• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמו כולם..בניית תיק חדש. סבבה?

• פותח הנושא Meee
  • פורסם בתאריך

Meee

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
קראתי, נברתי, למדתי וחפרתי. ועדיין...אשמח לשמוע.
זה התיק שאני מתכוון לבנות (בן 35. משקיע לטווח ארוך ומטרה כמו כולם). אני לא רוצה להמיר לדולרים אלא הכל בש"ח.
35% - אג"חים ממשלתיות - חצי צמוד וחצי קבוע. דמי ניהול 0%.
33% - ISHARES CORE S&P 500 UCITS ETF. דמי ניהול 0.07%
10% - ISHARES CORE MSCI EM IMI UCITS ETF. דמי ניהול 0.18%
10% - ISHARES CORE MSCI EUROPE UCITS ETF EUR. דמי ניהול 0.12%
7% - קסם Russell 2000 KTF מנוטרלת מטח". דמי ניהול 0%
5% - קסם NIKKEI 225 ETF. דמי ניהול 0.55%
חסר לי פה הקצאה לקנדה ואוסטרליה אבל בהינתן דמי הניהול אני מוותר.

מה דעתכם?

היי,

נראה לי מורכב למדי, עם קרנות שהן בעייתיות (קסם מנוטרלת מט"ח ומלכודת מס, קסם עם דמי ניהול 0.55%).
חוץ מזה זה קצת סולידי לטעמי אבל כל אחד וסיבולת הסיכון והמטרות שלו.

בנושא אחר לא ברור לי למה אתה "לא רוצה להמיר לדולרים אלא הכל בש"ח", אשמח לשמוע ממך למה החלטת את זה.

נשמע אחלה. מנסה גם בימים אלו ליישם תיק דומה מאוד.

הדברים שאנשים נאלצים לעשות עד שיביאו לנו את IWDA...

קסם מנוטרלת מט"ח - מדוע זה מלכודת מס? הולך עליה לRUSSELL2000 כי דמי הניהול 0%.
קסם עם דמי ניהול גבוהים - זה הכי זול שמצאתי כמדד לבורסה ביפן. יש רעיונות אחרים?
תוכל להסביר מה סולידי מדי לטעמך (אולי אלמד משהו :))?

לגבי ההמרות-אני לא מבין לחלוטין את מנגנוני העמלות בגין ההמרה, אבל בהינתן המרה משח לדולר, הפקדות רבעוניות שוטפות שיצריכו גם המרות ואז מתישהו המרה חזרה מדולר לשח מרגיש לי סיפור לא משתלם. אשמח להבין אם זה טעות.

לגבי ההמרות-אני לא מבין לחלוטין את מנגנוני העמלות בגין ההמרה, אבל בהינתן המרה משח לדולר, הפקדות רבעוניות שוטפות שיצריכו גם המרות ואז מתישהו המרה חזרה מדולר לשח מרגיש לי סיפור לא משתלם. אשמח להבין אם זה טעות.
זה יאפשר לך להחליף את כל הניירות המניתיים בתיק שלך בנייר אחד בדמי ניהול יותר נמוכים ולקבל פיזור עולמי יותר מדויק.
תעשה חישוב האם זה משתלם או לא. קח בחשבון עמלות ק/מ ודמי ניהול.

זה יאפשר לך להחליף את כל הניירות המניתיים בתיק שלך בנייר אחד בדמי ניהול יותר נמוכים ולקבל פיזור עולמי יותר מדויק.
תעשה חישוב האם זה משתלם או לא. קח בחשבון עמלות ק/מ ודמי ניהול.

איזה מדד זה?

תיק מסובך מדי למשקיע מתחיל.
האיזונים התקופתיים ודמי הניהול ינגסו לך בתשואה.

והערה קטנה - המטרות בהשקעה משתנות ממשקיע למשקיע.

כשאתה מגיב לאנשים כדאי שתעשה ״צטט הודעה״ או שתעשה @ואז את השם שלהם
קסם מנוטרלת מט"ח - מדוע זה מלכודת מס? הולך עליה לRUSSELL2000 כי דמי הניהול 0%.
כי אם יהיו לך רווחים, ואז יעלו את דמי הניהול מ-0 ל-1% אתה תצטרך לשלם מס רווח הון כדי להחליף אותה בקרן שלא גונבת לך דמי ניהול.
קסם עם דמי ניהול גבוהים - זה הכי זול שמצאתי כמדד לבורסה ביפן. יש רעיונות אחרים?
לא להשקיע במדד על הבורסה היפנית (או להשקיע בני״ע זר זול שגם כולל את השוק היפני)
תוכל להסביר מה סולידי מדי לטעמך (אולי אלמד משהו :))?
35% אג״ח זה סולידי למדי, אבל זה כבר עניין של מטרות וסיבולת סיכון, אולי בשבילך זה מתאים.
בפסגות זה יוצא 0.1% לכיוון (אם הבנתי נכון), זה לא זול אבל זה מאפשר לך להחליף 5 קרנות בקרן אחת (או 2) שמכסות יותר טוב את השוק העולמי ועולות פחות.
ב-Interactive Brokers ההמרות אפילו יותר זולות בהנחה שאתה ממיר מספיק שקלים (2$ לכיוון) אבל אז יש כל מיני ״חסרונות״ אחרים (בתלות בגודל התיק שלך)

כי אם יהיו לך רווחים, ואז יעלו את דמי הניהול מ-0 ל-1% אתה תצטרך לשלם מס רווח הון כדי להחליף אותה בקרן שלא גונבת לך דמי ניהול.
אבל אם הם יעלו דמי ניהול ל-1% אז הם לא יגייסו יותר כספים כי כל כסף חדש יוזרם למתחרים שלהם.
בפסגות זה יוצא 0.1% לכיוון (אם הבנתי נכון), זה לא זול אבל זה מאפשר לך להחליף 5 קרנות בקרן אחת (או 2) שמכסות יותר טוב את השוק העולמי ועולות פחות.
בנוסף, על ההמרה משלמים רק פעמיים (בהכנסה של כסף חדש ובמשיכה שלו בעתיד), ואילו דמי ניהול משלמים על כל ההשקעה כל שנה.

35% אג״ח זה סולידי למדי, אבל זה כבר עניין של מטרות וסיבולת סיכון, אולי בשבילך זה מתאים.

כן...אני חושב שאשים 20% באגח ממשלתי צמוד. לא רואה סיבה לשים בלא צמוד כרגע. יש לי גם נכסים להשקעה שהם יכולים לשמש גם לפיזור.

אבל אם הם יעלו דמי ניהול ל-1% אז הם לא יגייסו יותר כספים כי כל כסף חדש יוזרם למתחרים שלהם.
בפועל קרנות שהיו ב-0% בעבר העלו דמי ניהול והפכו לממש לא אטרקטיביות (מעבר להפרשים במיסוי דיבידנדים וכו׳).
בסוף מבחינתם זו שאלה של ״כמה אנחנו יכולים להרוויח מהכסף שכבר מושקע אצלנו פחות כמה כסף נפסיד מאלה שיעזבו פחות כמה כסף נפסיד מזה שנכניס פחות כסף מאנשים חדשים״. אם להערכתם התשובה היא מספר חיובי, הם כנראה יעשו את זה.

בנוסף, על ההמרה משלמים רק פעמיים (בהכנסה של כסף חדש ובמשיכה שלו בעתיד), ואילו דמי ניהול משלמים על כל ההשקעה כל שנה.
זו באמת נקודה טובה.

כן...אני חושב שאשים 20% באגח ממשלתי צמוד. לא רואה סיבה לשים בלא צמוד כרגע. יש לי גם נכסים להשקעה שהם יכולים לשמש גם לפיזור.
אני מדבר פחות על איך אתה מפזר את החלק הסולידי שלך ויותר על הנתח הסולידי שלך מתוך התיק כולו.
לגבי השאלה של עדיף צמוד או לא צמוד אני לא יודע לענות.

בפועל קרנות שהיו ב-0% בעבר העלו דמי ניהול והפכו לממש לא אטרקטיביות (מעבר להפרשים במיסוי דיבידנדים וכו׳).
בעבר, חברת הקרנות היתה יכולה להעלות דמי ניהול בקרן שצברה נכסים, ובמקביל לפתוח קרן חדשה על אותו נכס בדמי ניהול אפסיים. כך, כסף שכבר נכנס ונלכד במלכודת המס שילם יותר דמי ניהול, וכסף חדש המשיך לזרום לחברה, לקרן החדשה.
אז באמת היו מלכודות מס.
אבל לפני שנים ספורות (2018 אאל"ט) נאסר על חברת קרנות להחזיק יותר מקרן אחת באותה אסטרטגיה על אותו נכס, ומאז זה באמת לא קרה למיטב ידיעתי.
כלומר, קרנות עדיין עושות "מבצעי השקה" של 0% ואחר כך מעלות, אבל מעלות לרף סביר ודומה לכלל המתחרות.

הפוך! זה תיק ספקולטיבי!!

הפוך! זה תיק ספקולטיבי!!
ספקולטיבי באיזה מובן?

כלומר, קרנות עדיין עושות "מבצעי השקה" של 0% ואחר כך מעלות, אבל מעלות לרף סביר ודומה לכלל המתחרות.
״לרף סביר״ - כלומר מכוונות למקסימום רווח (שזה מובן שהן עושות את זה, אבל כשחלק מהרווח שלהן מגיע מנכסים כלואים, זה פחות מגניב).
אלו מלכודות מס פחות ״בולטות״ אבל הן מלכודות מס.
לצורך העניין אדם שמסתכל על סנופי של בלקרוק ואומר ״הממ 0.07% נראה לי גבוה מ-0% של קסם, אני אלך על קסם״ יפסיד (חוץ ממיסוי עדיף של דיבידנדים וכו׳) בדמי ניהול עתידיים (ככה״נ).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
T למה כולם רצים על חשיפה מחוץ לארהב בכל מחיר ? שוק ההון 2
ג למה כולם פה נגד מסחר יומי? שוק ההון 66
D אתמול מישהי אמרה לי: "כולם התחילו לחיות כמוך" אוף טופיק 57
י כולם פתאום מדברים על להיכנס לבורסה שוק ההון 35
כ יאללה, כולם לקלפי! אוף טופיק 18
4 הגישה שלי להשקעה תמות נפשי עם כולם שוק ההון 33
ח למה כולם לא שמים את הקרן פנסיה שלהם מנייתית? צרכנות פיננסית 44
M כולם עובדים עם בית השקעות זר? שוק ההון 34
Y מתי כולם עברו לvt,vti,vxus? שוק ההון 33
שרון כולם מתים בסוף אוף טופיק 22
Izik כולם מדברים על קריסה.. שוק ההון 57
י לאן כולם רצים? - ערוץ 10 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
נ בניית קוטג על קרקע נדל"ן 4
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
R בניית 2 תיקי השקעות (אקסלנס ומיטב-דש) שוק ההון 14
א בניית סולם אגח עם invesco BulletShares שוק ההון 1
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
ס בניית תיק השקעות-גיל 20 שוק ההון 19
A בניית דירות על הגג ע"י הקבלן נדל"ן 8
V פגישה ראשונה עם קבלן לטובת בניית בית פרטי נדל"ן 51
א בניית בסיס בחו"ל צרכנות פיננסית 16
S בניית תיק השקעות שוק ההון 9
K בניית תיק השקעות לפנסיונרית בגיל 65 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
E בניית תיק השקעות לטווח של 10-15 שנים שוק ההון 5
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
A התייעצות משכנתא בניית בית נדל"ן 10
M כדאיות בניית יחידת דיור בבית פרטי נדל"ן 21
O בניית תמהיל משכנתא התחלתי נדל"ן 35
stamEhad בניית תמהיל תיק השקעות שכולל הלוואה (שאלה טכנית) שוק ההון 3
M בניית בית נופש בצפון נדל"ן 0
M כלי שמאפשר בניית תיק השקעות וירטואלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
Lag בניית הכנסות צדדיות כפרילנסר- בניית אתרים, עיצוב גרפי, e-commerce וכן הלאה התפתחות אישית 3
M בניית דו-משפחתי ומכירה של אחד הבתים נדל"ן 6
L בניית תיק לטווח ארוך שוק ההון 0
unrealx בניית בית נדל"ן 22
bobby בניית תיק סולידי 30-70 או 40-60 עם גידור מט"ח שוק ההון 6
Y התייעצות בעת בניית תיק השקעות שוק ההון 13
O בניית תיק השקעות עצמאי משולב IRA שוק ההון 6
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
ג האם ניתן לקחת משכנאת על סכום של מגרש + עלות בניית בית? נדל"ן 5
S בניית תיק השקעות ראשוני שוק ההון 5
M בניית תיק השקעות לפנסיונרים שוק ההון 6
S כדאיות בניית בית והשכרה לעומת השקעה ? נדל"ן 3
ד בניית קרדיט סוקר עם אשראי אמריקאי בלי SSN שוק ההון 2