• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצעת רכש של גזית גלוב

ככה עובדות לרוב הצעות רכש.
מחיר המניה מייצג את המוכר שמוכן למכור הכי בזול.
אם הם היו פשוט מתחילים לקנות ב16.3 המחיר היה מטפס ומטפס ככל שמוכרים היו מתמעטים ומתמחרים את הסחורה שבידם יותר גבוה.

החברה חושבת שהמניה שלהם זולה, השוק לא מסכים.
אחרי הדיון שהיה בזמנו (לפני חודשיים?) הגעתי למסקנה שהחברה בכלל לא צריכה לחשוב כלום על התמחור של המניה.
buyback זה שקול לדיווידנד ללא מיסוי. Change my mind :)

buyback זה שקול לדיווידנד ללא מיסוי. Change my mind :)
יש אינספור דיונים על זה בפורום, זה לא אותו הדבר כי בBB אונסים אותך לרכוש מניות של החברה במחיר נתון, בדיבידנד אתה מקבל כסף ליד ותעשה איתו מה שאתה רוצה.
בהנחת 0% מס BB שקול לדיבידנד רק אם אתה מוכר את המניות בשווי הBB היחסי או לחלופין בקבלת דיבידנד רוכש מייד בכסף שמתקבל את מניות החברה.
כל זאת במישור התאורטי, במישור המעשי יתכנו הבדלים תהומיים בתוצאות של 2 המהלכים הנ"ל.

בBB אונסים אותך לרכוש מניות של החברה במחיר נתון,
בהנחה שעושים את זה "קרוב למחיר השוק" (סימנתי בכוונה כי ברור לי שזו הנחה די אמורפית שלא תמיד מתקיימת) אז מחליפים מזומן בקופת החברה בפחות מניות.
לגבי החסרון לעומת דיווידנד אם אני רוצה כסף אני יכול למכור, לרוב המיסוי יהיה יותר נמוך מדיווידנד (בטח בארץ).

כל זאת במישור התאורטי, במישור המעשי יתכנו הבדלים תהומיים בתוצאות של 2 המהלכים הנ"ל.
גם בטווח הארוך?

לא מבין אותך, אבל למה לא לקנות ב1.6 ולמכור לחברה ב1.7?
מה לא הבנתי?
כי אולי יהיו הרבה שירצו למכור וכמות הקנייה מוגבלת ככה שתקבל הענות חלקית מאד.
גם בטווח הארוך?
במיוחד בטווח הארוך.
לגבי החסרון לעומת דיווידנד אם אני רוצה כסף אני יכול למכור, לרוב המיסוי יהיה יותר נמוך מדיווידנד (בטח בארץ).
המטרה היא לא לא לשלם מס, המטרה היא להרוויח כסף, אם מנייה במחיר בועתי ויש לה הרבה כסף בקופה עדיף לך יהיה לקבל דיבידנד ולא BB וגם ההפך הוא נכון.

כי אולי יהיו הרבה שירצו למכור וכמות הקנייה מוגבלת ככה שתקבל הענות חלקית מאד.
הבנתי. אתה בטוח זה הסיפור ולא שהצעת הרכש מוגבלת למי שהחזיק מניות לפני תאריך מסויים?

אם אתה צודק, אז הסיכון כאן נראה סביר, כי מדובר ב10 אחוז ממניות החברה שהם רוכשים

המטרה היא לא לא לשלם מס, המטרה היא להרוויח כסף, אם מנייה במחיר בועתי ויש לה הרבה כסף בקופה עדיף לך יהיה לקבל דיבידנד ולא BB וגם ההפך הוא נכון.
אבל בראייתי כמשקיע פסיבי:
אם הם מוציאים דיווידנד אני משקיע אותו חזרה במדד (קצת בהם)
אם הם עושים BB המשקל שלהם במדד משתנה (?) ואז הקרן תמכור חלק (?) ותשקיע אותו חזרה במדד.
כלומר אותו הכסף יצא מהחברה והגיע אלי רק עם פחות מיסוי.

כמשקיע אקטיבי: אם אני חושב שהמחיר בועתי אז מה אני עושה עם המניה הזו?

הבנתי. אתה בטוח זה הסיפור ולא שהצעת הרכש מוגבלת למי שהחזיק מניות לפני תאריך מסויים?
כן. יש לך עד תאריך X להענות להצעת הרכש.
, כי מדובר ב10 אחוז ממניות החברה שהם רוכשים
חברת האם שמחזיקה ב58% כבר אמרה שהם הולכים להענות להצעה ככה שאתה תקבל הקצאה מאד קטנה.
אם הם עושים BB המשקל שלהם במדד משתנה (?) ואז הקרן תמכור חלק (?) ותשקיע אותו חזרה במדד.
לא. BB לא אמור לשנות את מחיר המניה.
כמשקיע אקטיבי: אם אני חושב שהמחיר בועתי אז מה אני עושה עם המניה הזו?
תמכור אותה מייד כמובן.

BB לא אמור לשנות את מחיר המניה
BB לא אמור להוריד את שווי השוק של החברה, ולכן כן אמור להעלות את מחיר המניה (אולי לא באופן מושלם, אבל לפחות חלקית).

נערך לאחרונה ב:

אם המניה במחיר בועתי, אז עדיף לך למכור אותה ;)

BB לא אמור להוריד את שווי השוק של החברה, ולכן כן אמור להעלות את מחיר המניה (אולי לא באופן מושלם, אבל לפחות חלקית).
הוא לא.

מקבל.
כלומר, בעקבות BB, המחזיק במניה מחזיק עכשיו בנתח גדול יותר מחברה ששווה פחות, ולכן שווי ההחזקה שלו לא השתנה (בדומה לחלוקת דיבידנד כשמסתכלים על המניה + הדיבידנד).
המשמעות היא שהקרן מחזיקה עכשיו נתח מחברה מסויימת, והנתח בשווי דומה להחזקה לפני ה-BB, אבל מכיוון שהחברה שווה עכשיו פחות אז הקרן צריכה להקטין את החשיפה שלה, ולכן עדיין נכון ש
המשקל שלהם במדד משתנה (?) ואז הקרן תמכור חלק (?) ותשקיע אותו חזרה במדד.
שזו הנקודה שאני יודע שנכונה ואליה ניסיתי להגיע (רק טעיתי בדרך:()

המשמעות היא שהקרן מחזיקה עכשיו נתח מחברה מסויימת, והנתח בשווי דומה להחזקה לפני ה-BB, אבל מכיוון שהחברה שווה עכשיו פחות אז הקרן צריכה להקטין את החשיפה שלה, ולכן עדיין נכון ש
תעודות לא קונות על פי שווי החברה אלא לפי שווי שוק שלה ושווי השוק שלה לא זז.

תעודות לא קונות על פי שווי החברה אלא לפי שווי שוק שלה ושווי השוק שלה לא זז.
אבל שיעור ההחזקה שלהם בחברה כן עלה, ולכן ההחזקה לא במשקל שוק, ולכן צריך למכור.
אם אני זוכר נכון, זה אכן נעשה בפועל: BB משפיע על עדכון תקופתי של מדדים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik הצעת רכש לרכישת מניות של אל על שוק ההון 5
D מה ההשפעה של הצעת רכש על מניה? שוק ההון 6
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
Cfy הצעת רכש לסלע נדל"ן? שוק ההון 2
D הצעת רכש שוק ההון 13
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
fizban הצעת חוק משותפת להורדת מס רווחי הון ל 20% פוסטים מאיכות נמוכה 52
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
א הצעת חוק לתיקון דיני העבודה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 42
א וועדת הכספים: "הצעת החוק הראשונה תהיה: כשהריבית עולה, ריביות המשכנתאות לא יעלו" פוסטים מאיכות נמוכה 60
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
Know one תוקף הצעת משכנתא נדל"ן 33
1337justme הצעת כסף מזומן לקשיש בפינוי בינוי במקום הדירה החדשה -התלבטות נדל"ן 25
E הצעת משווק פנסיוני גבוהה מהצעת חברת הפנסיה (הטבה ממקום העבודה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D אשמח לביקורת על הצעת משכנתא שקיבלתי נדל"ן 7
א השוואת הצעת עבודה אמריקאית לישראלית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M תרגום הצעת שכר TC לשכר ישראלי אוף טופיק 19
ס הצעת פנסיה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
סול הצעת מגורים לא שגרתית שקיבלתי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
S הצעת שכר הייטק שכר TC vs התפתחות אישית 24
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
ת שאלה מעולם הביטוח (רכב) הגיוני שאם קיבלתי הצעת מחיר מסוכנות צרכנות פיננסית 5
ב אלימות כלכלית - הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת אוף טופיק 254
F סיכונים אפשריים בהעברת פרטי ת.ז. לחברות הביטוח למטרת קבלת הצעת מחיר צרכנות פיננסית 24
ש הצעת טיפול שיניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ש הצעת השקעה באורלנדו לנכס עם שוכרים ממשלתיים נדל"ן 22
mr.mo צילום הצעת משנתא 230,000 נדל"ן 13
A מסחר עצמאי בארה"ב: הצעת מיטב דש טרייד- הייטק זון - האם כדאי? צרכנות פיננסית 39
Res Cogitans הצעת חוק לשינוי שיטת המיסוי בארה"ב ממבוססת על אזרחות למבוססת טריטוריה שוק ההון 38
P הצעת עבודה מול חוזה עבודה אוף טופיק 4
R הצעת מחיר ניהול במיטב טרייד שוק ההון 25
חסכונית הצעת חוק שוק ההון 41
O הצעת מחיר מ ibi צרכנות פיננסית 41
A הצעת החוק של משרד האוצר- שינוי המיסוי בנדלן צרכנות פיננסית 12
S כתיבת אופציות רכש במיטב (viewtrade) שוק ההון 15
V רכש ציוד מחברות בפשיטת רגל/סגירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
קרן תהיות למי שלא רכש דירה נדל"ן 81
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17

נושאים דומים

Back
למעלה