• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד לחשב את התשואה על השקעת בשוק ההון של המינוף

גפררשאז

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם,

אשמח להתייעץ לגבי מה השיטה לחישוב התשואה על השקעה בשוק ההון של מינוף.

תודה מראש.

קצת רקע על המטרה של המינוף

אני מעוניין לקחת הלוואה לצורך מינוף -להשקיע אותה השקעה בשוק ההון במדד מניות עולמי רחב (ISHARES MSCI ACWI UCITS ETF, מספר נייר 1159235).

ברקע יש לי תיק ניירות ערך קיים בשווי מספר מאות אלפי שקלים שבו אחוז המניות הוא 80%.

אני צעיר , טווח ההשקעה הינו ארוך ואני לא זקוק לכסף בטווח כלשהו נכון לעכשיו ולכן המטרה היא הקדמת תזרים המזומנים שיש לי מהעבודה והשקעתם בשוק ההון.

אני במקביל עובד ואשלם את ההלוואה + ריבית מההכנסה הפנויה.

מספר פרטים על ההלוואה:

גובה הלוואה - 100,000 ש"ח

תקופת הלוואה - 10 שנים

שיעור עלות שנתי - ריבית משתנה בשיעור פריים (כיום 1.61 אחוז בשנה, יתכן שישתנה כמובן)

ללא הצמדה

שיטת פרעון קרן ההלוואה והריבית -שפיצר, החזרה בכל חודש

מועד תחילת השקעת ההלוואה - מיידית ויושקע למשך כל טווח ההלוואה (10 שנים) לפחות תוך כוונה שישאר מושקע גם לאחר מכן.

ההחזר יבוצע בצורה חודשית מההכנסה הפנויה ולא מתוך ההלוואה

אשמח לעזרתכם להבין מה השיטה הנכונה לחישוב התשואה על המינוף, בהנחה שההשקעה תניב 5% שנתי ואילו ריבית הפריים תהיה 3% שנתי.

להבנתי יש 2 שיטות שונות, אך הן מניבות תוצאה שונה- מה דרך החישוב הנכונה? או אולי יש דרך שלישית שהיא הנכונה?

1.
האם החישוב הוא 2% ריבית לשנה ? כי זה 5% תשואה פחות 3% ריבית לשנה. וזה יוצא 121,899 ש"ח, נחלק ב-100,000 ונקבל 21% תשואה.

2. שיטה המפרידה בין ההשקעה לבין התשלום עליה, שכן החזר ההלוואה + ריבית מבוצע מההכנסה הפנויה ולא מההשקעה.

השקעה - נניח 5% בשנה ונקבל 162,889 ש"ח כעבור 10 שנים.

עלות - 115,000 ש"ח (הלוואה + ריבית בהנחה שריבית פריים היא 3% שנתי) - כאמור משולמת מההכנסה הפנויה ולא מפריעה לצבירת הריבית דריבית של ההשקעה.

חישוב תשואה -נעשה השקעה פחות עלות ונקבל 47,889 ש"ח,נחלק ב-100,000 ונקבל 47% תשואה.

תודה מראש.

כאמור משולמת מההכנסה הפנויה ולא מפריעה לצבירת הריבית דריבית של ההשקעה.
מה המשמעות של מאיפה אתה מחזיר את ההלוואה? אם החזרת אותה מהמשכורת שלך, זה עדיין כסף שלא תוכל להשתמש בו או להפיק ממנו תשואה.

אם אתה לוקח את השיטה הראשונה שלך, אתה צריך לחשב גם ריבית דריבית של 5% שנתי על ה 2% תשואה (בהנחה והם נשארים מושקעים).

נגיד שבנקודת ה0 התיק שלך שווה x+100k (מאה הלוואה) ובסוף ההחזר ההלוואה התיק שווה y כאשר שילמת סך הכל ריבית של z בתום התקופה אזי התשואה y-z חלקי x ל10 שנים. תעשה שורש 10 כדי לקבל שנתי.

כשיש שתי חלופות שונות עם תזרים שונה (באופציה א' אתה משקיע בהתחלה X שקלים ואז מחזיר הלוואה כל תקופה, באופציה ב' אתה משקיע כל תקופה כמות כסף כלשהי [נניח ההחזר של ההלוואה]).

מה שאפשר לעשות זה לכתוב את שתי האופציות תחת הנחה כלשהי של ריבית ותשואה ולראות כמה תשואה עודפת (או לא) אתה תקבל מזה שתקח הלוואה ותשקיע אותה.
חשוב לזכור שלטווח של 10 שנים אין שום ערובה ששוק ההון יעלה כמו שאתה מצפה (או בכלל) וכי ריבית פריים היא ריבית שעלולה להשתנות לרעתך (אם כי גם לטובתך היא יכולה להשתנות, תיאורטית).

לגבי ביצועים של השקעה לאורך זמן נהוג להשתמש בשיטה שמתחשבת ב-cashflow, למשל IRR.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
א כיצד והאם ניתן לחשב את הציפיות להעלאת הפריים ? שוק ההון 1
E לא מצליח לחשב ולהבין את עמלות הניהול שלי בבנק צרכנות פיננסית 6
G מנסה לחשב איך אוכל לשרוד את שנות התואר. צרכנות פיננסית 54
ת כיצד לחשב את מרכיב קרן ההשתלמות כחלק מתיק ההשקעות שלי שוק ההון 5
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
M איך בנק מסתכל על דירות להשקעה כשהוא בא לחשב יכולת החזר נדל"ן 7
M איך לחשב ריבית על פקדון צמוד מדד? שוק ההון 32
C איך לחשב XIRR של תיק שמורכב מני״ע זר? שוק ההון 10
M לא בטוחה שאני מבינה איך לחשב צריכת חשמל למכשיר חשמלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
some0ne איך לחשב שיעור חיסכון עם משכורת אחת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
oferM כיצד לחשב משכנתא הכוללת פרעון מוקדם ? נדל"ן 0
פ האם אפשר לחשב בכמה הממשלה תעלה מיסים אחרי הבחירות? מיסים 22
א איפה ניתן לחשב קורלציה שוק ההון 2
ג קרן השתלמות - לחשב מסלול מחדש לתקופה הקרובה? שוק ההון 3
Cfy כיצד לחשב IRR עם ני"ע הנקובים במט"ח שוק ההון 4
R יש כאן חשבי שכר או כאלה שיודעים לחשב שבוע עבודה? אוף טופיק 1
M איך לחשב מקדם כולל גדילה בתוחלת חיים צרכנות פיננסית 9
E איך לחשב מיסים על RSU מיסים 34
P דרך לחשב רטרואקטיבית משכורת ברוטו מנטו? צרכנות פיננסית 23
Fitch למה בעצם הבנק לא יודע לחשב תשואה? שוק ההון 8
אורן מה הדרך הנכונה/ההפוכה לחשב ריבית שנתית? שוק ההון 3
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7

נושאים דומים

Back
למעלה