• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התשואה השנתית של S&P 500

כספיאל

משתמש סולידי
דירוג
15
שלום לכולם וסופש מעולה,
אני מנסה להשוות כדאיות של השקעה בקרן השקעות כלשהי לעומת השקעה עצמאית בקרן הצמודה לסנופי.
הקרן גובה דמי ניהול, ועם זאת טוענת לביצועים יותר טובים מהסנופי לאורך 20 השנים האחרונות.
רציתי לבדוק את המספרים אבל לא הצלחתי למצוא מקור מידע דפנטיבי שיציג לי את אחוזי התשואה של הסנופי ב20 השנים האחרונות.
חיפשתי בגוגל דברים כמו: average annual S&P 500 growth / return וקיבלתי כל מיני תוצאות בכל מיני אתרים, כך שאין לי יכולת להבין מי מהן נכונה.
אז קודם כל, מה מקור המידע שעליו כדאי להסתמך בעניין?
ודבר שני, איזה סדר גודל של תשואה ממוצעת (לאחר עמלות) נחשב למוצלח בקרן הגובה עמלה שנתית של אחוז מההון ועשרה אחוז מהצבירה? (זו קרן גידור, ולכן העמלות הגבוהות)
תודה!

אז קודם כל, מה מקור המידע שעליו כדאי להסתמך בעניין?
google: s&p calculator

הקרן גובה דמי ניהול, ועם זאת טוענת לביצועים יותר טובים מהסנופי לאורך 20 השנים האחרונות.
כמה קרנות נוספות יש לאותו גוף? כמה נסגרו בעבר עקב תשואה נמוכה?

google: s&p calculator

כמה קרנות נוספות יש לאותו גוף? כמה נסגרו בעבר עקב תשואה נמוכה?
תודה :)
יש קרן אחת לגוף המדובר, זה של "חבר של חבר", אבל כזו שקיימת כבר שנים רבות ואני מכיר אישית חברים שהפקידו ומשכו משם לאורך השנים. נראה יציב מבחינת התשואות, אני רק רוצה להבין איזה ממוצע יהיה "מספיק טוב" בשביל כאלה דמי ניהול.

ודבר שני, איזה סדר גודל של תשואה ממוצעת (לאחר עמלות) נחשב למוצלח בקרן הגובה עמלה שנתית של אחוז מההון ועשרה אחוז מהצבירה? (זו קרן גידור, ולכן העמלות הגבוהות)
יש על זה שרשור מהשבועות האחרונים.
המסקנה ממנו בעיני היא שספק אם יש למשקיע שאינו מאד בקיא ומתוחכם את הכלים לעקוב אחרי כל השטיקים של שיווק קרנות הגידור עם דגש על עניין חישוב התשואה והסיכון שנובע מהיעדר שקיפות ורגולציה.

נערך לאחרונה ב:
מזכיר קצת את הקרן של מיידוף.
לגמרי, וקצת מביך לכתוב על זה. אבל.. יכול להיות גם שלא.
תכלס השנה קיבלתי כזאת זאפטה משוק ההון ה"לגיטימי" שאני שואל את עצמי האם זה באמת משנה.

יש על זה שקשור מהשבועות האחרונים.
המסקנה ממנו בעיני היא שספק אם יש למשקיע שאינו מאד בקיא ומתוחכם את הכלים לעקוב אחרי כל השטיקים של שיווק קרנות הגידור עם דגש על עניין חישוב התשואה והסיכון שנובע מהיעדר שקיפות ורגולציה.
אם במקרה אתה זוכר את הכותרת של הפוסט, אז אשמח לקרוא. (לא מצאתי בחיפוש)

אם במקרה אתה זוכר את הכותרת של הפוסט, אז אשמח לקרוא. (לא מצאתי בחיפוש)
טעות שלי. הדיון על pe אבל עדיין רלוונטי בעיני.

לגמרי, וקצת מביך לכתוב על זה. אבל.. יכול להיות גם שלא.
תכלס השנה קיבלתי כזאת זאפטה משוק ההון ה"לגיטימי" שאני שואל את עצמי האם זה באמת משנה.

אתה יכול לפרט קצת ? מה הביא אותך לפינות האלה של שוק ההון?

אתה יכול לפרט קצת ? מה הביא אותך לפינות האלה של שוק ההון?
ובכן, אני יודע שהחבר'ה פה עלולים לסנוט בי, אבל פשוט מאוד קיבלתי המלצה מכמה חברים ששמו את כספם בקרן כלשהי (המנוסה ביותר מושקע שם מעל 10 שנים)

ולפי ההצהרות, מדובר על סדר גודל של 12%-15% שנתי בעשור האחרון.

אני משתדל להיות זהיר ושקול ולכן לא הייתי בודק את זה אפילו אלא משקיע בקרן סל כלשהי, אבל מדובר במשקיעים שאני מכיר אישית, אז בכל זאת אולי יש פה משהו, והייתי רוצה לדעת איך בודקים את זה בהנחה כמובן שאף מפעיל קרן שכזו לא יפתח לי את כל פרטי-הפרטים במסחר היומי. (ולא שהייתי מבין משהו גם אם כן)

מכמה חברים ששמו את כספם בקרן כלשהי
קרן הצבי?
ועכשיו ברצינות, הקרן הזו מפוקחת? מי הגוף שמפעיל אותה? הוא חבר בורסה? יש נאמן? זו קרן שמשקיעה במניות או דברים אחרים?
בלי תשובות טובות לכל השאלות הללו, לא אגע אפילו עם מקל. מה חשוב התשואות אם הכסף שלי בסכנה.

טיפים מחברים על השקעות זה דבר בעייתי (מילא דירה להשקעה בחדרה- אבל קרן גידור מסתורית?)

אגב, אם היית שם 100 דולר בסנופי ב1980, הם היו שווים היום מעל 10,500(כולל דיוידנדים).

קרן יציבה עם תשואות כאלה? מה האחזקות? 100% נאסד"ק והרבה אמונה?

יש את מדליון שנותנת איזה 60% בשנה ברוטו כבר עשרות שנים. אבל הם קצת מיוחדים(וכמובן סגורים למשקיעים מבחוץ)

קרן הצבי?
ועכשיו ברצינות, הקרן הזו מפוקחת? מי הגוף שמפעיל אותה? הוא חבר בורסה? יש נאמן? זו קרן שמשקיעה במניות או דברים אחרים?
בלי תשובות טובות לכל השאלות הללו, לא אגע אפילו עם מקל. מה חשוב התשואות אם הכסף שלי בסכנה.
גם אני חשבתי "מיידוף" כשסיפרו לי על הקרן הזו, אבל מהיכרות עם עצמי - כבר פסלתי בעבר הרבה דברים שהתגלו בדיעבד ככדאיים אז הפעם אני מעוניין לבדוק כדי לא לפסול באופן בלתי מנומק. לגבי השאלות שהעלית, מה שידוע לי הוא שמדובר במניות בלבד. לגבי נאמן, פיקוח וכו', יש לי דרך רשמית לברר או שאלה דברים ששואלים את שירות הלקוחות?

נערך לאחרונה ב:
יש את מדליון שנותנת איזה 60% בשנה ברוטו כבר עשרות שנים. אבל הם קצת מיוחדים(וכמובן סגורים למשקיעים מבחוץ)

זה הדבר הכי מדהים שראיתי
איך רק הם פיתחו את המודלים האלה?

יש לי דרך רשמית לברר או שאלה דברים ששואלים את שירות הלקוחות?
תבדוק קודם כל באתר הרשות לניירות ערך. באשר לדברים האחרים, זה שיעורי הבית שלך...
זה לא בהכרח מיידוף אבל שמשהו מכה את השוק בצורה כל כף עקבית וגבוהה שנה אחרי שנה רק במניות, היית רוצה לדעת מה המודל העסקי שלו ומה הוא יודע שאחרים לא. אם זה מודל לגיטימי, אז תשואות העבר לא אומרות כלום על העתיד ויש סיבה שהקרנות מחוייבות לציין זאת ע"פ חוק.

מה שם הקרן?
ולא מאמין שמדליון עושה בממוצע 60%

לנצח את הסנופי רק בצד התשואה זה קל, פשוט מתמנפים או משקיעים במניות עם בטא גבוהה.
תבדוק איך הם בצד התשואה מתואמת סיכון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
4 מה התשואה השנתית הממוצעת ממדים? שוק ההון 5
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
ה שאלת הבנה על התשואה של הסנפ500 שוק ההון 50
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
I איך לייצר כלי שמבטיח את התשואה המקסימלית בין ריבית קבועה ומדד? שוק ההון 4
ה מה התשואה לפדיון חסרת סיכון הכי טובה היום? שוק ההון 7
ג הפקדות רטרואקטיביות לפנסיה - מי מממן את הפרשי התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ג כיצד לחשב את התשואה על השקעת בשוק ההון של המינוף שוק ההון 3
מ לגבי עניין התשואה, ו"תזמון" שוק ההון 12
adamshalev מה תהיה התשואה של ARKK חמש שנים מהיום שוק ההון 137
1 חישוב התשואה של מדד S&P 500 NTR כשההשקעה היא בשקלים שוק ההון 17
Z תהייה בנוגע לחישוב התשואה הממוצעת של המדדים שוק ההון 27
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
S איפה כתוב את התשואה הכוללת ב-portfoliovisualizer תוך זה שלוקחים בחשבון גם הפקדות תוך כדי? שוק ההון 11
S מדד של איזו מדינה הביא את התשואה הכי גרועה מאז 2008 ויש לו נייר ערך שעוקב אחריו מאז שוק ההון 11
לאץ' עקום התשואה? שוק ההון 11
G התשואה שמוצגת באתרים כוללת דמי ניהול? שוק ההון 1
R למה התשואה בקרן הנאמנות נמוכה מהמדד (+דוגמא) שוק ההון 18
ע למה התשואה בETF אג"ח ארה"ב הרבה יותר נמוכה מהאג"ח עצמם שוק ההון 12
מ התשואה בגרפים של יאהו כוללת דיבידנדים? שוק ההון 1
sigler05 האם יכול להיות שמוצר עוקב מדד לא ישיג את התשואה של המדד? שוק ההון 9
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
ayeletavr חישוב התשואה על תיק השקעות שוק ההון 103
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה הכוללת שלכם לשנת 2016? שוק ההון 30
amidar שאלה לגבי תצוגת התשואה בתיק שלי שוק ההון 8
לירן קרן פנסיה - חשיבות דמי הניהול מול התשואה והאיזון האקטוארי צרכנות פיננסית 55
S ניהול פסיבי במבחן התשואה נטו שוק ההון 29
M האינפלציה השנתית ירדה ל-2.6%, מחירי הדירות חזרו לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 47
someone235 מכירים כלי לניתוח הוצאות ברמה השנתית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
וינסנט פער מס בין 1042S ודו"ח הפעילות השנתית ב-IB מיסים 5
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 3
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23