• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות לגבי מכירת תיק קיים במעבר לתיק פאסיבי

pyrocks

משתמש רגיל
דירוג
113
שלום לכולם,

בחודש וחצי האחרונים נחשפתי לאתר ולפורום ואני חייב לומר שאני יודע היום הרבה יותר ממה שידעתי לפני חודש.
ראשית זו הזדמנות לומר תודה לסולידית ולחבר'ה בפורום - פתחתם לי את העיניים.

מצב קיים:
אני מנהל בבנק תיק השקעות שמורכב כולו מקרנות נאמנות אקטיביות שנקנו לפני שהבנתי משהו (80/20, אג"ח מדינה +10 ושות', קצת על ת"א 100 - סה"כ חשיפה למניות בארץ עומד על כ-20%). יש גם נגיעה באג"ח חו"ל (10%) ומניות בארה"ב (5%) שנקנו לפי המלצת היועץ בבנק.
התיק רחוק מלהיות מאוזן, אני משלם דמי ניהול גבוהים מאוד, רובו בארץ.
בשנה האחרונה התיק הפסיד קצת (במיוחד לאור העובדה שהעליתי את החלק המנייתי בערך יומיים לפני המפולת האחרונה) אבל במצטבר הוא עדיין ברווח (נמוך משמעותית מתקופת השיא).

לפני כחודשיים פניתי לרב חברות בתי ההשקעות כדי לבחון אפשרות שהם ינהלו לי את התיק, ישבתי עם נציגים, קיבלתי הסברים והיום אני יודע שאני יכול לבד וזה פשוט יעלה לי ביוקר - אז ויתרתי על הרעיון.

לאחר סקירה מרובה החלטתי שמשהו בסגנון שוקולד מריר נראה לי הכי הגיוני בתור תיק פאסיבי עם איזונים מכסף שנחסך ולא מכירה\קנייה אחת לרבעון\חצי שנה. ברמת העקרון מאחר ואני לא מת על סיכונים- החלוקה שחשבתי עליה תהיה כדלהלן:
40% מניות
5 ת"א 100 (קצת פטריוטיות)
15 VTI
20 VXUS

60% אג"ח:
50 כלל אג"ח ממשלתי (או רק לטווח 2-5, עדיין מתלבט)
10 אגח קונצרני בדירוג גבוה (אני תוהה למה רב החבר'ה כאן לא מתעסקים עם אג"ח קונצרני - הסיכון עד כדי כך גבוה?)
הייתי שמח לפזר קצת יותר - אבל לא מת על הרעיון של סחורות. אולי הייתי שם 5-10% בנדל"ן (רק קרנות REIT בחו"ל? יש משהו דומה בארץ?)

השאלה שלי היא כזאת:
האם למכור את התיק כולו, לנעול הפסדים לטובת מגן מס בקרנות שעדיין ברווח ולממש את התיק לעיל - או להמתין עד שהשווקים יתאוששו ולמכור ברגע שההפסדים יתמתנו? מצד אחד לטווח ארוך בטוח שיתאוששו ואוכל למכור בהפסד מינימלי או רווח. מצד שני אני לא יודע כמה זמן זה יקח - ובזמן הזה אני משלם דמי ניהול גבוהים.

דבר נוסף: מאחר ואני מנהל את התיק בבנק - מישהו יכול לתת לי טיפ לגבי גובה העמלות לגבי הקרנות בחו"ל שכדאי לי לשאוף אליהן (קניה\מכירה, מינימום, עמלת המרה וכו')? הסיבה שאני לא מעוניין לעבור לבית השקעות היא שהם גובים דמי ניהול חודשיים ובבנק יש לי פטור מדמי משמורת והעובדה שאני אבצע מעט מאוד פעולות באופן יחסי (אחת לרבעון\חצי שנה).

תודה מראש לכל המתעניינים והמגיבים.
גמר חתימה טובה!

שאלת הרבה שאלות, לרובן הוקדשו מספר לא קטן של שרשורים ודיונים בנושא, החל בעמלות, ניהול תיק פאסיבי/אקטיבי/מנוהל ועוד.
אני מציע להתחיל כאן:
http://www.hasolidit.com/kehila/tags/

מה טווח ההשקעה?
מה מטרת הכסף?
לבחור צעיר (אני מניח?) 60% אגח זה די חריג, אלא אם כן אתה מנסה לתזמן את השוק שזה כבר דיון אחר.

לגבי אגח קונצרני - האם אתה חושב שלאגח קונצרני יש תשואה עודפת על מניות או לא? האם אתה חושב שלאגח קונצרני יש סיכון נמוך ממניות או לא? האם אתה חושב שלאגח קונצרני יש קורלציה שלילית למניות או לא? האם אתה מבסס את דעותיך על נתונים כלשהם? על פני איזה תקופה ולאיזה שוק.
לכל פלח שאתה רוצה להוסיף לתיק שלך כדאי שתהיה לך הצדקה לכך שתגבה את ההחלטה שלך גם כשהשוק לא יהיה נעים.

יש קרנות ריט בארץ. הסולידית כתבה על זה פוסט טוב בבלוג.
תשאל את עצמך אותן שאלות לגבי ריטים כמו עם האג״ח.

לגבי עמלות - יש פוסט שפתחתי בפורום עם סקר שמשווה עמלות של חברי הפורום. חפש סקר עמלות.

לגבי מכירה של התיק.
כמה שאלות:
אם לא היית מושקע בשום דבר ויושב על מזומן, איזה תיק היית קונה את התיק הישן שלך או את החדש שאתה רוצה?
בזמן שאתה מחכה שהתיק הישן שלך יתאושש, במידה והשוק עולה מה לדעתך יקרה לתיק החדש, הוא לא יעלה?
כמה שנים תחכה ותמשיך לשלם פער של 1-2 אחוז דמי ניהול עד שתחליט שהשוק נמצא בנק׳ האופטימלית לעשות מעבר?

לאחר סקירה מרובה החלטתי שמשהו בסגנון שוקולד מריר נראה לי הכי הגיוני בתור תיק פאסיבי עם איזונים מכסף שנחסך ולא מכירה\קנייה אחת לרבעון\חצי שנה. ברמת העקרון מאחר ואני לא מת על סיכונים- החלוקה שחשבתי עליה תהיה כדלהלן:
40% מניות
5 ת"א 100 (קצת פטריוטיות)
15 VTI
20 VXUS

60% אג"ח:
50 כלל אג"ח ממשלתי (או רק לטווח 2-5, עדיין מתלבט)
10 אגח קונצרני בדירוג גבוה (אני תוהה למה רב החבר'ה כאן לא מתעסקים עם אג"ח קונצרני - הסיכון עד כדי כך גבוה?)
הייתי שמח לפזר קצת יותר - אבל לא מת על הרעיון של סחורות. אולי הייתי שם 5-10% בנדל"ן (רק קרנות REIT בחו"ל? יש משהו דומה בארץ?)
אם אתה לא מת על סיכונים אז אני ממש לא מבין למה אתה רוצה אג"ח קונצרני.

באג"ח קצר נקודה שחשוב לשים אליה לב היא אם הקרן מחזיקה את האג"ח עד לפידיון (מוריד משמעותית את הוצאות התפעול שלה ומבטל חשיפה לתנודות השוק בעקבות שינויים בריבית) או שהיא מגלגלת אג"חים כמו סולם.
אתה צריך להחליט איזו דרך עדיפה לך משתי הדרכים הללו.

VXUS מכיל גם את ת"א אז אני ממש לא מבין למה אתה צריך להחזיק את ת"א בנוסף.
הפטריוטיות לא משרתת כאן שום מטרה (המדינה לא מקבלת תמורה מכך שרכשת את ת"א 100) אבל כן מייצרת לך חשיפת יתר לשוק הישראלי.

נדל"ן וקרנות ריט זה ממש לא אותו הדבר.
כשהבורסה מתרסקת גם קרנות הריט מתרסקות בלי שום קשר למה קורה למחירי הנדל"ן.
אם אתה רוצה לגוון עם נדל"ן אז עדיף שתפנה סכום מסויים להשקעה בנדל"ן מחוץ לבורסה.
אתה יכול לרכוש דירה בפחות מחצי מיליון שח גם בארץ (אתה כנראה תצטרך משכנתא בשביל מינוף וזו לרוב לא השקעה פסיבית ולכן אתה צריך להבין מה זה אומר ואם זה מתאים לך).

אלטרטיבה אחרת להשקעות זו השקעה במניות דיבידנד כמו שאני עושה שבה שמים דגש על תזרים המזומנים שמתקבל מההשקעה במקום על מחיר המניה.
אתה יכול לקרוא על זה בשרשור שפתחתי בנושא (ישנו קישור בשרשור התיקים שלנו) או בבלוג שלי.
אולי אם תנתק את החשיבה שלך מהחשיבה של "מה קרה למחיר המניה" אז תוכל לישון יותר טוב בלילה גם כשהשוק יורד (כמוני).

השאלה שלי היא כזאת:
האם למכור את התיק כולו, לנעול הפסדים לטובת מגן מס בקרנות שעדיין ברווח ולממש את התיק לעיל - או להמתין עד שהשווקים יתאוששו ולמכור ברגע שההפסדים יתמתנו? מצד אחד לטווח ארוך בטוח שיתאוששו ואוכל למכור בהפסד מינימלי או רווח. מצד שני אני לא יודע כמה זמן זה יקח - ובזמן הזה אני משלם דמי ניהול גבוהים.
על זה אף אחד לא יכול לענות לך.
נקודות שיכולות לעזור לך לקבל החלטה הן:
1. דמי הניהול שאתה משלם על הקרנות הן ידועות מראש.
2. התשואה שהקרנות יספקו לא ידועה מראש.
3. מה יקרה לשוק מחר לא ידוע מראש.
4. אם אתה מוכר ברווח קטן אז אתה לא מייצר מגן מס אלא משלם מס על רווח קטן.
5. אם תמכור כשהשוק יעלה אז תאלץ לשלם יותר מס.
6. אם תמכור כשהשוק ירד אז אולי תוכל להשיג מגן מס (בהנחה והתיק שלך יכנס להפסד).

דבר נוסף: מאחר ואני מנהל את התיק בבנק - מישהו יכול לתת לי טיפ לגבי גובה העמלות לגבי הקרנות בחו"ל שכדאי לי לשאוף אליהן (קניה\מכירה, מינימום, עמלת המרה וכו')? הסיבה שאני לא מעוניין לעבור לבית השקעות היא שהם גובים דמי ניהול חודשיים ובבנק יש לי פטור מדמי משמורת והעובדה שאני אבצע מעט מאוד פעולות באופן יחסי (אחת לרבעון\חצי שנה).
אחד המבקרים בפורום רשם שהוא דיבר עם אקסלנס ואחרי שהוא אמר להם שהוא משקיע פסיבי שהולך לבצע מעט פעולות בלי להציק להם יותר מידיי אז הם ויתרו לו על העלות הקבועה שלהם.
עמלות הפעולה בבנקים (בעיקר בחו"ל) הן אסטרונומיות ולרוב אין שום סיבה לסחור דרכם.
רק לסבר את האוזן עמלת המינימום שאני שילמתי בבנק על הפעולה הראשונה שביצעתי בחו"ל היתה 40 דולר!
היום אני משלם 1.5 דולר לפעולה בלבד דרך ברוקר אמריקאי (יש פרטים נוספים בבלוג שלי גם על זה).

תודה לכולם.
האמת שכתבתי את הפוסט לאחר שקראתי המון (גם את אבא עשיר אבא אני ו-המיליונר מהדלת ליד) - כמעט כל דבר יותר פעם אחת. ברור שלא קראתי ה-כ-ל ויש לי עוד עבודה לעשות.
לגבי כמה שאלות מכווינות שהפניתם אליי:
טווח השקעה הוא אינסוף והמטרה היא לצבור תשואה על הכסף (להגדיל את ההון). היעד זה לא עצמאות כלכלית ואני לא מכוון למשיכה חודשית כדי לפרוש מוקדם. התיק המדובר לא כולל קה"ש, פנסיה וחסכון לילד (חסכון פיננסי בדמי ניהול נמוכים מהממוצע) - אני שם אותם בצד במכוון ומודע לעובדה שהם בניהול אקטיבי.
בשום אופן לא מתכוון לתזמן את השוק, אבל לא יודע אם אוכל לישון בשקט עם אחוז מניות גבוה מ-40 על אף היותי בשנות ה-30 לחיי ושההשקעה לא קצובה בזמן.
מאמין (לא מבדיקה מבוססת) שאג"ח קונצרני מסוכן יותר מממשלתי ופחות ממניות והתשואה בהתאם. אני מניח שזה לא פשוט כמו שזה נשמע, פשוט תוהה איך לחלק את שאר 60 האחוזים. צריך לקרוא עוד קצת על אג"חים :|
@adamshalev - אתה צודק - אני מעדיף את התיק החדש (לכשאסגר על המבנה הסופי), מה גם שסביר שאני אמכור ואקנה פחות או יותר באותו מצב של השוק כך שאוכל לתקן עם התיק החדש בכל מקרה.
@daat99 נדלן להשקעה לא בשבילי - לא אוהב את המינוף ואחוזי התשואה היחסית נמוכים להשקעה, כנ"ל לגבי הצעה שקיבלתי להשתתף בקניית נדל"ן בארה"ב.
אני חייב להגיד שמניות דיבידנד נשמע טוב וקראתי את הפוסט שלך ושל הסולידית, אבל זה מצריך להיות הרבה יותר אקטיבי משאני כנראה רוצה. מוכן לשקול 10% במניות דיבידנד - נראה כמה "אומץ" יהיה לי בסוף :)

בלי קשר - דיברתי עם הבנק לגבי העמלות - בארץ זה סביר - יורידו לי ל- 0.1 ומינימום 10 ש"ח. מאמין שבעוד כמה חודשים אוריד אותם עוד קצת. העמלות לגבי חו"ל זה נשמע לי שערורייתי שעמלת ברוקר היא 7.5$ ללא תלות בעלות ואין אפשרות להתמקח. את שאר העלויות אוכל להוריד גם כן - אבל זה נראה לי דיל ברייקר. אני אבדוק את האופציה של אקסלנס אחרי החג. זה יהיה כנראה זה - או ויתור על ניירות בחו"ל וקנייה של קרנות מחקות בארץ על מדדי חו"ל כמו שוקולד מריר המקורי (רק שאז יהיה קצת יותר קשה לאזן).

אמשיך לקרוא...

שאג"ח קונצרני מסוכן יותר מממשלתי ופחות ממניות והתשואה בהתאם. אני מניח שזה לא פשוט כמו שזה נשמע, פשוט תוהה איך לחלק את שאר 60 האחוזים. צריך לקרוא עוד קצת על אג"חים
כמה דברים שחשוב לדעת על אג"ח:
1. התשואה המקסימאלית ידועה מראש ואין סיכוי לתשואה גבוהה יותר (כל עוד מחזיקים עד לפידיון).
2. ישנו סיכון של חדלות פירעון שבו ניתן להפסיד 100% מההשקעה.

לגבי מניות:
1. התשואה המקסימאלית היא אינסופית.
2. הסיכון לחדלות פירעון זהה לסיכון חדלות פירעון מאג"ח שהנפיקה אותה החברה.

אני אישית לא רואה שום סיבה לקחת את הסיכון של חדלות פירעון בשביל תשואה מוגבלת במקום לקחת את אותו הסיכון בדיוק בשביל תשואה פוטנציאלית אינסופית.

מניות דיבידנד נשמע טוב וקראתי את הפוסט שלך ושל הסולידית, אבל זה מצריך להיות הרבה יותר אקטיבי משאני כנראה רוצה.
תרשה לי לחלוק עליך.
כמות האקטיביות שאני מקדיש לתיק מניות הדיבידנד שלי עצמו מצומצמת ביותר ומסתכמת בכמה דקות כל פעם שיש לי כסף פנוי להשקעה.
אם אין לי כסף פנוי להשקעה אז אין לי מה לעשות...

העמלות לגבי חו"ל זה נשמע לי שערורייתי שעמלת ברוקר היא 7.5$ ללא תלות בעלות ואין אפשרות להתמקח. את שאר העלויות אוכל להוריד גם כן - אבל זה נראה לי דיל ברייקר. אני אבדוק את האופציה של אקסלנס אחרי החג. זה יהיה כנראה זה - או ויתור על ניירות בחו"ל וקנייה של קרנות מחקות בארץ על מדדי חו"ל כמו שוקולד מריר המקורי (רק שאז יהיה קצת יותר קשה לאזן).
עמלה של 7.5 דולר לפעולה זה לא שערורייתי (אלא אם כן הם מוסיפים בנוסף עמלה כאחוזים מהרכישה).
לפני שאתה מוותר על ניירות בחו"ל ומתקבע על ניירות ישראליים כדאי שתבין מה המשמעות של דמי ניהול יותר גבוהים ושל אחזקת מוצרים סינטטיים.

@daat99 באג"ח יש תשואה קבועה למרות הסיכון, במניות כלום לא מובטח, וברור לי שיש קורלציה בין נפילה במניות לנפילה באג"ח קונצרני. עדיין באחוז חשיפה נמוך לחברות בדירוג גבוה זה נשמע לי כדאי.
לגבי כמות הזמן בהשקעה במניות דיבידנד- זה כי אתה בקיא ויודע אילו חברות כדאיות ואיך לזהות מה לקנות - זה learning curve לא קטן בכלל.
לגבי העמלות - 7.5$ זה רק לברוקר לדעתי מה שאתה משלם 1.5 או אחרים סנט ומטה למניה, על זה מתווספים עמלת המרת מטח ודמי קנייה ומכירה עם מינימום של 7.5$. עדיין נשמע סביר?

@daat99 באג"ח יש תשואה קבועה למרות הסיכון,
בהצלחה לקבל תשואה קבועה מהאג"ח של דנקנר...

במניות כלום לא מובטח
תסתכל על מניות דיבידנד.
בלי שהן מבטיחות לך כלום הן עדיין מגדיללות את הדיבידנד בכל שנה במשך כמה עשורים ברציפות.
BNS למשל מחלקת דיבידנד ללא הפסקה משנת 1833 וכל זאת בלי שום התחייבות.

כפי שציינתי - באג"ח יש לך תשואה מקסימאלית עם אותו הסיכון של חדלות פירעון.
במניות התשואה הפוטנציאלית שלך היא אינסופית ועדיין אתה סובל מאותו הסיכון של חדלות פירעון.

לגבי כמות הזמן בהשקעה במניות דיבידנד- זה כי אתה בקיא ויודע אילו חברות כדאיות ואיך לזהות מה לקנות - זה learning curve לא קטן בכלל.
גם עם זה אני לא מסכים (מניסיון אישי).
תהליך הלמידה הוא לא ארוך במיוחד ודי זהה לתהליך הלמידה שאתה צריך לעבור בשביל להחליט על הקצאת הנכסים שלך.

לגבי העמלות - 7.5$ זה רק לברוקר לדעתי מה שאתה משלם 1.5 או אחרים סנט ומטה למניה, על זה מתווספים עמלת המרת מטח ודמי קנייה ומכירה עם מינימום של 7.5$. עדיין נשמע סביר?
עמלות המרה והעברה אלו עמלות חד פעמיות שאתה משלם לכל היותר פעמיים במהלך חייך (פעם אחת כשאתה ממיר משקלים לדולרים ופעם שניה כשאתה מושך את הכסף בחזרה).
עמלות קניה/מכירה אתה תשלם יותר גם כמשקיע פסיבי (כל איזון מצריך מכירה של נייר אחד ורכישה של נייר אחר גם אם לא הזרמת כסף חדש).
עקב כך אתה לא באמת יכול לסכום את העלויות הללו אחת לשניה ולהגיד שאתה משלם המון.

קח לדוגמא אדם שחסך 100 אלף שח ובפעם אחת המיר אותם לדולרים והעביר לחו"ל.
מאותו רגע הוא לא מעביר יותר כספים לחו"ל (הוא יכול להפנות כספים חדשים לאג"חים בארץ למשל) ומשאיר אותם בחשבון השקעות עם עמלה של 1.5 דולר לפעולה וללא עלות חודשית.

בכל שנה הוא צריך לאזן לפחות פעם אחת ולכן משלם על לפחות שתי פעולות בשנה 1.5 דולר לפעולה בלבד במקום 7.5 דולר לפעולה (פלוס אחוזים במקרה הצורך).

כמה הוא ישלם בפועל אחרי 10 שנים מול אדם אחר שהשקיע את אותם ה-100 אלף שח דרך בנק בקרן אמריקאית?
כמה דמי ניהול יגבו לו בקרן ישראלית עבור 10 שנים אם הוא לא רוצה להשקיע בקרן אמריקאית?

אם תחשב תראה ש:
1. ברוקר בחו"ל הכי זול
2. בנק בארץ עם קרנות אמריקאיות באמצע
3. ניירות ישראליים הכי יקר.

וזה רק ל-10 שנים... תמשיך בהשקעה לעוד 10 שנים ותראה את הפער שהולך לרעת הניירות הישראליים (וזה בלי להתייחס לעובדה שמדובר במוצר סינטטי).

לגבי מניות:
1. התשואה המקסימאלית היא אינסופית.
2. הסיכון לחדלות פירעון זהה לסיכון חדלות פירעון מאג"ח שהנפיקה אותה החברה
לא מאוד משנה את המסקנה, אבל כן יש הבדל משמעותי מבחינת חדלות פרעון - האגח בכיר יותר ממניות. כלומר בתרחיש כזה בעלי החברה (בעלי המניות) נמחקים וההון הנותר בחברה מחולק בין בעלי האגח.

לא מאוד משנה את המסקנה, אבל כן יש הבדל משמעותי מבחינת חדלות פרעון - האגח בכיר יותר ממניות. כלומר בתרחיש כזה בעלי החברה (בעלי המניות) נמחקים וההון הנותר בחברה מחולק בין בעלי האגח.
הסיכון לחדלות פרעון בחברות הללו כל כך נמוך כך שהוא שואף ל-0 והסיכוי להמשך צמיחה (בטווח הארוך) גבוה מאוד.
עקב כך לדעתי "קדימות בחלוקת הנכסים" במקרה והחברה פושטת רגל לא מפצה על הגבלת התשואה לריבית בלבד בלי יכולה להנות מהצמיחה הפוטנציאלית.

עמלות המרה והעברה אלו עמלות חד פעמיות שאתה משלם לכל היותר פעמיים במהלך חייך (פעם אחת כשאתה ממיר משקלים לדולרים ופעם שניה כשאתה מושך את הכסף בחזרה).
עמלות קניה/מכירה אתה תשלם יותר גם כמשקיע פסיבי (כל איזון מצריך מכירה של נייר אחד ורכישה של נייר אחר גם אם לא הזרמת כסף חדש).
עקב כך אתה לא באמת יכול לסכום את העלויות הללו אחת לשניה ולהגיד שאתה משלם המון.
הכל טוב ויפה, עד שאתה מתחיל לחיות מהדיבידנדים שלך, שכל אחד מהם מבוסס דולרים (כי אלו החברות היחידות שנחשבות "מניות דיבידנדים" אמיתיות). בנקודה הזאת, שבה אתה מושך מהתיק את הדיבידנד במקום להשקיע מחדש, אתה מתחיל להרגיש יופי את עמלות ההמרה

הכל טוב ויפה, עד שאתה מתחיל לחיות מהדיבידנדים שלך, שכל אחד מהם מבוסס דולרים (כי אלו החברות היחידות שנחשבות "מניות דיבידנדים" אמיתיות). בנקודה הזאת, שבה אתה מושך מהתיק את הדיבידנד במקום להשקיע מחדש, אתה מתחיל להרגיש יופי את עמלות ההמרה
הכל תלוי כמה פעולות אתה מבצע.
אני מתכנן למשוך מחיה של בין חצי שנה לשנה בכל פעם כך שיש לי פעולת המרה אחת (כל היותר 2) בכל שנה.
העברת מט"ח מחו"ל לארץ היא חינם (לפחות באינטראקטיב) כך שעמלת העברת מט"ח (שהיא הרבה יותר גבוהה מעמלת המרה) אינה רלוונטית.

וכפי שציינתי אתה משלם אותן לכל היותר פעמיים על על שקל/דולר ולא על כל הסכום שחסכת!

אם נניח שאתה מחזיק קרן ישראלית שגובה 0.5% דמי ניהול שנתי ואתה יכול לחיות ממנה.
נניח שאתה רוצה 10,000 שח בחודש (מספר שהרבה אנשים בפורום אוהבים משום מה - אני מסתדר עם פחות מחצי) אז לפי כלל 3% אתה צריך למשוך לכל היותר 3% משווי התיק בכל שנה (לצורך הדוגמא אני התעלם ממיסים אבל חשוב לזכור שמיסים זה חסרון של השקעה בדיבידנדים!).
בשביל לקבל 10,000 שח בחודש אתה צריך 120,000 שח בשנה ולפי כלל 3% שווי התיק שלך צריך להיות 4 מיליון שח.
כעת 0.5% מ-4 מיליון שח זה 20,000 שח שאתה משלם כדמי ניהול.
20,000 שח דמי ניהול מתוך 120,000 שח הוצאות שנתיות זה 16.67%.
אתה משלם 16.67% על דמי ניהול ואני משלם רק עמלת המרה.
אני אשאיר לך לבדוק אם עמלת המרה על 120,000 שח היא יותר או פחות מ-20,000 שח...

• אהבתי
Reactions: ogi
הכל תלוי כמה פעולות אתה מבצע
מסכים לחלוטין - אני עובד כיום עם Shwabb בארה"ב בגלל הטבה כלשהיא שאני מקבל מהעבודה שלי, עמלת ההעברה שלהם היא 25$ + 0.5%-1% הפרש משער הדולר וזה מעצבן אותי כל פעם מחדש...
אתה משלם 16.67% על דמי ניהול ואני משלם רק עמלת המרה.
מבין את הגישה

מסכים לחלוטין - אני עובד כיום עם Shwabb בארה"ב בגלל הטבה כלשהיא שאני מקבל מהעבודה שלי, עמלת ההעברה שלהם היא 25$ + 0.5%-1% הפרש משער הדולר וזה מעצבן אותי כל פעם מחדש...
רעיון לבדיקה:
אם תפתח חשבון מסחר באינטראקטיב שנמצא בסיטי בנק בניו יורק דרך מתווך ישראלי (בשביל לקבל פטור על עמלת חוסר פעילות).
כמה יעלה לך להעביר דולרים מהחשבון של שוואב לסיטי בנק?

לדעתי מכיוון ששני החשבונות נמצאים בארצות הברית ואתה מעביר דולרים אז העברה כזו אמורה להיות חינמית (או מאוד זולה).
אם אתה מעביר אל החשבון של אינטראקטיב כספים מהחשבון שלך בארץ פעם אחת אז תוכל להעביר מהחשבון של אינטראקטיב דולרים לחשבון שלך בארץ בחינם.

במקרה הזה (לפחות בתיאוריה) העלות היחידה שלך במשיכות כספים היא ההמרה מדולרים לשקלים בחשבון שלך בארץ בדיוק כמוני ותוכל להימנע מהעלות הגבוהה של שוואב בהעברות בינלאומיות והמרת מט"ח.

זה רק רעיון ויכול להיות שאני טועה אז תבדוק את זה לפני שאתה עושה משהו!

למיטב זכרוני, גם על העברות אלקטרוניות בארה"ב שוואב לוקחים 20 או 25 דולר.
הם כן מוכנים לתת את הכסף ללא עמלה בצורה של שיק, אבל אז זה קצת יותר בעייתי בשבילי להפקיד אותו בסיטי בנק.

אבל תודה על הרעיון, אני אבדוק אותו אחרי החג.

@Jan Sobieski תזכרי שזה לא חשבון שלו אלא של הברוקר ולכן הוא לא יכול להשתמש באפליקציה.

רעיון לבדיקה:
אם תפתח חשבון מסחר באינטראקטיב שנמצא בסיטי בנק בניו יורק דרך מתווך ישראלי (בשביל לקבל פטור על עמלת חוסר פעילות).
על תיק של 100K יש פטור מעמלת חוסר פעילות, נכון?
אני בתהליך של פתיחת חשבון באופן ישיר אצלם ...

על תיק של 100K יש פטור מעמלת חוסר פעילות, נכון?
על 100 אלף דולר יש פטור על חוסר פעילות בכל מקרה.
אם אין לך סכום מספק אז ניתן לקבל את הפטור דרך המתווך הישראלי גם על סכומים קטנים יותר.

בהצלחה לקבל תשואה קבועה מהאג"ח של דנקנר...

ב 5 השנים האחרונות היו תספורות אצל לבייב תשובה דנקנר ואלביט הדמייה (שחכתי איך קוראים לבעלים) ואולי עוד 2-3 חברות
אף אחת מהן למיטב זכרוני לא היתה חלק מתל-בונד 20

אז כדאי להכניס את הסיכון של פשיטת הרגל לפרופורציה, לא הייתי משקיע 30% מהתיק באגח קונצרני בודד גם אם הוא מדורג גבוהה, ובאופן אישי לא הייתי עובר את סף ה 50K לאגח בודד אבל להתרחק לחלוטין מאגח קונצרני או קרנות אגח קונצרני בגלל 5-9 ארועי תספורת זה קצת מוקצן.

האם כל פעם שחברת דיבידנדים תאכזב אותך תבטל את ההשקעה בחברות דיבידנדים ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ק התייעצות לגבי מכירת דירה ראשונה ויחידה ולהשקיע ולעבור לשכירות. נדל"ן 9
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
ש התייעצות לגבי כסף נזיל שוק ההון 7
M התייעצות לגבי לימודי Devops התפתחות אישית 9
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
hommie התייעצות לגבי שמאות לפני תביעת יזם נדל"ן 2
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
W התייעצות לגבי הלוואה מעמותת "עוגן" צרכנות פיננסית 24
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
A התייעצות לגבי הערכת סיכונים במינוף שוק ההון 12
י התייעצות לגבי הערכת סיכונים/סיכויים שוק ההון 3
ד התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 12
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
B התייעצות לגבי דמי ניהול שוק ההון 8
A התייעצות לגבי בחירת ברוקר ותמהיל תיק שוק ההון 15
O התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 1
A התייעצות לגבי חיסכון/השקעה שוק ההון 6
amidar התייעצות פיננסית לגבי משכנתא, השקעה והלוואה. צרכנות פיננסית 1
H התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 18
ג התייעצות כללית ושאלה לגבי קרן השתלמות וקופות גמל שוק ההון 2