• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות לגבי תואר שני

האמיצה

משתמש רשום
דירוג
1
היי נעים להכיר אני חדשה בפורום! :)

יש לי תואר ראשון במדעי המחשב ואני עובדת בתחום התוכנה
במקביל אני מעוניינת ללמוד להשקיע בשוק ההון בכדי להשיג עצמאות כלכלית D:

הבנתי שאפשר להתמקצע בשוק ההון גם מקורסים פרטיים ומספרות בנושא, עם זאת
במסגרת העבודה שלי ישנה אפשרות ללמוד תואר שני על חשבון העבודה (עידוד השכלה רחבה :>)
אז חשבתי לנצל זאת בכדי ללמוד תואר שני שיעזור לי להכיר מושגים בסיסיים בשוק ההון

אשמח לשמוע את דעתכם האם זה רעיון טוב או שאני תמימה מדי במחשבתי ללמוד שוק ההון באקדמיה :roll:

ואם זה כן רעיון טוב - איזה תואר יכול יותר להתאים? (חשבתי על מנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב..)

למדתי שנה שעברה מנהל עסקים בקרית אונו,יש מספר מסלולי התמחות.
אני עשיתי במימון ושוק ההון, ללא ספק הרחבתי ידע,אבל אקדמיה זו אקדמיה.
יש מרצים טובים (פרופסור האוזר,ר' הרשות לניירות ערך,מלמד קורס באופציות וגדור סיכונים,יש קורס חדר עסקים בו משקיעים באמצעות בנק איגוד ובונים תיק השקעות, ועוד מיני מרצים..). בסהכ אני ממליץ.
לא ממש יודע מה יש במוסדות אחרים כך שאת ההשוואה תצטרכי לעשות לבד.

נראה לי בזבוז אנרגיה.
אם את יכולה בחודש של קריאה להגיע לתוצאות יותר טובות, אז מה הרעיון?

זה שזה בחינם זו לא סיבה מספיק טובה.

אגב אני מכיר כמה אנשים שלמדו מנהל עסקים (אך לא עוסקים בתחום) והם לא יודעים שום דבר על השקעות.
הידע תיאורטי(כמו תמיד באקדמיה) ואם הוא לא יורד לקרקע, זה פשוט פורח באוויר

במסגרת העבודה שלי ישנה אפשרות ללמוד תואר שני על חשבון העבודה (עידוד השכלה רחבה :>)

אשמח לשמוע את דעתכם האם זה רעיון טוב או שאני תמימה מדי במחשבתי ללמוד שוק ההון באקדמיה :roll:

ואם זה כן רעיון טוב - איזה תואר יכול יותר להתאים? (חשבתי על מנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב..)
כפי שכתבו לפני, בשביל להכיר מושגים בשוק ההון ומהי השקעה פסיבית לא צריך תואר שלם.
עם זאת, התואר יאפשר לך להבחין בין עיקר וטפל בחומר שתקראי ברשת, יאפשר לך להפעיל חוש ביקורת טוב יותר על הדברים שאת קוראת וספציפית לשוק ההון, יקל עלייך (וגם עם תואר זה לא תמיד קל) לדעת לזהות שרלטנים שקוראים לעצמם מומחים.

קורס במימון יכול לעזור לך להבין את שוק ההון ברמה המושגית. אבל אם את מעוניינת להצליח כמשקיעה בשוק ההון, הייתי מחפשת קורסים רלוונטיים בעיקר בחוגים להיסטוריה ולפסיכולוגיה -- לא בכלכלה ומנהל עסקים.

בהמשך למה שהסולידית כתבה, אוסיף שבתור בוגר תואר בפסיכולוגיה, רוב המידע מצוי בשפע באינטרנט באתרים כמו Investopedia, בהרצאות של Dan Ariely ובספרים דוגמת Thinking Fast and Slow. כדאי גם לחפש בגוגל מידע על סוגי ה-Bias השונים שעלולים להשפיע על משקיעים.

בהמשך למה שהסולידית כתבה, אוסיף שבתור בוגר תואר בפסיכולוגיה, רוב המידע מצוי בשפע באינטרנט באתרים כמו Investopedia, בהרצאות של Dan Ariely ובספרים דוגמת Thinking Fast and Slow. כדאי גם לחפש בגוגל מידע על סוגי ה-Bias השונים שעלולים להשפיע על משקיעים.
וכפי שכתבתי לפני כמה ימים, כאן יש חומר של חצי תואר בפסיכולוגיה קוגניטיבית.

אם את מעוניינת להצליח כמשקיעה בשוק ההון, הייתי מחפשת קורסים רלוונטיים בעיקר בחוגים להיסטוריה ולפסיכולוגיה -- לא בכלכלה ומנהל עסקים.
תוכלי אולי לפרט למה? בעיקר לגבי ההיסטוריה?

תוכלי אולי לפרט למה? בעיקר לגבי ההיסטוריה?

אינני הסולידית, אולם לדעתי הלקח המרכזי שיש ללמוד מההיסטוריה הוא שאף אימפריה לא תשרוד לנצח, מה שתומך בפיזור גלובלי.

זה מתחבר יפה גם עם Recency Bias מפסיכולוגיה.

נערך לאחרונה ב:
אינני הסולידית, אולם לדעתי הלקח המרכזי שיש ללמוד מההיסטוריה הוא שאף אימפריה לא תשרוד לנצח, מה שתומך בפיזור גלובלי.
כן, אבל בכל זאת- זה נשמע כמו המלצה יותר קונקרטית מאשר ללמוד מלקחי העבר. אני סקרן איזה סוגי קורסים יש בחוג להיסטוריה שמתקשרים לתחום.

כן, אבל בכל זאת- זה נשמע כמו המלצה יותר קונקרטית מאשר ללמוד מלקחי העבר. אני סקרן איזה סוגי קורסים יש בחוג להיסטוריה שמתקשרים לתחום.
אני חושב ש @הסולידית התכוונה לאפיזודות בהסטוריה שהיו בהן בועות, דוגמת הSouth sea bubble, Tulip bulb bubble וכמובן הקריסה של שוק המניות ב1929.
מי שכותב רבות על אפיזודות שכאלה ועל היבטים פסיכולוגיים של השקעות הוא ויליאם ברנשטיין, למשל בFour pillars of investing. גם ברטון מלכיאל כותב על כך בRandom walk down wall street.

[/QUOTE

אני חושב שתואר שני במנהל עסקים מסלול מימון תורם להבנת המושגים הבסיסים שמשתמשים בתחום: ניהול חברה, מודל CAPM, חשבונאות, אופציות, אג"ח , מניות.

עם זאת, אני חושב שהוא תורם יותר לניתוח ספציפי של חברה מאשר לכלל השוק, ולכן תורם בעיקר למי שעושה בחירת סלקטיבית של מניות (כמוני).
מי שהולך על סל מניות רחב ככל הניתן (כמו הסולידית) אכן יכול להסתפק בלימוד היסטורי של התנהגות שוק המניות והכלכלה בעבר.

נערך לאחרונה ב:
זוגתי עשתה תואר שני כזה(מגמה כללית אמנם ולא מימון) ובגדול חבל שלא הדפיסו אותו על נייר טואלט.
הוא יצא לא יעיל לא מבחינת תעסוקתית וגם לא מבחינה יכולות בחיים האמיתיים מלבד בועת האקדמיה(כמו 90 אחוז מהתארים ממילאׂׂ)
אני חושב שקורס ממוקד בשוק ההון או קריאה עצמית, יביאו אותך גם להבנה טובה יותר וגם בזמן קצר משמעותית.

ישנה אפשרות ללמוד תואר שני על חשבון העבודה
תואר שני הוא לא כל כך יקר בכל מקרה (כ-10k לשנה אם אני זוכר נכון). אז זה ששכר הלימוד ממומן זה לטעמי לא סיבה מספיק טובה לבזבז הרבה זמן על תואר שני. בכל אופן אם את כבר רוצה לעשות תואר שני שימושי, מדוע לא לעשות תואר במדעי המחשב?

ללמוד תואר במנהל עסקים בשביל להבין מושגים בסיסיים בשוק ההון זה לא הדרך.

מדובר הרבה בבלוג הזה על כמה חשוב להתחיל כמה שיותר מוקדם, כדי שהזמן יוכל לעשות את שלו. למה לדחות ב3-4 שנים אם את רוצה להתחיל כבר עכשיו?
.
למה לפתח תלות במשהו חיצוני וכמעט לא רלוונטי (התואר) כדי שייתן לך את האומץ/החותמת שאת מסוגלת?
מה יקרה אם בסוף התואר עדיין לא תרגישי מוכנה- לא באמת קיבלת כלים קונקרטיים או מכל סיבה אחרת. זה עשוי רק להרתיע אותך

העלות של התואר שולית, הירידה לחצי משרה או משהו בכיוון גדולה מעלות התואר, בכל חודש. השאלה היא האם את רואה את עצמך מפיקה מספיק תועלת מהלימודים כדי שזה יהיה כדאי עבורך.

אני אישית מאוד מאוכזב מהאוניברסיטה, וכנראה שהצגתי כיוון מאוד פסימי

תואר שני הוא לא כל כך יקר בכל מקרה (כ-10k לשנה אם אני זוכר נכון). אז זה ששכר הלימוד ממומן זה לטעמי לא סיבה מספיק טובה לבזבז הרבה זמן על תואר שני. בכל אופן אם את כבר רוצה לעשות תואר שני שימושי, מדוע לא לעשות תואר במדעי המחשב?
בתור סטודנט פעיל בתואר שני במדעי המחשב בבר אילן (ללא תיזה), אני רוצה רק לציין שבמידה ואין רצון לעסוק במחקר בצורה פעילה בעתיד אין שום סיבה לעשות את זה. כמות הדברים שלומדים שאי אפשר ללמוד לבד קטנים, ורוב התואר, כמו באקדמיה בכללי כנראה, מתעסק בהיבטים תאורטיים שחלקם לא "שמישים".

בתור סטודנט מחקר הצפוי להמשיך את המחקר לתזה בתואר שני שגם עובד, כל המשמעות של תואר שני זו התיזה. היתרון של תואר שני (עם תיזה) על פני תואר ראשון - זו היכולת לנהל מחקר.
היכולת לנהל מחקר = היכולת למצוא את הפתרון לבעיה, שאינך יודע באופן מיידי כיצד לפתור (לא משהו שמספיק לקרוא מאמר עליו)
יכולת זאת היא שימושית ונדרשת בתחומים מסוימים, כגון בפיזיקה עיבוד אותות, עיבוד תמונה, אלגוריתמים. למתכנת כנראה שאכן אין צורך בכך.
ישנם אנשים שיסתדרו בתחומים אלו גם ללא תואר ויצליחו, אך מנסיוני האישי כנראה שהיו מצליחים יותר עם תואר שני (כל המנהלים עם תארים מתקדמים, ומיעוט שבמיעוט ללא)

בתור סטודנט מחקר הצפוי להמשיך את המחקר לתזה בתואר שני שגם עובד, כל המשמעות של תואר שני זו התיזה. היתרון של תואר שני (עם תיזה) על פני תואר ראשון - זו היכולת לנהל מחקר.
היכולת לנהל מחקר = היכולת למצוא את הפתרון לבעיה, שאינך יודע באופן מיידי כיצד לפתור (לא משהו שמספיק לקרוא מאמר עליו)
אני מסכימה מאוד עם מה שכתבת, וביחד עם זאת חושבת שמסגרת הזמן של תואר שני במיוחד למי שלא עושה את זה במשרה מלאה, לא בהכרח מאפשרת לנהל פרוייקט עצמאי ולצאת עם הכלים שציינת.
מי שנכנס לתואר שני צריך להגדיר לעצמו היטב מה המטרות שאיתן רוצה לצאת ולוודא שהתואר באמת משתלב במסלול חייו.
אני חושבת שיש רבים שממשיכים לתואר שני באינרציה של תואר ראשון כחלק מ"לחפש את עצמי" ואז מגלים שהם לא באמת מוצאים שום דבר, והתואר הופך תקוע כמו עצם בגרון. (לא אומרת שזה לא קורה גם למי שמעוניין במסלול מחקר, פשוט אלה יכולים להזכיר לעצמם למה הם עושים את זה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים (MBA) אוף טופיק 9
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
ש התייעצות לגבי כסף נזיל שוק ההון 7
M התייעצות לגבי לימודי Devops התפתחות אישית 8
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
hommie התייעצות לגבי שמאות לפני תביעת יזם נדל"ן 2
W התייעצות לגבי הלוואה מעמותת "עוגן" צרכנות פיננסית 24
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
A התייעצות לגבי הערכת סיכונים במינוף שוק ההון 12
י התייעצות לגבי הערכת סיכונים/סיכויים שוק ההון 3
ד התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 12
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
ק התייעצות לגבי מכירת דירה ראשונה ויחידה ולהשקיע ולעבור לשכירות. נדל"ן 9
B התייעצות לגבי דמי ניהול שוק ההון 8
A התייעצות לגבי בחירת ברוקר ותמהיל תיק שוק ההון 15
O התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 1
A התייעצות לגבי חיסכון/השקעה שוק ההון 6
amidar התייעצות פיננסית לגבי משכנתא, השקעה והלוואה. צרכנות פיננסית 1
H התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 18