• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אג"ח AGGG ושינוי מדיניות השקעה ארוכת טווח (10 שנים)

Liron2035

משתמש רגיל
דירוג
152
שלום,
לפני כשנתיים הרגשתי שאני תקוע עם בניית התיק. החלק הפשוט והברור עבורי היה שהתיק יחולק 80/20 - כשהחלק המנייתי 80% VT אינדקס עולמי מנייתי.
אבל ככל שעבר הזמן ולא הצלחתי להגיע להחלטה בצד האג"ח, פשוט הלכתי בסוף על AGGG בשביל הצד הפחות תנודתי.
בתקופת הקורונה זה עבד, הקריסה של הבורסה יחסית לירידות של AGGG נתנו לי תחושה של בטחון שלפחות חלק מהכסף לא נעלם וזה עזר לי לעבור את התקופה הזו מבלי להוציא כסף מהתיק ולישון טוב. ולגבי VT, ידעתי שזה שוק ההון, ומתישהו הוא יתאושש ויהיה בסדר.
אבל היום עם AGGG אני לא מרגיש שלם.
אני הולך לאיבוד בשרשורים לגבי אג"ח ומתחיל לחוש מקריאה בהם שעידן האג"ח כגורם מייצב חלף מהעולם.
בינתיים AGGG ממשיך לקרוס ואני לא יודע מה נכון לעשות מהנק הזו.
האם לדעתכם בתיק שישרת לפרישה מוקדמת עוד לפחות 10 שנים, ל-AGGG יש עוד מקום? כי בינתיים החוסר הבנה שלי והצלילה שלו גורמים לי לדאוג דווקא מהצד הסולידי של התיק ואחרי 16% ירידות בשנה האחרונה אני לא בטוח שההחלטה היתה נכונה.

האם לדעתכם בתיק שישרת לפרישה מוקדמת עוד לפחות 10 שנים, ל-AGGG יש עוד מקום? כי בינתיים החוסר הבנה שלי והצלילה שלו גורמים לי לדאוג דווקא מהצד הסולידי של התיק ואחרי 16% ירידות בשנה האחרונה אני לא בטוח שההחלטה היתה נכונה.
אני חושב שלהשקעה לטווח של 10 שנים אתה יכול להיות בראש שקט ב 100% מניות.
אם אתה מקבל את הנ''ל, אתה יכול לתקן בקלות את הטעות והנזק שקרה עם האגח. פשוט תחליף אותו במניות(בסבירות גבוהה אתה תחזיר את ההפסד הזה).
לא ייעוץ לא המלצה.

תזכיר בבקשה מה כולל האג"ח העולמי הזה?
מדוע לא לקנות אג"ח של ממשלת ישראל לטווח שרצוי לך או אגח ממשלתי כללי?

ואחרי 16% ירידות בשנה האחרונה אני לא בטוח שההחלטה היתה נכונה.

המטרה של האג"ח היא להגן מפני קטסטרופה במניות.
אם היינו חווים נפילות של 90% כמו ב- 1929 אז היית שמח מאוד שהחזקת חלק באג"ח.

בניגוד למניות, כאשר אג"ח יורד אז מובטח שהוא יעלה בחזרה (אם הדרוג גבוה).
יותר מזה, לאחר ירידות אז התשואה לפדיון עולה, כלומר האג"ח שלך עולה עכשיו בקצב מהיר יותר.
למה למכור אותו דווקא עכשיו כשהוא התחיל לעבוד?

עם
תזכיר בבקשה מה כולל האג"ח העולמי הזה?
מדוע לא לקנות אג"ח של ממשלת ישראל לטווח שרצוי לך או אגח ממשלתי כללי?
בקצרה, אינדקס עולמי רחב על אגח ממשלתי וקונצרני, עם פיזור עולמי ומטבע רחב. מח"מ ממוצע 7 שנים.
באריכות, הוא עוקב אחרי האינדקס The Bloomberg Global Aggregate Bond Index
וזה מוגדר כך:
The Index measures the performance of global investment-grade debt (i.e. bond) markets and currently is made up of three regional indices (i.e. the Bloomberg
Barclays US Aggregate Index, the Bloomberg Barclays Pan-European Aggregate Index and the Bloomberg Barclays Asian-Pacific Aggregate Index) as well other
Bloomberg Barclays index-eligible securities not already included in these three indices. The FI securities that make up the Index may be issued or guaranteed by
governments, public international bodies or companies and will pay income according to a fixed and/or floating rate of interest. The FI securities will, at the time of
inclusion in the Index, be investment grade (i.e. meet a specified level of creditworthiness).

המטרה של האג"ח היא להגן מפני קטסטרופה במניות.
אם היינו חווים נפילות של 90% כמו ב- 1929 אז היית שמח מאוד שהחזקת חלק באג"ח.

בניגוד למניות, כאשר אג"ח יורד אז מובטח שהוא יעלה בחזרה (אם הדרוג גבוה).
יותר מזה, לאחר ירידות אז התשואה לפדיון עולה, כלומר האג"ח שלך עולה עכשיו בקצב מהיר יותר.
למה למכור אותו דווקא עכשיו כשהוא התחיל לעבוד?
- כי מחוסר ההבנה שלי בקריאת השרשורים פה, נראה לי שהוא לא יעלה, אלא אפילו ימשיך לרדת. אשמח להבין שטעיתי בהבנה
- אתה טוען שכרגע עולה בקצב מהיר אבל אני רואה שהוא רק יורד, מה אני מפספס?
1651865134313.png1651865162264.png

דעתי:
עדיף להבין במשהו לפני שקונים אותו, ואם לא מבינים עדיף ללמוד או לשלם לאיש מקצוע שייעץ או יסביר לך.
AGGG אכן הרבה פחות תנודתי ממניות.
AGGG מתנהג בדיוק כצפוי ודרכו למטה עוד ארוכה לדעתי.

אם לדעתך המכשיר אינו ממלא את הצרכים שלך הזמן למכור אותו הוא מיידית.

אשמח להסבר כי יצאתי מבולבל לגבי AGGG
@חתול לילה אומר ש"כלומר האג"ח שלך עולה עכשיו בקצב מהיר יותר" ומהצד השני @אורי ג. אומר ש"דרכו למטה עוד ארוכה"

AGGG מתנהג בדיוק כצפוי ודרכו למטה עוד ארוכה לדעתי.
תוכל להסביר למה דרכו עוד למטה? האם לדעתך יעלה בעתיד ואם כן לאיזו רמה?

אם לדעתך המכשיר אינו ממלא את הצרכים שלך הזמן למכור אותו הוא מיידית.
בזמנו, חיפשתי רכיב שירסן תנודות, ממה שקראתי והבנתי אז, אגח רחב שכזה הוא כלי יחסית יציב לעומת מניות, התשלום שלי הוא שלא יניב רווח כמו מניות אבל החלטתי שזה תשלום שאני מוכן לשלם. האם הבנתי בזמנו לא נכון או שדברים בסיסיים בכלכלה השתנו לזמן הארוך והוא כבר לא מתאים?

אשמח להסבר כי יצאתי מבולבל לגבי AGGG
@חתול לילה אומר ש"כלומר האג"ח שלך עולה עכשיו בקצב מהיר יותר" ומהצד השני @אורי ג. אומר ש"דרכו למטה עוד ארוכה"
שניהם צודקים, הוא יראה מחיר נמוך יותר לפני שיחזור לעליות...

אג״ח ספציפי יותר קל להבנה. אם מחזיקים עד הפדיון, מקבלים את הערך הנקוב.

קרנות אג״ח הן יצורים יותר מורכבים, מפני שיש תחלופה בנירות שהן מחזיקות. יש על זה פה כמה שרשורים

תוכל להסביר למה דרכו עוד למטה? האם לדעתך יעלה בעתיד ואם כן לאיזו רמה?
כי הריבית עולה, המח"מ שלו גבוה וגם האינפלציה גבוהה. + פרמיות הסיכון בשוק עושה רושם שעולות.
אני בטוח שהוא יעלה בעתיד, אם תחזיק אותו בערך לטווח המח"מ שלו אתה צפי להשיג בערך את התשואה שלו שהיא 2.61% אבל תכלס פחות מזה בגלל פשיטות רגל וכו' וגם זה נומינלית.
בזמנו, חיפשתי רכיב שירסן תנודות, ממה שקראתי והבנתי אז, אגח רחב שכזה הוא כלי יחסית יציב לעומת מניות, התשלום שלי הוא שלא יניב רווח כמו מניות אבל החלטתי שזה תשלום שאני מוכן לשלם. האם הבנתי בזמנו לא נכון או שדברים בסיסיים בכלכלה השתנו לזמן הארוך והוא כבר לא מתאים?
הבנת מצוין, הוא משרת את מטרתו נאמנה, מה הבעיה?

שניהם צודקים, הוא יראה מחיר נמוך יותר לפני שיחזור לעליות...
@אורי ג. @חתול לילה
*כמובן שלא מבקש המלצות מאף אחד, רק רוצה לשמוע דעות, הכל על אחריותי*
המח"מ הממוצע שלו 7 שנים,אז אתם חושבים שיקח לו בערך פרק זמן זה כדי להתאושש ולהגיע לאחוזים בודדים מעל המחיר היום?
ובדרך לשם הוא עוד עלול לקרוס? דמיינתי בטעות שזה כלי יציב שיוכל לשמש אותי לקנות עוד מניות בתקופות שהן קורוסת, לשמור על איזון התיק ולשפר את הביצועים בטווח ארוך בזכות איזון תקופתי (אפילו ראיתי סימולציות בהן תיק 80/20 עם איזון חודשי נתן יציבות לעומת תיק 100 מנייתי וביצועים כמעט זהים).

אני ממש לא בטוח איך נכון להמשיך מפה.
AGGG גרם לי להפסדים (על הנייר) של כ80 אלף ש"ח בשנה האחרונה.
האם יש טעם לחכות שהוא יתאושש ואז למכור אותו ולהעביר הכל למניות?
האם לבלוע את ההפסד, למכור עכשיו לפני שממשיך לצלול, לקנות מניות ולקוות שבשנים הקרובות הרווח במניות יפצה על ההפסד?
האם להשאיר אותו כמו שהוא, לא לגעת ולתת לו לרדת ואז להתאושש ופשוט לשמור אותו בצד לעשור הקרוב?

המח"מ הממוצע שלו 7 שנים,אז אתם חושבים שיקח לו בערך פרק זמן זה כדי להתאושש ולהגיע לאחוזים בודדים מעל המחיר היום?
זאת התאוריה פחות או יותר. זה הזמן לחזרה לשיא, לא למחיר היום.

AGGG גרם לי להפסדים (על הנייר) של כ80 אלף ש"ח בשנה האחרונה.
מה שהיה לא משנה. עכשיו כשאתה מכיר התנהגות של אג"ח (או רצוי שתכיר) אתה צריך להחליט אם נכס כזה מתאים לך.
אצלי בתיק התשובה היא כן, אצל @אורי ג. היא לא.

גוגל: הסולידית אייק

כנראה שפחות.
הוא צפוי לעלות בשנה בתוחלת בסביב התשואה לפדיון שלו (מינוס דיפולטים).
ובדרך לשם הוא עוד עלול לקרוס?
לקרוס? כנראה שלא, למעט היפר-אינפלציה ואז הוא יקרוס. לרדת? כנראה שכן.
תבין כל הכוכבים בשמיים הסתדרו בול לירידות חדות בנייר הזה (הכל כצפוי):
אינפלציה גבוהה
מח"מ גבוה
דולר בשיא של הרבה שנים
פרמיות סיכון עולות
ריבית עולה
? דמיינתי בטעות שזה כלי יציב שיוכל לשמש אותי לקנות עוד מניות בתקופות שהן קורוסת,
הוא באמת יציב יותר ממניות ובאמת הסיכון של המכשיר הזה נמוך יותר, רוב הזמן כשמניות ירדו המכשיר הזה ירד פחות ותוכל לאזן בצורה מיטבית, לא מובטח לך שזה המקרה, בשביל זה יש מכשירים אחרים.
שפר את הביצועים בטווח ארוך בזכות איזון תקופתי
אין מכשיר בעולם שיקטין לך סיכון ויגדיל לך ביצועים, יש שיטענו שאג"ח ארוך מאד כן אבל הם טועים.
האם יש טעם לחכות שהוא יתאושש ואז למכור אותו ולהעביר הכל למניות?
האם לבלוע את ההפסד, למכור עכשיו לפני שממשיך לצלול, לקנות מניות ולקוות שבשנים הקרובות הרווח במניות יפצה על ההפסד?
האם להשאיר אותו כמו שהוא, לא לגעת ולתת לו לרדת ואז להתאושש ופשוט לשמור אותו בצד לעשור הקרוב?
אף אחד לא יודע מה יהיה ואף אחד לא יודע מה מתאים לך.
באופן כללי אני יכול להגיד לך מה מתאים לי באג"ח וזה דבר פשוט:
האם התשואה (הריבית) מפצה אותי על הסיכון? התשובה בשבילי היא כבר שנים רבות לא.
מה שהיה לא משנה. עכשיו כשאתה מכיר התנהגות של אג"ח (או רצוי שתכיר) אתה צריך להחליט אם נכס כזה מתאים לך.
רק אציין שיש כל מיני סוגים ומשונים של אג"חים, זו לא מקשה אחת וההתנהגות שלהן יכולות להיות מאד שונות אחת מהשנייה.

עם

בקצרה, אינדקס עולמי רחב על אגח ממשלתי וקונצרני, עם פיזור עולמי ומטבע רחב. מח"מ ממוצע 7 שנים.
באריכות, הוא עוקב אחרי האינדקס The Bloomberg Global Aggregate Bond Index
וזה מוגדר כך:
The Index measures the performance of global investment-grade debt (i.e. bond) markets and currently is made up of three regional indices (i.e. the Bloomberg
Barclays US Aggregate Index, the Bloomberg Barclays Pan-European Aggregate Index and the Bloomberg Barclays Asian-Pacific Aggregate Index) as well other
Bloomberg Barclays index-eligible securities not already included in these three indices. The FI securities that make up the Index may be issued or guaranteed by
governments, public international bodies or companies and will pay income according to a fixed and/or floating rate of interest. The FI securities will, at the time of
inclusion in the Index, be investment grade (i.e. meet a specified level of creditworthiness).
מקווה שלך זה ברור במה אשכרה האג"ח משקיע ולא רק שיש פיזור עולמי.
בהתחלה אשאל למה לערבב ממשלתי וקונצרני ביחד, אג"ח קונצרני בעבר ירד גם כן בזמן של משברים שוק המניות, בנוסף יש סיכוי שלא יחזירו אותו.
אם חשוב אג"ח קונצרני הייתי קונה תעודה רק לאג"ח קונצרני

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O עזרה בהבנת שווי ETF אג"ח (AGGG) שוק ההון 2
Liron2035 רכישה אופטימלית של אג"ח AGGG (אירית+מחלקת) שוק ההון 5
M אג"ח ג, ד, ה? שוק ההון 9
נ אג״ח לשלוש שנים כהשקעה? שוק ההון 12
ד אג"ח ממשלת ישראל דולרית ב5.6%- איך קונים שוק ההון 1
S אג"ח קונצרני שוק ההון 1
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12