• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סימולציה של קרנות סל ישראל\אירלנד\ארה"ב (גרסה 2)

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,045
בניתי מחדש את כל הסימולציה מהפוסט: תעודת סל או ETF - בוא נדבר על מספרים תכלס

קישור לסימולציה החדשה:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1eA8n8JI-o44jxFCIHk-TbGdGuMzYoux2SQLMbaYvsmM/edit?usp=sharing

הגרסה החדשה:
- משווה תעודת סל ישראלית \ קרן סל אמריקאית \ קרן סל אירופאית צוברת \ קרן סל אירופאית מחלקת \ אופציה חמישית
- משתמשת באותן נוסחאות בדיוק לכל התרחישים, כך שיש הרבה פחות מקום לטעויות
- לכל אפשרות, יש פרמטרים זהים שאפשר לשחק איתם, ובנוסף יש פרמטרים גלובאליים שמשפיעים על כל הסימולציה
- מכילה אפשרות חמישית שאפשרת לשחק עם הפרמטרים שלה מבלי לגעת ב-4 העיקריים
- תומך בהפקדה של כספים חדשים עד X שנים, ומשיכה של כספים אחרי Y שנים
- תומך בצורה תקינה למדי בחישוב מיסוי ריאלי (גם אחרי הפקדות ומשיכות)*
- מתחשב גם במיסוי של מדינות מקור בכל אחד מהאפשרויות (ע"ב הנתונים מפה)
- וכמו הגרסה הקודמת, תומך בעמלות שונות, עלות של ביטוח חיים, השקעה מחדש של דיבידנדים עודפים, ועוד.

* החישוב הוא לא 100% מדוייק, אבל הוא קרוב מספיק. חישוב מדוייק צריך לדמות מיסוי מבוסס FIFO ואילו אני מניח מיסוי מבוסס מחיר קניה ממושקל.

כרגיל בשביל לשחק עם הפרמטרים, תעשו עותק אישי של המסמך, כי זה לקריאה בלבד.

נערך לאחרונה ב:
היי קודם כל כרגיל תודה רבה, אני בדיוק עומד להכריע וזה בא לי בתזמון מושלם, אז תבורך!!

שנית, כשאני מוריד את הגיליון זה מראה לי שגיאה בתאים של Inf. Adj. After-tax value, לגבי הישראליות ולגבי ה-EXTRA, ואז מלא עמודות הן עם שגיאה. יש לך מושג למה זה?

היי קודם כל כרגיל תודה רבה, אני בדיוק עומד להכריע וזה בא לי בתזמון מושלם, אז תבורך!!

שנית, כשאני מוריד את הגיליון זה מראה לי שגיאה בתאים של Inf. Adj. After-tax value, לגבי הישראליות ולגבי ה-EXTRA, ואז מלא עמודות הן עם שגיאה. יש לך מושג למה זה?
אתה מוריד לאקסל?
כנראה יש אי תאימות בין נוסחאות של גוגל לשל אקסל.
תעשה במקום זאת file save as copy (או משהו דומה) ויהה לך מסמך גוגל ספרדשיט זהה אישי משלך שאתה יכול לערוך.

אתה מוריד לאקסל?
כנראה יש אי תאימות בין נוסחאות של גוגל לשל אקסל.
תעשה במקום זאת file save as copy (או משהו דומה) ויהה לך מסמך גוגל ספרדשיט זהה אישי משלך שאתה יכול לערוך.
צודק.

הערה: שים לב (משהו שעכשיו הבנתי לצערי)- עמלות בבורסת לונדון (לפחות במיטב דש) - זה 30 במטבע המקומי= 30 לישט= 180 שקל ולא 120.
נ.ב. לי אמרו שזה עולה %0.65 (!!) - שמורכב מ-0.15% +0.5% מס בולים, [עם מינימום 30 במטבע מקומי], משהו כזה- זה הגיוני לכם??

תודה על הסימולציה :) חסר גרף של קרן ישראלית ב "Inflation Adjusted After Tax Value"
ושבירה של כל הגרפים אחרי 10 שנים בגרף - זה בסדר? (לא בדקתי נוסחאות, פשוט נראה לא מתאים לגרף לוגריטמי) נראה כמו באגון כל שהוא

30 במטבע המקומי
30 במטבע העסקה. IWDA נקובה בדולרים ולכן זה 30 דולר (אצלי לפחות). לא יודע לגבי עסקה בליש״ט, אבל בעיסקה בדולרים בעת רכישת IWDA לא שילמתי מס מלכה.

זה אכן הרבה, אני לא חושב שבתי השקעות בארץ מציעים פחות לעסקאות בבורסת לונדון (לדעתי זה נובע מההסכמים שלהם בצד השני של העסקה).
החלופות שלי? או לעבוד עם ברוקר זר, או לנסות לקבל את התנאים מבנק ולא בית השקעות (בדומה למה שאתה הגעת אליו), או לעשות עיסקאות בסכומים גדולים יותר כדי שהעלות הזאת לא תהיה משמעותית מאוד.
ברוקר זר לא מתאים לי (מכל השיקולים המוכרים), בנק זה אולי אופציה אבל לקבל תנאים טובים זה לא פשוט וצריך לרדוף אחריהם לא מעט. בינתיים הפתרון של לעשות רכישה בסכומים גדולים מספיק עובד לי מספיק טוב בחשבון הממוסה כדי שאני אשאר עם מה שיש כיום.

30 דולר מינימום זה גניבה...
זה יותר גרוע. אני רוצה להעביר עכשיו את הכסף מהקרנות האמריקאיות לאיריות ו-0.65% שהם רוצים יוצא עבור הסכום הזה 900 שקל, זה ממש טירוף.

דיברתי עם הסוכן של מיטב דש בבוקר והוא ישר אמר שאירופה זה סיפור אחר, הוא בכלל לא יודע להגיד לי עמלות כי זה נורא אינדיבידואלי ותלוי בורסה ושהם צריכים לעבוד עם ברוקרים מתווכים ולכן זה "שירות שהם נותנים" והפנה אותי בקיצור לחדר מסחר חו"ל (דרך אגב כשהסברתי לו שאני מעביר מהקרנות האמריקאיות כי שם יש מס ירושה, לא היה לו מושג מזה...).

בחדר מסחר חו"ל- הסבירו שהעמלות הגבוהות כי נפחי המסחר של ישראלים בחו"ל מאוד מאוד קטנים...

30 במטבע העסקה. IWDA נקובה בדולרים ולכן זה 30 דולר (אצלי לפחות). לא יודע לגבי עסקה בליש״ט, אבל בעיסקה בדולרים בעת רכישת IWDA לא שילמתי מס מלכה.
אני אתקשר ואבדוק שוב, תודה. דרך אגב הוא אמר שזה מס בולים, משהו כזה.
עריכה: באיזה בית השקעות אתה?

ושבירה של כל הגרפים אחרי 10 שנים בגרף - זה בסדר? (לא בדקתי נוסחאות, פשוט נראה לא מתאים לגרף לוגריטמי) נראה כמו באגון כל שהוא

אחרי 10 שנים לפי הסימולציה מפסיקות ההפקדות, יש רובריקה מיוחדת לכך בנוסחאות.

@doc29
IBI.
וכן, אתה צריך לקבל את התשובה הזאת מחדר המסחר, שירות לקוחות לא יודעים לענות על זה. הייתי במיטב בעבר, זו תשובה שקיבלתי בזמנו ממיטב (ב-2014): ״תלוי בנייר בעקרון בנוסף לעמלות חול הרגילות שלו יש עמלת ברוקר בלונדון זה עומד על 0.15% או מינימום של 30 במטבע שנסחר הנייר (דולר או ליש"ט). קח בחשבון שיש ניירות שמחוייבים בקנייה בלבד במס מלכה אבל את זה נדע כאשר ירצה להעביר הוראה
זו תשובת חדר המסחר״

@doc29
IBI.
וכן, אתה צריך לקבל את התשובה הזאת מחדר המסחר, שירות לקוחות לא יודעים לענות על זה. הייתי במיטב בעבר, זו תשובה שקיבלתי בזמנו ממיטב (ב-2014): ״תלוי בנייר בעקרון בנוסף לעמלות חול הרגילות שלו יש עמלת ברוקר בלונדון זה עומד על 0.15% או מינימום של 30 במטבע שנסחר הנייר (דולר או ליש"ט). קח בחשבון שיש ניירות שמחוייבים בקנייה בלבד במס מלכה אבל את זה נדע כאשר ירצה להעביר הוראה
זו תשובת חדר המסחר״
עכשיו דיברתי שוב, הם מתעקשים שה-30 מתייחס למטבע מקומי ולא למטבע בו נסחר הנייר, כביכול כי אלו העמלות שגובה הברוקר המקומי איתו הם עובדים. לגבי מס בולים הוא אמר שיברר לי מול הברוקר המקומי ויודיע לי האם באמת ETFים פטורים ממס בולים בלונדון.

זה ממש מבאס, למרות שאני לא יודע אם זה קריטי לטווח הארוך. יש סיכוי שאתמקח ואגיד שאם לא יפחיתו לי ל-20 במטבע המקומי (שזה שווה ל-30 דולר בערך ואולי פחות מזה בעתיד)- אעבור ל-IBI.

@Yevgeny התנאים שלי בלאומי למסחר בלונדון (תוספת של 0.03% וזהו) זה תנאים כללים שלהם למסחר בלונדון. אתה תצטרך להתמקח איתם על קנייה\מכירה בחול (אני בדרך להוריד אותם ל0.1% בעקבות ההצעה שקיבלתי מאיגוד (ומינימום של 10$)) ופתור מדמי משמרת.

חזרו אלי- אכן פטור ממס בולים (שכאמור כל ETF שנסחר בלונדון פטור ממנו) אבל מתעקשים על 30 במטבע מקומי, שהיום זה 180 שקל ועד לא מזמן היה גם 240 שקל ומעלה (כשפאונד היה 8 שקל).

@adamshalev תודה רבה! אתה ממש אשף הגליונות האלקטרוניים! :)

2 דברים:
טיפ: בגליונות כ"כ מורכבים ממליץ לך להשתמש ב-Named Ranges. כך תוכל לתת שמות לתאים או טווחים חשובים (לדוגמא B15: USD Rate) ולהשתמש בשמות בנוסחאות במקום בכתובת התא.

נראה לי שיש באג בשימוש בתא של מס רווחי הון בארץ (IL Capital Gain Tax). לשם הפשטות איפסתי את הערכים הבאים:
  1. Inflation
  2. # yearly transactions
  3. Monthly Deposit
  4. Deposit for X years
  5. Initial Bruto Withdrawal Rate
  6. Start withdrawal after X years
כעת הגליון מייצג תיק עם קרן של 500,000 ש"ח ללא הפקדות נוספות וללא משיכות וללא אינפלציה. אם מגדירים מס רווחי הון של 100% היית מצפה שהגרף יהיה ישר (כל הרווחים מועברים ישר לאח הגדול), אך זה לא כך. הערך של Inf. Adj. After-tax value בקרנות הישראליות הוא כמעט 4 מש"ח, בעוד שהיית מצפה שישאר בדיוק 500,000 ש"ח.

@עומר מצאתי ותיקנתי את הבעיה.
בתרחיש הישראלי ובתרחיש של הקרן האירית הצוברת, בהם אין חלוקת דיבידנד, ההשקעה מחדש של הדיבידנדים חושבה כאילו זאת פעולת רכישה, ועל כן חבות המס הייתה נמוכה יותר, ואילו החישוב הנכון הוא להחשיב את הדיבידנדים אחרי המיסוי המתאים בחלק מהעליה במחיר הקרן, מבלי להשפיע על חבות המס.

כעת, הבדיקה שלך יוצאת תקינה, ובסימולציה פשוטה (ללא הפקדות וללא משיכות), הקרנות האמריקאיות מנצחות, ואחריהן הקרן האירית הצוברת, ואח"כ הקרן האירית המחלקת.

אהבתי מאד את הדרך שבה בדקת את התקינות, בנק' קיצון. צריך לנסות "לתקוף" את הסימולציה בעוד זוויות כאלו כדי לוודא שהחישוב נכון.

נערך לאחרונה ב:
הגיגים אחרי קצת משחקים עם הגליון:
* ההשוואה של תעודת הסל הישראלית מול האפשרויות בחו״ל תלויה מאוד באינפלציה (מיסוי שקלי ריאלי מול נומינלי במטח) - ככל שהיא גבוהה כך עדיף לנייר הישראלי. כמיטב המסורת הפאסיבית, הייתי לוקח כאמדן סביר את ציפיות האינפלציה המגולמות בשוק - שזה ממוצע של 1.4% בחמש שנים הקרובות, והגעה לרמה של 2% שנתי רק בעוד עשור. (יחסית לערך הראשוני של 2.5% שהיה בגליון, ההנמכה הזאת פוגעת בערך היחסי של תעודות הסל הישראליות מול החלופות).
* עבור הקרנות הצוברות, הפרמטר המשפיע הוא כמובן איזה אחוז מתיק המניות נמצא באפיק פטור ממס (קרן השתלמות למשל) עם מס רווחי הון של 0% - שם בעיקר בא לביטוי היתרון שלהן.
* היות ותעודות סל ישראליות סינטטיות הם בעצם התחייבות לתת את תשואה מדד ה-NTR, הן נפגעות מזה שזה מדד תיאורטי עם ההנחות הכי פסימיות לגבי ניכוי מס דיבידנדים. תעודות הסל בעצם מחויבות לתשואה שמגלמת הנחת ניכוי במקור של 30% מס בארה״ב (זר ומקומי) (עמ׳ 53-55 כאן) גם אם בפועל מנכים רק 25%.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T סימולציה נאיבית לכדאיות דירה להשקעה נדל"ן 10
ר סימולציה 10 מיליון שקל נדל"ן 15
ש סימולציה 3 מיליון נדל"ן 21
S מנסה לבנות סימולציה על שוק המניות האמריקאי אוף טופיק 0
M סימולציה תיק ישראלי אל מול קרן זרה - דמי ניהול שנתיים שוק ההון 6
C בניית סימולציה - עזרה שוק ההון 15
ה איך מתחשבים באינפלציה כשבונים סימולציה? שוק ההון 10
Discord שוקולד מריר או VTI+VXUS. סימולציה שכתבתי ושאלות שוק ההון 21
whybe בניית סימולציה שוק ההון 11
רומן Day Trade מול ה-LongRun - סימולציה שוק ההון 11
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה