• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דירה בבולגריה

Loacker

משתמש סולידי
דירוג
20
שלום חברים.
אני בן 32 נשוי + 2
בשנה הקרובה אני מעוניין לרכוש דירת שני חדרים בבולגריה, באזור שקרוב יותר לים השחור. הדירה, לפחות בשנים הראשונות תשמש את המשפחה שלי למקום מגורים בזמן החופשה, פעמיים בשנה.
לאחר מספר שנים הדירה אולי תשמש ל airbnb, כרגע אין לי מספיק ידע כדי להחליט איך עושים את זה והאם זה בכלל אפשרי.
רציתי להשתמש בחוכמת ההמונים ולשמוע מאנשים שאולי כבר רכשו דירה בבולגריה?
על מה כדאי לשים לב?
מה חשוב מאוד לבדוק לפני הקניה?
אתרים שימושיים?
איך העסקה מתבצעת בפועל?
אני רק מתחיל ללמוד את הנושא, לכן גם דברים טריוויאליים יכולים לעזור לי כדי לקדם את הנושא הזה.

אשמח מאוד לשמוע מה יש לכם להגיד.
תודה מראש.

בשנה הקרובה אני מעוניין לרכוש דירת שני חדרים בבולגריה, באזור שקרוב יותר לים השחור. הדירה, לפחות בשנים הראשונות תשמש את המשפחה שלי למקום מגורים בזמן החופשה, פעמיים בשנה.
לא עדיף לשכור בחופשות הראשונות לפחות? לא מבין את ההגיון של לקנות דירה בשביל 2 חופשות בשנה בלבד.

לא עדיף לשכור בחופשות הראשונות לפחות? לא מבין את ההגיון של לקנות דירה בשביל 2 חופשות בשנה בלבד.
בול מה שבעלי אמר כשפינטזתי על בית ישן בכפר יפהפה ביוון. בפנטזיה שלי אנחנו שוהים שם בתקופות שאינן פופולאריות לתיירים.
כשעשינו תחשיב, כולל זה שנצטרך עדיין לשלם שכ"ד בארץ במקביל, ירדנו מזה.

תוודא שאתה מכיר ומבין את המשמעות של הגרף הזה:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Bulgaria
וואו, לא הכרתי את הנתונים האלה. אני מתאר לעצמי שיש לנתונים האלה השפעה רבה בתחומי ההשקעה בבולגריה, אבל אם אני קונה נכס שהוא מיועד לשימוש עצמי, איך הגרף הזה יכול להשפיע עליי?

גם ההורים שלנו מעוניינים להשתתף בהשקעה, לכן זה ישמש גם אותם בחופשות שלהם.
היום ניתן לרכוש דירת 2 חדרים ב 30K אירו, זה סכום שאני יכול להרשות לעצמי להשקיע מבלי לקחת הלוואות מהבנק.
בנוסף, בחופשה הקרובה, אני כן מתכוון לשכור שם דירה, כדי להכיר את האזור, לראות דירות למכירה, על מנת לקבל החלטה יותר מושכלת.
בהמשך, לאחר שאחקור ואלמד את נושא השכירות באזור בו אקנה את הדירה, כנראה אשכיר אותה.

בהמשך, לאחר שאחקור ואלמד את נושא השכירות באזור בו אקנה את הדירה, כנראה אשכיר אותה.
הייתי נותן לזה עדיפות קודם חוקר ולומד ואז קונה.
במידה ואתה לא משכיר את הדירה כנראה יהיה זול\נוח\גמיש יותר לא לקנות.

לא ברור אם מדובר בהשקעה או בצריכה. לפי התיאור, ואם זה לא היה מופיע בפורום השקעה, הייתי משוכנע שזו צריכה.
נדמה לי שכדאי שפות"ש יסביר קצת יותר את המטרות והרציונל שלו.

אם זה לא בשביל השקעה, אז אפשר לשקול.
בולגריה זה יעד נישתי, לכן לדעתי חשוב להעזר באיש מקצוע שקיבלת עליו פידבקים חיוביים בלתי תלוים שעשה ועושה עסקאות כאלה.
באופן כללי, נשמע לי רעיון רע מבחינת השקעה, אבל שוב, אם זה רק בשביל הכיף, וסכומים נמוכים ביחס למה שאתה יכול להרשות לעצמך, וממש בא למשפחה, אז למה לא.

לא ברור אם מדובר בהשקעה או בצריכה. לפי התיאור, ואם זה לא היה מופיע בפורום השקעה, הייתי משוכנע שזו צריכה.
נדמה לי שכדאי שפות"ש יסביר קצת יותר את המטרות והרציונל שלו.
המטרה היא לקנות דירה לצריכה עצמית לחופשות של המשפחה שלי ושל ההורים, וכמו שכתבתי אני לא פוסל בהמשך להשכיר אותה.
הצפי הוא לבקר בדירה 3 פעמים בשנה סה"כ, ביקורים של המשפחה שלי וביקורים של ההורים
בנוסף לאחר שההורים יצאו לפנסיה עוד כמה שנים, הם רוצים לחיות בדירה הזאת כמה חודשים בשנה.

המטרה היא לקנות דירה לצריכה עצמית לחופשות
כך שיערתי. רחוק מאוד מפורום הסולידית (אין לי בעיה אישית עם זה, מאמין שגם לזה תקבל כאן כמה עצות טובות).

המטרה היא לקנות דירה לצריכה עצמית לחופשות של המשפחה שלי ושל ההורים, וכמו שכתבתי אני לא פוסל בהמשך להשכיר אותה.
הצפי הוא לבקר בדירה 3 פעמים בשנה סה"כ, ביקורים של המשפחה שלי וביקורים של ההורים
למה להגביל את עצמך? לא עדיף לטייל כל שנה איפה שבא לך? למה לכבול את עצמך לדירה ספציפית במיקום ספציפי?
זה יוצא כמו TIME SHARING שהיה מוצר גרוע מאד רק שאצלך זה עוד יותר גרוע.

למה להגביל את עצמך? לא עדיף לטייל כל שנה איפה שבא לך? למה לכבול את עצמך לדירה ספציפית במיקום ספציפי?
את זה אני דווקא מבינה.
אם מה שהאדם זקוק לו זה נופש משפחתי/זוגי/לבד פעם בכמה חודשים, אז הפרמטרים שונים מאשר טיול ותיור. כמו הדאצ'ה ברוסיה ובאירופה בכלל.
צריך למצוא מקום שנעים ויפה לך בו ולעצב דירה/בית כך שיתאים לך באופן אישי.

אם מה שהאדם זקוק לו זה נופש משפחתי/זוגי/לבד פעם בכמה חודשים, אז הפרמטרים שונים מאשר טיול ותיור. כמו הדאצ'ה ברוסיה ובאירופה בכלל.
צריך למצוא מקום שנעים ויפה לך בו ולעצב דירה/בית כך שיתאים לך באופן אישי.
אני לא מסכים.
אני מטייל לא מעט (לפחות פרה-קורונה), והכיף הכי גדול זה להכנס לבית AIRBNB של אדם פרטי ולשהות במקום כמו מקומי ועם עיצוב מקומי ושונה ממה שאני מכיר.
לעצב בית שמתאים לך באופן אישי זה טוב לאיפה שאתה גר, לא איפה שאתה מטייל, כשאתה מטייל אתה רוצה לראות ולחוות דברים חדשים ולא את מה שמוכר, בשביל זה אפשר פשוט להשאר בבית...
גם אם רוצים לחזור לאותו המקום כמה פעמים (ובסוף גם הוא ימאס) אפשר לשכור, זה יצא הרבה יותר כלכלי והרבה פחות כאבי ראש מאשר לקנות נדל"ן באיזה חור במדינה סוג ב'.

כשאתה מטייל אתה רוצה לראות ולחוות דברים חדשים
מסכימה, רק נופש זה לא אותו הדבר כמו טיול. הוא נועד יותר למנוחה ובילוי ופחות לגילויים חדשים.
גם אם רוצים לחזור לאותו המקום כמה פעמים (ובסוף גם הוא ימאס) אפשר לשכור, זה יצא הרבה יותר כלכלי והרבה פחות כאבי ראש מאשר לקנות נדל"ן באיזה חור במדינה סוג ב'.
זה! בגלל זה ויתרנו ביוון. כל-כך זול לשכור שם, במיוחד היכן שאנחנו מעדיפים (בכפר כמובן) שממש לא משתלם לקנות את כל הפרה :)

זה! בגלל זה ויתרנו ביוון. כל-כך זול לשכור שם, במיוחד היכן שאנחנו מעדיפים (בכפר כמובן) שממש לא משתלם לקנות את כל הפרה :)
בדיוק! איפה שנורא זול לקנות גם נורא זול לשכור ככה שאין פה בוננזות.
גם אני בכל מקום שאני נוסע אליו מציץ במודעות בחנויות של מתווכים ומתחיל לפנטז אבל משאיר את זה בגדר הפנטזיה.
אציין שאני מכיר אנשים שכן עשו צעד כזה אבל ממש גרים שם כמה חודשים טובים כל שנה, במקרה אחד ממש פתחו שם בית הארחה קטן עם כמה חדרים.

זה יוצא כמו TIME SHARING שהיה מוצר גרוע מאד רק שאצלך זה עוד יותר גרוע.
הדירה תשמש את ההורים למגורים לתקופה של כמה חודשים בשנה כשיצאו לפנסיה בעוד מספר שנים. זה אחד השיקולים בקניית דירה, דווקא בבולגריה, המחירים על מזון וביגוד הרבה יותר נמוכים מאשר בארץ.
בנוסף מחירים של כרטיסי טיסה מבולגריה למדינות שונות בארופה הם עשרות דולרים בודדים, כך שלא חייבים להיות תקועים במקום אחד, אפשר לעשות טיולי כוכב.

הדירה תשמש את ההורים למגורים לתקופה של כמה חודשים בשנה כשיצאו לפנסיה בעוד מספר שנים. זה אחד השיקולים בקניית דירה, דווקא בבולגריה, המחירים על מזון וביגוד הרבה יותר נמוכים מאשר בארץ.
אז תקנה עוד כמה שנים, לך תדע מה יהיה עד אז.
בנוסף מחירים של כרטיסי טיסה מבולגריה למדינות שונות בארופה הם עשרות דולרים בודדים, כך שלא חייבים להיות תקועים במקום אחד, אפשר לעשות טיולי כוכב.
טיולי כוכב זה שבאים לישון באותו המקום כל יום, אתה מתכנן לקחת טיסה למקום אחר ולחזור לאותו המקום בטיסה באותו היום? נשמע לי רעיון רע מאד בלשון המעטה.

מסכימה, רק נופש זה לא אותו הדבר כמו טיול. הוא נועד יותר למנוחה ובילוי ופחות לגילויים חדשים.

ואם תרצי לגור שם במשך חודשיים-שלוש בשנה, כל שנה, עדיין שווה יותר לשכור ולא לקנות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 2
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
ל משנכתא בשותפים שרוכשים דירה נדל"ן 8
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13