• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השוק ב-16 במרץ 2020 ושנה בדיוק לאחר מכן.

התחיל להשקיע בזכות הסולידריות וחבר מהפורום לפני שנתיים. זה היה המשבר הראשון הרציני שעברתי לחייב לציין שהתחלתי להשקיע רק לאחר חצי שנה של קריאה של הבלוג כולל הפורום. השקעתי הייתה גובה כ400 אלף שקל ולמרות שהייתה נפילה על הנייר של 100 אלף ש"ח וזהו משבר ראשון עצם הקריאה והלמידה הגדולה לפני של החומר הפסיכולוגי כמעט ולא הפריע לי הנפילה בשוק. חייב לציין שנדהמתי מעצמי שום לחץ ,שום פאניקה שום חשש והמשכתי להשקיע כרגיל בקור רוח כך חודש כאילו כלום עד היום כמובן. ( מחכה מדד פסיבי vt אם משנה למישהו...)

המשכתי לפי התכנית.
מה שכן, ניצלתי את העובדה שהיו ירידות כדי למכור קרן שלא אהבתי ולקנות במקומה אחת מוצלחת יותר מתאימה לי יותר תוך ניצול מגן המס.

האם כל המשקיעים פה שולטים יפה ברגשות שלהם גם בשעת משבר,וגם העריכו שזה משבר זמני, או שהמדגם לא מייצג ויש גם פה לא מעט שמכרו בירידות (הירידות נוצרו ממלא מוכרים) ופשוט עוד לא מוכנים להודות בזה?
אני מכיר כמה שמכרו בזמן משבר הקורונה.

האם כל המשקיעים פה שולטים יפה ברגשות שלהם גם בשעת משבר,וגם העריכו שזה משבר זמני, או שהמדגם לא מייצג ויש גם פה לא מעט שמכרו בירידות (הירידות נוצרו ממלא מוכרים) ופשוט עוד לא מוכנים להודות בזה?
חחח...זה לא השרשור הנכון כנראה, היה שרשור שנפתח במרץ 2020 ושם כתבו אלה שהמליצו למכור הכל ולברוח מהבורסה.

כן, שכחתי ממנו , בהחלט יש מצב שהמפסידים רשמו בשרשור שרשמת (:-

It's funny, my fear response is the exact opposite, I'd hold on until zero in the hope that things would turn around rather than lock in a loss.
(Though of course that's not relevant to the broad market)
Not being able to cut my losses when I should is a more likely irrational response for me, generally speaking.

היו המון כאלה בשעתו.
אני זוכרת אנשים ש*התגאו* בכך שהם ראו את הנולד ומכרו הכל בסביבות ינואר-פברואר. אני מנחשת שהם חזרו הרבה אחרי מרץ, אם בכלל.

אבל האנשים האלה לא ממש ענו בשרשור כאן
הטיית השורד.
כל שרשור נוטה לכיוון של אלה שכותבים בו. רק להבין מה גורם דווקא לכיוון מסויים.
אני מניחה שכותרת השרשור בעצמה היא סוג של טריגר לאלה שצלחו את השנה בלי למכור ולברוח. לכותרת שרשור יש משמעות גבוהה לגבי הכיוון שאליו הוא ילך (ואם בכלל יטרחו להיכנס לקרוא).

ל שרשור נוטה לכיוון של אלה שכותבים בו. רק להבין מה גורם דווקא לכיוון מסויים.
הרבה פעמים זה נכון לעיתים יש שרשור שכולם מסבירים למה הכותב הראשון טועה או לא מבין\ בד"כ לכותבים חדשים.

דקה לפני המשבר מכרתי את הכל, קניתי זהב פיזי ואלכוג'ל, הפלגתי בספינה ללב ים, ואני עדיין שם מחכה שהמגפה תחלוף.

סתם. לא עשיתי כלום. זה ירד ואז עלה. ספגתי ירידות בהכנסה ומאוד שמחתי שיש לי חסכונות מושקעים וקרן חירום, אפילו שבסוף לא הצטרכנו כמעט בכלל.

אני משקיע משנת 2013 וזה היה המשבר הגדול הראשון שלי.
המשכתי את ההפקדות כרגיל לפי תוכנית ההשקעה אבל מודה שעם מעט פחד וחששות.
את האמת שיותר קשה לי פסיכולוגית להפקיד כספים חדשים היום כאשר המדדים בשיא מאשר להפקיד בשיא המשבר.
לשמחתי בזכות הבלוג והפורום, זה שאני מודע לקושי הפסיכולוגי עוזר לי להמשיך ולהפקיד כספים גם בתקופות שיא.
עוד משהו קטן שעזר לי זה לינק שמישהו בפורום הפנה על משקיע תיאורטי שתמיד השקיע בשיא הבועה בכל משבר, אולי זה יעזור לעוד מישהו:

מכיר כמה. והם לא חזרו בזמן (או בכלל)..

האם כל המשקיעים פה שולטים יפה ברגשות שלהם גם בשעת משבר,וגם העריכו שזה משבר זמני
לא יכול להגיד ששלטתי ברגשות או שהערכתי שזה משבר זמני. היו כמה שבועות מאוד מפחידים בתחתית והרגשתי חסר אחריות.
אבל לא מכרתי, וגם ניצלתי את ההזדמנות לסדר ולעבור לקרנות איריות.
אם באמת הייתי שולט ברגשות הייתי גם מגדיל חשיפה למניות (כי המקורית לא הייתה גבוהה במיוחד) ולא רק שוקט על השמרים.

המשכתי בתוכנית ההשקעה כרגיל , מכיוון ש% המניות ירד מתחת למה שקבעתי, קניתי קרן סל ענפית בדיוק בשפל,
והייתה פקודה לקנות עוד קרן סל כללית במקרה ויהיו עוד ירידות (לאמור שלא ידעתי מתי התחתית), כמובן שפקודה זאת לא בוצעה. התיק הרוויח ב2020 אבל לא כמו שאר התיקים ברמת סיכון זאת, בעיקר כי הפקדתי כסף חדש לאחר העליות.

בזמן המשבר הצטערתי כל חודש שאני לא buy the dip אלא הולך לפי התוכנית המקורית.
הסתכלתי המון על קרנות ממונפות ושאר ירקות ואכלתע את עצמי.

כשהשוק בשפל אני מרגיש כמו ילד בחנות ממתקים ולא מצליח לחשוב באופן רציונלי.
כל ירידה מדגדגדת לי לקנות.

העובדה שאני במסע הזה עם אשתי יותר חזקה מכל חוזה אודיסאוס.

עדיין - כנראה שבשוק הדובי הבא אתמנף או אשנה את איזון התיק באופן זמני.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
מנימליסט תזמון השוק ? קווים לדמותה שוק ההון 14
א האקסיומה של לא ניתן להכות את השוק - תופסת גם לאגח? פוסטים מאיכות נמוכה 7
M מה יכול להביא את השוק ל0? שוק ההון 29
Y "ברגע שהציבור מפסיק להפעיל שיקול דעת, ומבקש לקנות את ״השוק״, שוב ושוב - כל המניות מתנפחות באופן פרופורציונלי" שוק ההון 39
R הרהורים על תיאוריית השוק היעיל, בעקבות הרפורמה המשפטית. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 45
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
ל קרן אירית המחקה את השוק היפני פוסטים מאיכות נמוכה 2
רבי עקיבא לטווח הארוך השוק תמיד יעלה - האמנם? שוק ההון 6
I לא מבין את תיאוריית "השוק תמיד עולה בטווך הארוך" שוק ההון 88
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
C סנופי מעל המחיר השוק שוק ההון 1
משה קניית etf על השוק הרוסי שוק ההון 88
S תזמון השוק שוק ההון 17
Tsachi01 היוטיובר המפורסם קווין, טוען למניפולציה מכוונת של השוק על ידי קרנות גידור: אוף טופיק 50
T בכמה שמאי בנק מעריך מתחת למחיר השוק? נדל"ן 3
L השפעות עליות השילוח ובעיות האספקה והשפעתם על השוק שוק ההון 1
Y האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק? נדל"ן 68
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
Harvey מיסוי משקיעי נדל״ן בתל אביב כדי לצנן את השוק נדל"ן 55
R "להכות את השוק" מחפש מידע פוסטים מאיכות נמוכה 4
ש לתזמן את השוק? נדל"ן 23
שנקל לתזמן את השוק...ללא תלות בזמן? שוק ההון 29
ת Assets Allocation בהתאם לתמחור השוק שוק ההון 0
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
unsullied השוק בשיא כל הזמנים! נתונים שוק ההון 8
נ אג"ח ממשלתיות- מה יהיו הביצועים בסביבות משתנות של השוק? שוק ההון 32
D תיאוריית "השוק היעיל" שוק ההון 4
Liron2035 האם הסולידית משנה כיוון? (או נתינת משקלים שונים מהחלוקה הטבעית של השוק) שוק ההון 7
Y היפותזת השוק היעיל והקורונה: תוחלת נגד שונות שוק ההון 22
R קושי במציאת עבודה? השוק משתנה? התפתחות אישית 22
A השקעה במוצרים בעל ערך ממשי כהגנה מנפילות של השוק שוק ההון 8
נ קרן סל למעקב מיטבי אחרי השוק הסיני שוק ההון 14
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? חלק 2 שוק ההון 2
Liron2035 טוב זה כבר מסקרן: שגיאת חישוב, השוק עלה. הבורסה נסגרה ונמצאה השגיאה..מה יקרה ביום שני? שוק ההון 22
Wonko האם השוק אי-רציונאלי? שוק ההון 15
G האם יש תעודה ממונפת שמחקה את כל השוק העולמי ? שוק ההון 6
amit דוגמא מהחיים ,כמה קשה לתזמן את השוק שוק ההון 14
liranviper מדוע כשתחזית השוק מתממשת, מקבלים תשואה ממוצעת? שוק ההון 20
G השפעת הגישה של טראמפ על השוק אוף טופיק 29
Y פרישה מוקדמת - האם אפשרי לסמוך על השוק לטווח של עשור או בכלל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
S חוץ משורט על השוק, מה נותן בנתיים במשבר הזה קורולציה יחסית הפוכה לשוק המניות? שוק ההון 45
unrealx הפד מוריד את הריבית ל- 0% - כיצד השוק יגיב? שוק ההון 1
ש איך זה שב2007 השוק ירד רק 50%? שוק ההון 8
ה מתי השוק יתחיל לעלות? שוק ההון 62
unrealx למה הבנקים יורדים הרבה יותר משאר השוק? שוק ההון 56
ה לתזמן את השוק שוק ההון 54
ה לתזמן את השוק שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה