• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אג"ח ממשלתי ישראלי 2-5 צמוד + לא צמוד

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

לאחר זמן מה שסידרתי את תיק ההשקעות בחלק המנייתי (קרן השתלמות, פנסיות - ל S&P500 + ממוסה על מחקה מדד עולמי), החלק ה"סולידי" שוכב כמזומן.

הייתי רוצה להגן על האינפלציה, וגם לא מרגיש לי הכי נוח שהסכום שוכב בבנק סתם, אני בבנק הבינלאומי ואין שם ערך גדול לפיקדון.

2 האופציות האפשריות הן אולי בנק ירושלים ששמעתי שיש שם תמורה לפיקדון גבוהה יותר, או לפי מאמרי הסולידית לקנות 50:50 בחלק הסולידי של קרן מחקה מדד אג"ח 2-5, צמודה ולא צמודה.

1. האם פיקדון עדיף ואם כן, היכן מקובל לפתוח לקבלת תמורה הגונה ?
2. במקרה של האג"חים, אילו מוצרים שמתאימים לתיאור יכולים להתאים, כלומר מספרי נייר, הפוסטים של הסולידית עם המוצרים המדוברים די ישנים, והייתי רוצה לדעת אם בפורום אולי נוספו מוצרים חדשים עם דמי ניהול טובים יותר. ואולי לצורך העניין בתקופה זאת אג"חים יוצרים הפסד ?

תודה לעונים.

בדיוק הייתי באותה התלבטות לפני כמה חודשים, מבחינת שמירת ערך לטווח קצר לטובת קניית דירה.

1. האם פיקדון עדיף ואם כן, היכן מקובל לפתוח לקבלת תמורה הגונה ?
מבחינת פיקדון צמוד מדד, האופציה היחידה שאני מכיר שזמינה כרגע זה פקדון תות של מזרחי, החסרון הוא שאפשר להנזיל את הכסף רק פעם בשנה. בעבר הם הציעו פקדון קרמבולה שאיפשר לך להנזיל בכל עת ולקבל הצמדה למדד, אבל למיטב ידיעתי הם כבר לא מציעים אותו, למעט הבלחות פה ושם.

2. במקרה של האג"חים, אילו מוצרים שמתאימים לתיאור יכולים להתאים, כלומר מספרי נייר, הפוסטים של הסולידית עם המוצרים המדוברים די ישנים, והייתי רוצה לדעת אם בפורום אולי נוספו מוצרים חדשים עם דמי ניהול טובים יותר. ואולי לצורך העניין בתקופה זאת אג"חים יוצרים הפסד ?
אני אישית החזקתי בחודש וחצי האחרונים קרן מחקה של אג"ח ממשלתיים צמודים ל-2-5 שנים (5113006), כי זה נתן לי את הגמישות לשחרר את הכסף מיד במעמד הרכישה של הדירה. קרנות כאלה אמנם מגנות על הכסף משחיקה, אבל ייתכן הפסד ריאלי קטן אחרי דמי ניהול ועמלות ק\מ. עדיין אופציה מצויינת לדעתי, למי שרוצה להפקיד באופן חודשי\תקופתי לאפיק סולידי ולקבל גמישות מלאה לכשיהיה צורך בכסף.

אני אישית החזקתי בחודש וחצי האחרונים קרן מחקה של אג"ח ממשלתיים צמודים ל-2-5 שנים (5113006), כי זה נתן לי את הגמישות לשחרר את הכסף מיד במעמד הרכישה של הדירה. קרנות כאלה אמנם מגנות על הכסף משחיקה, אבל ייתכן הפסד ריאלי קטן אחרי דמי ניהול ועמלות ק\מ. עדיין אופציה מצויינת לדעתי, למי שרוצה להפקיד באופן חודשי\תקופתי לאפיק סולידי ולקבל גמישות מלאה לכשיהיה צורך בכסף.
מה לגבי להשלים עם אג"ח לא צמוד 2-5 ? הבנתי ששם התשלום קצת יותר גבוה, בגלל שהוא לא צמוד. הסולידית בבלוג השתמשה בתיק הוירטואלי של בשוקולד מריר בתערובת 50:50.

אגב לאיזו מסקנה הגעת - פק"מ או אג"ח ? הזכרת את בנק מזרחי, מה לגבי בנק ירושלים ?

בפקדון תות במזרחי למשל תקבל הצמדה למדד כשהקרן מוגנת (לא יתרון מי יודע מה בהתחשב שהסיכוי לדיפלציה לא גבוהה אבל אין לדעת), רק שתאלץ לסגור את הכסף לשנה.

כשיש להם את קרמבולה זה הכי טוב לדעתי כי הכסף נזיל תמיד.

אפשר ללכת על קרן אגח ממשלתי צמודה וקצרה אבל הריבית הריאלית שלילית ולכן לא תשמור באמת על ערך הכסף במלואו.

לדעתי, אם אתה יכול לנעול את הכסף או חלקו לשנה אז תלך על תות או שילוב שלו עם אג"ח כדי לשמור על נזילות חלקית

מה לגבי להשלים עם אג"ח לא צמוד 2-5 ? הבנתי ששם התשלום קצת יותר גבוה, בגלל שהוא לא צמוד. הסולידית בבלוג השתמשה בתיק הוירטואלי של בשוקולד מריר בתערובת 50:50.
מעצם הגדרתו, הוא לא יגן עליך מאינפלציה, קטונתי מלתת עצה מה עדיף, רק קח את זה בחשבון.

אגב לאיזו מסקנה הגעת - פק"מ או אג"ח ? הזכרת את בנק מזרחי, מה לגבי בנק ירושלים ?
כפי שציינתי, קניתי אג"ח כי הייתי צריך להיות מסוגל להנזיל את הכסף באופן מידי, הפקדונות הזמינים כעת לא מאפשרים את זה.
בנק ירושלים לא מציע פקדונות צמודים.

בתקופה זאת אג"חים יוצרים הפסד ?
הפסד ידוע מראש וודאי כמותית עדיף בהרבה על אחזקת נכס שבו התשואה ספקולטיבית ועשויה לנוע בין רווח ניכר להפסד ניכר וגדול הרבה יותר מאשר ההפסד הידוע והמינימלי.
אתה מצפה שתמיד כל הנכסים שלך יתנו תשואה חיובית בכל תקופת זמן? אם כן אני ממליץ לקרוא שוב את הפוסטים של הסולידית על הקצאת נכסים וניהול סיכונים לטווח ארוך.

הפסד ידוע מראש וודאי כמותית עדיף בהרבה על אחזקת נכס שבו התשואה ספקולטיבית ועשויה לנוע בין רווח ניכר להפסד ניכר וגדול הרבה יותר מאשר ההפסד הידוע והמינימלי.
אתה מצפה שתמיד כל הנכסים שלך יתנו תשואה חיובית בכל תקופת זמן? אם כן אני ממליץ לקרוא שוב את הפוסטים של הסולידית על הקצאת נכסים וניהול סיכונים לטווח ארוך.
התכוונתי לשאול מה האלטרנטיבה הטובה ביותר בין - שהכסף יושב בחשבון ומפסיד את האינפלציה, אג"ח או פק"מ. לפני מספר חודשים ראיתי שאנשים מחזיקים כסף בעו"ש, ורציתי לשאול האם ישנה דרך עדיפה יותר.

אתה מעלה נקודה טובה - שהכסף מפסיד את האינפלציה בכל מקרה, ואולי עדיף אג"ח שכן ההפסד הוא ידוע. השאלה אם כן הבאה שהעליתי - הסולידית דיברה על תערובת 50:50 שלא אג"ח צמוד ואג"ח לא צמוד שבו התשואה גבוהה יותר, אם כי לא צמודה. והתעניינתי במוצרים שכיחים לכך בפורום אג"חים צמודים ולא צמודים 2-5 שנים, שכן אני מניח שיש הרבה מוצרים של הרבה עושי שוק.

הסולידית דיברה על תערובת 50:50 שלא אג"ח צמוד ואג"ח לא צמוד שבו התשואה גבוהה יותר, אם כי לא צמודה.
לכאורה אם השוק חוזה נכון את האינפלציה אז שקלי וצמוד אמורים לתת אותה תשואה.

מצד שני הפתעות באינפלציה הן כמעט תמיד לרעה. לדוגמה היום קראתי בעיתון שבנק ישראל מופתע מזה שהאינפלציה גבוהה יותר מהתחזיות שלו ואולי יאלץ להעלות ריבית.

לכן אם:
הייתי רוצה להגן על האינפלציה
אז אין סיבה להחזיק אג"ח שקלי.

אתה יכול עם פקמ צמוד לא להפסיד כלום, אפילו לא עמלות... לפעמים גם בלי לפגוע בנזילות.
יש שיטענו שאין מתנות חינם וזה בא במחיר של סיכון גבוהה יותר, אבל אני לא חושב שהוא באמת גבוהה..

אני אישית החזקתי בחודש וחצי האחרונים קרן מחקה של אג"ח ממשלתיים צמודים ל-2-5 שנים (5113006),
מה המוצר המשלים, אג"ח שקלי, הלא צמוד 2-5 המקובל בפורום ?

מצאתי את בבלוג של הסולידית את הפוסט הבא על אג"חים:

לפיה יש קרנות שקליות 2-5 שנים:
קרנות מחקות שמחזיקות אג”ח ממשלתי שקלי בריבית קבועה לטווח קצר (בין שנתיים עד 5 שנים):

מנהל הקרןמספר בורסאישם הקרן דמי ניהול
מנורה-מבטחים5122973TFMM ר. קבועה ממשלתית 2-5 שנים שקלית0.00%
תכלית5108857תכלית מחקה ממשלתי שקלי ר.קבועה 2-5 שנים0.00%
אקסלנס5113444KTF קסם קרן ממשלתי ר. קבועה 2-5 שנים0.00%
אי.בי.אי5113022אי.בי.אי סל שקלי ריבית קבועה 2-50.00%
הראל-פיא5117262הראל פיא מחקה שקלי ר. קבועה 2-5 שנים ממשלתיות0.00%
מגדל5112446קבוע ממשלתית 2-5 שנים שקלית MTF0.15%
פסגות5111422PTF שקלי ר. קבועה 2-5 שנים ממשלתיות0.15%
הראל-פיא5104286הראל סל שקלי ר.קבועה 2-5 שנים ממשלתיות0.80%

וצמודות 2-5 שנים:
קרנות מחקות שמחזיקות אג”ח ממשלתי צמוד מדד לטווח קצר (שנתיים עד 5 שנים):

מנהל הקרןמספר בורסאישם הקרןדמי ניהול
אקסלנס5113329KTF קסם ממשלתי צמוד 2-5 שנים0.00%
תכלית5117379תכלית TTFי צמודות מדד-ממשלתיות 2-5 שנים0.00%
הראל-פיא5117247הראל פיא מחקה מדדיות 2-5 שנים ממשלתיות0.00%
אי.בי.אי5113006אי.בי.אי סל צמוד ממשלתי 2-50.00%
מנורה-מבטחים5121686TFMM מדדיות ממשלתיות 2-5 שנים0.00%
פסגות5111240PTF מדדיות 2-5 שנים ממשלתיות0.00%
מגדל5112362מדד ממשל 2-5 שנים MTF0.15%

האם הרשימה מעודכנת, איך ניתן לבחור מהרשימה ?

גילוי נאות - משקיע מתוך פסגות - יש טעם לקנות את הקרנות של פסגות ? אני רואה שדווקא פסגות עולים 0.15% בשקליות, ואחרות חינמיות.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש הורדת תשואה היסטורית של אג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 1
Y מתאם בין אינפלציה לשער חליפין ובין אג"ח ישראלי למניות חו"ל? מדוע אג"ח ממשלתי צמוד מדד? שוק ההון 9
A פיקדון לעומת אג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 20
ה קניית אג"ח ממשלתי דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 2
L גובה מס רווח הון בעת מכירה אג"ח ממשלתי ישראלי הנסחר בחו"ל שוק ההון 3
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
D אג"ח ממשלתי שקלי לא הגיב לשיניי בריבית שוק ההון 11
H אג"ח ממשלתי אמריקאי - בכל זאת מאבד ערך לאינפלציה? שוק ההון 0
A מה עדיף היום: קנית אג"ח ממשלתי או אג"ח חברות בדרוג גבוה? שוק ההון 9
CoinCollector השקעה קצרת טווח - פק״מ \ מק״מ \ אג״ח ממשלתי לא צמוד. שוק ההון 10
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
NightStyle קרנות אג"ח ממשלתי כללי עולמי מפותחות שוק ההון 3
D אג"ח ממשלתי לפראיירים פוסטים מאיכות נמוכה 12
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
e4e5nf3nc6 קניית אג״ח ממשלתי צמוד שוק ההון 0
א תעודת סל אג"ח ממשלתי שוק ההון 1
I למה לא לשלב בתיק גם אג"ח ממשלתי בריבית משתנה? שוק ההון 1
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
S למה קרנות נאמנות שמחזיקות 100% אג"ח ממשלתי מאבדות ערך? שוק ההון 23
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
1337justme האם 'קרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי 2-5 שנים צמודות' מהווה תחליף מתאים באותה רמת סיכון לפק"מ צמוד ונזיל? שוק ההון 37
ש אג"ח דולרי ממשלתי צמוד-מדד קצר-מח"מ שוק ההון 5
1337justme מידע היסטורי של מחירי מדד אג"ח ממשלתי כללי שוק ההון 13
A ושוב אג"ח ממשלתי... שוק ההון 18
M777 אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
O קניית אג״ח ממשלתי באופן ישיר שוק ההון 22
T מדד אג"ח ממשלתי כללי בריבית אפסית - הכלי הנכון למטרה או חוסר אחריות? שוק ההון 9
S שאלה על אג"ח ממשלתי ועל מניות שוק ההון 4
stamEhad קרן מחקה אג"ח ממשלתי - איך מקבלים את הקופונים(תשלום הריבית)? שוק ההון 3
D מה המח"מ והתשואה לפדיון של אג"ח ממשלתי שקלי? שוק ההון 6
Y אג"ח ממשלתי ארה"ב שוק ההון 2
R איך יודעים מתי נכנס אג"ח ממשלתי חדש? שוק ההון 0
Y קרן מחקה אג״ח ממשלתי שוק ההון 2
I קניית אג"ח ממשלתי בהנפקה שוק ההון 1
א אג"ח ממשלתי שקלי שוק ההון 2
Rahash סדרת iBonds של בלאקרוק - עכשיו עם אג״ח ממשלתי שוק ההון 23
4 חישובי מס ותשואה נטו אג"ח ממשלתי לא צמוד (ישיר ודרך קרנות) וכמה שאלות נוספות שוק ההון 1
M אג"ח ממשלתי כללי - שוקל למכור. שוק ההון 6
J אג"ח ממשלתי בזמן משבר שוק ההון 54
G אג"ח ממשלתי קצר או מזומן? שוק ההון 1
ד אג"ח ממשלתי שוק ההון 3
ר אג"ח ממשלתי: איך מתייחסים לאירועי מס בשל קבלת ריבית שנתית ("קופון") מצד אחד, ומכירה מצד שני? שוק ההון 8
A קניית אג"ח ממשלתי שוק ההון 2
חתול לילה קרן על אג"ח ממשלתי ארה"ב שוק ההון 1
Liron2035 דעה מעניינת לגבי אג"ח ממשלתי כללי לחלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
נ היום גם מדדי המניות וגם אג"ח ממשלתי ירדו שוק ההון 89
נ מדוע מדד אג"ח ממשלתי כללי יורד חזק ב3 הימים האחרונים? שוק ההון 8
Liron2035 מציאת קרן אג"ח ממשלתי שקלי עבור החלק הסולידי בתיק "קלאסי" (30/70) לפי קריטריונים שוק ההון 134

נושאים דומים

Back
למעלה