• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למכור ביוקר, לשבת על הגדר ולקנות בזול

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
795
שאלה תאורטית שיש לי, נניח מצב שבן אדם לא גריידי מדי ורוצה רק להפיק את הכמות כסף המקסימלית בטווח של 10-15 שנה ואנחנו מניחים שתהיה מפולת גדולה בטווח הזה(סטטיסטית לפי השוק)
האם בן אדם שקנה ETF על סנופי לפני שנה, ראה שהיא הגיעה לפיק ומוכר הכל ויושב ומחכה, יכול להיות שבזמן הזה תהיה עוד עליה של 5, 20 , 300 אחוז עד שהיא תפול ויכול להיות שהוא יצא בדיוק שבוע לפני הנפילה הגדולה של 40 אחוז ומעלה.
ואז חיכה וקנה מחדש בכל הכסף שלו שוב ETF על סנופי ויכול להיות שוב שפתאום תהיה התאוששות והוא ירווח הרבה ויכול להיות שתהיה עכשיו עוד קריסה גדולה.
אבל השאלה פה הבעצם אם הוא הצליח למכור ולהוריד מזה את המס ואת האחוזים הנוספים שהקרן עשתה לפני הנפילה ואחרי שמכר(אם היא עשתה) ולהוריד מכל זה את הירידות שאולי יקרו לאחר שיחזור ויקנה מחדש והסכום הזה יהיה חיובי ואולי אפילו גדול, יוצא שכלכלית הוא עשה רווח הרבה יותר גדול מאשר שאם רק היה מחכה את הנפילה ואת כל התאוששות, או שאני מחמיץ כאן עוד שיקול?
ברור לי לגמרי שזה לנסות "להכות את השוק" ואף אחד באמת לא יודע אם עכשיו או 4 שנים יקרוס ובעצם הפסדת את הזמן הזה בשוק, אבל האם מבחינה מתמטית האסטרטגיה הזאת לא יעילה יותר ללקנות ולהחזיק?(לטווח של פחות מ15 שנה כמובן)
או שמא במצב כזה שנגיד יש קריסה גדולה אז לחכות עד שהמחירים יהיו נמוכים בהרבה אחוזים מהפיק ואז לקנות עוד פשוט ולהוסיף לקיים?
האסטרטגיה הזאת נשמעת לי הרבה יותר קורצת משום שאני לא באמת מתכנן לשמור כסף ולפרוש ולחיות בעלות מינמלית, יש לי מטרות שאני רוצה לקנות שעולות יחסית הרבה כסף שאני צריך לעשות לבד בטווח יחסית קצר(בשביל להנות מהן כמו שצריך), אני מבין לחלוטין שזה בגדר הניחוש ועם הרבה יותר סיכון אבל מעניין אותי לדעת רק אם הפוטנציאל תשועה ביחס לסיכון באמת משמעותי מספיק לקחת את הסיכון הזה.
מצטער על החפירה ותודה מראש על העזרה והנקודות מבט החדשות שהפורום הזה הביא לי.
*לא מבקש יעוץ, לא ממליץ ורק רוצה ללמוד

כן. למכור בשיא ולקנות בשפל זו אסטרטגיה טובה בהרבה מקנה והחזק. מכל בחינה שהיא.
אסטרטגיה עוד יותר טובה אפילו, היא לא רק למכור בשיא אלא גם לפתוח פוזיציית שורט.
אם אתה יכול לעשות את זה, לך על זה בכל הכוח. שקול גם מינוף משמעותי.
לרוע מזלי, עד היום לא נתקלתי או שמעתי על מישהו שיודע לעשות את זה, אז אשמח אם תוכל, כמחווה של רצון טוב, לעדכן גם אותי (אפשר בהודעה פרטית) כשהשוק יגיע לשיא, ולאחר מכן כשהוא יגיע לשפל.

כן. למכור בשיא ולקנות בשפל זו אסטרטגיה טובה בהרבה מקנה והחזק. מכל בחינה שהיא.
עדיף גם להחזיק רק את המניות הטובות שיעלו ולא את כל השוק.

וברצינות: @ImCarryGG , קרא את הילוך מקרי בוול סטריט.

עד היום לא נתקלתי או שמעתי על מישהו שיודע לעשות את זה
זה כל כך הזכיר לי את זה, שהייתי חייב:
"אני נמצא בעסק הזה כבר 61 שנה ואני לא מסוגל לעשות זאת. גם לא הכרתי מישהו שיכול לעשות זאת. גם לא פגשתי מישהו שמכיר מישהו שיכול לעשות זאת."
ג'ק בוגל, באדיבות המתורגמן הפיננסי

"הסולידית שלום,
אני רוצה לקנות בזול ולמכור ביקר. האם זה שווה?"

לדעתי זו שאלה שעולה לראש להרבה שמתחילים. גם לי. אחרי כמה זמן בשוק מבינים שאין דרך. מה שאני עושה - משקיע אחוז מסויים שאני מרגיש איתו בנוח במניות והשאר באג"ח, ואשקול שתהיה ירידה משמעותית להעביר את החלק האג"חי + כספים חדשים למניות. גם במקרה הזה, יכול להיות שהשוק יפול בעוד 30% אחרי שהוא כבר נפל - אז באמת אי אפשר לדעת.

לרוע מזלי, עד היום לא נתקלתי או שמעתי על מישהו שיודע לעשות את זה, אז אשמח אם תוכל, כמחווה של רצון טוב, לעדכן גם אותי (אפשר בהודעה פרטית) כשהשוק יגיע לשיא, ולאחר מכן כשהוא יגיע לשפל.
סגור, רק אל תשכח לעדכן גם אותי שהכדור בדולח שלך יצפצף כן? :lol:
קרא את הילוך מקרי בוול סטריט.
ברשימת ספרים שאני הולך לקרוא לפני שאני שם משהו בשוק, אתחיל איתו, תודה
זה כל כך הזכיר לי את זה, שהייתי חייב:
ג'ק בוגל, באדיבות(מחקתי בגלל הלינקים)
יכול לעשות ועשה כנראה שהוא כן מכיר ופגש(לא חסר אנשים שהמזל והניחוש שלהם השתלבו טוב ביחד), לטווח מספיק רחוק אחוז הניחושים הטובים של כולנו שואף ל0..
לדעתי זו שאלה שעולה לראש להרבה שמתחילים. גם לי. אחרי כמה זמן בשוק מבינים שאין דרך. מה שאני עושה - משקיע אחוז מסויים שאני מרגיש איתו בנוח במניות והשאר באג"ח, ואשקול שתהיה ירידה משמעותית להעביר את החלק האג"חי + כספים חדשים למניות. גם במקרה הזה, יכול להיות שהשוק יפול בעוד 30% אחרי שהוא כבר נפל - אז באמת אי אפשר לדעת.
באופן אישי כי אני צעיר עם מטרות די שאפתניות מסלול של 100 מניות(לפחות עד הפרישה) כנראה יהיה יותר מתאים למטרה שלי, כמובן שעוד לא בדקתי את הסיבולת שלי "על אמת" ואף אחד לא יודע מה יקרה, אולי יש מישהו בפורום שעשה ניחוש מדהים ויהפוך למילרדר בקרוב :roll:

אתה יודע מה זה גרידי?
בסוף הכל תלוי פרספקטיבה, אולי לדעת הסולידית שמסתפקת במעט יחסית הכמות כסף שאני צריך בשביל לפרוש ולחיות טוב היא מוגזמת ובשביל דן בלזירין זה כמות כסף שתספיק לו לחודש של מחייה כמו שהוא מגדיר לחיות טוב.

אני יודע שאצטרך לקחת סיכונים יותר גדולים מהסיכונים ה"סולידים" בשביל להגיע למטרות שלי, לא מדאיג אותי כל עוד יהיה לי מספיק ידע בראש שאדע מספיק פרטים לפני הסיכון שאבחר לקחת

באופן אישי כי אני צעיר עם מטרות די שאפתניות מסלול של 100 מניות
זה לא מסתדר עם:
יש לי מטרות שאני רוצה לקנות שעולות יחסית הרבה כסף שאני צריך לעשות לבד בטווח יחסית קצר

אופק ההשקעה קובעת לך את הקצאת המניות בתיק, סיבולת סיכון באה אחריו במכלול השיקולים.

אופק ההשקעה קובעת לך את הקצאת המניות בתיק, סיבולת סיכון באה אחריו במכלול השיקולים.
כנראה שבלבלתי את הזמן הקצר בנקודת מבט שלי לשלך ;), אני מתכוון לתקופה של 15 שנה וכמובן שיש גם תוכנית משיכה ולא הכל אפשר לקנות בשנה אחת

שאלה תאורטית שיש לי, נניח מצב שבן אדם לא גריידי מדי ורוצה רק להפיק את הכמות כסף המקסימלית בטווח של 10-15 שנה ואנחנו מניחים שתהיה מפולת גדולה בטווח הזה(סטטיסטית לפי השוק)
האם בן אדם שקנה ETF על סנופי לפני שנה, ראה שהיא הגיעה לפיק ומוכר הכל ויושב ומחכה, יכול להיות שבזמן הזה תהיה עוד עליה של 5, 20 , 300 אחוז עד שהיא תפול ויכול להיות שהוא יצא בדיוק שבוע לפני הנפילה הגדולה של 40 אחוז ומעלה.
ואז חיכה וקנה מחדש בכל הכסף שלו שוב ETF על סנופי ויכול להיות שוב שפתאום תהיה התאוששות והוא ירווח הרבה ויכול להיות שתהיה עכשיו עוד קריסה גדולה.
אבל השאלה פה הבעצם אם הוא הצליח למכור ולהוריד מזה את המס ואת האחוזים הנוספים שהקרן עשתה לפני הנפילה ואחרי שמכר(אם היא עשתה) ולהוריד מכל זה את הירידות שאולי יקרו לאחר שיחזור ויקנה מחדש והסכום הזה יהיה חיובי ואולי אפילו גדול, יוצא שכלכלית הוא עשה רווח הרבה יותר גדול מאשר שאם רק היה מחכה את הנפילה ואת כל התאוששות, או שאני מחמיץ כאן עוד שיקול?
ברור לי לגמרי שזה לנסות "להכות את השוק" ואף אחד באמת לא יודע אם עכשיו או 4 שנים יקרוס ובעצם הפסדת את הזמן הזה בשוק, אבל האם מבחינה מתמטית האסטרטגיה הזאת לא יעילה יותר ללקנות ולהחזיק?(לטווח של פחות מ15 שנה כמובן)
או שמא במצב כזה שנגיד יש קריסה גדולה אז לחכות עד שהמחירים יהיו נמוכים בהרבה אחוזים מהפיק ואז לקנות עוד פשוט ולהוסיף לקיים?
האסטרטגיה הזאת נשמעת לי הרבה יותר קורצת משום שאני לא באמת מתכנן לשמור כסף ולפרוש ולחיות בעלות מינמלית, יש לי מטרות שאני רוצה לקנות שעולות יחסית הרבה כסף שאני צריך לעשות לבד בטווח יחסית קצר(בשביל להנות מהן כמו שצריך), אני מבין לחלוטין שזה בגדר הניחוש ועם הרבה יותר סיכון אבל מעניין אותי לדעת רק אם הפוטנציאל תשועה ביחס לסיכון באמת משמעותי מספיק לקחת את הסיכון הזה.
מצטער על החפירה ותודה מראש על העזרה והנקודות מבט החדשות שהפורום הזה הביא לי.
*לא מבקש יעוץ, לא ממליץ ורק רוצה ללמוד
צריך זמן לזה. אני מכרתי באוקטובר והתכוונתי לחזור לשופינג כשישתקם ואז רואים את השוק עף, במיוחד כשחדשים ויודעים שהממוצע תשואה לסנפי הוא 6-7 והנה, בחינות, עבודה והסנפי מדגדג את ה7, אז את אומרת לעצמך, נו כשיירגע אקנה ועיסוקים ועניינים ופתאום זה 20% ואת מרגישה מטומטמת. מצד שני, התשואה שלי באפיקים אחרים-פקדונות והלוואות חברתיות ששמתי כתחליף + התשואה מסוף מרץ 18 כשנכנסתיי לראשונה ועד ה21 לאוקטובר הייתה כ20%, אז בסך הכל התשואה שלי היא כ23% והתיק רפאים שזנחתי באוקטובר עומד על תשואה של 4% בלבד. בדיעבד הרווחתי, אבל אם היה לי זמן בכל העיסוקיםשלי לחזור ולראות מה קורה וגם קצט שכל להבין מה קורה אחרי תיקון וש7%זה לא הפיק, זה משהו כמו 25% אז כן. גם בין לבין ביררתי על בתי השקעות חלופיים וניהלתי מו"מ עם זה שהייתי בו... קיצר, גם לי בתחושה זה נכון, אבל צריך להבין שאקטיביות דורשתשבאמת תפנה לכך זמן. בגישה הזו תומך אחד סוחרים המומנטום המצליחים DAVID RYAN זה לא הגישה הנפוצה בפורום - רוב המשקיעים כאן פסיביים

דן בלזירין זה כמות כסף שתספיק לו לחודש של מחייה כמו שהוא מגדיר לחיות טוב.

אני יודע שאצטרך לקחת סיכונים יותר גדולים מהסיכונים ה"סולידים" בשביל להגיע למטרות שלי
למיטב ידיעתי הוא משחק פוקר למחייתו. יכול להיות שזה כיוון טוב.
*לא מייעץ או ממליץ

כי לא נשמע לי הצעד הכי חכם לקנות כמה מכוניות בשווי מליון צפונה בשנה, מה עם קצת להראות אהבה לכל אוטו לפני? :lol:
צריך זמן לזה. אני מכרתי באוקטובר והתכוונתי לחזור לשופינג כשישתקם ואז רואים את השוק עף, במיוחד כשחדשים ויודעים שהממוצע תשואה לסנפי הוא 6-7 והנה, בחינות, עבודה והסנפי מדגדג את ה7, אז את אומרת לעצמך, נו כשיירגע אקנה ועיסוקים ועניינים ופתאום זה 20% ואת מרגישה מטומטמת. מצד שני, התשואה שלי באפיקים אחרים-פקדונות והלוואות חברתיות ששמתי כתחליף + התשואה מסוף מרץ 18 כשנכנסתיי לראשונה ועד ה21 לאוקטובר הייתה כ20%, אז בסך הכל התשואה שלי היא כ23% והתיק רפאים שזנחתי באוקטובר עומד על תשואה של 4% בלבד. בדיעבד הרווחתי, אבל אם היה לי זמן בכל העיסוקיםשלי לחזור ולראות מה קורה וגם קצט שכל להבין מה קורה אחרי תיקון וש7%זה לא הפיק, זה משהו כמו 25% אז כן. גם בין לבין ביררתי על בתי השקעות חלופיים וניהלתי מו"מ עם זה שהייתי בו... קיצר, גם לי בתחושה זה נכון, אבל צריך להבין שאקטיביות דורשתשבאמת תפנה לכך זמן. בגישה הזו תומך אחד סוחרים המומנטום המצליחים DAVID RYAN זה לא הגישה הנפוצה בפורום - רוב המשקיעים כאן פסיביים
כן לפעמים השוק לא צפוי, ואני מוכן לקבל את זה שנגיד אוציא את הכסף ואז הוא יקפוץ בעוד 20 ואפילו 40 אחוז לפני שיקרוס, השאלה כבר אז היא האם זה באמת צעד כלכלי פרקטי כי לא בטוח שההפסד בקפיצה שווה את הקנייה במחיר נמוך יותר אחרכך, מקווה שיהיה לי זמן לזה אפשר לבנות לזה משוואה ולראות עד כמה עליה של השוק אחרי היציאה אפשר לסבול ועדיין "המהלך" הכלכלי הזה היה שווה.
קצת מדאיג אותי את האמת להכנס יותר לתחום ההשקעה האקטיבית ושל המומנטום כי אני יודע ששרלטנים שם לא חסר(בכל זאת זה לרוב מיועד לקהל יעד שלא בודק הכל לעומק לפני שהוא נכנס למים), אולי שאלמד באופן מקיף את ה"תורה" הפסיבית אתקדם לשם בצעדי חתול כי גם ככה יש לי קצת כסף להשקיע והרבה זמן ללמוד(מתחיל להתרגל לחיי הסטודנט :lol:)
למיטב ידיעתי הוא משחק פוקר למחייתו. יכול להיות שזה כיוון טוב.
*לא מייעץ או ממליץ
את רוב הכסף הוא ירש מאביו, למרות שהוא ואחיו שחקני פוקר די טובים(הוא מנהל גם כמה עסקים לפי מה שראיתי אחרי שפרש מפוקר מקצועי)
בכל מקרה סטטיסטית יש לך יותר סיכוי נגד הבית בבלאק גאק וגם יותר קל ללמוד לספור קלפים מלהמר מליונים על תנועות ידיים ושפתיים:roll:

התיק רפאים שזנחתי באוקטובר עומד על תשואה של 4% בלבד. בדיעבד הרווחתי, אבל אם היה לי זמן בכל העיסוקיםשלי לחזור ולראות מה קורה וגם קצט שכל להבין מה קורה אחרי תיקון וש7%זה לא הפיק, זה משהו כמו 25% אז כן. גם
זה נראה כמו נסיון מפותל לא להכיר בזה שגם את, כמו כל אחד ואחת אחרים, לא מצליחה לתזמן את השוק
בגישה הזו תומך אחד סוחרים המומנטום המצליחים DAVID RYAN
נו טוב, גם הוא פיספס כמוך...
vGCic1K.png

רוב המשקיעים כאן פסיביים
אמת. והם גם משקיעים לטווח של עשרות שנים, ולא חודשים בודדים, ולכן מה שקורה ביום שישי או בפרסום הדוחות הרבעוני הקרוב ממש לא מעניין אותם.

אמת. והם גם משקיעים לטווח של עשרות שנים, ולא חודשים בודדים, ולכן מה שקורה ביום שישי או בפרסום הדוחות הרבעוני הקרוב ממש לא מעניין אותם.
מעניין מאד, במה עוד אתעניין? בביבי ושרה עשו ככה וככה היום?

זה נראה כמו נסיון מפותל לא להכיר בזה שגם את, כמו כל אחד ואחת אחרים, לא מצליחה לתזמן את השוק

נו טוב, גם הוא פיספס כמוך...
vGCic1K.png
הקרן הזו חדשה, הוא מהדור שלפני האלגו. הביצועים שלה לא בהכרח טובים, אבל בינתיים יש לי דמה של כמה פרוטפוליאים מהשיטה שלו, שבעיקרה EPS שנה לשנה, רבעון לרבעון וצמיחה משנה לשנה-הכל מעל 30% זה ככה הגרסה הרזה, אז בשוק דובי זה עובד. הקרן שלו מחורבנת, אך קיימת כמדומני פחות משנה. אבל בכמה ראיונות הוא אכן מודה שכשהאלגו נכנסו היה לו קושי להתאים עצמו. נראה איך ילך לו.
כן, זה סוג של תרוצים, אבל גם קשיחות מחשבתית מסוימת. קראתי המון כמה זמן לוקח תיקון ולדעתי מאמצע אוקובר החל תיקון, זה לא הייתה סתם יציאה, זה היה מספר ימים שבהם אינדיקטורים כמו סמי,ראסל ותחבורה נפלו ממש והויקס היה גבוה וצעקתי בטלפון על האחים שלי, שאני לא מבינה מתחיל תיקון ולא מדברים על זה והם אמרו שאין לי בטן ולא פועלים ככה. אז החישוב לתיקון הוא חודש-חודשיים בסוף נובמבר נכסתי לטבילה והשוק התנהג בצורה מאניה דיפרסיבית, ביומיים המניות שלי עלו 5% ואז נפלו ומכרתי ב2% למטה. והשוק שב להתדרדר ואז באמצע דצמבר הגיע הדד ליין ועלה איזה נתון -משהו מרשות מחוזית רשמית כלשהי שקשה לי למצוא את הנתון שהצפי לצמיחה ב2019 הוא 0.5% וההחלטה שלי הייתה-עבר הזמן, סקר ממשלתי צופה צמיחה אפסית- זה לא תיקון, זה מיתון. השארתי כ10% מהכספים בברוקר דולרים אבל היה הרבה שקלים, יכולתי לקנותאינדקס או משהו, אבל הקונספציה התגבשה. למעשה היא כבר עמדה בהיכון מאוגוסט, זה נשמע מוזר, אבל העליות הפחידו אותי, פחד גבהים. הייתי מקשיבה נון סטופ להרצאות ארגמדון בנוגע למחזור 10 שנים, לבעיות אשראי, להאטה עולמית וכ"ו וכ"ו, למרות שבעליה של דצמבר ה26 אני זוכרת שפתחתי את הטויקס בגרפים והוא היה מועמד קלאסי לשורט ועם זאת, גם בגלל פקפוק קל במדדים טכניים היה קשה לי לשנות קונספציה. ז"א בדצמבר היו לי שני מועדים שסחרתי בכלי הכי מסוכן -הטויקס, ה24 ועוד יום-עשיתי תשואה של 8% ומעלה ביום. ז"א כבר התחלתי להתפרנס מהקונספציה שלי, קראתי וביררתי על כלים לתשואה בירידות, אפילו חשבתי לעצמי את המחשבה הנוראית של לקנות את הטויקס ב26 בסוף היום ולישון על מדד הפחד הזה, הייתי ברכבת הרים הזו בנובמבר בסקאלה נמוכה יותר והייתי בטוחה שיחלו ירידות
גם האגו מכשלה, ממש. הרי הרגשתי כמו נביאה ואין בלתי וגם הכתי את השוק (לחלוטין במזל) כשנכסתי אחרי ירידות פברואר.
אנשים שדיברתי איתם ובדקו מה החזקתי, לא האמינו, מהתשואות, אז פשוט עפתי על עצמי, הרגשתי שנולדתי עם אינסטינקטים לשוק ההון. חטא ההיבריס
בהתחלה עוד קשקשתי על אפקט סוף בחודש TOM והכל יירגע ולקח לי זמן גם להבין את הראציונל של ביטול העלאות ריבית
מישהו גמיש ומהיר, היה זונח את הקשיחות הזו ומזהה את הפוטנציאל מהר, או חודש אחרי, או מברר יותר, או פשוט לא מייחס לעצמו כוחות על מפגרים בגלל רצף של מזל. אני חוזרת, לא הפסדתי, להפך אני הרבה לפני הפרוטפוליו שזנחתי וגםככל שהשוק הכה הרגשתי שאני צריכה ללמוד עוד הרבה- לראשונה הבנתי מה המשמעות של כסף קל, מה המשמעות של המחלה ההולנדית ביחס לשקל דולר, מה המשמעות של מלחמת הסחר, מה המשמעות של סוחר זר ועליות נמוכות יותר, סקרינרים, עונות ועוד הרבה נושאים ועדיין, אני חשה שתהיה עוד כשנה של עליות מעכשיו. ופה אני באמת מתקשה, כי הייתי במבחנים ואתמול-חודשיים אחרי העברת כספים לאינטראקטיב צפיתי במדריך וזהו, התוכנית להכנס באוקטובר -להיות עם גיליון מוצדק ומבוסס של מניות, אולי אפילו ניתוח DCF תזרים מזומנים עתידי, לחזור להרבה מהבחירות הקודמות ולכמה חדשות ויהיה טוב

כן לפעמים השוק לא צפוי, ואני מוכן לקבל את זה שנגיד אוציא את הכסף ואז הוא יקפוץ בעוד 20 ואפילו 40 אחוז לפני שיקרוס, השאלה כבר אז היא האם זה באמת צעד כלכלי פרקטי כי לא בטוח שההפסד בקפיצה שווה את הקנייה במחיר נמוך יותר אחרכך, מקווה שיהיה לי זמן לזה אפשר לבנות לזה משוואה ולראות עד כמה עליה של השוק אחרי היציאה אפשר לסבול ועדיין "המהלך" הכלכלי הזה היה שווה.
חשוב שתבין מה זה אומר להיכנס אחרי שהשוק קורס (או ליתר דיוק בזמן שהשוק קורס, כי אתה לא באמת יודע אם הקריסה נגמרה או לא)..
בדיעבד זה נורא נחמד לבוא ולהגיד שאם היית נכנס בתחילת 2009 היית עושה קופה גדולה, אבל זה מאוד שונה להיות שם באותו רגע ולהיכנס לשוק עם כל כסף שלך, כמה חודשים אחרי קריסה של כמה מוסדות פיננסים גדולים ורגע אחרי שמאות אלפי אנשים שאיבדו את ביתם\עבודתם, כשיש קריסות בסדר גודל שאתה מדבר עליהן הבירכיים רועדות כשאתה רוצה להיכנס לשוק כי אתה לא יודע אם מחר השוק הולך להמשיך לקרוס עוד יותר או שהגענו לתחתית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O למכור "הרבה" בזול או "מעט" ביוקר? התפתחות אישית 28
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
C מכירת espp - האם משנה מאיזה הקצאה למכור שוק ההון 10
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
Flex למכור או להמשיך להשכיר? נדל"ן 6
אחד_שיודע האם למכור דירת 3 חדרים במעלה אדומים, עם תזרים חודשי שלילי? נדל"ן 28
H האם למכור VTI בשביל VT? שוק ההון 11
א לא מצליח למכור כבר מעל חודש - אין היענות נדל"ן 33
א למכור RSU עכשיו או לחכות לפנסיה ולחסוך מס שוק ההון 3
de dud האם למכור את הדירה לכסות משכנתא ולהעביר לחול? אוף טופיק 54
breezblock למכור או לא למכור - מה השיקולים נדל"ן 7
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
N קרן כספית - למכור או להחזיק ? שוק ההון 4
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
deussex שאלות תם - איך למכור רכב נכון, בלי ליפול על נוכל + לא להיפגע אוף טופיק 45
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M איך לא למכור דירה בזול מידי בשוק עולה נדל"ן 15
K להשכיר או למכור? עוד התלבטות נדל"ן 37
ק תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים - למכור ולעבור, או לא לגעת? שוק ההון 22
ט למכור GBTC בגלל פרמיה שלילית הולכת וגדלה? השקעות אלטרנטיביות 43
N למכור דירה לאשתי ?! נדל"ן 14
M האם כדאי מתישהו למכור? לאחר עשור של גאות שוק ההון 9
J לקנות דירה שניה, או למכור את הראשונה ולקנות דירה יקרה? נדל"ן 9
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
M דילמה - למכור או להשאיר דירה עם אישורים להרחבה נדל"ן 8
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
Plato זוג עם שני ילדים בדילמת מחיר למשתכן - למכור ולקנות? נדל"ן 4
S להשכיר את הדירה או למכור נדל"ן 19
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
Yos קרן אג"ח שהעלתה דמי ניהול - למכור/להחזיק? שוק ההון 7
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 601
I הלוואה מהברוקר במקום למכור עם מס (מק"מ בחסר) שוק ההון 48
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
T למכור הכל לטובת בלאקרוק: קה"ש + תיק ממוסה שוק ההון 7
יהודה שוורץ למכור או לבנות? נדל"ן 15
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40
Y האם כדאי למכור אג"ח לפני חלוקת ריבית?אחרי? או שזה לא משנה... שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה