• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התאמת מדד לנייר עוקב

Idang1410

משתמש רשום
דירוג
4
אהלן חבר'ה :)
אני משקיע מתחיל, ובעוד שבוע אקנה את המדדים הראשונים שלי.
עשיתי עבודת תכנון מאוד מקיפה, ובניתי את התכנית שלי לעומק, כולל כמה להשקיע בכל מדד (אני מאוד מפוזר).
דבר אחד לא הצלחתי להבין לעומק - איך לבחור נייר ערך ספציפי למדד שמעניין אותי.
למרות זאת בחרתי ניירות ערך מחיפוש באינטרנט, אתרים פיננסים והבלוג פה.
הייתי שמח לשמוע את הדרך שלכם לבחור נייר מחקה שמתאים למדד שמעניין אתכם, ולהבין אם אני בחרתי ניירות נכונים :
S&p 500 קסם KTFי Index S&P 500 מנוטרלת מט”ח 5122957
MSCI USA Large Cap Value Index Vanguard Mega Cap Value ETF
russell 2000 קסם Russell 2000 KTF מנוטרלת מט"ח 5128079
Vanguard Small-Cap Value Index Fund 922908793
Vanguard REIT Index ETF 922908553
Nikkei225 MTF סל (NIKKEI 225 (4A מנוטרלת מט"ח 1150531
TLV 100 קסם KTF ת"א 125 5113345
MSCI emerging markets MTFי MSCI שווקים מתעוררים 5119318
STOXX Europe 600 קסם STOXX Europe 600 KTF מנוטרלת אירו 5122940
KTF קסם קרן ממשלתי ר. קבועה 2-5 שנים 5113444
קסם KTFי מק"מ 5113402

כמה דברים שמפריעים לי בניירות שבחרתי ולא הצלחתי לפתור :
1) הנייר של המדד היפני הוא בעצם תעודת סל , והעמלה עליה גבוה יותר ממה שהייתי רוצה (0.8%)
2) לא מצאתי ניירות ערך לשוק האמריקאי למניות ערך, ונאלצתי לפנות למדדים זרים. בתור משקיע מתחיל נראלי חכם להתחיל מקומי קודם. בנוסף בבית ההשקעות שלי יש עמלות גבוהות יותר על ניירות זרים כך שהייתי מעוניין להמנע מהן.
3) כשקראתי חלק מהדוחות של הניירות האלה הם ציינו שהם משתדלים לעקוב על בערך 75% מהמדד. למה שיקרה דבר כזה?

אני יודע שזה הרבה ניירות. אני יחסית צעיר ומעוניין לבנות תיק התקפי בשלב הזה בחיים שלי. את ההחלטה על הנכסים עשיתי אחרי מחשבה רבה.
אשמח לידע שלכם :)

ברוך הבא.

לא ממליץ - שלוש הערות:

1. הדבר הראשון שחשבתי הוא על כמות הניירות שבחרת להשקיע בהם. לדעתי אפשר לפשט משמעותית. שים לב שגם יש לך חפיפות בין ניירות מסויימים. מכיוון שכבר התייחסת לזה בהודעה שלך אני לא אכנס יותר מדי לנושא אבל אני במקומך הייתי שוקל שוב את הבחירה הזאת, וכולל שיקולים כמו רמת הסיבוך של שמירה על איזון בין כל הניירות וכן התועלת בכ״כ הרבה ניירות, בהתחשב בגודל הכולל של התיק (לא פירטת אבל אמרת שאתה מתחיל).
2. הדעה הרווחת בפורום, וגם שלי, מאוד נגד תעודות (על מניות) מנוטרלות מט״ח. האם קראת את אחד משירשורי הענק בנושא? למה בחרת בנטרול?
3. בלי פירוט של האחוז מהתיק שאתה מתכוון להשקיע בכל נייר (בהדגשה על אחוז הניירות עוקבי המניות ואחוז עוקבי האג״ח) קשה לדעת אם התיק אכן אגרסיבי כמו שרצית.

ברוך הבא.

לא ממליץ - שלוש הערות:

1. הדבר הראשון שחשבתי הוא על כמות הניירות שבחרת להשקיע בהם. לדעתי אפשר לפשט משמעותית. שים לב שגם יש לך חפיפות בין ניירות מסויימים. מכיוון שכבר התייחסת לזה בהודעה שלך אני לא אכנס יותר מדי לנושא אבל אני במקומך הייתי שוקל שוב את הבחירה הזאת, וכולל שיקולים כמו רמת הסיבוך של שמירה על איזון בין כל הניירות וכן התועלת בכ״כ הרבה ניירות, בהתחשב בגודל הכולל של התיק (לא פירטת אבל אמרת שאתה מתחיל).
2. הדעה הרווחת בפורום, וגם שלי, מאוד נגד תעודות (על מניות) מנוטרלות מט״ח. האם קראת את אחד משירשורי הענק בנושא? למה בחרת בנטרול?
3. בלי פירוט של האחוז מהתיק שאתה מתכוון להשקיע בכל נייר (בהדגשה על אחוז הניירות עוקבי המניות ואחוז עוקבי האג״ח) קשה לדעת אם התיק אכן אגרסיבי כמו שרצית.

מעריך את התשובה
1) גודל תיק התחלתי שלי הוא 40 , וכנראה אוסיף כל חודש אזור ה5.
אני לא רואה את החפיפה בניירות , איפה יש ?
הסיבה לכמות הזאת היא האפשרות לאזן את התיק כאשר שווקים ספציפיים יורדים ועולים. אם אקנה מדד עולמי הוא יתאזן בתוך עצמו , אבל אם אקנה את התכולות שלו בנפרד תוך שנה האחוזים שלהם ישתנו , אני אאזן אותם וכך אוכל להשיג תשואה גבוהה יותר (לקחתי את הבסיס של התיק מ the four pillars of investments )
2 ) לפי קריאה בבלוג ( לא בפורום ) הבנתי שדווקא נטרול מטח אמור להיות צעד חכם. אני צופה שהשקל יעלה , אז נכסים בדולרים ירדו. זה לא מחשבה נכונה ?

3) התיק יחסית מפוזר אבל 80 אחוז ממנו הוא מנייתי. מקמ ואגח לוקחים כל אחד 10 אחוז

אשמח גם לשמוע על תהליך הבחירה של נייר ערך ספציפי ביחס למדד נבחר

אני אאזן אותם וכך אוכל להשיג תשואה גבוהה יותר
לא. אין הוכחה שאיזון משפר את התשואה (כנראה להפך).

לפי קריאה בבלוג ( לא בפורום ) הבנתי שדווקא נטרול מטח אמור להיות צעד חכם. אני צופה שהשקל יעלה
כדאי לקרוא גם בפורום. יש שפע של מידע בנושא.

אשמח לידע שלכם
לדעתי התיק מאוד מאוד מסורבל ואין סיבה לכל כך הרבה ניירות. אפשר לסגור את העסק עם גג 3 ניירות.

אני אאזן אותם וכך אוכל להשיג תשואה גבוהה יותר
למה שתשיג תשואה גבוהה יותר?

אם אקנה מדד עולמי הוא יתאזן בתוך עצמו
זה מצויין.

הסיבה לכמות הזאת היא האפשרות לאזן את התיק כאשר שווקים ספציפיים יורדים ועולים
כלומר, להערכתך אתה יודע יותר טוב מרוב האנשים אילו שווקים יניבו את התשואה הגבוהה ביותר?
אני חשוב שבילבלת קצת בין איזון של אפיקים שונים בתיק ובין פיזור עולמי. אם המטרה שלך היא לחקות את השוק אז אין שום הגיון בלקנות יותר ממדינות/סקטורים כשהם יורדים.
אם המטרה שלך היא להכות את השוק אז באמת יכול לנסות לעשות זאת. השאלה היא למה אתה חושב שאתה יודע יותר טוב מאחרים?

לפי קריאה בבלוג
לא כל מה שכתוב בבלוג נכון.

נטרול מטח אמור להיות צעד חכם
ממש לא.

אני צופה שהשקל יעלה , אז נכסים בדולרים ירדו.
אם כך אז למה אתה לא פשוט משקיע בפורקס? למה לרכוש מניות ואז לגדר? תחשוב שהייתי צופה שמניה X תעלה אז הייתי רוכש זהב ומגדר אותו למחיר מניה X.

אז נכסים בדולרים ירדו
מניות הן לא ״נכסים בדולרים״.

לגבי התגובות שלכם :
לגבי גידור מט"ח - אקרא עוד בפורום ואחליט בהתאם
לגבי פיזור התיק - כאשר אני מפזר את התיק יש לי שליטה טובה יותר , בלי עלות נוספת או עם עלות מינימלית. בואו נניח שיש מדד שמכיל את היפני ושווקים מתעוררים. במשך השנה המדד היפני עלה ושווקים מתעוררים ירדו. אם קניתי את המדד הגדול , אני חסום , המדדים יאזנו את עצמם ואני אוכל לעבוד רק עם ההפרש.
אבל אם קניתי את שניהם , אני יכול למכור את היקר ולקנות את הזול, ולמעשה לבצע איזון לתיק. כך אם היפני ימשיך לעלות , יופי אני אמשיך לאזן, אם שווקים מתעוררים יעלו, יופי קניתי הרבה ממנו בזול.

אשמח להמשיך לדבר על הנושא , אבל לפי דעתי זה מקום לפוסט אחר. אשמח להתמקד בבחירת נייר ערך ספציפי לגבי מדד ספציפי , ופחות על הקצאת התיק שלי

@Idang1410
הקרדיט ל @KFC Uerdingen 05
מבחינתי היו כמה פרמטרים, לא כולם חייבים להיות רלוונטים או חשובים לך -
- אחזקה פיזית / קרן סינטטית (אם קונה קרנות ישראליות כנראה לא רלוונטי)
- משאילה / לא משאילה ניירות ערך
- גודל הקרן
- כמה זמן הקרן קיימת
- מי הגורם המנפיק (אני מנסה ליצור בתיק ההשקעות פיזור גם במישור הזה)
- איפה הקרן רשומה (שיקולי מס)
- דמי ניהול - לא במקרה הפרמטר האחרון בחשיבותו. בשוק הETF התחרותי של היום קרנות שדומות בכל הקריטריונים המפורטים מתכנסות בסוף בדמי הניהול למספרים מאוד דומים. ההבדל בין הקרנות, בד"כ בספרה השנייה אחרי הנקודה, באמת שולי לעומת השיקולים האחרים.

לגבי פיזור התיק - כאשר אני מפזר את התיק יש לי שליטה טובה יותר , בלי עלות נוספת או עם עלות מינימלית. בואו נניח שיש מדד שמכיל את היפני ושווקים מתעוררים. במשך השנה המדד היפני עלה ושווקים מתעוררים ירדו. אם קניתי את המדד הגדול , אני חסום , המדדים יאזנו את עצמם ואני אוכל לעבוד רק עם ההפרש.
אבל אם קניתי את שניהם , אני יכול למכור את היקר ולקנות את הזול, ולמעשה לבצע איזון לתיק. כך אם היפני ימשיך לעלות , יופי אני אמשיך לאזן, אם שווקים מתעוררים יעלו, יופי קניתי הרבה ממנו בזול.
א. אין קשר לפיזור. הפיזור בקרן אחת לא פחות מפיזור במאצעות עשר קרנות.
ב. חוששני שאתה לא מבין את המשמעות של לחקות את השוק. בשביל להמחיש לך את העניין אשאל אותך שאלה:
לפי מה אתה קובע את האחוז כל מדד בתיק?

@Idang1410
הקרדיט ל @KFC Uerdingen 05
מבחינתי היו כמה פרמטרים, לא כולם חייבים להיות רלוונטים או חשובים לך -
- אחזקה פיזית / קרן סינטטית (אם קונה קרנות ישראליות כנראה לא רלוונטי)
- משאילה / לא משאילה ניירות ערך
- גודל הקרן
- כמה זמן הקרן קיימת
- מי הגורם המנפיק (אני מנסה ליצור בתיק ההשקעות פיזור גם במישור הזה)
- איפה הקרן רשומה (שיקולי מס)
- דמי ניהול - לא במקרה הפרמטר האחרון בחשיבותו. בשוק הETF התחרותי של היום קרנות שדומות בכל הקריטריונים המפורטים מתכנסות בסוף בדמי הניהול למספרים מאוד דומים. ההבדל בין הקרנות, בד"כ בספרה השנייה אחרי הנקודה, באמת שולי לעומת השיקולים האחרים.

כלומר עדיף אחזקה פיזית ? כמה זה קריטי ? אולי שווה לי לקנות קרנות זרות אם זה מספיק מפריע.
איפה הקרן רשומה כאילו בין בתי השקעות ישראלים ? אם כן בכונה רוב הקרנות שלי הן קסם , זה בית ההשקעות שלי
אני אעדיף קרן גדולה וזקנה או קטנה וחדשה ? יכול להיות שקרנות ותיקות יהיו יקרות יותר או קרובות לסוף החיים שלהן

א. אין קשר לפיזור. הפיזור בקרן אחת לא פחות מפיזור במאצעות עשר קרנות.
ב. חוששני שאתה לא מבין את המשמעות של לחקות את השוק. בשביל להמחיש לך את העניין אשאל אותך שאלה:
לפי מה אתה קובע את האחוז כל מדד בתיק?
בערך ביחס לפלח העולמי

האם לדעתך קרן אחת על המדד העולמי תהיה פחות מפוזרת מ10 קרנות על מדדים שונים?
במידה והוא רוצה לשמר את החלוקה לפי האחוזים שקבע מראש אז אין לו ברירה אלא להחזיק הרבה קרנות. השאלה היא למה לרצות לעשות דבר כזה? :)

כלומר עדיף אחזקה פיזית
כן, למשל הקרנות של blackrock שהושקו בארץ
קצת רקע:
https://www.hasolidit.com/השקעה-במדדים-גרסת-המערבון
איפה הקרן רשומה
ארה״ב/אירלנד/קנדה/ישראל וכו׳
רוב הקרנות שלי הן קסם
זה המנפיק
אני אעדיף קרן גדולה וזקנה או קטנה וחדשה
מה תעדיף: קרן שקיימת 10 שנים ומנהלת מליוני דולרים או קרן שהוקמה לפני חודש ומנהלת עשרות אלפי שקלים?
קרובות לסוף החיים שלהן
אין לקרנות תאריך פג תוקף ידוע מראש

במידה והוא רוצה לשמר את החלוקה לפי האחוזים שקבע מראש אז אין לו ברירה אלא להחזיק הרבה קרנות. השאלה היא למה לרצות לעשות דבר כזה? :)
אה, אם רוצים גם לפזר וגם להיות אקטיביים אז לבחור הרבה קרנות זו אופציה.

אה, אם רוצים גם לפזר וגם להיות אקטיביים אז לבחור הרבה קרנות זו אופציה.
נשמע שזה מה שהוא רוצה. אבל אני חושב שהוא מבלבל בין איזון רכיבים שונים בתיק (מניות, אג״ח, זהב, מזומן, נדל״ן וכו׳) וחושב שזה חל גם על שווקים מנייתיים שונים (מדינות שונות).

אשמח להתמקד בבחירת נייר ערך ספציפי לגבי מדד ספציפי , ופחות על הקצאת התיק שלי

למרות שביקשת לא להעיר על הרכב התיק מציע שתשים לב להערות של @cypriano de rore @petit nicolas ושל עוד רבים, במקרה זה הראיה שלהם על בעיות שעלולות להיות לך בתיק נכונה לדעתי. הניירת הספציפית פחות קריטית בשלב זה

כן, למשל הקרנות של blackrock שהושקו בארץ
קצת רקע:
https://www.hasolidit.com/השקעה-במדדים-גרסת-המערבון

ארה״ב/אירלנד/קנדה/ישראל וכו׳

זה המנפיק

מה תעדיף: קרן שקיימת 10 שנים ומנהלת מליוני דולרים או קרן שהוקמה לפני חודש ומנהלת עשרות אלפי שקלים?

אין לקרנות תאריך פג תוקף ידוע מראש

הבנתי. יש איזה מקור ששם יש את כל הקרנות שנסחרות בארץ ? כי לא שמעתי על blackrock והייתי שמח לקרוא מידע רשמי. הדבר היחיד שאני מוצא זה כל מיני פורטלים פיננסים כמו גלובס וכאלה

נשמע שזה מה שהוא רוצה. אבל אני חושב שהוא מבלבל בין איזון רכיבים שונים בתיק (מניות, אג״ח, זהב, מזומן, נדל״ן וכו׳) וחושב שזה חל גם על שווקים מנייתיים שונים (מדינות שונות).

אני עושה את שיטת slice and dice. ביססתי את התיק על הספר the four pillars of investments . זה באמת לא מתאים לכל אחד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
1337justme התאמת החלק הסולידי עקב המצב העולמי שוק ההון 54
נ קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית 20
ד התאמת פרסומות לתוכן אוף טופיק 48
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A הפניקס השתלמות מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
M מדד עולמי מול ACWI+שווקים מתפתחים בתיק חדש שוק ההון 14
G יש קופג להשקעה פאסיבי מחקה מדד עולמי ? שוק ההון 2
י מדד ניקיי שוק ההון 1
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
E פנסיה על מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
H מחקה מדד נאסד"ק שוק ההון 2
עידו ג מדד עולמי - ללא ארהב שוק ההון 7
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
S איך מוצאים קרן סנופי עם בסיס חישוב מדד? שוק ההון 5
א מחקה מדד שוק ההון 3
א קרן שקלית שמחקה מדד זר שוק ההון 6
D הוראת קבע לקניית מדד באינטראקטיב ישראל שוק ההון 3
N חיפוש מדד לפי מניות שוק ההון 6
M נקודת יציאה בפיקדון. 3% או מדד? צרכנות פיננסית 13
R הקרן השקלית על מדד S&P 500 של בלאקרוק שוק ההון 2
ח קרן ישראלית מחקה מדד לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 6
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B איך בעצם קונים "מחקה מדד - מחקה msci" ועוד. שוק ההון 8
A מדד s&p500 בקופת גמל להשקעה ורווחים שוק ההון 3
N חישוב תשואה של אגח צמוד מדד לפדיון שוק ההון 18
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
D קניית מדד אמריקאי בהוראת קבע באינטראקטיב שוק ההון 0
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מדד עולה אבל קרן יורדת? שוק ההון 3
C פנסיה + קה"ש עוקבות מדד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ק קניית מדד ת"א שוק ההון 5
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
M איך מגנים מפני אינפלציה / מדד גבוהה בנזילות גבוהה ? שוק ההון 12
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
M השקעה בקרן מחקה מדד בטווח זמן בינוני שוק ההון 11
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה