• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תמחור השוק ה"נכון" כולל אגח

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
נחותות ממה?
תמיד תהיה מניה נחותה יותר (גם בתיק של 2 מניות). אז מה הפיתרון? להחזיק מניה אחת?
הכוונה פה היא לא למניה בודדת.

תרבות ארגונית, רגולציה על חברות/משקיעים, שחיתות, זמינות נתונים וכו'
ארה"ב היא היחידה (או בין הבודדות) שמתנהלת בצורה "הנכונה" מהבחינות האלו לאורך זמן.
זה לא במקרה שהמחקרים מתבססים על השוק האמריקאי.

דוגמה מהקיצון השני היא סין.
בה המדינה היא הבעלים של כל החברות, אין מסחר חופשי, את דוחות החברות מדפיסה הממשלה ואין קשר בינהם לבין העולם האמיתי.

ההנחה הרווחת בקרב משקיעי מדדים עולמיים היא שיש פרמייה על הסיכון בהשקעה במדדי מתפתחות.
פה זה כבר עניין של איזה עוצמה אתה מאמין שהשוק יעיל.

דוגמה מהקיצון השני היא סין.
בה המדינה היא הבעלים של כל החברות, אין מסחר חופשי, את דוחות החברות מדפיסה הממשלה ואין קשר בינהם לבין העולם האמיתי
ויש חוקים מוזרים כמו איסור על גופים למכור מניות בבורסה הסינית אם הבורסה יורדת.

סטרבו חושב שמניות ממדינות מסויימות הן נחותות, ושהשוק לא מתמחר את את הנחיתות שלהן (או שהוא כן מתמחר אבל שזה לא שווה את החסרונות שלהם עבורו).
זה נכון ממבט של שוק שוורי בן 10 שנה
מעניין מה אמרו משקיעים (לא אמריקאיים) בתקופות ההפוכות שיתר העולם שלט

סטרבו חושב שמניות ממדינות מסויימות הן נחותות, ושהשוק לא מתמחר את את הנחיתות שלהן (או שהוא כן מתמחר אבל שזה לא שווה את החסרונות שלהם עבורו).
לפני התמחור. אף אחד מאיתנו פה לא יודע מה זה אומר להשקיע בשוק המקסיקני, ארגנטינאי ואצל רובנו גם לא האירופי באופן ישיר.
זה שקרן עושה זאת עבורנו לא פוטר אותנו מלדעת לאן בדיוק הכסף שלנו הולך ואילו מגבלות יש עליו.
כל עוד אני לא יודע, אני לא רוצה להשקיע את הכסף שהרווחתי בעבודה קשה.

אגיע לעניין התמחור. דעתי היא שהשוק לא יכול לתמחר לי שום סיכון ושום תשואה, כי השוק לא שותף למטרותיי הספציפיות.
אלך צעד אחד מעבר - השוק לא שותף למטרות של כל משקיע המשקיע לטווחים של מעבר לרבעון או שנה אחת.

כמובן. לכל תשואה פוטנציאלית יש ״מחיר״ (סיכון).
עוד נקודה יפה העלת כאן.
סיכון הוא דבר סובייקטיבי, בתיאוריות המודרניות מודדים אותו בתנודתיות.
משקיע לטווח ארוך (20-30 שנה ואולי לנצח) זה לא מעניין אותו.
אתה יכול להגיד שפסיכולוגית זה יעניין אותו כשהוא ימכור הכל בירידות - אני לא חולק שזה חשוב, אבל ברגע הקנייה החשיבה שלו היא ארוכה.

אז למי התנודתיות נחשבת סיכון? בדיוק לגופים שהזכרתי קודם, שצריכים לגייס משקיעים חדשים ע"י הצגת תוצאות רבעוניות-שנתיות.
הם מוכנים לקחת את ה"סיכון" של התנודתיות - להראות תשואה נמוכה או שלילית, בשביל הסיכוי לרווח הגדול.
הכל מדבר על הטווח הקצר בלבד. והם הכסף הגדול שמזיז את כל השוק ביחד איתם.

זה נכון ממבט של שוק שוורי בן 10 שנה
מעניין מה אמרו משקיעים (לא אמריקאיים) בתקופות ההפוכות שיתר העולם שלט

מדובר בשוק שורי של 140 שנה.
אני מדבר על הסיבות להשקיע בשוק מסוים, ולא הזכרתי את התשואה.
האם יש קשר בין תשואה גבוהה יותר לשוק פתוח וחופשי יותר עם רגולציה ידועה ובלי הפתעות? אולי.
ומעבר לזה הגרפים שצירפתם בפוסטים האחרים לא רלוונטי כמו שאלה הזאת. גם הם מדברים על תקופה של שנה או של 3 שנים. מי שמשקיע לטווח ארוך, מבחינת החלטות ותשואות זה לא רלוונטי אליו.

נערך לאחרונה ב:
יראו עיניך מה שאצבעותיך מקלידות.
זו בדיוק הסיבה למה לא להשקיע מחקה מדד עולמי.

אם אתה יודע לנתח רמת סיכון-תשואה של כל מניה ומניה אז אתה צודק.. אחרת לך על מדד עולמי (אם בא לך להשקיע במניות)

אף אחד מאיתנו פה לא יודע מה זה אומר להשקיע בשוק המקסיקני, ארגנטינאי ואצל רובנו גם לא האירופי באופן ישיר.
אף אחד מאיתנו לא יודע כלום. ארה״ב יכולה לעבור מהפך רדיקלי ולא תהיה לך שום גישה לכספים שלך (במידה והם מושקעים בבורסת ניו יורק). המחשבה שאתה באמת מבין ויודע מה קורה ומה יכול לקרות היא תמימה מאוד לדעתי.
אנחנו עושים כמיטב יכולתנו במסגרת האפשרויות הנגישות לנו. במסגרת הזו, בשבילי, קרן מחקה עולמית היא פיתרון מצויין כי היא מאפשרת לי פיזור ופשטות לצד סיכוי סביר לתשואה סבירה. לי אישית לא מפריע שאני לא מכיר לעומק את כל החברות ואת כל השווקים שאני משקיע בהם ומבחינתי זה דווקא יתרון שאני יכול לעשות את זה בפשטות כזו.
אם זה אידאלי? לא. אבל בשבילי זה מספיק טוב.

אם אתה יודע לנתח רמת סיכון-תשואה של כל מניה ומניה אז אתה צודק.. אחרת לך על מדד עולמי (אם בא לך להשקיע במניות)

קרא בבקשה את ההודעה מעליך.
זה יענה לך את דעתי על זה, אשמח לשמוע גם דעה מנוגדת מפורטת.

במידה והם מושקעים בבורסת ניו יורק)

בורסה היא רק כלי להחלפת נכסים, וניהול רישומים. אנחנו באותה מידה יכולים להסכים בינינו על מחיר, אתה תעביר לי מעטפת מזומנים, ונודיע לבורסה שיעבירו מניות משמי לשמך.

המחשבה שאתה באמת מבין ויודע מה קורה ומה יכול לקרות היא תמימה מאוד לדעתי.
בהנחה ואנחנו לא מדברים על אפוקליפסה כזו או אחרת. במידה וארהב תרד מגדולתה ולא תעלה מדינה עם עקרונות של שוק חופשי במקומה- כולם יסבלו במידה שווה (מבחינת השקעות). ובמידה ותעלה מדינה כזאת- חברות שיש להן עסקים בכל העולם, לדעתי יהיו בעמדת יתרון בכל מקרה.

בשבילי, קרן מחקה עולמית היא פיתרון מצויין כי היא מאפשרת לי פיזור ופשטות לצד סיכוי סביר לתשואה סבירה
מה המשמעות של הפיזור?
מה המשמעות של להשקיע בחברות מקומיות גדולות ככל שיהיו במונחים מקומיים לעומת להשקיע בחברות עם עסקים בכל העולם בכל המטבעות שנתח השוק המקומי שלהן במדינה מסוימת גדול יותר מהשחקניות המקומיות ברוב המקרים (סתם לדוגמא- קוקה קולה מול ספקיות משקאות פה בארץ ואפילו מול מפיצים פה בארץ).

לי אישית לא מפריע שאני לא מכיר לעומק את כל החברות ואת כל השווקים שאני משקיע בהם ומבחינתי זה דווקא יתרון שאני יכול לעשות את זה בפשטות כזו.
זה לא שאתה לא מכיר לעומק, אתה לא מכיר בכלל. אל תשקיע במה שאתה לא מכיר- זו ההמלצה הבסיסית ביותר שאתה יכול לתת לבן אדם.

אגב, שלא ישתמע אחרת מדבריי,
גם בשוק האמריקאי אני נגד השקעה במדד משקל שוק.

בורסה היא רק כלי להחלפת נכסים, וניהול רישומים. אנחנו באותה מידה יכולים להסכים בינינו על מחיר, אתה תעביר לי מעטפת מזומנים, ונודיע לבורסה שיעבירו מניות משמי לשמך.
לא רלבנטי. המדינה יכולה גם לשלוט בחברות, לא רק בבורסה (כמכשיר).

בהנחה ואנחנו לא מדברים על אפוקליפסה כזו או אחרת. במידה וארהב תרד מגדולתה ולא תעלה מדינה עם עקרונות של שוק חופשי במקומה- כולם יסבלו במידה שווה (מבחינת השקעות). ובמידה ותעלה מדינה כזאת- חברות שיש להן עסקים בכל העולם, לדעתי יהיו בעמדת יתרון בכל מקרה.
שוב, אתה מניח שאתה יודע מה יהיו התוצאות של משהו שאין שום דרך לצפות את התוצאות שלו. יש מיליוני תרחישים ואין שום דרך לצפות או לחזות מה יהיה וגם אם כן אז אין דרך לחזות תוצאות.

מה המשמעות של הפיזור?
מה המשמעות של להשקיע בחברות מקומיות גדולות ככל שיהיו במונחים מקומיים לעומת להשקיע בחברות עם עסקים בכל העולם בכל המטבעות שנתח השוק המקומי שלהן במדינה מסוימת גדול יותר מהשחקניות המקומיות ברוב המקרים (סתם לדוגמא- קוקה קולה מול ספקיות משקאות פה בארץ ואפילו מול מפיצים פה בארץ).
בודאי שיש לזה משמעות. אפילו מבחינה גאוגרפית (אסונות טבע, מגפות וכו׳).

זה לא שאתה לא מכיר לעומק, אתה לא מכיר בכלל.
ומה אתה מכיר?

אל תשקיע במה שאתה לא מכיר- זו ההמלצה הבסיסית ביותר שאתה יכול לתת לבן אדם.
זו ההמלצה הכי בסיסית שאתה יכול לתת לבן אדם.
מה זה בשבילך להכיר? לעקוב אחרי דוחות של חברה?

נערך לאחרונה ב:
לא רלבנטי. המדינה יכולה גם לשלוט בחברות, לא רק בבורסה (כמכשיר).

שוב, אתה מניח שאתה יודע מה יהיו התוצאות של משהו שאין שום דרך לצפות את התוצאות שלו. יש מיליוני תרחישים ואין שום דרך לצפות או לחזות מה יהיה וגם אם כן אז אין דרך לחזות תוצאות.

שים לב לדברים שאתה כותב.
אתה אומר יש תרחישים שהתנאים בשוק האמריקאי ישתנו ולא יהיו כפי שהם היום.
כדי לגדר את עצמך מפני תרחישים אלו-
אתה משקיע היום במדינות כאלה.

ומה אתה מכיר?

זו ההמלצה הכי בסיסית שאתה יכול לתת לבן אדם.

זה נשמע שלקחת אישית את מה שכתבתי.
הכוונה לא הייתה 'לרדת' על אף אחד, רק להציג את דעתי.
בכל אופן,
אני מכיר את הפסיכולוגיה והמטרות שלי בלבד
אני משתדל למצוא חברות להשקעה בשווקים שמתאימים לי.

מה זה בשבילך להכיר? לעקוב אחרי דוחות של חברה?

אם אפשר למה לא.
אני לא דורש מעצמי את המאמץ הזה.

אתה משקיע היום במדינות כאלה.
נכון, אני לא רואה עם זה בעיה. אני משקיע גם בשווקים פחות אמינים ויציבים בשל הסיכוי להשתנות. חלק מטבעה של המציאות הוא השתנות מתמדת ולכן אני שמח להחזיק נייר המחקה נתח רחב אשר עוקב אחר ההשתנות הזו (מתוך הערכה שהדבר ישתלם לי לטווח ארוך - כמובן שיתכן שאני טועה וזה לא ישתלם לי).

זה נשמע שלקחת אישית את מה שכתבתי.
הכוונה לא הייתה 'לרדת' על אף אחד, רק להציג את דעתי.
ממש לא :)
לא הרגשתי שאתה יורד עלי אלא באמת ניסיתי להבין מה זה בשביל ״להכיר״ שוק שאתה משקיע בו.
אני אישית מוגבל בזמן/סבלנות/יכולת/רצון כדי ללמוד לעומק על השקעות ובמה בדיוק אני משקיע. לכן, אני משקיע באופן שמתאים לי ומשרת את המטרות, הפסיכולוגיה והאינטרסים שלי (לפי הבנתי). כמובן שאני לא איגנורנטי לחלוטין וממשיך ללמוד תוך כדי וגם פתוח לשמוע וללמוד דברים נוספים (ואולי בהתאם גם לשנות את השקעותיי). כרגע אני מרגיש שזה הולך על הכיפאק!

אם אפשר למה לא.
אני לא דורש מעצמי את המאמץ הזה.
אז מה זה בדיוק בשבילך ״להכיר״ או ״להבין״ חברה שאתה משקיע בה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S תמחור של עוסק פטור למפגשים כולל נסיעות? אוף טופיק 3
E תמחור שכר סופרים/אמנים לאזרח אמריקאי-ישראלי ושיקולים מיסויים מיסים 5
C תמחור חכם אוף טופיק 16
D שאלה על תמחור דירה ישנה שתעבור פינוי בינוי. כיצד יש להעריך את הדירה ? איך הקונה יכול להעריך את שווי הדירה נדל"ן 5
A תמחור קרנות איריות ישראליות וגידור אל מול הדולר שוק ההון 5
ס תמחור העלאות הריבית הקרובות באגח ארוכים שוק ההון 3
grmp תמחור דירה בבניין חדש לעומת דירה חדשה בבניין שעבר תמ״א נדל"ן 10
Lunar תמחור חניה משותפת בקניית דירה במרכז ת״א נדל"ן 20
ה תמחור נוכחי של מניות ארה"ב (בועה?) שוק ההון 69
Y תמחור ותשואות עתידיות שוק ההון 4
O שאלה על תמחור מנייה מחוץ לשעות הרגילות שוק ההון 7
F תמ"א תמחור דירה בתהליך נדל"ן 16
L תמחור שוק המניות ותשואה עתידית שוק ההון 369
ע תמחור ארוחה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
מנימליסט תזמון השוק ? קווים לדמותה שוק ההון 14
א האקסיומה של לא ניתן להכות את השוק - תופסת גם לאגח? פוסטים מאיכות נמוכה 7
M מה יכול להביא את השוק ל0? שוק ההון 29
Y "ברגע שהציבור מפסיק להפעיל שיקול דעת, ומבקש לקנות את ״השוק״, שוב ושוב - כל המניות מתנפחות באופן פרופורציונלי" שוק ההון 39
R הרהורים על תיאוריית השוק היעיל, בעקבות הרפורמה המשפטית. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 45
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
ל קרן אירית המחקה את השוק היפני פוסטים מאיכות נמוכה 2
רבי עקיבא לטווח הארוך השוק תמיד יעלה - האמנם? שוק ההון 6
I לא מבין את תיאוריית "השוק תמיד עולה בטווך הארוך" שוק ההון 88
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
C סנופי מעל המחיר השוק שוק ההון 1
משה קניית etf על השוק הרוסי שוק ההון 88
S תזמון השוק שוק ההון 17
Tsachi01 היוטיובר המפורסם קווין, טוען למניפולציה מכוונת של השוק על ידי קרנות גידור: אוף טופיק 50
T בכמה שמאי בנק מעריך מתחת למחיר השוק? נדל"ן 3
L השפעות עליות השילוח ובעיות האספקה והשפעתם על השוק שוק ההון 1
Y האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק? נדל"ן 68
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
Harvey מיסוי משקיעי נדל״ן בתל אביב כדי לצנן את השוק נדל"ן 55
R "להכות את השוק" מחפש מידע פוסטים מאיכות נמוכה 4
ש לתזמן את השוק? נדל"ן 23
שנקל לתזמן את השוק...ללא תלות בזמן? שוק ההון 29
ת Assets Allocation בהתאם לתמחור השוק שוק ההון 0
yossik השוק ב-16 במרץ 2020 ושנה בדיוק לאחר מכן. דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 40
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
unsullied השוק בשיא כל הזמנים! נתונים שוק ההון 8
נ אג"ח ממשלתיות- מה יהיו הביצועים בסביבות משתנות של השוק? שוק ההון 32
D תיאוריית "השוק היעיל" שוק ההון 4
Liron2035 האם הסולידית משנה כיוון? (או נתינת משקלים שונים מהחלוקה הטבעית של השוק) שוק ההון 7
Y היפותזת השוק היעיל והקורונה: תוחלת נגד שונות שוק ההון 22
R קושי במציאת עבודה? השוק משתנה? התפתחות אישית 22
A השקעה במוצרים בעל ערך ממשי כהגנה מנפילות של השוק שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה