• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מופסד 40k שח

PassiveInvest

משתמש רגיל
דירוג
133
משפט שאומר,
צרת רבים - חצי נחמה,
חשבתי לעשות סיבוב מהיר על השוק שעלה לי בשכר לימוד יקר מאד.
הייתי מושקע 60% מניות ו 40% מזומן.
תכננתי להכנס לשוק על מנת לקנות דירה בעוד 8 שנים בלי משכנתא ובינתיים לקבל קצת בוסט מהמניות,
לצערי הרב קשה נורא לראות הפסדים.
מסתכל על הצהרת המשקיע שלי שקבעה שאני יוצא מהמשחק אם מתרסק ב 40%, אבל
אני לא יכול להיות נאמן להצהרה הזאת, כרגע אני מופסד *רק* 25%.
איך אוכל לצאת במינוס 40%?
אעדיף להפסיד את כל הכסף שלי ולא לחתום על הפסד של 40% מהכסף שלי.
מעין פוסט פריקה כזה, מצטער.
פשוט אני לא יכול לשתף עם הסובבים שלי, אז אני שמח שיכול לשלוף את זה כאן החוצה.

איך אתה עם המשפט? אני חושב שהוא נכון...
כן, אני גם חושב שהוא נכו

לא הבנתי מה הסיבוב דחפת את ה40% מזומן גם?

סיבוב מהיר, הכוונה בינתיים שחוסך קצת בצד לדירה, להכנס בשוק ההון ולעשות קצת כסף.
לא, לא הכנסתי את המזומן, כנראה אשאר נאמן להצהרת המשקיע שלי בעניין ההפקדות ואמשיך להפקיד עם כל הקושי.

הא אוקי, 8 שנים זה לא כזה מהיר :)

משפט שאומר,
צרת רבים - חצי נחמה,
חשבתי לעשות סיבוב מהיר על השוק שעלה לי בשכר לימוד יקר מאד.
הייתי מושקע 60% מניות ו 40% מזומן.
תכננתי להכנס לשוק על מנת לקנות דירה בעוד 8 שנים בלי משכנתא ובינתיים לקבל קצת בוסט מהמניות,
לצערי הרב קשה נורא לראות הפסדים.
מסתכל על הצהרת המשקיע שלי שקבעה שאני יוצא מהמשחק אם מתרסק ב 40%, אבל
מעין פוסט פריקה כזה, מצטער.
פשוט אני לא יכול לשתף עם הסובבים שלי, אז אני שמח שיכול לשלוף את זה כאן החוצה.

מצטרף אליך אחי.. גם אני מופסד בערך ב 22,23% על הכסף.. נקווה שהקורונה הארורה תעלם ונחזור מהר לשגרה..

לך תדע.. אולי עוד 8 שנים עוד תכפיל את הכסף הראשוני שהפקדת ואולי את מה שאתה מפקיד עכשיו עוד תשלש

8 שנים זה הרבה זמן.
אתה מופסד על הנייר-כלומר, ברגע ספציפי זה בציר הזמן, מוכנים לשלם לך 40 אלף פחות ממה שאתה שילמת על המניות שלך. היסטורית, ככל הנראה בעתיד יהיו מוכנים לשלם לך יותר תמורת המניות שלך.

אגב, בעיניי חיסכון לדירה (של מעל 5 שנים) דווקא ראוי שיעשה במניות. לחסוך לנכס בעזרת נכס (מניות) זה נראה לי חכם יותר מלחסוך לנכס בעזרת מזומן, שלא ממש זז עם מחירי הדיור.

אגב, ככל הנראה ברגע זה, כשמוכנים לשלם תמורת המניות שלך פחות, מוכנים גם לשלם תמורת דירות פחות, אז לפחות אתה בשביל של מחירי הדיור.

אני למדתי מזה שצריך לקחת את מדד שילר כמקור רציני למידע של תשואה-סיכון לשוק וכשהוא עולה כדאי להחזיק יותר אגח ופחות מניות כשהוא יורד אפשר לקחת יותר מניות

כשיש ריח של משבר באויר אפשר לקחת עם כמה אחוזים בודדים של התיק TVIX שבמקרה שהשוק יעלה זה הפסד קטן ביותר ובמדינה ויש משבר הוא מגן חזק
(רק המלצה לעצמי)
רק מה שעולה לי בראש בשלוף
בנתיים מה שהיה היה וציך להמשיך קדימה בכל הכוח!

אני למדתי מזה שצריך לקחת את מדד שילר כמקור רציני למידע של תשואה-סיכון לשוק וכשהוא עולה כדאי להחזיק יותר אגח ופחות מניות כשהוא יורד אפשר לקחת יותר מניות

כשיש ריח של משבר באויר אפשר לקחת עם כמה אחוזים בודדים של התיק TVIX שבמקרה שהשוק יעלה זה הפסד קטן ביותר ובמדינה ויש משבר הוא מגן חזק
(רק המלצה לעצמי)
רק מה שעולה לי בראש בשלוף
בנתיים מה שהיה היה וציך להמשיך קדימה בכל הכוח!

חישבת מה האסטרטגיה הזו עשתה בעבר?
מה הנוסחא המדויקת?

חישבת מה האסטרטגיה הזו עשתה בעבר?
מה הנוסחא המדויקת?
לא בדיוק.. אבל מעל 25 במדד שילר זה כנראה זמן טוב לרדת מ 100% מניות.. עד כדי 80-85% מניות נכון להיום עבורי שרמת הסיכון שאני רוצה גבוהה

לגבי TVIX ברגע שיש ריח של משבר.. שמתחילים לדבר עליו.. אז פשוט לקנות קצת TVIX ולשכוח ממנו אם לא יהיה משבר בסדר, זה יהיה כמו הפסד לא משמעותי.. מבחינתי זה יהיה שקול לכאילו חקחתי קצת יותר אגח לפני (פסיכולוגית)
וגם יבוא משבר זה יהיה מגן לא רע ומתי למכור אם יבוא משבר? לא יודע.. כל מקרה לגופו

אתה צריך לשמוח

סביר שאתה צעיר, אצל אדם בגילך עיקר ההון הוא בעצם יכולת ההשתכרות העתידית ולא הכסף בבנק

תמשיך לקנות סלי מניות מהמשכורת שלך, לטווח של 5 שנים קדימה זה יחזיר את עצמו ועוד יעלה

ואם הוא לא יעלה (לא יקרה, אבל נניח למען הדיון ), אז סביר שגם מחירי הדירות ירדו, כך שבכל מקרה אתה צמוד למחירי הדירות ונכסים ראלים באופן כללי

לא בדיוק.. אבל מעל 25 במדד שילר זה כנראה זמן טוב לרדת מ 100% מניות.. עד כדי 80-85% מניות נכון להיום עבורי שרמת הסיכון שאני רוצה גבוהה

לגבי TVIX ברגע שיש ריח של משבר.. שמתחילים לדבר עליו.. אז פשוט לקנות קצת TVIX ולשכוח ממנו אם לא יהיה משבר בסדר, זה יהיה כמו הפסד לא משמעותי.. מבחינתי זה יהיה שקול לכאילו חקחתי קצת יותר אגח לפני (פסיכולוגית)
וגם יבוא משבר זה יהיה מגן לא רע ומתי למכור אם יבוא משבר? לא יודע.. כל מקרה לגופו
אציע אסטרטגיה חלופית:
תשים במניות כמה כסף שאתה יכול לסבול לאבד כ50% ממנו בלי לאבד שינה בלילה ובלי שזה ישנה לך את התוכניות ב5-10 שנים הקרובות לפחות
והשאר במסלולים שהקורלציה שלהם לשוק ההון כמה שיותר נמוכה.

לא ממליץ רק מציע רעיון לא מקורי!
KISS

אציע אסטרטגיה חלופית:
תשים במניות כמה כסף שאתה יכול לסבול לאבד כ50% ממנו בלי לאבד שינה בלילה ובלי שזה ישנה לך את התוכניות ב5-10 שנים הקרובות לפחות
והשאר במסלולים שהקורלציה שלהם לשוק ההון כמה שיותר נמוכה.

לא ממליץ רק מציע רעיון לא מקורי!
KISS
איך שהו זה הפך לנורמה כאילו קריסה זה 50% בגלל ששתי הקריסות האחרונות הביאו את השוק ל 50%?

ממופסד אחד למשנהו, הרשה לי להכניס אותך קצת לפרופורציות. לפני זה, כפי שאמרתי, גם אני מופסד בערך כמו כל מי שנכנס לשוק אתמול, שלשום או לפני שנים.

ועם זאת, יש לא מעט אנשים שאין להם את ה״לוקסוס״ להיות עם כסף פנוי, ולהשקיע אותו לטווח בינוני-ארוך. יש לא מעט אנשים שלא ישנים בלילה ללא קשר להשקעות - כי נכפה עליהם מצב חדש ומשונה, ומפחיד באמת. יש אנשים עם משכנתא על הראש, יש אנשים עם משכנתא גבוהה על הראש, יש אנשים בלי עבודה ויש כאלה שייקח להם זמן למצוא עבודה.

מדהים אותי, בלשון ההדהמה המוחלטת, אימוץ המסרים הסלקטיבי של הסולידית. מה שחשוב זה בלאקרוק או ויקס או דמי ניהול - לא חשוב לבנות אורך רוח, מניעה עצמית מלהסתכל, תזמונים, מסקנות השערות ושאר פלופים אחרים.

חסוך-קנה-החזק-אזן !
חסוך-קנה-החזק-אזן !

שננו את זה בוקר ולילה. מבין מאוד את הכאב, מבין מאוד את הפריקה, סליחה על האהבה הקשוחה. באמת סליחה, אני לא מכיר אותך ומרשה לעצמי לכתוב דברים כאלה. לדעתי זה מה שהרבה צריכים לשמוע. חסוך-קנה-החזק-אזן !

מדהים אותי, בלשון ההדהמה המוחלטת, אימוץ המסרים הסלקטיבי של הסולידית. מה שחשוב זה בלאקרוק או ויקס או דמי ניהול - לא חשוב לבנות אורך רוח, מניעה עצמית מלהסתכל, תזמונים, מסקנות השערות ושאר פלופים אחרים.

חסוך-קנה-החזק-אזן !
חסוך-קנה-החזק-אזן !

מדהים אותי באותה מידה אנשים שמוכנים ללכת עם הראש בקיר ויהי מה. יש את הפוסטים של הסולידית, ויש את המציאות. לפעמים הם הולכים יד ביד, לפעמים לא, ומותר לאנשים להפעיל שיקול דעת ולהתאים את האסטרטגיה שלהם למציאות כפי שהם (ולא רק הם) תופסים אותה.
מי שיצא מהשוק ב-2008, הרבה זמן אחרי תחילת המשבר ואחרי שה-SP500 כבר נפל 20% מהשיא, חסך לעצמו נפילה של 50% נוספים. יש אנשים שמאמינים שהמשבר הנוכחי מגמד את 2008, ושאין שום הגיון להשאר בשוק במצב הנוכחי - אתה לא חייב להסכים עם זה, אבל הדעה הזו היא לא לגמרי בלתי מבוססת, ולכן ה"אהבה הקשוחה" שלך היא לגמרי לא במקום.

מקבל לגמרי. בגלל זה אף אחד כאן כולל אני לא ממליץ ולא אומר מה לעשות. שכל אחד יעשה את העולה על רוחו.

ועכשיו ברצינות לכל אנשי ה"למי שיצא מהשוק בזמן"

היו הרבה "קריסות" מ2008 עד 2020 שהתבררו כעורבא פרח
מספיק שהייתם יוצאים בזמן אחת מהם והייתם מופסדים עשרות אחוזים. תעשו את זה מספיק פעמים ותפסידו יותר מאשר תרוויחו, גם אם הפעם צדקתם.

ועכשיו ברצינות לכל אנשי ה"למי שיצא מהשוק בזמן"

היו הרבה "קריסות" מ2008 עד 2020 שהתבררו כעורבא פרח
מספיק שהייתם יוצאים בזמן אחת מהם והייתם מופסדים עשרות אחוזים. תעשו את זה מספיק פעמים ותפסידו יותר מאשר תרוויחו, גם אם הפעם צדקתם.
אם הייתי קונה TVIX עם 3% מהתיק כבר הייתי מחזיר יותר מההפסד על ה 97% הנותרים

לא זכורה לי אף קריסה, לא ב-2008 ולא באף שנה אחרת מימי חיי, שבעקבותיה כוחות צבא היו צריכים לפנות מדי יום מאות גופות מבתי חולים, כי אין איפה לקבור אותן. לא הייתי קורה למה שקורה עכשיו עורבא פרח.

אם הייתי קונה TVIX עם 3% מהתיק כבר הייתי מחזיר יותר מההפסד על ה 97% הנותרים
אם היית קונה את המדד שהכי עלה הפעם היית מכסה את ההפסדים
color me surprised

אם המתכון שלך מתאים לבטטה זה לא אומר שאפשר לשים שם תפוז ולצפות לאותן תוצאות.

מסתכל על הצהרת המשקיע שלי שקבעה שאני יוצא מהמשחק אם מתרסק ב 40%
אני לא מבין את הרעיון של לקנות ביוקר ולמכור בזול. למה לצאת?
ברור
מה פתאום שתפסיד. אתה מחזיק בעלות על חברות עובדות, יצרניות ומרויחות. השווי שלהן ירד עכשיו, אבל הוא לא ייתאפס. ברור לגמרי שתוך כמה חודשים הוירוס הזה יעלם או לחילופין שהכלכלה תתאים את עצמה לנוכחותו, ואז שווי החברות יעלה חזרה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6
aminadav האם במשברים הגדולים. האם מי שהיה נשאר 10 שנים על קרן מחקה את אחד המדדים המובילים. האם היה יוצא מופסד? או מרוויח בגדול? שוק ההון 27
N מופסד 60 אלף שקל... שוק ההון 343
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
M משכורת של 40K לתעריף של עוסק מורשה ללא מעמ (שעתי) - איך מחשבים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
R שיפור תנאים פיקוד של מיליון שח שוק ההון 1
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
L ההצעה בחוק ההסדרים הקרוב, מי שיש לו אחזקה בקריפטו ששווה מעל 200 אלף שח יהיה חייב בדיווח על כך. פוסטים מאיכות נמוכה 13
MaorRocky זוג שמתחתן בקרוב עם הון של 300K שח, מתלבט איך לתכנן את העתיד הפיננסי הקרוב שוק ההון 4
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
M דירה להשקעה ב2.5 מיל שח נדל"ן 4
H מקבל 10 מליון שח- פמילי אופיס, בית השקעות או PRIVATE BANKING? שוק ההון 140
milx בית שעלה בערכו ב-3 מיליון שח - האם יש לשלם מיסים במכירתו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
milx תיק ספקולטיבי של 2+ מיליון שח של פנסיונרית - 100% מנייתי שוק ההון 52
I האלטרנטיבה הטובה ביותר לסגירת חוב של פחות מ10 אלף שח צרכנות פיננסית 11
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
ת מנכ"ל רשת ויקטורי מציע הלוואה 10,000 שח ללא ריבית? אוף טופיק 6
ד דירה ב100,000 שח בבטומי נדל"ן 19
א הלוואה של 100K שח גרייס לשלוש שנים בP-0.5 . מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
L מחפש אפיק ל50K שח שוק ההון 5
מ שופרסל תפצה בינואר-פברואר את לקוחותיה בהנחה של 4 שקל על קניה מעל 25 שח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 69
D פפר - קבלת 400 שח וביטול החשבון צרכנות פיננסית 115
שלי משרד האוצר מתכנן פטור ממס רווחי הון עד 60000 שח בשנה שוק ההון 54
ט קיבלתי הודעה על החזר מס - 16 שח וזה לא הגיוני צרכנות פיננסית 6
מ עזרה בתמהיל משכנתא ל350 אלף שח נדל"ן 12
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
Y סקר עמלות במסחר עצמאי בסכומים גדולים - (מאות אלפי שח) צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה