• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סדרת iBonds של בלאקרוק - עכשיו עם אג״ח ממשלתי

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
844
למי שלא מכיר, המוצר שנקרא iBonds מתנהג כהכלאה בין קרן אגח להחזקה ישירה של אגח.
קרן - כי מדובר בהחזקה של מספר אגרות חובות לפי מחמ דומה.
החזקה ישירה - כי הקרן מחזיקה את כל האגח עד הפדיון. כלומר, אפשר לדעת בדיוק כמה תקבלו, ושינויי ריבית לא חייבים לעניין אתכם.

עד לאחרונה (כלומר, עד הפעם האחרונה שבדקתי :) ), ניתן היה לרכוש רק סדרות של אגח קונצרני או מוניציפלי. עכשיו נוספו גם סדרות של אגח ממשלתי ארהב.

לקריאה נוספת https://www.ishares.com/us/strategies/bond-etfs/build-better-bond-ladders

יופי של מוצר, עכשיו רק חסר כאלה איריות צוברות.

אני מסתכל שם על המוצרים השונים.
לדוג':
iShares® iBonds® Dec 2029 Term Corporate ETF
אז המוצר הזה מכיל 284 חברות שמשלמות את הקרן חזרה ב 2029? איך יודעים מה סך הקרן שמקבלים בכל 2029?
מקבלים מהם גם את הקופונים כל שנה/חודש כמזומן כמו דיבידנד?
איך יודעים מה התשואה השנתית הצפויה? (זה הרי משתנה כל הזמן בהתאם למחיר יחידה ב ETF) זה ה -Average Yield to Maturity?
Weighted Avg Coupon זה הקופון הממוצע השנתי שמקבלים?

נערך לאחרונה ב:
איך יודעים מה סך הקרן שמקבלים בכל 2029?

סך הקרן יהיה סך ההשקעה שלך. כלומר לאורך 2029 הקרן תהפוך לאט לאט למזומן, עד שבסוף 2029 לא תהיה יותר קרן.

מקבלים מהם גם את הקופונים כל שנה/חודש כמזומן כמו דיבידנד?

כן. אני לא בטוח מה תדירות החלוקה, זה בטח כתוב שם איפשהו

איך יודעים מה התשואה השנתית הצפויה? (זה הרי משתנה כל הזמן בהתאם למחיר יחידה ב ETF) זה ה -Average Yield to Maturity?

כן

d Avg Coupon זה הקופון הממוצע השנתי שמקבלים?

כן, אבל זה ביחס למחיר ההנפקה שלא באמת מעניין אותך. הYield to maturity זה הנתון שאתה צריך להסתכל עליו.

יופי של מוצר, עכשיו רק חסר כאלה איריות צוברות.
לדעתי יש מוצרים ישראליים דומים. לא על ממשלתי אמריקאי אבל כן קונצרני (וגם ישראלי ממשלתי/קונצרני). כותב מהזיכרון אז לא סגור על פרטים.
אמנם זה לא אירי, אבל אני חושב שבאג"ח זה לא משנה כי אין ניכוי מס במקור אצל האמריקאים (או שאני טועה?).

לדעתי יש מוצרים ישראליים דומים. לא על ממשלתי אמריקאי אבל כן קונצרני (וגם ישראלי ממשלתי/קונצרני). כותב מהזיכרון אז לא סגור על פרטים.
על אג"ח אמריקאי? עם דמי ניהול סבירים? לא חושב.
אבל אני חושב שבאג"ח זה לא משנה כי אין ניכוי מס במקור אצל האמריקאים (או שאני טועה?).
אינך.

סך הקרן יהיה סך ההשקעה שלך. כלומר לאורך 2029 הקרן תהפוך לאט לאט למזומן, עד שבסוף 2029 לא תהיה יותר קרן.
זאת אומרת שאם עכשיו NAV=25.67$ ואני קונה יחידה אחת, אז במידה וכל החברות שורדות ב 2029 אקבל 25.67$? למרות שערך היחידה נע מעלה ומטה לאורך כל השנים?

האמת שבדוגמא של המוצר של 2029, התשואה לפדיון כרגע היא 2.81, בניקוי דמי ניהול זה 2.71, ואני רואה ש-70% מהחברות שם מדורגות BBB, נניח ש-1% מהחברות לא ישרדו (וזה עוד נראה לי אופטימי, לפי חיפוש קצר בגוגל, מה גם שקורונה וזה) ולכן לא ישלמו את הקופונים וה PAR, זה יצא בערך תשואה של 1.71% שנתית למשך 9 שנים... לא הכי הכי... יש פקדונות בבנק טובים יותר.
אני צודק?

נערך לאחרונה ב:
זאת אומרת שאם עכשיו NAV=25.67$ ואני קונה יחידה אחת, אז במידה וכל החברות שורדות ב 2029 אקבל 25.67$? למרות שערך היחידה נע מעלה ומטה לאורך כל השנים?

אני חושב שכן, אבל האמת שאני לא בטוח.
האמת שבדוגמא של המוצר של 2029, התשואה לפדיון כרגע היא 2.81, בניקוי דמי ניהול זה 2.71, ואני רואה ש-70% מהחברות שם מדורגות BBB, נניח ש-1% מהחברות לא ישרדו ולכן לא ישלמו את הקופונים וה PAR, זה יצא בערך תשואה של 1.71% שנתית למשך 9 שנים... לא הכי הכי... יש פקדונות בבנק טובים יותר.
אני צודק?

אני לא בטוח שהחישוב שלך נכון. למה שאחוז אחד יוריד את התשואה לפידיון מ2.71 ל1.71? ואם שלושה אחוז יקרסו, אתה תהיה במינוס?

אני חושב שכן, אבל האמת שאני לא בטוח.

אני לא בטוח שהחישוב שלך נכון. למה שאחוז אחד יוריד את התשואה לפידיון מ2.71 ל1.71? ואם שלושה אחוז יקרסו, אתה תהיה במינוס?
זה איזה כלל אצבע ששמעתי את William Berstein אומר איפושהו

לא.
אם השאלה היא כמה תקבל בפדיון (לא כולל קופונים) אז התשובה היא הערך הנקוב של הניירות, לא המחיר.
אם השאלה היא כמה תקבל סך הכל, אז יש לך נתונים של התשואה (ובאופן כללי, אם האג"ח נסחר בתשואה חיובית, צפה ליותר מהNAV; אם בתשואה אפסית, צפה לNAV; ואם שלילית, צפה לפחות).
נניח ש-1% מהחברות לא ישרדו (וזה עוד נראה לי אופטימי, לפי חיפוש קצר בגוגל, מה גם שקורונה וזה) ולכן לא ישלמו את הקופונים וה PAR, זה יצא בערך תשואה של 1.71%
לא יודע אם ההנחה סבירה, אבל בכל מקרה 1% מהחברות != 1% מהקרן. לדוגמה אם החברות שנמחקו יהיו בעיקר כאלו שמשקלן במדד נמוך, זה יהיה הרבה פחות.
בנוסף, גם אם חברות במשקל 1% מהקרן יקרסו, אם זה לא יקרה מחר אז הפגיעה בתשואה תהיה נמוכה יותר: היא תקטן ככל שיעבור הזמן ויותר קופונים ישולמו כבר.
ואם שלושה אחוז יקרסו, אתה תהיה במינוס?
אם חברות שמשקלן בקרן הוא 3% יקרסו לפני שיספיקו לשלם קופון כלשהו, אז כן אתה תהיה בהפסד (מינוס זה לא שתהיה חייב לברוקר, רק הפסד של אחוז מסויים מההשקעה).

אם השאלה היא כמה תקבל בפדיון (לא כולל קופונים) אז התשובה היא הערך הנקוב של הניירות, לא המחיר.
אם השאלה היא כמה תקבל סך הכל, אז יש לך נתונים של התשואה (ובאופן כללי, אם האג"ח נסחר בתשואה חיובית, צפה ליותר מהNAV; אם בתשואה אפסית, צפה לNAV; ואם שלילית, צפה לפחות).

נשמע הגיוני :)

לא.
כן, היה נשמע לי לא הגיוני שזה קשור ל NAV,
אני פשוט לא מוצא שם את ה PAR VALUE בשום מקום
נכנסתי שם לאקסל עם הרשימה של כל האחזקות, ויש שם עמודה של price (ערכים באיזור ה 105-120) יכול להיות שזה זה? למרות שזה נראה לי לא הגיוני, כשאני מסתכל על bonds סתם בחיפוש בגוגל אני רואה שכולם עם issue price של קצת מתחת ל 100%

תקבל 25$ עבור כל יחידה בפדיון
ובזמן הזה יחולקו קופונים

בעבר דיסקסנו על הקרנות הללו
בעיקרון הן מהוות סולם אג"ח
נניח שכל שנה אתה בוחר לקנות את החדשה, לאחר כ 5 שנים מתחייל פדיון של האחרונה, עם הכסף שנפדה קונים את החדשה (הרחוקה יותר)

יש כאן שירשור אחד לקריאה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/השקעה-בetf-אג-ח.11595/

אני אישית מעדיף את ה INVESTMENT GRADE שיש גם כאלו שעוקבות אחריהן בארץ (וצוברות)
אמנם יותר מסוכנות, אבל בזמן המשבר האחרון תפקדו מעולה.

אני אישית מעדיף את ה INVESTMENT GRADE שיש גם כאלו שעוקבות אחריהן בארץ (וצוברות)
אמנם יותר מסוכנות, אבל בזמן המשבר האחרון תפקדו מעולה.
זה LQD? ממה שאני רואה זה מחזיק אגרות קונצרניות של מגוון טווחים ולא עד פרעון.
מה שאני לא מבין זה איך בדיוק מחשבים במוצר כזה Average Yield to Maturity או תשואה צפויה.
iBONDS מחזיקות את האגרות עד למועד הפרעון ולכן ניתן לצפות מה תהיה התשואה במידה והכל מתפקד כמו שצריך.
אבל ב ETF כמו LQD כרגע נסחרת ב 130.06$ וכתוב כרגע Average Yield to Maturity=2.57%, מה זה אומר בדיוק אם הקרן קונה ומוכרת אג"ח on the fly כל הזמן ומחירה משתנה כל הזמן?

בשירשור הישן הזה יש הפניה לשירשור עוד יותר ישן (https://www.hasolidit.com/kehila/threads/למה-בחרתי-באג-ח-זבל-קצר.5578/) שמדבר בין היתר על IHYA (אירית צוברת, דמי ניהול גבוהים של 0.5%) שמאז התחילה להיסחר בארץ (מס' נ"ע 1159078, מחזורים אפסיים) ו-USHY שהיא אמריקאית עם דמי ניהול 0.22% (שעד מרץ 2021 לפחות הם 0.15%).
שתי קרנות די דומות (חוץ מצבירת ריבית) גם מבחינת מח"מ ממוצע (4-4.5 שנים) ותשואה ממוצעת לפדיון (נכון לעכשיו 6%-7%, תשואה יותר נמוכה אבל גם מח"מ קצת קצר יותר לאירית).
כפי שכבר דיברו על קרנות אג"ח מאוד קשה להתייחס לנתונים היסטוריים (סביבת ריבית שונה, כללי דירוג אחרים, התערבות הפד שזה משהו יחסית חדש וכו') אבל אם לפשט את העניין ולהניח (כל אחד עם ההנחה משלו כמובן) ש-2% מהחברות יפשטו את הרגל ועוד 2% ישלמו רק 50% מהריבית הנקובה, אז בממוצע זה יוריד כ-3% מתשואה לפדיון (3% מ-6% שזה בערך 5.8% סך הכל). נכון, זה חישוב קצת פרימיטיבי ואפילו נאיבי (אני גם מניח כאן שחברות שייפגעו משלמות קופון שהוא קופון ממוצע של הקרן) אבל זה כן נותן מושג על תוחלת של תשואה. בהתחשב בלהיטות של פד בלתמוך בשוק אג"ח קונצרני זה בהחלט יכולה להיות אופציה מעניינת. הסיכון כאן הוא גם אינפלציה ו/או עלייה בריבית.
חסידי אג"ח ישראלי יכולים גם להסתכל לכיוון מדד תל בונד תשואות שקלי (כ-7% תשואה פנימית) או מקבילו הצמוד (3.2%). מעניין שבארץ הפער בין צמוד לשקלי הוא כמעט 4% אם כי לא מצאתי נתונים על מח"מ ממוצע, יכול להיות שזה לא אנפלציה חזויה על ידי המשקיעים כי יש פער משמעותי במח"מ ממוצע של שני מדדים.
וכמובן נשארת השאלה (שאני לא מוצא לה תשובה טובה, לפחות לא ברמת סבירות שתספק אותי) האם בכלל כדאי להשקיע באג"ח קונצרני.

נערך לאחרונה ב:
בשירשור הישן הזה יש הפניה לשירשור עוד יותר ישן (https://www.hasolidit.com/kehila/threads/למה-בחרתי-באג-ח-זבל-קצר.5578/) שמדבר בין היתר על IHYA (אירית צוברת, דמי ניהול גבוהים של 0.5%) שמאז התחילה להיסחר בארץ (מס' נ"ע 1159250, מחזורים אפסיים) ו-USHY שהיא אמריקאית עם דמי ניהול 0.22% (שעד מרץ 2021 לפחות הם 0.15%).
שתי קרנות די דומות (חוץ מצבירת ריבית) גם מבחינת מח"מ ממוצע (4-4.5 שנים) ותשואה ממוצעת לפדיון (נכון לעכשיו 6%-7%, תשואה יותר נמוכה אבל גם מח"מ קצת קצר יותר לאירית).
כפי שכבר דיברו על קרנות אג"ח מאוד קשה להתייחס לנתונים היסטוריים (סביבת ריבית שונה, כללי דירוג אחרים, התערבות הפד שזה משהו יחסית חדש וכו') אבל אם לפשט את העניין ולהניח (כל אחד עם ההנחה משלו כמובן) ש-2% מהחברות יפשטו את הרגל ועוד 2% ישלמו רק 50% מהריבית הנקובה, אז בממוצע זה יוריד כ-3% מתשואה לפדיון (3% מ-6% שזה בערך 5.8% סך הכל). נכון, זה חישוב קצת פרימיטיבי ואפילו נאיבי (אני גם מניח כאן שחברות שייפגעו משלמות קופון שהוא קופון ממוצע של הקרן) אבל זה כן נותן מושג על תוחלת של תשואה. בהתחשב בלהיטות של פד בלתמוך בשוק אג"ח קונצרני זה בהחלט יכולה להיות אופציה מעניינת. הסיכון כאן הוא גם אינפלציה ו/או עלייה בריבית.
חסידי אג"ח ישראלי יכולים גם להסתכל לכיוון מדד תל בונד תשואות שקלי (כ-7% תשואה פנימית) או מקבילו הצמוד (3.2%). מעניין שבארץ הפער בין צמוד לשקלי הוא כמעט 4% אם כי לא מצאתי נתונים על מח"מ ממוצע, יכול להיות שזה לא אנפלציה חזויה על ידי המשקיעים כי יש פער משמעותי במח"מ ממוצע של שני מדדים.
וכמובן נשארת השאלה (שאני לא מוצא לה תשובה טובה, לפחות לא ברמת סבירות שתספק אותי) האם בכלל כדאי להשקיע באג"ח קונצרני.
החזקתי אותה בעבר בקרן השתלמות, לפני שהחלפתי ל GBTC
אכן אופציה תקפה לשילוב בין נכסים כמו מניות לאג"ח ממשלתי (אם בכלל)
לגביי השאלה האם להשקיע באג"ח קונצרני, באותו שירשור ישן שפתחתי עוסק בזה, הסיכום הנ"ל עדיין תקף לדעתי האישית
לסיכום
אני לא ממליץ על דרך אחת או אחרת, אני מעלה את השיקולים שלי בתור משקיע צעיר עם אלטרנטיבה ל 100% מניות
אני מצפה שחברות ידעו לייצר רווחים בעזרת החוב שהן יקחו ואולי גם יבריאו את עצמם ברגעים קשים
הכי חשוב שיצליחו להחזיר את החוב ומה שבטוח שהוא תמיד יהיה קיים להשקעה בווריאציות שונות

אם החשבון שלי בבית השקעות ישראלי (פסגות לצורך העניין) האם בקבלת הקרן הם יתייחסו לזה כאל דיבידנד (ויקחו 25% מס) או שמדובר לאגח לכל דבר ועניין וקבלת הקרן פטורה ממס?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D המלצה על סדרת טלוויזיה אוף טופיק 10
oz1987 סדרת כתבות על דור ה-Y מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 308
oz1987 סדרת כתבות בערוץ 10 - "החוב הלאומי" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
Sesquiterpene סדרת פוסטים מעניינת על שיעור המשיכה הבטוח מהתיק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
משה סדרת הרצאות סולידיות אוף טופיק 22
מ מכירים את סדרת הריאלטי על הקמצנים הקיצוניים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 4
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57

נושאים דומים

Back
למעלה