• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות השקעה

תוכל בבקשה להרחיב ? מדוע ההצעה גרועה ? ומה לדעתך יכול להיות מהלך טוב ? (בהנחה שיש 700k פנויים + דירה ללא משכנתא).
בהנחה שדיברת על דירות בארץ:
הנחתי כי המטרה היא להתפרנס (יעני לעשות כסף) ולא לנדב כסף לרשות המיסים ושאר עסקנים.
חשבתי שבדיוק לכך התכוון @רוני
רוני מדבר על השקעה של דירות בחו"ל ולא בארץ שם התמונה יכולה להיות מאד שונה.
מינוף של 50% בנכס בחו"ל סביר להניח שלא יהיה לך כדאי בתור משקיע זר בגלל הריביות הגבוהות, יתכנו יוצאי דופן פה, במיוחד אם אתה מקושר ו/או עובד בסכומים גבוהים.

רוני, אני גם משקיע נדל"ן פשוט לא ממונף ומשיקולים מעט אחרים.
כשאתה מניח שנכסים שעלו 1.5 מיליון יעלו 3 מליון בעוד 10-15 שנה זוהי ההגדרה במילון לספקולציה. ניחוש, נבואה, השערה, משאלת לב...
יכול להיות שאתה צודק ויכול להיות שהשכונה תמריא או תתרסק, יכולים להיות הרבה דברים שקשה לנבא ולכן זוהי ספקולציה.
תשואה סולידית של 5% נטו מההתחלה? נשמע מדהים! היכן חותמים על החוזה שבו אתה מתחייב להשלים את ההפרש מהמציאות? 5% נטו בארץ אחרי מס רכישה ושאר ירקות, אחרי תחזוקה (2-3 דירות ישנות נכון? 2 עוד סבירות. 3 כבר חורבות או בשכונות פשע) ואחרי מיסים מגלמים כ 10% ברוטו. ראיתי כאלו מספרים בחלוקה לא חוקית והשכרה לעובדים זרים. לא יודע אם זאת הכוונה.
אם בחו"ל, אני לא מכיר.
בכל מקרה בהצלחה

היי

כאשר אתה משקיע בעיתוי נכון (אחרי משבר) בגוש דן, לונדון, לידס, מנצ'סטר, ניו יורק, לוס אנג'לס, אטלנטה, וונקובר, טורונטו סידני מלבורן, הונג קונג, ברלין,
סאן פרנסיסקו, אני יכול להמשיך בלי סוף (יש מיקומים רבים בעולם הסובלים ממחסור כרוני ביחידות דיור),
ניתן לצפות לעליית מחירי הנכסים.
כל עוד אתה חושב שהשכר יעלה ועלויות המחיה יעלו, ומניות בבורסה ורווחי החברות יעלו, מחירי הנדל"ן והשכירויות גם הם יעלו.
בשנת 87 כשהתחלתי לחפש דירה למגורים בתל אביב, מחירי הדירות הקטנות היה בממוצע $50,000 עד $60,000, היום דירות אלו נמכרות ב 2.4M ש"ח.....

תשואה סולידית נטו של 5% ניתן לקבל היום במיקומים שונים בעולם כתשואה התחלתית בזכות עיתוי שוק הנדל"ן,
אני משיג נכסים למשקיעים בערים הגדולות בצפון אנגליה (ערים גדולות וחזקות כלכלית מתל אביב) תשואות אלו ואף יותר.

בישראל 2005 היה ניתן לקבל תשואות אלו בבת ים לדוגמא, ובבאר שבע התשואות היו גבוהות יותר.....
תלוי בעיתוי ומיקום הרכישה.

בארה"ב החל משנת 2011 רכשתי נכסים מכינוס, בתשואות התחלתיות דו ספרתיות,
מדובר בנכסים בסיכון גבוה יותר (בנכסים אלו צריך לקזז לפחות 40% מהברוטו כדי לקבל נטו), כיום התשואות על הנכסים שרכשתי נעים בין 12% נטו
ל 18% נטו (לאחר השבחה), כל הנכסים עלו יותר מכפול מאז הרכישה.

כמשקיע אתה פועל על פי שיקול כלכלי,
לכן רוב חברי הפורום מושקעים מעיקר בשוק ההון בוול סטריט,
ולכן אני כמשקיע נדל"ן פועל בשווקים שונים בעולם בהתאם
למגמת שוק הנדל"ן וכדאיות ההשקעה.

כשמדובר בנדל"ן אתה מדבר על נדל"ן בישראל כיום, אך מתייחס לשוק ההון בארה"ב ?

לגבי ספקולציה, בכל השקעה בנדל"ן או בשוק ההון יש ספקולציה, אנחנו משקיעים במוצר שלהערכתנו יעלה,
להאמין שתהיה צמיחה כלכלית בעולם, גידול ברווחיות של חברות הנסחרות בשוק ההון, שיביא לגידול נומינלי בשכר,
גידול בעלויות המחיה, ריבית המשכנתאות הולכת ופוחתת לאורך זמן, אך להעריך עלייה של מחירי הדירות כספקולציה זה לא טיעון הגיוני :)

נערך לאחרונה ב:
האמת היא שכבר חושיים וחצי אני מנסה להביא שוכר איכותי אבל לא כל כך מצליח. גר בסמוך לדירה שלי שוכר בעייתי שעושה כל יום רעש של מוזיקה פול ווליום עושה מנגל ומעשן נרגילות. אתמול מצאתי מישהו איכותי שכבר סגר איתי ואיך שהוא שמע את המוזיקה הוא התחרט ולקח רגליים. ניסיתי לדבר עם השוכר ועם בעל הבית אבל זה לדבר לקיר. לא כל כך יודע מה לעשות? אפשר להביא לשם כנראה רק ערסים. אבל לך תתעסק עם אנשים כאלה שלא ישלמו לך. מה הייתם עושים?

גר בסמוך לדירה שלי שוכר בעייתי שעושה כל יום רעש של מוזיקה פול ווליום עושה מנגל ומעשן נרגילות
אוי ואבוי :(
זה חלק מסיכוני הנדל"ן, מעניין איזה פתרונות מצאו משקיעי הנדל"ן כאן לבעיה כזאת.

האמת היא שכבר חושיים וחצי אני מנסה להביא שוכר איכותי אבל לא כל כך מצליח. גר בסמוך לדירה שלי שוכר בעייתי שעושה כל יום רעש של מוזיקה פול ווליום עושה מנגל ומעשן נרגילות. אתמול מצאתי מישהו איכותי שכבר סגר איתי ואיך שהוא שמע את המוזיקה הוא התחרט ולקח רגליים. ניסיתי לדבר עם השוכר ועם בעל הבית אבל זה לדבר לקיר. לא כל כך יודע מה לעשות? אפשר להביא לשם כנראה רק ערסים. אבל לך תתעסק עם אנשים כאלה שלא ישלמו לך. מה הייתם עושים?

זה בהחלט בעייתי, לכן עדיף להשקיע באזורים חזקים יותר מבחינה סוציו אקונומית כדי להקטין את הסיכון למקרה דומה.

באנגליה יש חוק הנקרא
Anti-social behaviour

במידה והשוכר או בעל הדירה עובר על חוק זה, ניתן לפנות אותו בקלות מהדירה, הסעיף הזה מופיע בכל חוזה שכירות סטנדרטי,
ובכל הסכם חכירה של האדמה (באנגליה חוכרים את האדמה בבנייני דירות)

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
נערך לאחרונה ע"י מנהל:
שני הסנט שלי לדיון: עליית ערך ועליית השכירות הן הדובדבן שעל הקצפת, מה שבטוח הוא התזרים החודשי ותשלום חודשי כנגד המימון.

בהחלט בעייתי, לכן עדיף להשקיע באזורים חזקים יותר מבחינה סוציו אקונומית כדי להקטין את הסיכון למקרה דומה.

זה פחות קטע של מעמד סוציו-אקונומי, זה יותר קטע של סוג אוכלוסיה וארץ המוצא.
ככל שיש יותר מזרחיים בבניין/שכונה ככה עולה משמעותית הסיכוי למפגע של רעש מקריוקי וחאפלות(אני בעצמי מזרחי).
אני שוכר יחידת דיור קטנטונת באזור סופר דופר מבוסס וגם פה יש את אותו מפגע רעש בדיוק, מאותו סוג אוכלוסיה.
כנראה שאין מה לעשות עם זה, זה עניין תרבותי, וזה מה יש.

הבן שלי מת על קריוקי והוא מבוסס ואשכנזי, קצת נפל רחוק מהעץ...;)
לא חושב שקריוקי של שלום חנוך ונקמת הטרקטור נחשב חפלה :)

גם אני למדתי משהו חדש לבי נושא הרעש וההפרעה לסביבה. אבדוק איך לשלב את זה בחידושי החוזה

לא הצלחתי להבין מה אתם בעצם מייעצים לי לעשות? למכור? להשכיר?

אסור לייעץ. מותר לפתח דיון. כל הדעות בעד ונגד הובאו בדיון. עכשיו תחשוב מה מתאים לך ולמה

לא ממליץ ולא מייעץ, סתם מחשבות אישיות (אשמח גם אם יקטלו אותי, מכל מלמדי השכלתי מה שנקרא):

היות וקיבלת "עליית ערך משמעותית" במעבר מדירה על הנייר לדירה מוכנה לאיכלוס אחרי מפתח, והיות והאיזור בעיניי כבר קיבל בוסט התפתחותי, תוסיף על זה את הבעיות למצוא שוכר, ואת התשואה הנמוכה של קצת מעל 2.5% משכירות (מחושב לפי 11 חודשים, וערך הדירה *כיום*) - הייתי מממש את העסקה, ומתקדם להשקעה הבאה.

הייתי חושב על 2 דירות. הסכום שיהיה ברשותך הוא בערך 1.75m - יש לך המון אופציות מה לעשות עם סכום כזה ומינוף. אני חושב שאתה יכול לשפר עמדה גם בתשואה משכירות, וגם לחפש איזור עם פוטנציאל לעליית ערך.

**שוב, לא ממליץ ולא מייעץ**

לא הצלחתי להבין מה אתם בעצם מייעצים לי לעשות? למכור? להשכיר?

היי

לדעתי מומלץ להתייעץ עם עו"ד כדי לבדוק מה האופציות להסיר את המטרד,
אני מאמין שניתן לאלץ את בעל הדירה לפעול בנושא.

במידה ומטרד זה מפריע להשכרת הדירה,
זה גם יקשה עליך למכור את הדירה.

מסכים עם רוני,
שחק את המשחק, תבקש מעורך דין שיכתוב מכתב התראה לפני תביעה בבקשה לתקן את המצב לפני הליכים..
סיכון סיכוי פה כדאי

הייתי מוכר

שים לב שעשית הנחה בפוסט המקורי שתצליח להשכיר ב 2700 , וכעת נראה שהיא לא מציאותית

האם אתה בטוח שתצליח למכור ב 1,100,000, או שגם פה אתה קצת אופטימי?

הייתי מוכר

שים לב שעשית הנחה בפוסט המקורי שתצליח להשכיר ב 2700 , וכעת נראה שהיא לא מציאותית

האם אתה בטוח שתצליח למכור ב 1,100,000, או שגם פה אתה קצת אופטימי?
אם הבעיה היא שכן מרעיש אז זה לא עניין של מחיר השכ"ד או הדירה. אני מניחה שהמחירים משקפים את המציאות בסביבה כשאין גורם מפריע.
כשיש בעיה כזאת, לא ירצו לגור שם גם במחיר נמוך יותר. כדאי לפתור את הבעיה, כמו שהציע @רוני

כשיש בעיה כזאת, לא ירצו לגור שם גם במחיר נמוך יותר. כדאי לפתור את הבעיה, כמו שהציע @רוני
יגורו ויקנו במחיר הנכון,אולי גם לא ישימו לב למפגע או יעריכו אותו בצורה אחרת.
בקשר לפתרון הבעיה הדגש הוא על לנסות,אין פתרון קסם בעניינים האלה אני מכיר מקרים שהמכתב מעו"ד לא גרם לשיפור במצב,ולפעמים בדיוק הפוך.
הכן נושא כאוב,סכסוכי שכנים יכולים להיות קשים ולהמשך שנים.
מקווה שבמקרה הזה ימצא פתרון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
N התלבטות בנוגע למסלולי השקעה בכל המוצרים הפנסיונים ומעבר לחברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התלבטות השקעה בין דירת קבלן לדירת יד 2 (סכום ההשקעה שונה) נדל"ן 3
I התלבטות לגבי כוון השקעה עם נתונים כפי שמפורטים .... נדל"ן 6
ליאונידס התלבטות: השקעה בנדל"ן או להמשיך בשוק ההון נדל"ן 33
P התלבטות לגבי איזור השקעה נדל"ן 0
unrealx התלבטות השקעה - נדל"ן נדל"ן 3
T התלבטות לגבי אלטרנטיבות השקעה נדל"ן 6
ImCarryGG התלבטות בין נתיבי השקעה ובית השקעות(פסגות מול IBI) שוק ההון 26
I התלבטות בנושא השקעה - לחכות על הגדר או לקחת משכנתה? נדל"ן 7
ו התלבטות בנושא השקעה נדל"ן 4
F התלבטות - השקעה בגיל צעיר שוק ההון 4
F התלבטות בין 3 מסלולי השקעה - אשמח לדעות שוק ההון 36
G התלבטות בכיוון השקעה שוק ההון 5
א התלבטות לגבי מוצרי השקעה - תעודת סל / קרנות נאמנות מחקות / ETF זר שוק ההון 3
wolf התלבטות השקעה VT בארץ או ב-IB שוק ההון 6
T השקעה במניות - התלבטות. שוק ההון 5
ס התלבטות בנוגע לשינוי מסלול השקעה בקרן הפנסיה/השתלמות שוק ההון 28
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
D התלבטות אם למכור RSUs שוק ההון 1
ה התלבטות קשה בבחירת המסלול התפתחות אישית 5
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15

נושאים דומים

Back
למעלה