• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן

הטירונית

משתמש רשום
דירוג
3
החלק הסולידי של התיק הפאסיבי שלי מושקע ב "אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי " מאז ירד ב6.8%.
החלק האחר מושקע בVT כך שלא קשור לעתיד מדינת ישראל ולכן אני לא שוקלת לעשות בו שינויים.
אני משקיעה פאסיבית אבל תוהה אם הארועים הפוליטיים הנוכחים לא מצדיקים למכור את החלק הזה של תיק ההשקעה,
הקרן הזו עוקבת אחרי אג"ח ממשלתי שלפי הבנתי קשור באופן ישיר לממשלה ולמצב הכלכלי של מדינת ישראל.

לא מצפה מאף אחד לייעץ אבל אשמח לשמוע ממתלבטים נוספים מה החליטו או בעלי דעה מבוססת.

עד היום מדינת ישראל תמיד כיבדה את האג"ח שלה.

זה שהאג"ח ירד זה בגלל העלאות ריבית. אם לא תהיה חדלות פרעון בשנים הקרובות (סיכון אפסי) הוא אמור לעלות בחזרה.
זה לא קשור לבלאגן האחרון.

באופן אישי: מחזיק ממשלתי קצר צמוד
חושב שלהחזיק שקלי ארוך זו טעות

תודה על התשובה. אז אתה אומר שמלכתחילה הקרן המחקה שבחרתי היא לא הנכונה לחלק האג"ח של התיק? שהיא שיקלית ארוכה ולכן בעיתית?
חשבתי שהיא עוקבת אחרי כל האג"ח הממשלתיות. יש חיה כזו בכלל ?
חייבת לציין שהיה יחסית פשוט להבין איזה קרנות מחקות של מניות לקנות , עד עכשיו לא ברור לי איזה אג"ח לקנות.

זה שהאג"ח ירד זה בגלל העלאות ריבית. אם לא תהיה חדלות פרעון בשנים הקרובות (סיכון אפסי) הוא אמור לעלות בחזרה.

תודה על התשובה. אז אתה אומר שמלכתחילה הקרן המחקה שבחרתי היא לא הנכונה לחלק האג"ח של התיק? שהיא שיקלית ארוכה ולכן בעיתית?
חשבתי שהיא עוקבת אחרי כל האג"ח הממשלתיות. יש חיה כזו בכלל ?
חייבת לציין שהיה יחסית פשוט להבין איזה קרנות מחקות של מניות לקנות , עד עכשיו לא ברור לי איזה אג"ח לקנות.

מאז ירד ב6.8%.
מאז מה...?
זו ירידה של לפני שנה. בחודש האחרון הקרן דווקא עלתה ב-1%.
אני מבין שאת טירונית אבל כדאי לבדוק נתונים באתרים הרלוונטיים (פאנדר למשל). חבל שתכנסי לפאניקה ותתחילי לעשות שינויים בגלל כל מני רוחות עכשוויות ורעשים. זה בדיוק מה שהסולידית מנסה ללמד. ממליץ לעבור שוב על הבלוג שלה.

קשור באופן ישיר לממשלה ולמצב הכלכלי של מדינת ישראל.
באופן כללי כאשר מצב כלכלי של מדינה מורע אז התשואות על האג"ח שלה עולות.
לא שאני חושב שזה רלוונטי למצבנו, אני מסביר לך עקרון.

מאז מה...?
זו ירידה של לפני שנה. בחודש האחרון הקרן דווקא עלתה ב-1%.
אני מבין שאת טירונית אבל כדאי לבדוק נתונים באתרים הרלוונטיים (פאנדר למשל). חבל שתכנסי לפאניקה ותתחילי לעשות שינויים בגלל כל מני רוחות עכשוויות ורעשים. זה בדיוק מה שהסולידית מנסה ללמד. ממליץ לעבור שוב על הבלוג שלה.

באופן כללי כאשר מצב כלכלי של מדינה מורע אז התשואות על האג"ח שלה עולות.
לא שאני חושב שזה רלוונטי למצבנו, אני מסביר לך עקרון.
תודה ! קניתי ביולי 2020 ובIBI תחת "שינוי מעלות" זה מראה 6.8% ירידה.

אין לך מושג כמה פעמים קראתי את זה עד שהחלטתי לקנות את הקרן הזו בזמנו.
אם את מאמינה בשוק יעיל, אז הכל בסדר.

אגב, לפני הירידות של השנה האחרונה, המדד עשה תשואה יפה ב- 10 השנים האחרונות. עניין של פרספקטיבה.

אם את מאמינה בשוק יעיל, אז הכל בסדר.

אגב, לפני הירידות של השנה האחרונה, המדד עשה תשואה יפה ב- 10 השנים האחרונות. עניין של פרספקטיבה.
מאמינה בשוק יעיל, פחות מאמינה בהנהגה הכלכלית של מדינת ישראל בימים אלו ותוהה לגבי עתידה, זה מה שגרם לי לבדוק מה קורה לאג"ח שקניתי

מאמינה בשוק יעיל, פחות מאמינה בהנהגה הכלכלית של מדינת ישראל בימים אלו ותוהה לגבי עתידה
זה לא הולך ביחד.
השוק עדיין מחזיק הרבה מאוד אג"ח ארוך, כלומר מאמין בעתיד טוב למדינת ישראל.

כאמור, אני מחזיק קצר וצמוד. אני יודע שבהחלט ייתכן שאני טועה ביחס לשוק והתשואה שלי תהיה נמוכה יותר.
אבל זה מתאים לסיכון שאני מוכן לקחת.

אין לך מושג כמה פעמים קראתי את זה עד שהחלטתי לקנות את הקרן הזו בזמנו.
בדקת מה המח"מ של הקרן והתאמת את הנתון לטווח ההשקעה שלך לפלח זה?
בשביל לקצר את הדיון, מדובר על מחמ"מ קרוב ל-7 שנים. אם את נבהלת מירידת ערך בטווח של שנה-שנתיים-שלוש, אז אחת משתיים: או שמשהו בתכנית שלך היה לקוי, או שהתוכנית שלך היתה ועודנה נכונה עבורך, אבל משהו בתגובה הרגשית שלך בטווח זמן זה הוא לקוי. את מוזמנת לבחון את הדברים עם עצמך.
בימים אלו
שוב נראה שאו שלא עשית תוכנית לטווח ארוך שכוללות עליות ומורדות, או שעשית תוכנית כזאת תחת הנחה שהדברים תמיד יראו לך ורוד לאורך כל הדרך ותמיד תראי את ערך הנכסים שלך עולה. זה לא מציאותי. לא בישראל, לא באף מקום אחר, ולא באף נקודת זמן.

כמו כן הייתי בודק האם כדאי להמנע מכלי התקשורת הפופוליסטיים ו/או להחשף למגוון רחב יותר של השקפות.

למה זו טעות להחזיק ארוך שקלי, לדעתך?

למה זו טעות להחזיק ארוך שקלי, לדעתך?
1. פגיע מאוד לעליית ריבית
2. אם השקל ימשיך להחלש, אין הגנה מאינפלציה
3. אני כלל לא בטוח שישראל תשרוד מספיק זמן עד הפדיון

דרך אגב, מה ההגדרה של ארוך ?

קצר = עד שנתיים ?
בינוני = עד 10 שנים ?
ארוך = מעל 10 שנים ?

או משהוא אחר.

קצר = עד שנתיים ?
בינוני = עד 10 שנים ?
ארוך = מעל 10 שנים ?
בארץ זה יותר כמו בינוני עד 5 עד 7 גג.
מעל 7 זה בוודאות ארוך
אולטרה קצר זה מתחת ל0.5

אבל מה זה משנה? זה רק מילים, מה שחשוב זה המספרים.

לגבי הסיבה השנייה גם היא קשורה בטווח האגח או שזה למה אתה לא מחזיק אגח בריבית קבועה ? אם קשורה בטווח האגח אשמח שתסביר לי איך. לגמרי טירון בנושא.

לגבי הסיבה השנייה גם היא קשורה בטווח האגח או שזה למה אתה לא מחזיק אגח בריבית קבועה ? אם קשורה בטווח האגח אשמח שתסביר לי איך. לגמרי טירון בנושא.
המטבע הישראלי כבר נמחק פעמיים (הלירה והשקל הישן).
כשאתה מחזיק נכס לא צמוד, אתה מסתכן שזה יקרה שוב.

הסתכלתי באתר מאיה הקרן הזו לא עלתה ולא ירדה במשך 5 השנים האחרונות.
אני אישית מעדיף אג"ח ממשלתי צמוד מדד לטווח קצר.

תגגלי "אגח מדינה צמוד מדד" ותקבלי את כל האג"ח מדינה בתחום הזה בתור טבלה שתראה לך את התשואה הצפויה ברוטו ונטו ואת הזמן עד לפרעון האג"ח. ככל הזכור לי יש להם מספרים. 1025 פרושו שזמן הפרעון הוא אוקטובר 2025. 0726 פרושו יולי 2026.
את יכולה להשקיע גם בפקדון צמוד (תבדקי במזרחי נדמה לי שיש להם פיקדון צמוד + 1.4% לשנה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
D אג"ח ממשלתי שקלי לא הגיב לשיניי בריבית שוק ההון 11
H אג"ח ממשלתי אמריקאי - בכל זאת מאבד ערך לאינפלציה? שוק ההון 0
ש הורדת תשואה היסטורית של אג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 1
A מה עדיף היום: קנית אג"ח ממשלתי או אג"ח חברות בדרוג גבוה? שוק ההון 9
CoinCollector השקעה קצרת טווח - פק״מ \ מק״מ \ אג״ח ממשלתי לא צמוד. שוק ההון 10
NightStyle קרנות אג"ח ממשלתי כללי עולמי מפותחות שוק ההון 3
D אג"ח ממשלתי לפראיירים פוסטים מאיכות נמוכה 12
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
e4e5nf3nc6 קניית אג״ח ממשלתי צמוד שוק ההון 0
א תעודת סל אג"ח ממשלתי שוק ההון 1
I למה לא לשלב בתיק גם אג"ח ממשלתי בריבית משתנה? שוק ההון 1
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
S למה קרנות נאמנות שמחזיקות 100% אג"ח ממשלתי מאבדות ערך? שוק ההון 23
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
deussex אג"ח ממשלתי ישראלי 2-5 צמוד + לא צמוד שוק ההון 11
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
1337justme האם 'קרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי 2-5 שנים צמודות' מהווה תחליף מתאים באותה רמת סיכון לפק"מ צמוד ונזיל? שוק ההון 37
ש אג"ח דולרי ממשלתי צמוד-מדד קצר-מח"מ שוק ההון 5
1337justme מידע היסטורי של מחירי מדד אג"ח ממשלתי כללי שוק ההון 13
Y מתאם בין אינפלציה לשער חליפין ובין אג"ח ישראלי למניות חו"ל? מדוע אג"ח ממשלתי צמוד מדד? שוק ההון 9
A ושוב אג"ח ממשלתי... שוק ההון 18
M777 אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
O קניית אג״ח ממשלתי באופן ישיר שוק ההון 22
T מדד אג"ח ממשלתי כללי בריבית אפסית - הכלי הנכון למטרה או חוסר אחריות? שוק ההון 9
S שאלה על אג"ח ממשלתי ועל מניות שוק ההון 4
stamEhad קרן מחקה אג"ח ממשלתי - איך מקבלים את הקופונים(תשלום הריבית)? שוק ההון 3
D מה המח"מ והתשואה לפדיון של אג"ח ממשלתי שקלי? שוק ההון 6
Y אג"ח ממשלתי ארה"ב שוק ההון 2
R איך יודעים מתי נכנס אג"ח ממשלתי חדש? שוק ההון 0
Y קרן מחקה אג״ח ממשלתי שוק ההון 2
I קניית אג"ח ממשלתי בהנפקה שוק ההון 1
א אג"ח ממשלתי שקלי שוק ההון 2
Rahash סדרת iBonds של בלאקרוק - עכשיו עם אג״ח ממשלתי שוק ההון 23
4 חישובי מס ותשואה נטו אג"ח ממשלתי לא צמוד (ישיר ודרך קרנות) וכמה שאלות נוספות שוק ההון 1
M אג"ח ממשלתי כללי - שוקל למכור. שוק ההון 6
J אג"ח ממשלתי בזמן משבר שוק ההון 54
G אג"ח ממשלתי קצר או מזומן? שוק ההון 1
ד אג"ח ממשלתי שוק ההון 3
ר אג"ח ממשלתי: איך מתייחסים לאירועי מס בשל קבלת ריבית שנתית ("קופון") מצד אחד, ומכירה מצד שני? שוק ההון 8
A קניית אג"ח ממשלתי שוק ההון 2
חתול לילה קרן על אג"ח ממשלתי ארה"ב שוק ההון 1
Liron2035 דעה מעניינת לגבי אג"ח ממשלתי כללי לחלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
נ היום גם מדדי המניות וגם אג"ח ממשלתי ירדו שוק ההון 89
נ מדוע מדד אג"ח ממשלתי כללי יורד חזק ב3 הימים האחרונים? שוק ההון 8
Liron2035 מציאת קרן אג"ח ממשלתי שקלי עבור החלק הסולידי בתיק "קלאסי" (30/70) לפי קריטריונים שוק ההון 134
flower אג"ח ממשלתי שוק ההון 9
A פיקדון לעומת אג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 20
unrealx כניסה בפעימה אחת עם סכום גדול לקרן אג"ח ממשלתי - יש סיכון? שוק ההון 24

נושאים דומים

Back
למעלה