע פשוט גם יכול לקבל החלטה למי להצביע לפי עמדת המפלגה לגבי שינוי החוק, או לגבי הפעלת המנגנונים האחרים.
כאן בדיוק הכשל. אם מצביע פשוט היה יכול לקבל החלטה בכל נושא שחשוב לו ולהצביע לה, לא היה צריך את כל המנגנונים שיש בדמוקרטיות מערביות כדי לייצר איזונים ובלמים. המצביע הפשוט שלך לא משפיע על נושאים הרבה יותר חשובים מאשר הסעיף בחוק שקובע מה דינו של ראש ממשלה שהוגש נגדו כתב אישום.
תקן אותי אם אני טועה, אבל הדוגמא שאתה הבאת היא לשומר סף שמתלוננים עליו שלא עושה שימוש בסמכותו כשומר סף,
לא בדיוק. לפי החוק צריך אישור לקבל מימון מחברים בעלי הון והמבקר החליט לתת את האישור הזה.
אני לא נכנס לפרטים של שיקול דעתו. האישור לאחר שביבי עצמו התחייב לבית המשפט העליון לתת פרטים ופשוט לא עשה זאת, מריח רע מאד, אבל אולי בעיני אוהדיו זה מוסיף לו נקודות - גם לשקר לבית המשפט, גם להוכיח שהמינוי של מתניהו הצליח וגם להראות שביבי לא יכניס יד לכיס לעולם - מלך.

חשוב לציין שהכתב השמיט (אולי בכוונה) את הנתון שב-10 השנים האחרונות גברים חרדים עלו מ-40% ל-48% בשיעור תעסוקה (וזה המדווחים...), והנשים עלו מ-63% ל-75.5%. אצל הגברים יש הרבה מה לשפר, אצל הנשים המספר עבר את המספר הכללי באוכולוסיה. נראה שנתניהו יודע לעבוד על הנושא גם עם "השותפים הטבעיים". אחלה שר אוצר היה ביבי ב-2003-2005 תאמינו לי. חבל שכראש ממשלה הוא פחות משקיע בזה.

פספסתי משהו, "למה חייבים להצביע [כחול לבן / ליברמן]" = איך בדיוק חינוך חינם מגיל 0 בשווי מיליארדי שקלים יתמרץ חרדים לעבוד? (תזכורת: תקציבי הישיבות והכוללים הם פחות מ-2 מיליארד ש"ח בשנה).
עוד משהו שאני מפספס, יש כרגע 7250 חרדים בצה"ל (ו-50% מהם לוחמים). גויסו 3000 בשנת 2017 בהשוואה ל-2200 ב-2014 - עלייה קבועה של 9% לשנה.
חוק הגיוס שליברמן "נלחם עליו בשיניים" מבקש:
הוועדה המליצה בדו"ח לקבוע יעד גיוס לצה"ל ולשירות לאומי של 3,996 חרדים בשנת 2018 ולהעלות אותו ב-8% בכל שנה עד 2020. לאחר מכן ממליצה הוועדה להעלות את שיעור המתגייסים ב-6.5% בשנה עד ל-5,635 בשנת 2023. בשנים 2027-2024 ממליצה הוועדה להעלות את שיעור הגיוס ב-5% עד ל-6,844 חרדים בשנה.
מה ההבדל הגדול?

מילא היית אומר לי שלפיד וליברמן נלחמים על ביטול כפיית הגיוס, הקטנת תקציב הכוללים והקטנת מדינת הרווחה ששומרת על החרדים. אבל הם רוצים עוד מאותו דבר + יותר ממה שפוגע.

נערך לאחרונה ב:
מתוך הכתבה:
המטרה לא יכולה להיות הפיכת החרדים לחילונים, ולו רק בגלל שאין זו מטרה מתקבלת על הדעת בחברה הרואה עצמה כפלורליסטית
...
האם זה צודק והאם זה בכלל אפשרי לחייב בלימודי ליבה את מי שאינם מעוניינים בכך? בשני המקרים, התשובה חיובית.
כלומר, זה לא פלורליסטי להפוך אותם לחילונים, אבל נכפה עליהם להיות "חרדים אחרת"...

חשוב לציין שהכתב השמיט (אולי בכוונה) את הנתון שב-10 השנים האחרונות גברים חרדים עלו מ-40% ל-48% בשיעור תעסוקה (וזה המדווחים...), והנשים עלו מ-63% ל-75.5%. אצל הגברים יש הרבה מה לשפר, אצל הנשים המספר עבר את המספר הכללי באוכולוסיה. נראה שנתניהו יודע לעבוד על הנושא גם עם "השותפים הטבעיים". אחלה שר אוצר היה ביבי ב-2003-2005 תאמינו לי. חבל שכראש ממשלה הוא פחות משקיע בזה.

פספסתי משהו, "למה חייבים להצביע [כחול לבן / ליברמן]" = איך בדיוק חינוך חינם מגיל 0 בשווי מיליארדי שקלים יתמרץ חרדים לעבוד? (תזכורת: תקציבי הישיבות והכוללים הם פחות מ-2 מיליארד ש"ח בשנה).
עוד משהו שאני מפספס, יש כרגע 7250 חרדים בצה"ל (ו-50% מהם לוחמים). גויסו 3000 בשנת 2017 בהשוואה ל-2200 ב-2014 - עלייה קבועה של 9% לשנה.
חוק הגיוס שליברמן "נלחם עליו בשיניים" מבקש:

מה ההבדל הגדול?

מילא היית אומר לי שלפיד וליברמן נלחמים על ביטול כפיית הגיוס, הקטנת תקציב הכוללים והקטנת מדינת הרווחה ששומרת על החרדים. אבל הם רוצים עוד מאותו דבר + יותר ממה שפוגע.
הנושא העיקרי בכתבה הוא חינוך והטענה היא שבלי לחייב ילדים ללימודי ליבה, ישראל תדרדר מאד מבחינה כלכלית.

הנושא העיקרי בכתבה הוא חינוך והטענה היא שבלי לחייב ילדים ללימודי ליבה, ישראל תדרדר מאד מבחינה כלכלית.
אחלה. הוא מקשר בין חינוך ליכולת שלהם לעבוד ולתרום לפריון ומסיק שחייבים לקדם ממשלת אחדות. אני שואל, מה מקדמי ממשלת האחדות (כביכול. ליברמן וכחול לבן) באמת מבטיחים שגורם לנו להאמין שהם יגדילו את היכולת של החרדים לתרום לפריון?

אחלה. הוא מקשר בין חינוך ליכולת שלהם לעבוד ולתרום לפריון ומסיק שחייבים לקדם ממשלת אחדות. אני שואל, מה מקדמי ממשלת האחדות (כביכול. ליברמן וכחול לבן) באמת מבטיחים שגורם לנו להאמין שהם יגדילו את היכולת של החרדים לתרום לפריון?
בעיני זה טריוויאלי.
הטענה במאמר היא שאפשר לכפות לימודי ליבה בכל בתי הספר בארץ ושממשלה עם חרדים לא תקדם את האג'נדה הזו וממשלה בלי חרדים (או ממשלת אחדות עם חרדים, אולם שקיומה אינו תלוי בהשתתפותם בה) כן יכולה וחייבת לקדם אותה.
ברור שאפשר להתווכח עם ההנחות ואפילו עם המטרה. זכותו של כל מצביע חילוני להגיד שהלוואי וכל ישראל היתה נראית כמו בני ברק ומאה שערים ושכמחצית מהילדים יקבלו חינוך ברמה של עולם שלישי ופחות מזה. המאמר פונה למי שמעדיף עתיד אחר למדינה.

המאמר פונה למי שמעדיף עתיד אחר למדינה.
אין עתיד אחר למדינה. לא בעוד שני דורות.
"החיים אינם משחק מחשב. אין אפשרות ללחוץ על undo או reset עתידיים אם יתברר ששגינו היום. כשהמאיימים על עצם קיומנו מצטיידים ביכולות שוברות שוויון, ביטחון לאומי ימשיך לחייב שלישראל יהיה צבא של עולם ראשון, וזה לא יוכל להתקיים ללא משק של עולם ראשון. היכולת לקיים משק עולם ראשון בעתיד נקבעת היום בבתי הספר של ישראל.
...
כשכמחצית מילדי ישראל מקבלים השכלה של עולם שלישי – והם שייכים לחלקים הגדלים במהירות הרבה ביותר – זו לא תהיה אוכלוסייה שתוכל לתפעל משק עולם ראשון כשתגדל, עם כל המשתמע מכך על יכולתה העתידית של ישראל להגן על עצמה."

אין עתיד אחר למדינה. לא בעוד שני דורות.
"החיים אינם משחק מחשב. אין אפשרות ללחוץ על undo או reset עתידיים אם יתברר ששגינו היום. כשהמאיימים על עצם קיומנו מצטיידים ביכולות שוברות שוויון, ביטחון לאומי ימשיך לחייב שלישראל יהיה צבא של עולם ראשון, וזה לא יוכל להתקיים ללא משק של עולם ראשון. היכולת לקיים משק עולם ראשון בעתיד נקבעת היום בבתי הספר של ישראל.
...
כשכמחצית מילדי ישראל מקבלים השכלה של עולם שלישי – והם שייכים לחלקים הגדלים במהירות הרבה ביותר – זו לא תהיה אוכלוסייה שתוכל לתפעל משק עולם ראשון כשתגדל, עם כל המשתמע מכך על יכולתה העתידית של ישראל להגן על עצמה."
גם אותי זה מטריד, והרבה מעבר לפן הכלכלי, אבל תחזיות רחוקות בדרך כלל אינם מדוייקות.
אני מאמין שחילונים יכולים לחיות עם חרדים ושחרדים יכולים ללמוד ולהיות מהנדסי תוכנה ורופאים, אבל מסכים שלפי ההעדפות הנוכחיות של החרדים בישראל, אנחנו הולכים למקום לא טוב.

הטענה במאמר היא שאפשר לכפות לימודי ליבה בכל בתי הספר בארץ
כל פעם שמישהו כותב משהו כמו (מהכתבה)
בארה"ב, היכן שליבת לימודים היא חובה על כולם, חרדים מקבלים חינוך ברמות גבוהות יותר המאפשרות להם לבחור באקדמיה ובחיים מקצועיים וגם להישאר חרדים.
אני מתעצבן...
הבן אדם לא יודע על מה הוא מדבר. כל מי שמבקר בניו יורק וניו גרזי, מוזמן לבקר בשכונות חרדיות להמהדרין. הרבה מאוד מחברי הפורום הישראלים כאן, מדברים אנגלית הרבה יותר טוב מתושב רגיל שם (בקריאה וכתיבה, המצב גרוע עוד יותר...). כמובן שיש הרבה "חרדים" שלומדים ברמה טובה, אבל זה כבר קשור בהגדרת "חרדים". בישראל, חלק מההגדרה היא, שלא לומדים, עובדים וכו (בהכללה).
בכל מקרה, מי שיצליח ללמד בכפייה ציבור שלם, נראה לי ישבור שיא עולמיD:

אני מאמין שחילונים יכולים לחיות עם חרדים ושחרדים יכולים ללמוד ולהיות מהנדסי תוכנה ורופאים, אבל מסכים שלפי ההעדפות הנוכחיות של החרדים בישראל, אנחנו הולכים למקום לא טוב.
"... להזנחת התשתיות האחרות תפקיד חשוב מאוד בתהליך כתוצאה מהפניית תקציבים אזרחיים (שהיו גבוהים או דומים לממוצע ה-OECD במשך אותם עשורים) לכיוונים סקטוריאליים ואינטרסנטיים."
כל עוד עסקני המפלגות החרדיות מטים את החוקים והתקציבים לכיוונים סקטורילים ואינטרסנטים לא יהיה שינוי. המצב ימשיך בהתאם לתחזית הדמוגרפית, ועם תאוצה גדלה והולכת.

בעיני זה טריוויאלי.
הטענה במאמר היא שאפשר לכפות לימודי ליבה בכל בתי הספר בארץ ושממשלה עם חרדים לא תקדם את האג'נדה הזו וממשלה בלי חרדים (או ממשלת אחדות עם חרדים, אולם שקיומה אינו תלוי בהשתתפותם בה) כן יכולה וחייבת לקדם אותה.
ברור שאפשר להתווכח עם ההנחות ואפילו עם המטרה. זכותו של כל מצביע חילוני להגיד שהלוואי וכל ישראל היתה נראית כמו בני ברק ומאה שערים ושכמחצית מהילדים יקבלו חינוך ברמה של עולם שלישי ופחות מזה. המאמר פונה למי שמעדיף עתיד אחר למדינה.
1. אני לא מסכים עם העיקרון וחושב שיש דרך נכונה יותר להביא את החרדים לתרום לפריון העבודה, אבל זה ויכוח עקר אז אין סיבה להמשיך אותו.
2. לפיד לא כפה לימודי ליבה ב2013-2015. הוא הוריד תקציבים למוסדות שאין בהם ליבה (והפכו את זה חזרה ב-2016 כחלק מההסכמים הקואליציוניים). מה זה פתר לשיטתך ומה גורם לך להאמין שעוד חודשיים אם תהיה פה ממשלה בראשות כחול לבן הם כן יכפו על כל החרדים ללמוד ליבה?

מה זה פתר לשיטתך ומה גורם לך להאמין שעוד חודשיים אם תהיה פה ממשלה בראשות כחול לבן הם כן יכפו על כל החרדים ללמוד ליבה?
אני לא יודע מה כחול לבן יעשו, אבל אני יודע שאם הקואליציה לא תשתנה המצב בטוח לא ישתנה. ביבי יתן לחרדים את כל מה שהוא נותן להם היום והרבה יותר, בלי לדרוש מהם דבר מלבד קואליציה.
לפיד לא היה מספיק חזק בשביל לדרוש לימודי ליבה אבל הוא כן הצליח לקצץ את קיצבאות הילדים, והפלא ופלא - הילודה במגזר החרדי אכן ירדה בעקבות הקיצוץ בקיצבאות הילדים עד שקמה קואליציה חרדית שהגדילה שוב את קיצבאות הילדים.

לפיד לא היה מספיק חזק בשביל לדרוש לימודי ליבה אבל הוא כן הצליח לקצץ את קיצבאות הילדים, והפלא ופלא - הילודה במגזר החרדי אכן ירדה בעקבות הקיצוץ בקיצבאות הילדים עד שקמה קואליציה חרדית שהגדילה שוב את קיצבאות הילדים.
על מה בדיוק אתה מדבר?
אם אתה מדבר על לפיד האב, שכשהוא היה בממשלה קוצצו קצבאות הילדים בצורה דרסטית מאיזור של 850 ש"ח לילד (מהילד החמישי), הקצבאות האלו מעולם לא חזרו.
מאז קצבאות הילדים מדשדשות בטווח שבין 120-250, בצורה שאהיה מאוד מופתע אם יש לה השפעה על הילודה.

@AIML מה?
EO0N8P6.jpg

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
ה אגח"ים ממשלתיים עולמיים קצרי מועד צמודי מדד שוק ההון 8
O החזקה של מדד אג"ח עם מועד פירעון 2-5 שנים כעת שוק ההון 31
B גרין קארד לבן זוג - תזמון מועד ההגירה אוף טופיק 3
P מועד ההכנסה בצ'ק - זמן הקבלה או הפרעון? (עוסק) מיסים 0
מ מועד תחילת חישוב תשואה בפוליסת חסכון שוק ההון 0
ע מועד תשלום מס שוק ההון 2
ש [מועד עדכון הנתונים בבורסות חו"ל] שוק ההון 4
guesto דיבידנדים בקרן סל עד מועד החלוקה שוק ההון 1
E מועד גביית דמי ניהול שוק ההון 2
ה קופת גמל להשקעה, איחור מועד משיכה צרכנות פיננסית 2
הק995 מכירת ניירות אמריקאיים בין מועד המוות לירושה שוק ההון 11
I מועד תשלום על מניות של חברה שנמכרה לחברה אחרת שוק ההון 0
ג האם ניתן להקדים מועד קבלת המשכנתא? נדל"ן 3
E מועד אחרון להפקדה לקופ"ג להשקעה. שוק ההון 1
A השפעה של מועד רכישת ני"ע שוק ההון 3
amidar פער (גדול?) בין מועד חלוקת הדיבידנד למועד הופעת הכסף בתיק שוק ההון 11
יערה אג״ח קצר מועד, מישהו? שוק ההון 5
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20

נושאים דומים

Back
למעלה