• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דירה שלישית-האם כדאי לרכוש

• פותח הנושא Hana
  • פורסם בתאריך
אז נראה לי שזה יותר מסובך. בדירת השקעה (זולה) שרושמים על שם הילד (טרום הנישואין) כל עליית הערך של הדירה תישמר על שם הילד במקרה של גירושין. לי זה נראה עדיף…
אין ספק שדירת מגורים מוגנת פחות מדירת השקעה. ועדיין בשתיהן צריך מערכת הסכמים ןמסמכים אחרים ומזל לא ליפול על מתגרשת שמחפשת מריבות.

ואז עולה שאלה על מי חובת המס מהשכירות.
אני משער שאם מס הכנסה מגיע למסקנה שהרישום על הבן הוא כוזב ונועד רק כדי לבטל חבות מסים, הם יכולים לדרוש את המס כאילו הדירה בבעלות ההורים.
אני מאמין שאתה טכנית צודק, אבל זה משהו שהמון ישראלים עושים בלי שרשות המיסים עושה להם בעיות.
התגובה שלך מדגימה לדעתי את הנטייה פה בפורום בנושאים כאלו.
בכל אופן, אני לא חושב שיש לרשות המיסים יכולת להוכיח שהדירה היא של ההורים, ולא שההורים עזרו לילד לקנות דירה ולכן הוא מעביר להם את שכר הדירה כהחזר הלוואה.

לצערי אני רואה שבאופן מגמתי כאן בפורום, כשמישהו מתייעץ בנוגע לנושאים משפחתיים (רישום על שם הילד, עזרה להורה בהשקעה וכו'), יש נטייה מיד "לתקוף" (ראיתי לא פעם שאנשים שמתייעצים לגבי השקעה של הורה בפנסיה, מואשמים בזה שהם חושבים על הירושה העתידית שלהם). גם אני עוזר להורים שלי, ואני עושה זאת כי הם לא מבינים כל-כך, הם מדור ישן, סומכים עליי שאני אתן דעה מושכלת. כמובן שאני משקף תמיד את כלל התמונה כולל הסיכונים.
אני מבין שהכל בא ממקום של דאגה, אבל בואו לא נהיה השופטים בסיפור וננסה לעזור ברמת הידע כי לשם כך אנשים פותחים שרשורים.
אני רוצה להאמין שלאנשים יש מספיק שכל כדי לקחת בערבון מוגבל את הדברים שנכתבים כאן ולא לרוץ לבצע כי פלוני או אלמוני כתב אותם בפורום באינטרנט.

העברה ללא תמורה (מתנה) על ילד שמעל גיל 18 הוא תכנון מס לגיטימי שקורה פה בישראל רבות. כן יכולות להיות לזה השלכות אבל יחד עם זאת, אפשר לחסוך כך עשרות ומאות אלפי שקלים. האם כדאי ישר לרוץ לעשות זאת? לא! האם לא כדאי לעשות זאת? גם לא.
כמו כל צעד שאנחנו עושים בתור משקיעים, צריך לנתח כל מקרה לגופו, כל תא משפחתי לגופו, ולהחליט.

אני מאמין שאתה טכנית צודק, אבל זה משהו שהמון ישראלים עושים בלי שרשות המיסים עושה להם בעיות.
התגובה שלך מדגימה לדעתי את הנטייה פה בפורום בנושאים כאלו.
בכל אופן, אני לא חושב שיש לרשות המיסים יכולת להוכיח שהדירה היא של ההורים, ולא שההורים עזרו לילד לקנות דירה ולכן הוא מעביר להם את שכר הדירה כהחזר הלוואה.

כמובן שיש לרשות המיסים יכולת להוכיח.

קנית את הדירה לילד כ"מתנה"? אין עם זה שום בעיה. מי משלם את המשכנתא? מי מתעסק עם שוכרים? אל מי מועבר הכסף משכירות? מי מתעסק עם בעיות של הדירה?

אפשר לחקור ומבחינת עלות תועלת זה משתלם לרשות המיסים. אחרי שהם חוקרים ומגלים שה"מתנה" שניתנה לילד בעצם כל מטרתה היא לעבוד על רשות המיסים מהר מאוד מקבלים דרישת תשלום על המס שנחסך.

האם זה קורה בכל מקרה שהורה רושם דירה על ילדו? התשובה היא לא. האם זה דבר קיים? כן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מחיר למשתכן בדרום - איזו דירה לבחור והאם כדאי לרכוש ללא משכנתא נדל"ן 5
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
מ ביטוח דירה - נזקי צנרת - האם כדאי שרברב פרטי על פני שרברב של חברה שבהסדר נדל"ן 25
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
S דירה שניה להשקעה - כיצד כדאי לחלק את המשכנתאות בין שני הנכסים? נדל"ן 14
F מבחינת ניהול השקעות - האם כדאי לקנות דירה להשקעה כמה שיותר יקרה? נדל"ן 47
מ איפה כדאי לקנות דירה שנייה להשקעה בארץ בתקציב של 600 אלף שקלים נדל"ן 4
A מיסוי על השכרת דירה - התייעצות כמה כדאי לגבות שכירות בהתחשב במיסוי? נדל"ן 11
א איפה כדאי לחפש דירה במרחק סביר מחיפה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
Y האם כדאי לי לקנות דירה זולה שבעתיד הרחוק אגור בה, או להשקיע את הכסף בשוק ההון? שוק ההון 28
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 1
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
M רשימת עלויות ברכישת דירה יד 2 נדל"ן 1
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 8
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
M מכירת דירה שנרכשה בעסקת 80/20 נדל"ן 12
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
O דירה על הנייר - "גינדי גרנדס", רמת אפעל החדשה נדל"ן 12
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
ל משנכתא בשותפים שרוכשים דירה נדל"ן 8
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1