• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות קשה בבחירת המסלול

החייל המשוחרר

משתמש רגיל
דירוג
66
אהלן,
אשמח לעזרתכם בהתלבטות קשה שיש לי. אני מסיים השנה תואר בסטטיסטיקה וכלכלה מאוניברסיטה טובה בממוצע 86-87 בערך.
מתלבט מאוד איך ולאן להמשיך, נקרע בין "הראש ללב".
מצד אחד, המסלול הקלאסי לבוגרי התואר שלי הוא תואר שני בds, תחת תעשייה וניהול. תואר שני עם תזה שבתקופת טובות של השוק מוצאים איתו עבודה די בקלות כדאטה סיינטיסים. יש לי נסיון עשיר עם תכנות, עוד מלפני התואר. לימדתי את עצמי לתכנת בגיל צעיר, עבדתי כIT/אוטומציה והיום אני מורה פרטי לפייתון. נהניתי מתכני התכנות בתואר ואני גם יחסית מתחבר לעולם הדאטה סיינס. הקטע הוא, שלמרות, ואולי בגלל הניסיון שלי, הבנתי, שזה לא מי יודע מה מעניין אותי. אני כן נהנה מכתיבת סקריפטים וכן נהנה לבנות כל מיני שטויות עם django או להריץ xgboost, אבל ברגע שמגיעים למתמטיקה של המודלים או ברגע שמגיעים לאלגוריתמים מורכבים או למבני נתונים - אני די סובל. אני מרגיש שהתכנות הוא בשבילי כלי ושאני יותר נהנה ממימוש של כל מיני רעיונות ופחות מלחשוב על סיבוכיות וכו. אני יכול לכתוב תזה בנושא ואני יכול גם לעבוד כds, זה יהיה נחמד וארוויח אחלה כסף, אבל בטוח לא אהיה מבריק ובטוח שלא ארגיש תשוקה מטורפת לעבודה.

מהצד השני, אני מתחבר מאוד מאוד לכלכלה, בעיקר למאקרו כלכלה. אהבתי כלכלה עוד מלפני התואר, ולמרות שכולם מסביבי טרחו להגיד לי שזה משעמם, מיותר ולא מועיל, גיליתי שהאהבה לכלכלה לא הסתיימה. אני קורא המון על הנושא, קורא מחקרים ומרגיש משיכה אמיתית. קריירה אקדמית זה משהו שמאוד קורץ לי. כדי לאמת את התחושות, לקחתי על עצמי מחקר מודרך בכלכלה שנהניתי ממנו מאוד. החוקרת שעבדתי איתה התלהבה ממני, שכרה אותי כעוזר מחקר למחקר אחר (מרובה נתונים ועתיר בשימוש בפייתון) והכירה לי חוקרים מהמחלקה שהתרשמו ממני גם. אחד מהם הציע לי לעשות אצלו תזה ואפילו, לעשות מסלול ישיר לדוקטורט.
זה קורץ לי מאוד, יש בי אהבה גדולה ללמידה, למחקר, לקריאה ולכתיבה. אני מרגיש שאני יכול להיות חוקר מעולה ובעל שם, אבל אני קצת מפחד.
אני טוב בתכנות (לא כמו מהנדס תוכנה עם עשר שנות נסיון אבל יחסית לתואר ולנסיון כן) ומסלול של ds הוא פשוט משמעותית, קצר משמעותית ובעל תוחלת תשואה גבוהה יותר. אז למה לא ללכת לשם?

כיום אני עובד כדאטה אנליסט במשרד האוצר, משרה שמשלבת גם את יכולות הפייתון וגם את האהבה לכלכלה. זה אחלה ואני נהנה.

אני מרגיש בדילמה, האם להיות סולידי, לא לקחת סיכונים מיותרים, להמשיך במסלול "ההגיוני" ולמקסם את הכסף ואת המשכורות או לקחת סיכון ולנסות ללכת למסלול של הדוקטורט? דילמה קשה שאשמח לעזרה בה. חשבתי אולי לנסות לרקוד על שתי החתונות וללכת למסלול של הנחייה משותפת של שתי המחלקות. לחלופין, חשבתי אולי להמשיך לתואר שני בכלכלה או לדוקטורט ובמקרה" הרע" לחתוך ולנסות להשתלב בתעשייה כds. כמה זה ריאלי?
אשמח לכל עצה או לכל מחשבה.

תודה וחג שמח!

עולם האקדמיה והמחקר בכלכלה הוא עולם עשיר, ויש גם לא מעט לעשות אף מחוץ לישראל.
הידע שלך בסטטיסטיקה והיכולות כ ds זה רק לטובתך.

לא כתבת בן כמה אתה, אם אתה בן כ 25-27 אז אתה בהחלט בגיל המתאים להמשיך במחקר. אם אתה בן 30 פלוס אתה עוד רגע זקן בשביל זה...

אני כן נהנה מכתיבת סקריפטים וכן נהנה לבנות כל מיני שטויות עם django או להריץ xgboost, אבל ברגע שמגיעים למתמטיקה של המודלים או ברגע שמגיעים לאלגוריתמים מורכבים או למבני נתונים - אני די סובל. אני מרגיש שהתכנות הוא בשבילי כלי ושאני יותר נהנה ממימוש של כל מיני רעיונות ופחות מלחשוב על סיבוכיות וכו
שים לב שרוב הדאטא סיינס עושים בדיוק את מה שאתה אומר שאתה אוהב. משתמשים בספריות שכבר קיימות כדי לאמן מודלים שיפתרו את הבעיה הספציפית שלהם. לא הרבה אנשים מפתחים מודלים מאפס ועוד פחות אנשים מתעסקים במתמטיקה של זה.

אני חושב ששתי האפשרויות מצוינות ואתה מבין טוב את השיקולים לכל צד, אתה פשוט צריך להחליט.

עולם האקדמיה והמחקר בכלכלה הוא עולם עשיר, ויש גם לא מעט לעשות אף מחוץ לישראל.
הידע שלך בסטטיסטיקה והיכולות כ ds זה רק לטובתך.

לא כתבת בן כמה אתה, אם אתה בן כ 25-27 אז אתה בהחלט בגיל המתאים להמשיך במחקר. אם אתה בן 30 פלוס אתה עוד רגע זקן בשביל זה...
אני בן 25 ככה שאני כנראה לא זקן מדי (:

שים לב שרוב הדאטא סיינס עושים בדיוק את מה שאתה אומר שאתה אוהב. משתמשים בספריות שכבר קיימות כדי לאמן מודלים שיפתרו את הבעיה הספציפית שלהם. לא הרבה אנשים מפתחים מודלים מאפס ועוד פחות אנשים מתעסקים במתמטיקה של זה.

אני חושב ששתי האפשרויות מצוינות ואתה מבין טוב את השיקולים לכל צד, אתה פשוט צריך להחליט.
אבל עדיין, אלמנטים כמו כתיבת קוד נקי, יעילות וכו וכו הם קריטיים, לא?

בכל מקרה, האם לדעתך דוקטורט בכלכלה זאת "אפשרות מצוינת"?. היא מצוינת בעבורי מבחינת עניין אבל אני לא יודע עד כמה זאת תהיה החלטה נכונה משיקולים כספיים צרים. אני בעיקר מפחד, שזאת תהיה החלטה שגויה *מאוד*. כבחור בן 25 מאוד קל לי לעשות רומנטיזציה לדברים, לדמיין את עצמי צועד במדשאות אוסקפורד (או האוניברסיטה העברית) והולך לכנסים. השאלה היא, עד כמה זה ריאלי ועד כמה השנים עד הדוקטורט יהיו קשות ועד כמה העלות האלטרנטיבית תהיה כבדה.

אם כבר מתלבטים, אשמח לשמוע עד כמה, מניסיונך, תואר שני בds מבטיח עבודה בתחום ועד כמה הוא הכרחי כפי שהיה לפני כמה שנים. אולי יש לי דרך לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה? נניח, ללכת על המסלול בכלכלה ובמקרה "הרע" ללכת להיות מדען או מהנדס נתונים?
אני לא מפחד מה5-6-7 שנים עם הכנסה יותר נמוכה כמו שאני מפחד מלסיים את המסלול בכלכלה ולגלות שוואלה, אין לי תקן באקדמיה, אין לי עבודה ואני צריך לחזור לאוניבריסיטה לעשות תואר שני או ראשון נוסף במחשבים.

ההתלבטות היא בין לעשות מה שאתה אוהב כל יום למשהו שהוא פסדר לך כל יום כשבשתיהם אתה תרוויח טוב פשוט בזה שאתה לא כלכך נהנה אתה תרוויח יותר.

אולי אני מפספס משהו ובהחלט יש לי bias בנושא אבל בעיני אין התלבטות, תעשה מה שאתה אוהב.

אלמנטים כמו כתיבת קוד נקי, יעילות וכו וכו הם קריטיים
הם חשובים כן, לא הייתי אומר קריטיים. זה גם משתנה בין חברות, בין אינדיבידואלים שונים, בין use case שונים וכו.

בכל מקרה, האם לדעתך דוקטורט בכלכלה זאת "אפשרות מצוינת
אני התכוונתי שאכן היא החלטה מצויינת עבורך, כי אתה אומר שאתה מאוד נמשך למחקר ולכלכלה. בכל מקרה, קח בחשבון שלא משנה מה המסלול שאתה בוחר אתה תמיד יכול לעבור באמצע הדרך.

נניח התחלת בתעשייה אחרי 10 שנים צברת הון מכובד ואתה רוצה לעשות דוקטורט, אף אחד לא עוצר אותך. נניח התחלת דוקטורט, נהנת, כתבת מחקרים, אתה תמיד יכול לחפש עבודה כמדען נתונים.

כמו שאתה כותב, ההחלטה היא בין: שכר נמוך מאוד בהתחלה (עם עלייה בטוחה והדרגתית ?) ותשוקה אדירה כל יום. לעומת שכר גבוה בהתחלה שעולה אפילו יותר (אבל פחות בטוח?) ותשוקה חלקית לעבודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
ה התלבטות קשה בנוגע לתואר ראשון התפתחות אישית 12
ה מכירת נכס והשקעה במדדים ונדלן - התלבטות קשה שוק ההון 26
S תזמון שוק - התלבטות קשה שוק ההון 8
unrealx התלבטות קריירה קשה - מעבר עבודה בהייטק התפתחות אישית 77
A בחירת מקצוע עתידי- התלבטות קשה יומני מסע אישיים 17
B התלבטות לגבי קופת גמל להשקעה והלוואה כנגדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ קושי בתואר, התלבטות לגבי העתיד התפתחות אישית 8
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
D התלבטות אם למכור RSUs שוק ההון 1
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6

נושאים דומים

Back
למעלה