• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התנהלות עם התיק בתקופת הקורונה

רעות

משתמש סולידי
דירוג
11
היי לכולם, מה נשמע? אני משקיעה לטווח ארוך, וברור לי שלא אמורה לגעת בכספים כרגע בגלל כל עניין הקורונה. אבל לא לגמרי הבנתי, האם אני חייבת לקנות בזול עכשיו כדי להרוויח מהמשבר? או יכולה פשוט לא לגעת? והאם עדיין לבדוק שזה לא חורג מהאסטרטגיה שלי (נניח 5% מכל כיוון?)? יש קווים כלליים להתנהלות כרגע? אני משקיעה בסיסית וכל התיק שלי בנוי על קפיטליזם בהמלצת דורין המהממת :) תודה לעונים!

לפי גישת הסולידית, לא מבצעים שינויים בתוכנית.
הראציונל הוא שהתוכנית נקבעה בתקופה "שקטה" ולא תחת לחץ.

לכן אם כל משכורת השקעת סכום מסוים, השיטה אומרת להמשיך בכך.

אם קבעת אחוזי הקצאה מסוימים ויש חריגה מעל מה שקבעת שמותר, מאזנים.

וכו'

האם אני חייבת לקנות בזול עכשיו כדי להרוויח
ממש לא.
ככלל, את לא חייבת כלום.
ועבור רוב האנשים, ברוב הפעמים - מרוויחים יותר אם נצמדים לתכנית ההשקעה הפסיבית ולא "מגיבים" לשוק.

והאם עדיין לבדוק שזה לא חורג מהאסטרטגיה שלי (נניח 5% מכל כיוון?)?
כן.

ג"נ:
למרות העצות היפות שאני יודע לתת לאחרים, נכנסתי לפני כמה ימים עם סכום יפה כדי להנות מההנחה

כל מה שעובר לי בראש שוב שוב זה "לא למכור, בעוד 5-10 שנים זה ישתלם לך לא למכור"
בינתיים מנסה לשכוח שיש לי בכלל כסף במניות

לקחתי את כל הכספים שנחו להם בכל מיני פקמים וכד' שתמיד רציתי להיפטר מהם (ולא נתנו לי בבית) הוצאתי הכל ופשוט קניתי (בעיקר מדדים אבל גם קצת פרטניות ישראליות)...את מבחן הסיבולת שלי בחנתי יפה במניות הפרטניות עם ירידות גדולות בעבר (מעל 50%) אז גם עכשיו כשכולם אפוקליפטים אני ישן אותו דבר בלילה

אני גם ממשיך בתוכנית הרגילה ללא שום שינויים בגלל הקורונה.
לכל ירידה יש עלייה כמו שלכל עלייה תהיה ירידה.
לטווח הארוך תמיד להיות אופטימי

** לא מייעץ ולא ממליץ

ברןר שכולנו מקווים, יש צפי חזק לדגלים אדומים שיאותתו שהשוק לא יתאושש ב5 או 10 השנים הקרובות?

אורי אם תוכל לתת את דעתך, למה רבים מרשים לעצמם לטעון שעכשיו זה שחזור של דצמבר 18 אם אז לא היתה קורונה או אירוע משברי אחר, והאם התשובה ככל שתהיה, לשאלה זו, מצדיקה שינויים בהקצאות ותזמון?

ברןר שכולנו מקווים, יש צפי חזק לדגלים אדומים שיאותתו שהשוק לא יתאושש ב5 או 10 השנים הקרובות?
איני יודע מתי הוא יתאושש, בכמה הוא יתאושש ומה התשואות האלטרנטיביות יעשו, אתה יודע?
אגב יתאושש ממה? אנחנו בשוק הכי חיובי שראינו אי פעם, טועה אם מישהו חושב שזה ירידות (שלדעתי האישית הם עוד לפנינו).
אורי אם תוכל לתת את דעתך, למה רבים מרשים לעצמם לטעון שעכשיו זה שחזור של דצמבר 18 אם אז לא היתה קורונה או אירוע משברי אחר, והאם התשובה ככל שתהיה, לשאלה זו, מצדיקה שינויים בהקצאות ותזמון?
אני לא זוכר ארוע מכונן ריאלי בסוף 2018, אתה כן?
הקורונה זה באמת משבר, לא רק כותרות בעיתונות ולדעתי אנחנו נראה עוד הרבה מאד רע לפני שנראה טוב.
רבע מאיטליה כבר בהסגר (הכלכלה השנייה בגודלה באירופה אגב), עכשיו תחשוב מה יקרה אם ניו-יורק תהיה בהסגר. נציין שאמריקאים בכלל לא ערוכים להתמודד עם כזה דבר וטרמפ חושב שזה בכלל קונספירציה של השמאל להפיל אותו.
שינויים בהקצאות ותזמון? לא ולא, לא הייתי ממליץ. מה שכן הייתי שוקל זה אולי כן לאזן במצבי קיצון ולאו דווקא באינטרוולים הקבועים.
אל תהיה פסימי :)
אני האדם האופטימי ביותר בפורום, התיק שלי מוכיח זאת.

איני יודע מתי הוא יתאושש, בכמה הוא יתאושש ומה התשואות האלטרנטיביות יעשו, אתה יודע?
אגב יתאושש ממה? אנחנו בשוק הכי חיובי שראינו אי פעם, טועה אם מישהו חושב שזה ירידות (שלדעתי האישית הם עוד לפנינו).

אני לא זוכר ארוע מכונן ריאלי בסוף 2018, אתה כן?
הקורונה זה באמת משבר, לא רק כותרות בעיתונות ולדעתי אנחנו נראה עוד הרבה מאד רע לפני שנראה טוב.
רבע מאיטליה כבר בהסגר (הכלכלה השנייה בגודלה באירופה אגב), עכשיו תחשוב מה יקרה אם ניו-יורק תהיה בהסגר. נציין שאמריקאים בכלל לא ערוכים להתמודד עם כזה דבר וטרמפ חושב שזה בכלל קונספירציה של השמאל להפיל אותו.
שינויים בהקצאות ותזמון? לא ולא, לא הייתי ממליץ. מה שכן הייתי שוקל זה אולי כן לאזן במצבי קיצון ולאו דווקא באינטרוולים הקבועים.

אני האדם האופטימי ביותר בפורום, התיק שלי מוכיח זאת.
נפילות של 15% זה לא דבר של מה בכך,
ומי שנכנס לפני הנפילות קצת אכל אותה אבל אני מבין שאנחנו מדברים על טווחים ארוכים.

למה לא להגדיל קצת באגח ולהוריד טיפה במניות, וכשתהיינה ירידות נוספות להכניס עוד למניות, או לחילופין להכניס פחות בלי הקטנת אחוז החשיפה....

נפילות של 15% זה לא דבר של מה בכך,
ועליות של 30% זה כן?
ומי שנכנס לפני הנפילות קצת אכל אותה אבל אני מבין שאנחנו מדברים על טווחים ארוכים.
כל אחד שיש לו תיק השקעות נכנס לפני הנפילה, כל יום שאתה לא מוכר את התיק או המניות שלך דינו כאילו נכנסת באותו היום ממש.
למה לא להגדיל קצת באגח ולהוריד טיפה במניות, וכשתהיינה ירידות נוספות להכניס עוד למניות, או לחילופין להכניס פחות בלי הקטנת אחוז החשיפה....
אם אתה צופה המשך ירידות זה אכן הדבר הרציונלי לעשות, מספיק שתאזן את התיק וזה בדיוק מה שיקרה.

ועליות של 30% זה כן?

כל אחד שיש לו תיק השקעות נכנס לפני הנפילה, כל יום שאתה לא מוכר את התיק או המניות שלך דינו כאילו נכנסת באותו היום ממש.

אם אתה צופה המשך ירידות זה אכן הדבר הרציונלי לעשות, מספיק שתאזן את התיק וזה בדיוק מה שיקרה.

1. עליות של 30% זה גם לא מובן מאליו, אבל לא כולנו היינו שם ב 30%
למרות שגם מסלולים סולידיים ב 2019 עשו תשואה יפה

2. מובן שכל יום מחדש שהתיק "עובד" זה בחירה להיכנס, אבל מבחינת רווחים קודמים שלא נמחקים פשוט ומבחינה פסיכולוגית...
בדצמבר 2018 וחודש שעבר הרגשתי את זה ממש חזק, שמחיקת התשואות בשבועות בודדים היא ממש עגמת נפש. אני יודע שאף אחד לא חייב לנו כלום, אבל התחושה קשה.

3. נראה לי שאכניס קצת אג"חים ואצמצם מעט (יחסית) במניות, אבל כן חשוב לי לחוות גם קריסות מידי פעם כדי לבחון את העמידות לתנודות ויכולת ההתמודדות שלי היא לא כל כך טובה כרגע. אני חושב שהתכנון מראש אצלי היה חסר וההקצאה לא הייתה מי יודע מה.

1. עליות של 30% זה גם לא מובן מאליו, אבל לא כולנו היינו שם ב 30%
למרות שגם מסלולים סולידיים ב 2019 עשו תשואה יפה
אם לא היית ב30% עלייה אין סיבה שאתה תהיה ב15% ירידה.
, אבל מבחינת רווחים קודמים שלא נמחקים פשוט ומבחינה פסיכולוגית...
אני לא יודע מה זה "רווחים שלא נמחקים", ירידות זה ירידות, המחיר קנייה לא רלוונטי (למעט למיסוי), פסיכולוגית התיק שלך כמעט תמיד בהפסד.
אני יודע שאף אחד לא חייב לנו כלום, אבל התחושה קשה.
מסכים, קשה מאד.
אבל כן חשוב לי לחוות גם קריסות מידי פעם כדי לבחון את העמידות לתנודות ויכולת ההתמודדות שלי היא לא כל כך טובה כרגע. אני חושב שהתכנון מראש אצלי היה חסר וההקצאה לא הייתה מי יודע מה.
1. זה לא קריסה, אפילו לא קרוב, עוד הפעם אנחנו בשוק עולה בכלל, זה ההפך מקריסה (שאולי עוד תגיע).
2. אם אתה חושב שטעית בסיבולת הסיכון שלך ואתה פחות עמיד ממה שחשבת לירידות מומלץ שתתקנו במהרה, לפני שקריסה כזו או אחרת באמת תגיע, אם וכאשר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
א התנהלות פיננסית ברילוקיישן לארה"ב צרכנות פיננסית 9
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
S התנהלות הצדדים בשכירות כאשר אין חוזה תקף נדל"ן 23
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
E התנהלות נכונה מבחינת מיסוי לזוג נשוי שאחד מהם אזרח אמריקאי מיסים 7
האזרח החשדן התנהלות פיננסית משפחתית צרכנות פיננסית 6
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
A התנהלות כלכלית הורה מזדקן אוף טופיק 13
B התנהלות מול בעל דירה אוף טופיק 27
grimble grumble התנהלות עם שני כרטיסי אשראי בנקאיים בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 12
W לבטים לגבי התנהלות עם דיירים שוכרים בדירה שלי נדל"ן 21
A התנהלות מול ספק אוף טופיק 5
B התנהלות פיננסית סביב רילוקיישן לבריטניה צרכנות פיננסית 8
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
ס התנהלות כלכלית בזוגיות צרכנות פיננסית 9
ס התנהלות בנקאית בסיסית ואבטחה צרכנות פיננסית 1
מתכנת התנהלות עם חשבון LinkedIn התפתחות אישית 6
T התנהלות לפני ואחרי הנפקה מיסים 12
T התנהלות כלכלית נכונה - אתגר תכנוני צרכנות פיננסית 5
yossik עובדת סיעודית - התנהלות כספית, זכויות וחובות אוף טופיק 55
MJJF התנהלות באמצעות סוכן פנסיוני לעומת התנהלות ישירה צרכנות פיננסית 3
I התנהלות בעייתית של סוכנות ביטוח צרכנות פיננסית 4
קירכהוף משבר כלכלי - התנהלות וטיפים בזמן משבר שוק ההון 26
O התנהלות עצמאית מול רשויות המס צרכנות פיננסית 21
א התנהלות עם כסף בנסיעה ארוכה לחו"ל (אוסטרליה) צרכנות פיננסית 5
מ ריכוז פוסטים בנושא התנהלות נכונה בשוק מתפנצ'ר שוק ההון 5
H התנהלות כלכלית לזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 294
KickR התנהלות כלכלית בטיולים בחו״ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Liron2035 שאלת התנהלות לגבי הקצאת נכסים ואיזון חודשי שלא יוצא לפועל שוק ההון 87
F איטליה - התנהלות פיננסית צרכנות פיננסית 18
A התנהלות גרועה של סוכנות הביטוח- מה לעשות? צרכנות פיננסית 4
ט התנהלות מול השתלמות ira(עצמאי) עם סכום התחלתי. שוק ההון 2
מ התנהלות - תשלומים ועו"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
amidar דוגמא (יפה?) ללימוד התנהלות פיננסית כבר מהבית... צרכנות פיננסית 5
M התנהלות עם קרנות זרות בבית השקעות/ברוקר מקומי שוק ההון 1
F קורס התנהלות פיננסית אקדמאית צרכנות פיננסית 0
Espresso התנהלות פיננסית בחו"ל צרכנות פיננסית 4
ק חדרי כושר, התנהלות מול מתעניין. אוף טופיק 12
מתכנת עצה לגבי התנהלות עם הזמנה מקוונת שלא סופקה צרכנות פיננסית 12
צ התנהלות עם מטבע זר בחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
D התנהלות עצמית מול מס הכנסה שוק ההון 4
boredwhitecollar התנהלות בתיק השקעות שוק ההון 20
Marinero פעילות חינוכית בנושא שיפור התנהלות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S עצה להמשך התנהלות פיננסית שוק ההון 53
ח התנהלות לא ברורה של דרקטוריון הבורסה אוף טופיק 1
R התנהלות כלכלית עצמאית בגיל מבוגר יומני מסע אישיים 23
ר התנהלות ישירות מול קרן הפנסיה צרכנות פיננסית 36
E אופן התנהלות נכון עם תיק השקעות שוק ההון 0
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה