• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות לימודים בין מדמח לרוקחות

• פותח הנושא eden
  • פורסם בתאריך

eden

משתמש רשום
דירוג
3
היי כולם, אני בת 21 ובמחשבות על העתיד האקדמי שלי...כל הסביבה שלי לומדת מדמח או עובדת בהייטק, אני מרגישה שאני קצת חיה בבועה שלהם וכל הדיבורים על התנאים והשכר מאוד גורמים לי לחשוב שזה המקצוע הכי משתלם. הבעיה היא שאני ומתמטיקה מעולם לא כל כך הסתדרנו, ומהקצת תכנות שיצא לי לנסות - גם פחות התחברתי. יש לי פסיכומטרי די גבוה אבל לא מספיק כדי להתקבל למדמח באוניברסיטה. לכן אני שוקלת אולי להתחיל את התואר במכללה, האקדמית תל אביב או אפקה...
הבחירה השנייה שלי היא ללמוד רוקחות, מקצוע שבתכלס תמיד עניין אותי והפלוס העיקרי שלו הוא שיש היצע ענק של מקומות עבודה וביקוש כך שעבודה לא תחסר. אמנם משכורות כמו בהיי טק לא אקבל בתור רוקחת גם אם אעבוד 5 שנים, אבל הבנתי שהשכר מכובד יחסית (יותר משאר מקצועות פרהרפואיים או אפילו הנדסות מסויימות).
שני המסלולים לא קלים - שניהם עמוסים וקשים, ההבדל הוא שאחד מהם הרבה יותר מתגמל את העבודה הקשה, ומנגד - אני פוחדת להשתעמם או להיכשל הרבה כיוון שאין לי הרבה זיקה לתחום.
אשמח לייעוץ ועזרה מנסיונכםם

היי, אני סטודנט למדמ"ח, ממוצע די גבוה ועובד בתעשיה.
יכול להגיד שזה תואר מאוד קשוח, במיוחד בהתחלה. שוק, פחות יציאות. להספיק כמה שיותר מטלות ולהבין מה המרצה רוצה ממך.
תקופת מבחנים זו גם תקופה קשוחה והחיים הם די מרתון שלפעמים צריך להרשות לעצמך לנוח. גם זה חשוב.
כמובן, התואר מורכב מחלק לא קטן ממתמטיקה. לא חייב להתחבר למתמטיקה ולהיות מלך האינפי, לרוב האנשים 70 זה גם בסדר, אבל אם את לא מתנחמת לפחות בתכנות וברעיונות התכנותיים - זה יהיה ממש סבל. צריך לפחות קצת כיף.
מכיר כאלה שמתחברים לרעיונות המתמטיים יותר וממש סולדים מתכנות. יש כאלה שממש סולדים ממתמטיקה ומתים על תכנות. יש כאלה שבאמצע, ויש כאלה שמעניין אותם רק לסיים את התואר הזה ויאללה 20K בחודש. בניגוד למה שמקובל לחשוב, ומה שאוהבים לספר, להשיג עבודה זה לא הדבר הכי פשוט. יש הרבה סטודנטים ובוגרים צעירים, ואנחנו בשוק חופשי.
מאוד חשוב להגיד, המתמטיקה מאוד שונה. יש מצב שאפילו תתחברי לאיזה קורס או שניים. התכנות הוא לא הארדקור, לפחות לא בקורסי חובה ובטח שלא בהתחלה. לומדים לאט, גם למי שלא נגע אף פעם. גם לא ממש לומדים משהו מעשי, נוגעים ברעיונות ובמימושים שלהם שהמטרה היא להקנות בסיס ולסקרן.
לא יודע למה בדיוק לא התחברת במתמטיקה ובתכנות, אבל יש מצב שתגלי שאת דווקא כן מתחברת - העולם הזה מאוד מאוד רחב ונוגע בהרבה תחומים. גילוי נאות, גם לא חייב לכתוב ממש קוד. יש הרבה משרות שהן פחות כתיבת קוד ויותר הבנה של העולם שאת מתעסקת בו,חשיבה ומחקר. כמו משרות דאטא, אבטחת מידע.
ובנימה קצת אישית, אני התחלתי את התואר לפני כשנתיים בגיל 22 - אבל זה כי מגיל קטן ידעתי שזה מה שאני אוהב. לא אגיד ש"את עוד צעירה" וכל הדברים האלה, כי אני פחות אהבתי שאמרו לי את זה, אבל רק אגיד שיש לך את הפריוויליגיה להתנסות ולהתעניין ולהתמקצע. יכולה לדבר עם אנשים שעברו מסלול כזה או אחר, אפילו לא אופתע אם בת"א יש מדמ"ח ורוקחות דו חוגי - הם אוהבים שילובים מוזרים והשילובים האלה דווקא מקלים מאוד במהלך התואר(לא יודע מה עם תנאי הקבלה למסלולים כאלה, אבל אולי שווה לבדוק אם את לא מתקבלת למדמ"ח רגיל. הוא גם לא ממש מומלץ מכל מי שהכרתי, די גהנום).
מה שאני יכול לייעץ, זה שתלכי אחרי הלב והדברים שאת אוהבת. אם תרצי, אוכל לתת לך מקורות מידע למאמרים או קורסים למתחילים בנושא שאת חושבת שתתחברי אליו יותר - אבל זה לגמרי תלוי בך.לדוגמה נניח אפליקציות ואתרים. יש כאלה שאוהבים יותר את הצד העיצובי, וחשובה להם החוויה של המשתמש. יש יש כאלה שלא מעניין אותם המשתמש, אכפת להם רק איך כל הלוגיקה מאחורי הקלעים. יש כאלה שגם וגם. לכל אחד מהם כלים שונים, ודיברתי רק על תחום אחד. זה כ"כ רחב שכנראה יש מצב שתמצאי משהו שיחבר אותך, אבל בסוף ההחלטה היא שלך. לא מכיר כ"כ רוקחות אז אין לי ממש מה לכתוב על זה וגם די חפרתי. אם יש עוד שאלות או משהו, תרגישי חופשי.
בהצלחה!

בתור אחד שגם עושה מעבר כרגע לתחום הייטק אני יכול להגיד לך שאני תמיד חשבתי שגם אני לא מתאים לתחום.
לא בגלל מתמטיקה, שזה אני האמת מאוד אוהב אלה פשוט ניסיון קצר של תכנות שפחות התחבר לי בתור ילד ונחקק לי בזיכרון כמשהו "שלא מתאים לי".

אני אישית מעדיף להשקיע את הזמן שלי במקום עבודה שהתגמול עליו יכול להיות הרבה יותר גבוה ובסופו של יום גם מאוד מאתגרת שכלית וזה לדעתי משהו מאוד חשוב.

מה גם שכל האנרגיה הזאת שהייתי צריך להשקיע וכל פעם לחשוב לאיזו משכורת אני אוכל להגיע ואיך זה יהיה פשוט הרבה יותר לעבור לתחום שיש לי חברים שכבר עברו מזמן את 20K+ וחברים שרק התחילו במשכורות של 10K+.... עולם אחר...

זאת חלק מהצורה שבה אני חושב על הנושא.
כמובן שיהיו כאלה שיצאו נגדי ויגידו מה פתאום! היא צריכה ללכת אחרי התשוקה שלה! היא רק תיסבול!
אז אני אומר שלהגיד את זה ולחיות את זה אלה שני דברים שונים. כי זה נשמע מאוד סקסי אבל מנגד אם את תרוויחי משכורות שהן יחסית נמוכות במיוחד תצטרכי להתחשבן הרבה יותר, תוכלי לחסוך הרבה פחות ואם פשוט תגיעי למשכורות של 20K+ פתאום כל האתגרים האלה נעלמים ויהיה לך גם אקסטרה כסף לקנות מלא ספרים וקורסים על רוקחות ודברים שאת אוהבת ללמוד ולעשות.

אני חושב שזאת גם גישה שכדאי לציין.
סורי על החפירה :)

אגב, תחום ההייטק וה-IT הוא כללל כךךךךך רחב ומחולק לכל כך הרבה נושאים.
בטוח שתמצאי שם משהו שיתיאים לך יותר.

תתחילי לראות ביוטיוב את הסרטונים של מכינת הטכניון, חשיפה ראשונה לרמה של מתמטיקה אקדמית יותר ומעל 5 יחל, ותתחילי במקביל לעשות קורס תכנות בפייתון/גאווה.
אם את לא מוצאת לפחות אחד מהם סביל/לא נורא לדעתי מיותר ללכת לסבול 3 שנים בשביל שאולי תסיימי תואר(בכל זאת יש נושרים) בזה

דווקא רוקחות? אמנם זה אנקדוטלי, אבל כל הרוקחים שהכרתי רצו ללמוד לפתח תרופות, אבל שנאו כימיה אורגנית והתמרמרו שהם "לומדים כל כך קשה, ובסוף חצי מהזמן מתפקדים כמוכרים".

היי @eden ,
אני בעד ללמוד מקצוע פרקטי ומכניס, עם זאת, יש מה לומר לזכות הרצונות האישיים שלך.
לא פירטת כאן מה מעניין אותך, רק ביקשת לעזור לך לבחור בין 2 אפשרויות טובות שמייצגות חלק קטן יחסית מתוך כלל האפשרויות.

מה מעניין אותך ???

ישנן המון משרות עם שכר גבוה בתחום ההייטק שאינן כוללות תכנות או מתמטיקה.
מה לגבי כספים? שיווק ומכירות?

ובכל זאת, לא סיפרת למה את מתחברת...
ספרי ונוכל להמשיך משם.

המתמטיקה והתכנות הן לא המטרות של מתכנת אלא ארגז הכלים שלו.
מי שעובד בתחום צריך לאהוב לפתור בעיות ובאופן כללי להיות אדם מאוד סקרן.
אני גם בתיכון לא אהבתי כלל את התחום והוצאתי פטורים מקורסים תכנותיים שהיו חובה והנה ברוך השם - מתכנת.

בתיכון כמו שאמרו לפניי המתמטיקה (ולדעתי גם התכנות) נראים מאוד משעממים, אך כשלומדים את התחום לעומק את לפתע מגלה שמה שאת בכלל מנסה לעשות זה לפתור "חידה", ואת עושה זאת בעזרת כלים מתמטיים כאלו ואחרים, ושלכתוב קוד יפה זו ממש אמנות, מה שהופך חלקים רבים מתהליך הכתיבה לאתגר אישי בו את מתלבטת עם עצמך איך תוכלי לכתוב בצורה הכי יפה והכי שימושית.

אגב, רוב המתכנתים לא משתמשים בכלים מתמטיים ביום יום לכן אפשר להסתכל על זה כעל מסוכה שצריך לעבור פשוט.

מעבר לכך אני יכול להגיד בתור סטודנט שמרבית חבריו לא לומדים/עובדים בתחום ההייטק שהעובדה שאני בחצי משרה מרוויח יותר ממה שרובם מרוויחים במשרה מלאה עושה את שלה.

היי כולם, אני בת 21 ובמחשבות על העתיד האקדמי שלי...כל הסביבה שלי לומדת מדמח או עובדת בהייטק, אני מרגישה שאני קצת חיה בבועה שלהם וכל הדיבורים על התנאים והשכר מאוד גורמים לי לחשוב שזה המקצוע הכי משתלם. הבעיה היא שאני ומתמטיקה מעולם לא כל כך הסתדרנו, ומהקצת תכנות שיצא לי לנסות - גם פחות התחברתי. יש לי פסיכומטרי די גבוה אבל לא מספיק כדי להתקבל למדמח באוניברסיטה. לכן אני שוקלת אולי להתחיל את התואר במכללה, האקדמית תל אביב או אפקה...
הבחירה השנייה שלי היא ללמוד רוקחות, מקצוע שבתכלס תמיד עניין אותי והפלוס העיקרי שלו הוא שיש היצע ענק של מקומות עבודה וביקוש כך שעבודה לא תחסר. אמנם משכורות כמו בהיי טק לא אקבל בתור רוקחת גם אם אעבוד 5 שנים, אבל הבנתי שהשכר מכובד יחסית (יותר משאר מקצועות פרהרפואיים או אפילו הנדסות מסויימות).
שני המסלולים לא קלים - שניהם עמוסים וקשים, ההבדל הוא שאחד מהם הרבה יותר מתגמל את העבודה הקשה, ומנגד - אני פוחדת להשתעמם או להיכשל הרבה כיוון שאין לי הרבה זיקה לתחום.
אשמח לייעוץ ועזרה מנסיונכםם

כשאת אומרת שרוקחות מעניין אותך, את מדמיינת פיתוח של תרופות או מכירה שלהן? תכלס אם תעברי על מודעות דרושים, חלק גדול מהמשרות במעבדות של החברות תרופות פונות גם לכימאים ומהנדסים כימיים. זה בעיקר עבודה רוטינית. כדי לעבוד במו"פ, בד"כ צריך גם תואר מתקדם. אם לשם את מכוונת, תואר בכימיה או הנדסה כימית יפתחו לך עוד אפשרויות שלאו דווקא יהיו פתוחים לבעלי תואר ברוקחות.
אם כשאת אומרת שרוקחות מושך אותך את חושבת על הבחור/ה מאחורי הדלפק של הבית מרקחת בסופר פארם, אז נראה לי שאת יכולה למצוא משרות דומות בלי תואר.
לגבי מדמח, כשאת אומרת שזה המקצוע הכי משתלם, יש סיכוי טוב שמבחינה כלכלית גרידא את צודקת. אבל,החיים הם לא רק כלכלה. יש לך איזה 30 שנה לעבוד, חבל להתכוונן למקום שיעשה לך רע במשך 30 שנה (כמובן שזה בהנחה שאת באמת לא מתחברת). בקיצור, חשוב שתדעי מה ההשלכות הכלכליות של ההחלטות שלך, אבל ההחלטה המשתלמת כלכלית היא לאו דווקא הנכונה.
זה השניקל של דמות וירטואלית שלא מכירה אותך. קחי את זה איך שאת רוצה ובהצלחה. מקסימום תתחילי ללמוד משהו ותעברי תחום. עשיתי את זה פעמיים ומניסיון זה לא סוף העולם.

היי, אני סטודנט למדמ"ח, ממוצע די גבוה ועובד בתעשיה.
יכול להגיד שזה תואר מאוד קשוח, במיוחד בהתחלה. שוק, פחות יציאות. להספיק כמה שיותר מטלות ולהבין מה המרצה רוצה ממך.
תקופת מבחנים זו גם תקופה קשוחה והחיים הם די מרתון שלפעמים צריך להרשות לעצמך לנוח. גם זה חשוב.
כמובן, התואר מורכב מחלק לא קטן ממתמטיקה. לא חייב להתחבר למתמטיקה ולהיות מלך האינפי, לרוב האנשים 70 זה גם בסדר, אבל אם את לא מתנחמת לפחות בתכנות וברעיונות התכנותיים - זה יהיה ממש סבל. צריך לפחות קצת כיף.
מכיר כאלה שמתחברים לרעיונות המתמטיים יותר וממש סולדים מתכנות. יש כאלה שממש סולדים ממתמטיקה ומתים על תכנות. יש כאלה שבאמצע, ויש כאלה שמעניין אותם רק לסיים את התואר הזה ויאללה 20K בחודש. בניגוד למה שמקובל לחשוב, ומה שאוהבים לספר, להשיג עבודה זה לא הדבר הכי פשוט. יש הרבה סטודנטים ובוגרים צעירים, ואנחנו בשוק חופשי.
מאוד חשוב להגיד, המתמטיקה מאוד שונה. יש מצב שאפילו תתחברי לאיזה קורס או שניים. התכנות הוא לא הארדקור, לפחות לא בקורסי חובה ובטח שלא בהתחלה. לומדים לאט, גם למי שלא נגע אף פעם. גם לא ממש לומדים משהו מעשי, נוגעים ברעיונות ובמימושים שלהם שהמטרה היא להקנות בסיס ולסקרן.
לא יודע למה בדיוק לא התחברת במתמטיקה ובתכנות, אבל יש מצב שתגלי שאת דווקא כן מתחברת - העולם הזה מאוד מאוד רחב ונוגע בהרבה תחומים. גילוי נאות, גם לא חייב לכתוב ממש קוד. יש הרבה משרות שהן פחות כתיבת קוד ויותר הבנה של העולם שאת מתעסקת בו,חשיבה ומחקר. כמו משרות דאטא, אבטחת מידע.
ובנימה קצת אישית, אני התחלתי את התואר לפני כשנתיים בגיל 22 - אבל זה כי מגיל קטן ידעתי שזה מה שאני אוהב. לא אגיד ש"את עוד צעירה" וכל הדברים האלה, כי אני פחות אהבתי שאמרו לי את זה, אבל רק אגיד שיש לך את הפריוויליגיה להתנסות ולהתעניין ולהתמקצע. יכולה לדבר עם אנשים שעברו מסלול כזה או אחר, אפילו לא אופתע אם בת"א יש מדמ"ח ורוקחות דו חוגי - הם אוהבים שילובים מוזרים והשילובים האלה דווקא מקלים מאוד במהלך התואר(לא יודע מה עם תנאי הקבלה למסלולים כאלה, אבל אולי שווה לבדוק אם את לא מתקבלת למדמ"ח רגיל. הוא גם לא ממש מומלץ מכל מי שהכרתי, די גהנום).
מה שאני יכול לייעץ, זה שתלכי אחרי הלב והדברים שאת אוהבת. אם תרצי, אוכל לתת לך מקורות מידע למאמרים או קורסים למתחילים בנושא שאת חושבת שתתחברי אליו יותר - אבל זה לגמרי תלוי בך.לדוגמה נניח אפליקציות ואתרים. יש כאלה שאוהבים יותר את הצד העיצובי, וחשובה להם החוויה של המשתמש. יש יש כאלה שלא מעניין אותם המשתמש, אכפת להם רק איך כל הלוגיקה מאחורי הקלעים. יש כאלה שגם וגם. לכל אחד מהם כלים שונים, ודיברתי רק על תחום אחד. זה כ"כ רחב שכנראה יש מצב שתמצאי משהו שיחבר אותך, אבל בסוף ההחלטה היא שלך. לא מכיר כ"כ רוקחות אז אין לי ממש מה לכתוב על זה וגם די חפרתי. אם יש עוד שאלות או משהו, תרגישי חופשי.
בהצלחה!
למה קשה למצוא עבודה, זה תקף גם לבוגר אוניברסיטה מובילה מהטופ 4?

עבודה ראשונה במשכורת גבוהה לא פשוט למצוא. כדאי לכוון לשם ולא להתפשר על שכר נמוך, אבל אף אחד לא זורק עליך הצעות במשרה הראשונה. (בהמשך כן)

כנראה שאם סיימת טכניון עם ממוצע 95, יזמינו אותך לראיונות יותר. כמובן שלא מומלץ לסיים את התואר בלי לעבוד בכלל - למצוא עבודה לוקח כמה חודשים, ועדיף שיהיה קצת ניסיון קודם שתוכלי להישאר בחברה הקיימת או לשפר תנאים בחברה אחרת.
אבל לא לכל יוצאי הטופ4 יש עבודה בכ"כ קלות, מה גם שהלימודים מאוד קשים ולכן הממוצע הוא בדר"כ לא 90. את מתחרה עם חברים שלך לספסל הלימודים ועוד בוגרי מכללות ואוניברסיטאות ואת צריכה לעבוד קשה כדי להוכיח שדווקא אותך צריך. או מזל. או קשרים. או הכל יחד.
לא שזה לא אפשרי, זה אפשרי ועוד איך! אבל זה לא כזה קל כמו שמתארים. אף אחד לא עומד מחוץ לשער ומחתים אנשים לגוגל.

בתור אחד שגם עושה מעבר כרגע לתחום הייטק אני יכול להגיד לך שאני תמיד חשבתי שגם אני לא מתאים לתחום.
לא בגלל מתמטיקה, שזה אני האמת מאוד אוהב אלה פשוט ניסיון קצר של תכנות שפחות התחבר לי בתור ילד ונחקק לי בזיכרון כמשהו "שלא מתאים לי".

אני אישית מעדיף להשקיע את הזמן שלי במקום עבודה שהתגמול עליו יכול להיות הרבה יותר גבוה ובסופו של יום גם מאוד מאתגרת שכלית וזה לדעתי משהו מאוד חשוב.

מה גם שכל האנרגיה הזאת שהייתי צריך להשקיע וכל פעם לחשוב לאיזו משכורת אני אוכל להגיע ואיך זה יהיה פשוט הרבה יותר לעבור לתחום שיש לי חברים שכבר עברו מזמן את 20K+ וחברים שרק התחילו במשכורות של 10K+.... עולם אחר...

זאת חלק מהצורה שבה אני חושב על הנושא.
כמובן שיהיו כאלה שיצאו נגדי ויגידו מה פתאום! היא צריכה ללכת אחרי התשוקה שלה! היא רק תיסבול!
אז אני אומר שלהגיד את זה ולחיות את זה אלה שני דברים שונים. כי זה נשמע מאוד סקסי אבל מנגד אם את תרוויחי משכורות שהן יחסית נמוכות במיוחד תצטרכי להתחשבן הרבה יותר, תוכלי לחסוך הרבה פחות ואם פשוט תגיעי למשכורות של 20K+ פתאום כל האתגרים האלה נעלמים ויהיה לך גם אקסטרה כסף לקנות מלא ספרים וקורסים על רוקחות ודברים שאת אוהבת ללמוד ולעשות.

אני חושב שזאת גם גישה שכדאי לציין.
סורי על החפירה :)

אגב, תחום ההייטק וה-IT הוא כללל כךךךךך רחב ומחולק לכל כך הרבה נושאים.
בטוח שתמצאי שם משהו שיתיאים לך יותר.
מסכים לגמרי, כמו שאתה עובד במקדונלדס בשביל כסף ובמפעל בשביל מועדפת בלי לאהוב את זה יותר מדי - ככה אפשר גם לעשות בהייטק. ההבדל היחיד הוא, שצריך משמעת עצמית מאוד מאוד גבוהה. כשאתה עובד במכירות אתה פשוט צריך לדעת למכור טוב, להתמיד בזה ולמכור יותר טוב. גם במכירות עושים הרבה מאוד כסף(מעמלות בדרך כלל). כשאתה עובד בהייטק, ברוב מוחלט של המקרים - אתה צריך להשתפר כל יום. אין שום סיבה שישלמו לך אחרי 5 שנות ניסיון אם אתה לא נותן יותר ערך מבשנה הראשונה - יחליפו אותך במישהו צעיר יותר כי ההבדל ביניכם הוא לא כזה גדול. אתה צריך להשקיע, ללמוד דברים חדשים ולצבור ניסיון שיהיה ייחודי לך. כל זה בעולם שמשתנה במהירות, כמובן יש תחומים שיותר ויש תחומים שפחות. וכן, זה אומר גם ללמוד מעבר לשעות העבודה. ללמוד לראיונות עבודה, שזה סוג של עבודה צדדית בפני עצמה. אתה צריך להיות ממש חדור מטרה כדי לא להתייאש בדרך אם אתה עושה את זה רק בשביל הכסף.
וכסף זה דבר די משמעותי כשבוחרים עבודה וצריך לחיות. ובהחלט לגיטימי להיות בתחום רק בשביל הכסף - אחת הסיבות שאני ממליץ לכל אחד לפחות לחשוב ולנסות. אבל יש לזה מחירים, שחשוב להזכיר גם אותם בשביל השקיפות. וגם מסכים שכל אחד יכול למצוא בו משהו שמעניין אותו :) אפילו אם אתה כ"כ אוהב ביולוגיה ושנאת כל דבר ריאלי בתיכון - תוכל לפנות לביולוגיה חישובית.

תואר בכימיה או הנדסה כימית יפתחו לך עוד אפשרויות שלאו דווקא יהיו פתוחים לבעלי תואר ברוקחות.
אם זה רק תואר ראשון, רוב העבודות די מגעילות. גם עם תואר שני זה לא כזה שיחוק. אבל אולי הדעה שלי מתבססת מדי על אנקדוטות ולא על סטטיסטיקה אמיתית.

כשאתה עובד בהייטק, ברוב מוחלט של המקרים - אתה צריך להשתפר כל יום
זה לא מדוייק, אתה מתאר עובדים מעל הממוצע.
אפשר בהחלט להכנס לחברה גדולה ויציבה שמשלמת בינוני ולהשאר שם 15 שנה בלי הצורך ללמוד ולהשתפר באופן תמידי.
נכון, אתה תרוויח 20-30 אחרי 15 שנה ולא תהיה שיאן שכר אבל זה עדיין שכר יפה ביחס לשאר המשק.

נערך לאחרונה ב:
שזה סוג של עבודה צדדית בפני עצמה.
האמת שזה תחום דיי מעניין שלא חוויתי עד עכשיו.
אני עוקב ורואה המון סרטונים לאחרונה גם ביוטיוב על כל הנושא של מציאת עבודה\שאלות של ראיונות עבודה\ איך לגשת למצב ואיך להתייחס לדברים\ SOFT SKILLS\ וכו' וכו'

הדברים האלה דיי ברורים לי אבל יפה לראות שיש גישה ממש רצינית בנושא והמון תוכן.
אולי אני סתם הזייה אבל לא ראיתי את זה ממש בתחומים אחרים.

אפשר בהחלט להכנס לחברה גדולה ויציבה שמשלמת בינוני ולהשאר שם 15 שנה בלי הצורך ללמוד ולהשתפר באופן תמידי.
נכון, אתה תרוויח 20-30 אחרי 15 שנה ולא תהיה שיאן שכר אבל זה עדיין שכר יפה ביחס לשאר המשק.
נכון, טעות שלי. יש חברות שיקלטו אותך ולא יעיפו אותך גם אם תהיה לא יעיל - אבל השכר בהתאם. מפתח בבנק לא מקבל כמו מפתח בגוגל. כל אותם תנאים ושכר שמדברים עליהם, זה קורה בחברות שהאנשים שם הם מעל הממוצע, או בזבוז של כספי משקיעים ולרוב זה שילוב של השניים. אנליסט בסטארטאפ סייבר שקם שלשום, עדיין מרוויח יותר מאנליסט במערך הסייבר הלאומי. בחברות שהן לא מונופול וכן נשענות על רווח כלשהו, שואפים להתקדם ולעודד השתפרות.
חברה שמעסיקה אותו אדם 15 שנה והוא נותן את אותו ערך כמו אחרי 5 שנים, כנראה שאופציות הקידום שלו יהיו מעטות. או שכולם בחברה כאלה ואז זה כבר סיפור אחר. אולי לפני 60 שנה אנשים שאפו להשיג עבודה ולהתקע בה עד הפנסיה. היום יש יותר כיוון לשיפור עצמי, להרגיש טוב ונוח בעבודה. אופציות להתקדם ולא ללחוץ על אותו כפתור במשך 15 שנה. אבל זה כמובן תלוי אופי ומטרות.
חד משמעית מסכים שלא כולם רוצים ולא כולם יכולים להשתפר כל הזמן. לאו דווקא מבחינת יכולות אלא מבחינת כל מיני מכשולים שיש לך בחיים כמו 10 ילדים וחוסר בשעות שינה. בסופו של דבר, בינוניים זה הרוב המוחלט - אבל לדעתי האישית לא כדאי לשאוף לשם בתחילת הדרך. כדאי לנסות להגיע הכי שאפשר עכשיו - עד שנגיע לנקודת שיווי משקל.

האמת שזה תחום דיי מעניין שלא חוויתי עד עכשיו.
אני עוקב ורואה המון סרטונים לאחרונה גם ביוטיוב על כל הנושא של מציאת עבודה\שאלות של ראיונות עבודה\ איך לגשת למצב ואיך להתייחס לדברים\ SOFT SKILLS\ וכו' וכו'

הדברים האלה דיי ברורים לי אבל יפה לראות שיש גישה ממש רצינית בנושא והמון תוכן.
אולי אני סתם הזייה אבל לא ראיתי את זה ממש בתחומים אחרים.
כן, יש אנשים שממש משלמים מאות דולרים לייעוץ ותרגול כדי למצוא עבודה. עשו מזה תעשייה שלמה, לטוב ולרע.

רק אציין שלא כל הרוקחים עובדים בסופר פארם. יש גם רוקחים קליניים בבתי החולים והעבודה שם מעניינת בעיניי. יש רוקחים בחברות תרופות ויש עוד הרבה מעבר למה שאנשים שלא עוסקים בתחום רואים. לא כולם "מוכרים".
אני במקומך הייתי בודקת אם מדמ"ח בכלל מדבר אלייך. לי היה את הפסיכו' אבל זה פשוט שיעמם אותי, כי אני צריכה אנשים ולעבוד מולם, פחות זורם לי מחשב ועבודה יותר עצמית. אז בחרתי ללכת למשהו אחר שמכניס קצת פחות. אם רוקחות מדבר אלייך - לכי על זה. בעיניי מקצוע מאוד מעניין אבל קחי בחשבון שבהחלט קשה לא פחות.

אז ככה,

אני עובד בפיתוח תרופות ועובד מלא עם רוקחים(למרות שאני לא רוקח בעצמי), ומה שאני יכול להגיד שבתחום הזה, זה באמת בעיקר מזל.
תהיי במקום הנכון ובזמן הנכון, ומעט עם הכישורים הנכונים- תוכלי לנהל מעבדה עם תואר ראשון ממכללה
לא תהיי- תעבדי עם תואר שני מהטכניון בסופרפארם ותנהלי דיאלוגים עם כול מיני סטלנים שמנסים להוציא גראס רפואי(סיפור אמיתי).

תחום שכול כך מוצף, שבאמת, מה שיכול לקדם אותך בו זה רנדומליות מוחלטת, אני לא הייתי רוצה להכנס אליו.

לא יודע שום דבר לגבי מדעי המחשב, ככה שאין לי דיעה בעניין.

בן אדם שהולך ללמוד באוניברסיטה מוכרת גם שואף להצליח ולהתקדם בחיים, אני לא טוען ש20-30 זו אי הצלחה, אבל למה להסתפק בזה ולהיות ממוצע בתחום?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
N התלבטות לגבי לימודים התפתחות אישית 9
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
R התלבטות לימודים - רפואה או ביואינפורמטיקה התפתחות אישית 23
N התלבטות לגבי לימודים. אוף טופיק 9
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 6
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
ה התלבטות בין מק״מ לפקדון בבנק שוק ההון 3
ב התלבטות בין 3 ל- 4 חדרים - מחיר למשתכן נדל"ן 8