• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן 28 - מתוסכל מהענף

אריאל כהן

משתמש רשום
דירוג
10
בן 28, נשוי + 2 , הנדסאי בניין.

נתחיל מזה שאני די חדש בפורום , וכמובן המון תודות לבלוג הזה ולעומדת בראשה.

בכוונתי עם הזמן לתעד את היעדים והמטרות, אבל לפני כן אשמח לשתף במשהו שדי מטריד אותי לאחרונה ובכלל.

עובד כיום בתחום בחברת בניין כמהנדס ביצוע 7-17 (10 שעות בממוצע) בחום בקור בגשם בשלג.
משכורת 12k נטו (חשוב לציין שזה השנה הראשונה לעבודתי, מאמין שיגדל מעט עם הוותק).

אני לא באמת מתלונן כי אני יודע שהרבה אנשים (אפילו בארץ) היו רוצים להיות במקומי, אבל מתסכל אותי מאוד עניין השכר בתחום , קורא הרבה יומני מסע פה ומרביתם מרוויחים פי 2-3 ממני ומתאמצים אולי רבע ממני, ובנוסף לזה שעובד כרגע באתר ענק עם המון לחץ ועם בוס לא הכי מפרגן שיש, גם ירדה לי ההתלהבות שהיתה לי בהתחלה.
מצד אחד יחסית כן מתחבר לתחום וגם יש לי תוכניות ומטרות די מעניינות בהמשך עם צבירת הניסיון (בגדול זה לעבוד כשכיר 5 שנים ואח''כ לפתוח חברת בנייה יזמית), ואני יודע שעבודה שלי לגמרי מקדמת את היעד העיקרי שלי כפי שציינתי לעיל, מה גם שהאופי שלי מאוד יזמי (גם קצת מופנם , מטפל בזה).

ומצד אחד מתחרפן מהמשכורת פה שחברה בגילי פה עושים תוך כמה שנים (אפילו חודשים) מסיום הלימודים , מרגיש לי תחושת פרייארות ושאני נמצא לא בצד הנכון במפה בעניין הזה.

רציתי לבדוק את מידת התאמתי לתחום התכנות ראיתי כמה סרטונים וממש לא דיבר אליי, לא שאני חושב שאני אחליף מקצוע עכשיו זה היה יותר לוודאות (אבל לא שולל שום דבר).

תודה לכל מי שהיה בהקשב עד כה , זה היה יותר שיתוף תחושות , בהחלט אודה על כל עצה ותובנה, אולי חברה שהיה במקום שלי, כל תגובה תעזור.

ברוך הבא לפורם!

ומצד אחד מתחרפן מהמשכורת פה שחברה בגילי פה עושים תוך כמה שנים (אפילו חודשים) מסיום הלימודים , מרגיש לי תחושת פרייארות ושאני נמצא לא בצד הנכון במפה בעניין הזה.
מתחבר למה שאתה אומר.
זו תופעה שמורגשת חזק בישראל - אם אתה לא בהייטק אתה לא שווה.
נמצא בצד הלא נכון של המפה גם מבחינה גאוגרפית - יש המון מדינות עם שכר הרבה יותר שיוויוני בין התחומים.
בצפון אירופה למשל השכר הממוצע של מהנדס בתחום הבניה דומה או במקרים ספציפים אפילו גבוה מזה של מהנדסי תוכנה.

בן 28, נשוי + 2 , הנדסאי בניין.

נתחיל מזה שאני די חדש בפורום , וכמובן המון תודות לבלוג הזה ולעומדת בראשה.

בכוונתי עם הזמן לתעד את היעדים והמטרות, אבל לפני כן אשמח לשתף במשהו שדי מטריד אותי לאחרונה ובכלל.

עובד כיום בתחום בחברת בניין כמהנדס ביצוע 7-17 (10 שעות בממוצע) בחום בקור בגשם בשלג.
משכורת 12k נטו (חשוב לציין שזה השנה הראשונה לעבודתי, מאמין שיגדל מעט עם הוותק).

אני לא באמת מתלונן כי אני יודע שהרבה אנשים (אפילו בארץ) היו רוצים להיות במקומי, אבל מתסכל אותי מאוד עניין השכר בתחום , קורא הרבה יומני מסע פה ומרביתם מרוויחים פי 2-3 ממני ומתאמצים אולי רבע ממני, ובנוסף לזה שעובד כרגע באתר ענק עם המון לחץ ועם בוס לא הכי מפרגן שיש, גם ירדה לי ההתלהבות שהיתה לי בהתחלה.
מצד אחד יחסית כן מתחבר לתחום וגם יש לי תוכניות ומטרות די מעניינות בהמשך עם צבירת הניסיון (בגדול זה לעבוד כשכיר 5 שנים ואח''כ לפתוח חברת בנייה יזמית), ואני יודע שעבודה שלי לגמרי מקדמת את היעד העיקרי שלי כפי שציינתי לעיל, מה גם שהאופי שלי מאוד יזמי (גם קצת מופנם , מטפל בזה).

רציתי לבדוק את מידת התאמתי לתחום התכנות ראיתי כמה סרטונים וממש לא דיבר אליי, לא שאני חושב שאני אחליף מקצוע עכשיו זה היה יותר לוודאות (אבל לא שולל שום דבר).

תודה לכל מי שהיה בהקשב עד כה , זה היה יותר שיתוף תחושות , בהחלט אודה על כל עצה ותובנה, אולי חברה שהיה במקום שלי, כל תגובה תעזור.
זה לא כזה פשוט להרוויח את השכר שאתה מדבר עליו כן?

אני עובד בפיתוח תוכנה ורק השנה (אחרי 4 שנות עבודה) השכר שלי עלה ל 14-15 נטו..

במשרה הראשונה שלי השכר היה בערך 6 נטו אז, כן, יש ויש ואולי סטטיסטית מרוויחים יותר וזה יותר קל פיזית אבל גם יש לחץ וצריך להשקיע זמן בבית ללמוד עוד כדי להישאר רלוונטי...

שלא תחשוב שזה פיקניק...

אני לא באמת מתלונן
מצד אחד יחסית כן מתחבר לתחום וגם יש לי תוכניות ומטרות די מעניינות בהמשך עם צבירת הניסיון
רציתי לבדוק את מידת התאמתי לתחום התכנות ראיתי כמה סרטונים וממש לא דיבר אליי
אם אתה לא מתלונן, מתחבר לתחום, יש לך תוכניות ואתה לא חושב שמדבר אליך תחום ש:
מרוויחים פי 2-3 ממני
וגם
אז אתה סובל מבעיה מוכרת.
לבעיה שלך יש שם. קוראים לה: ״תורת ההשוואה החברתית״. הציע אותה פסיכולוג בשם ליאון פסטינגר בשנות החמישים. בגדול, התאורייה אומרת :

לאנשים יש דחף פנימי להעריך את עצמם, לעתים קרובות בהשוואה לאחרים. אנשים מעריכים את עצמם כל הזמן, ואחת הדרכים העיקריות שאנחנו עושים זאת היא באמצעות השוואה חברתית, או ניתוח העצמי ביחס לאחרים.

תהליך ההשוואה החברתית כולל אנשים שמכירים את עצמם על ידי הערכת עמדותיהם, יכולותיהם ואמונותיהם בהשוואה לאחרים.

ברוב המקרים, אנחנו מנסים להשוות את עצמנו לאלה בקבוצת העמיתים שלנו או עם אלו שאנחנו דומים להם.

ישנם שני סוגים של השוואה חברתית:

• השוואה חברתית כלפי מעלה : כאשר אנו משווים את עצמנו עם אלה שאנו מאמינים שהם טובים מאיתנו. השוואות אלה כלפי מעלה מתמקדות לעתים קרובות ברצון לשפר את רמת היכולת הנוכחית שלנו. אנחנו יכולים להשוות את עצמנו למישהו טוב יותר ולחפש דרכים שאנחנו יכולים גם להשיג תוצאות דומות.
  • השוואה חברתית כלפי מטה: כאשר אנו משווים את עצמם לאחרים גרועים יותר מאיתנו. השוואות כאלה כלפי מטה מתמקדות לעיתים קרובות על מנת לגרום לנו להרגיש טוב יותר עם היכולות שלנו. אולי לא נהיה טובים במשהו, אבל לפחות אנחנו טובים יותר ממישהו אחר.
אתה משווה את עצמך לאנשים אחרים על בסיס פרמטר יחיד - שכר, וגוזר ממנו נגזרות כמו
ומתאמצים אולי רבע ממני
תחושת הערך שלך לא צריכה להיות קשורה לפרמטר יחיד (שכר) של אנשים אחרים. אתה כנראה לא משווה את עצמך לג׳ף בזוס, ולכן לא מפריע לך שהוא מרוויח הרבה יותר ממך. באותו אופן, העובדה שמישהו אחר (שאתה חושב שאפשר להשוות בניכם) נכנס לתחום מבוקש יותר ולכן השכר שלו גבוה יותר לא רלוונטית לערך שלך.

אם כבר אתה רוצה להשוות, תשווה לאנשים מסביבך שפחות הצליחו בעיניך. זה ישפר את הרגשתך.

הכי טוב יהיה אם לא תגזור את הערך שלך מאחרים בכלל, אבל אני יודע שזה אתגר גדול. תשדל להצטיין בתחום שלך והכסף הגדול יבוא. ובסוף בסוף, כסף זה לא הכל בחיים.

ברוך הבא לפורום.
יש איזה פוסט שרץ ברשתות החברתיות, עם תמונה של בקבוק מים ומלל:
בקיוסק הבקבוק הזה יעלה לך 5 שח
בסופר יעלה 10 שח
במטוס 30 שח
בשביל אותו בקבוק מים. אז הערך שלך לא נקבע לפי התוכן של הבקבוק, אלא לפי המיקום שלו.
אפשר להשליך מהפוסט שתיארתי לגבי הפוסט שלך. בקבוק קולה ששמו במחלקת הגבינות.
אלו שני תחומים שלדעתי לא קשורים אחד לשני, ואין מה להשוות בין בקבוקים לגבינות.
יכול להיות שאתה לא נמצא במשרד שבו השכר הכי גבוה *לתפקיד הנוכחי*, אבל אם אתה מרוצה מהיום יום שלך, למה להסתכל למקומות אחרים?
בפורום הזה, רוב האנשים עובדים בתפקיד שאתה תיארת שלא מוצא חן בעיניך. עוקבים אחרי מסלול שבנו לעצמם, שתמיד אפשר ללמוד (אני מדבר על השקעות, ידע פיננסי על שוק ההון באופן כללי). מילא היית אומר שאתה מאוד אוהב לתכנת אבל מפחד מהמעבר. אבל העניין פה שונה.

זה מזכיר לי שלאורך הרבה זמן סתם הצצתי ברחבי יד2 על רכבים (תחום שאני אוהב). ועם הזמן ננעלתי על כל מיני דגמים מעניינים. רכבים שרציתי לקנות כי מהצד זה נראה מעולה.
אבל כבר יש לי משהו ביד. למה לחפש דברים אחרים? להוציא עוד כסף שאין לי על משהו שאין לי צורך בו? למה להעסיק את המוח בדברים שהם לא רלוונטיים?
ברגע שהפסקתי להסתכל עליהם כל כמה שעות, ירד לי מהעניין לגמרי.
יכול להיות זה משהו ששייך לפה. לא להסתכל על מה אחרים מקבלים ומה אחרים עושים, כי אין לזה סוף.
אני לא אומר שזה קל, אבל אני גם לא אומר שזה לא אפשרי.
אני בן 24, ואני קורא פה פוסטים על חבר׳ה בני 20+- חיילים בצבא שמשקיעים בשוק ההון ומה המסלול שלהם להגיע לדירה וכו וכו. יש לי כרגע מספר 4 ספרתי בעוש, בלי השקעות בכלל.
זה לא יעזור לי לקנא בהם שהם ״לא עושים כלום בצבא ורק לומדים איך לעשות כסף״, אלא אני מתמקד במה התכנית האישית שלי, המתאימה לצרכים שלי, עם השיקולים שלי, לאיך להגיע למטרות האישיות שלי.

בהצלחה :)

לא הייתי ממהר להחליף סוס אם אתה מרוויח 12 נטו. מה שאתה שומע על משכורות הייטק זה גם ככה הכל ברוטו... רבים לא עוברים את ה-20 נטו בהייטק אחרי כל המסים והפנסיות. קל וחומר לא בגיל 28 - ואני גם בן 28 וכך גם רוב החברים שלי בתחום, בסביבות הגיל הזה... רק כנס למחשבון שכר ותראה מה נשאר מ-30 אלף, לדוגמה. אולי זה יפתיע אותך.

ונחש מה, גם בהייטק יש מנהלים לא מפרגנים שלא בא לך להתייצב לעבודה כדי לראות אותם. לגבי עבודה קשה, אפשר להתווכח. אני חושב שעובד הייטק עובד יותר קשה מרוב עבודות הכפיים - בייחוד אלה שלא נדרשים שם כישורים רבים. כי אם אתה לא טוב, אתה מאבד את הראש.

אמרת בעצמך שזה לא ממש מדבר אליך, תחום התכנות. אבל אתה כן בשאיפה היית רוצה להפוך לעצמאי בתחום הבניין. לדעתי, אתה צריך להתאזר בסבלנות ולהיצמד לתכנית המקורית.
גם ככה אם תתחיל עכשיו בתכנות, יקח לך לפחות שנתיים אם לא שלוש להגיע לרמות שכר כמו שאתה שומע מסביב.

אם יש UPSIDE גדול מאוד בעתיד (ויש במיוחד כשמדובר בייזום של בנייה), אז למה שאתה מרוויח עכשיו כמעט אין חשיבות. תסתכל על זה הפוך - משלמים לך בשביל להתמקצע.
אני בטוח שאין מהנדס תוכנה אחד שנוסע בפרארי. מצד שני רק היום ראיתי בשני אתרי תמ"א שונים פרארי

אם אתה מדבר על שעות/מאמץ/עומס/לחץ אתה טועה בענק.
הוא לא טועה.
@אריאל כהן אני מכיר טוב את ענף הבנייה, והלחץ שם פשוט לא סביר, בתוספת אחריות פלילית לטעויות ולחיי אדם.
לא מאחל לאף הייטקיסט לעבוד בתנאים כאלה.

אם אתה רוצה להישאר בתחום, לדעתי הכי סביר מבחינת ללכת ולהיכנס לעולמות של יזמות נדל״ן.

אני לא באמת מתלונן כי אני יודע שהרבה אנשים (אפילו בארץ) היו רוצים להיות במקומי, אבל מתסכל אותי מאוד עניין השכר בתחום , קורא הרבה יומני מסע פה ומרביתם מרוויחים פי 2-3 ממני ומתאמצים אולי רבע ממני
אתה מרוויח יותר מרוב בני גילך. התסכול נובע רק מההחלטה שלך להסתכל על המיעוט שמרוויח יותר.
אין פתרון קל לצורך להשוות ולקנאה באחרים. אחת האפשרויות במצבך היא להגיד לעצמך שאתה עדיין משלם סוג של שכר לימוד (כמו מתמחה) כי בעצם העבודה שלך זמנית לקראת הקמת העסק.

שנה ותק ומרוויח 12? זה מעולה!!
לרוב מפתח גוניור עם שנה ותק לא עובר את 8.
הכסף הגדול באמת בהייטק מגיע ממניות, בתחום הבנייה אני מניח שלא מחלקים מניות, אז כמו שנאמר לך אתה משווה פה בין תפוחים לאגסים.

אם הכוונה שלך למאמץ פיסי, אתה כנראה צודק.

אם אתה מדבר על שעות/מאמץ/עומס/לחץ אתה טועה בענק.
לא עבדתי בהייטק אז ככה שאני לא יודע.

אבל ענף בנייה זה אוטוסטרדה, לחץ מהקבלנים, מהבוס , מהלוז, מאיכות העבודה, מלקוחות, ועוד ועוד.
כל זה תוך עבודה מול חברה לא כך ידידותיים..

ברוך הבא לפורום.
יש איזה פוסט שרץ ברשתות החברתיות, עם תמונה של בקבוק מים ומלל:
בקיוסק הבקבוק הזה יעלה לך 5 שח
בסופר יעלה 10 שח
במטוס 30 שח
בשביל אותו בקבוק מים. אז הערך שלך לא נקבע לפי התוכן של הבקבוק, אלא לפי המיקום שלו.
אפשר להשליך מהפוסט שתיארתי לגבי הפוסט שלך. בקבוק קולה ששמו במחלקת הגבינות.
אלו שני תחומים שלדעתי לא קשורים אחד לשני, ואין מה להשוות בין בקבוקים לגבינות.
יכול להיות שאתה לא נמצא במשרד שבו השכר הכי גבוה *לתפקיד הנוכחי*, אבל אם אתה מרוצה מהיום יום שלך, למה להסתכל למקומות אחרים?
בפורום הזה, רוב האנשים עובדים בתפקיד שאתה תיארת שלא מוצא חן בעיניך. עוקבים אחרי מסלול שבנו לעצמם, שתמיד אפשר ללמוד (אני מדבר על השקעות, ידע פיננסי על שוק ההון באופן כללי). מילא היית אומר שאתה מאוד אוהב לתכנת אבל מפחד מהמעבר. אבל העניין פה שונה.

זה מזכיר לי שלאורך הרבה זמן סתם הצצתי ברחבי יד2 על רכבים (תחום שאני אוהב). ועם הזמן ננעלתי על כל מיני דגמים מעניינים. רכבים שרציתי לקנות כי מהצד זה נראה מעולה.
אבל כבר יש לי משהו ביד. למה לחפש דברים אחרים? להוציא עוד כסף שאין לי על משהו שאין לי צורך בו? למה להעסיק את המוח בדברים שהם לא רלוונטיים?
ברגע שהפסקתי להסתכל עליהם כל כמה שעות, ירד לי מהעניין לגמרי.
יכול להיות זה משהו ששייך לפה. לא להסתכל על מה אחרים מקבלים ומה אחרים עושים, כי אין לזה סוף.
אני לא אומר שזה קל, אבל אני גם לא אומר שזה לא אפשרי.
אני בן 24, ואני קורא פה פוסטים על חבר׳ה בני 20+- חיילים בצבא שמשקיעים בשוק ההון ומה המסלול שלהם להגיע לדירה וכו וכו. יש לי כרגע מספר 4 ספרתי בעוש, בלי השקעות בכלל.
זה לא יעזור לי לקנא בהם שהם ״לא עושים כלום בצבא ורק לומדים איך לעשות כסף״, אלא אני מתמקד במה התכנית האישית שלי, המתאימה לצרכים שלי, עם השיקולים שלי, לאיך להגיע למטרות האישיות שלי.

בהצלחה :)
תודה על התובנה בהחלט מסכים.
פוקוס על המטרות ויעדים זה הדברים הכי מקדמים.

המלצה על ספרים בתחום בתמדה ומיקוד התקבלו בברכה!

אם יש UPSIDE גדול מאוד בעתיד (ויש במיוחד כשמדובר בייזום של בנייה), אז למה שאתה מרוויח עכשיו כמעט אין חשיבות. תסתכל על זה הפוך - משלמים לך בשביל להתמקצע.
אני בטוח שאין מהנדס תוכנה אחד שנוסע בפרארי. מצד שני רק היום ראיתי בשני אתרי תמ"א שונים פרארי
תודה שהזכרתי לי את הסיבה שאני בתחום הזה.
הנקודה שציינת בהתחלה , לגמרי נקודה מעולה לעידוד.
הוא לא טועה.
@אריאל כהן אני מכיר טוב את ענף הבנייה, והלחץ שם פשוט לא סביר, בתוספת אחריות פלילית לטעויות ולחיי אדם.
לא מאחל לאף הייטקיסט לעבוד בתנאים כאלה.

אם אתה רוצה להישאר בתחום, לדעתי הכי סביר מבחינת ללכת ולהיכנס לעולמות של יזמות נדל״ן.
כמו שרשמתי היעד המרכזי שלי זה היזמות, חלק מהיעדים שלי כרגע הם בשביל להיכנס לתחום היזמי , התחום הזה לוקח כמה שנים טובות והרבה סבלנות..
בנוסף הידע בתחום הבניה שרני רוכש הוא פקטור ענק כיזם.

יש לך משכורת גבוהה. כל התחלואות בעבודה שאתה מציג לרוב תמצא בכל עבודה. כן, גם בהייטק.
ושהפינוקים בהייטק לא יסנוורו אותך - לאף אחד באמת לא אכפת מזה.

תתרכז בלהתמקצע (בטח כשאתה צעיר ויש לך דרייב) ופחות במשכורת. המשכורת תגיע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
TheOneTech שאלות בנוגע להליכים אחרי פטירת בן אדם אוף טופיק 12

נושאים דומים

Back
למעלה