• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות הארי בראון + מניות עולמי

uri998

משתמש רשום
דירוג
0
שלום חברים.
אני כותב חדש בפורום - קורא פסיבי עד היום (:
מה דעתכם על התיק הבא, שבעצם מורכב מהארי בראון + מניות עולמי כדי לפזר סיכונים.
השינויים באחוזי האחזקה בתיק אופטמו כך שימזערו את הMAXIMUM DROPDOWN.
אשמח לשמוע את הצעותיכם וחוות דעת.

TLT iShares 20+ Year Treasury Bond ETF 33.00%
GLD SPDR Gold Trust 15.00%
VGTSX Vanguard Total Intl Stock Index Inv 10.00%
VTI Vanguard Total Stock Market ETF 22.00%
SHY iShares 1-3 Year Treasury Bond ETF 20.00%

השינויים באחוזי האחזקה בתיק אופטמו כך שימזערו את הMAXIMUM DROPDOWN.
באלו שנים זה מזער את זה? האם אתה חושב שהנכסים שמרכיבים את תיק הארי בראון יתנהגו באופן זהה להתנהגות עבר שלהם?

האם אתה יודע שהארי בראון מתאים לשלב שימור הון, ולא בשלב הצבירה? (לא ציינת באיזה שלב אתה בחיים)

היי תודה על התשובה.
עשיתי סימולציה החל מ2004 ועד היום.

אני מודע לזה כ״באזז וורד״ אבל התיק הנל נותן תשואה ממוצעת של כמעט 6%.
אני באופן אישי רוצה להסתכן פחות בdrop של 30 אחוז בתיק.( לפחות לפי משבר 2008 שהוא היחיד שבטווח)

אני מודע לזה כ״באזז וורד״ אבל התיק הנל נותן תשואה ממוצעת של כמעט 6%.
כרגיל:
נתן ולא נותן.
הסיכוי שתקבל תשואה של 6% בשנים הקרובות מתיק כזה שואף ל0.
אם תקבל חצי מזה תגיד תודה.

@uri998 ברוך הבא לפורום.
דובר רבות על התיק הזה, תחפש תקרא ותבין למה אתה טועה בהערכות שלך.
בקצרה: שערך את התשואה של כל פלח בנפרד.
זהב: תשואה ריאלית ארוכת טווח של 0% ריאלי, פחות דמי ניהול. פלוס במגמה ארוכת טווח זהב עדיין מאד יקר אחרי התנפחות הבועה המטורפת ב2011 (שמשפיעה על ההערכה שלך לגבי התרומה שלו לתיק באופן לא סביר).
מניות: צפי תשואה ממניות ל10 השנים הבאות נכון להיום הוא כ4% נומינלי, נניח כ 2% ריאלי עם אינפלציה סבירה. איך משערכים את זה? יש דרכים, אתה מוזמן לחפש בגוגל ובפורום.
אגח קצר ואגח ארוך צפויים להשיא את ה-yield הנוכחי שלהם, כל שערוך אחר הוא ספקולציה נטו, שזה כ1% לקצר וכ2% לארוך. במקרה הטוב אתה יכול לצפות ל0% תשואה ריאלית, וכנראה פחות אם האינפלציה תתגבר אפילו קצת.
בסה״כ יוצא לך משהו כמו 0.5% תשואה ריאלית תשואה צפויה.

״אבל בעבר הפלחים הללו נתנו תשואה כל כך טובה, איך זה יכול להיות״ אתה שואל?
*נתנו* זאת מילת המפתח. וחשוב מזה, צריך להבין למה הם נתנו ואיך זה נראה בפרספקטיבה ארוכת טווח (של 100-200 שנים, לא מ-2004).
זהב היה בבועה ענקית שהוא עדיין לא הוציא ממנה את כל האוויר.
אגח ארוך נהנה מרוח גבית ענקית של ריבית שירדה וירדה וירדה עד שהיא הגיעה לאפס. עכשיו הכיוון משתנה והריבית במגמת עליה - זאת רוח נגדית.
אגח קצר - הניב בעבר הלא רחוק (תחילת שנות ה-2000) באזור 10% תשואה. בחלומות אפילו זה לא קיים כבר. הריבית עכשיו היא 1.5%~
מניות - ב-8 השנים האחרונות נהנו מ bull run ש*היה* אחר המדהימים בהיסטוריה, 2017 שברה שיאים של תשואה ללא סיכון ממומש (לא תנודתיות). זה כבר מאחורינו ואתה יכול לצפות לחזרה לממוצע במוקדם או במאוחר (שזה אומר תשואה נמוכה מאד ואולי אף שלילית).

האם זה אומר שלא צריך להשקיע או שצריך לתזמן את השוק? לדעתי זה לא, אבל כל משקיע צריך לתאם את הציפיות שלו בהתאם למצב היום going forward ולא לפי מה שהיה בעבר.

תודה אדם על התגובה המפורטת.
איך אני יכול לשנות את התיק ולשמור על רמת סיכון דומה, ולהעלות את הסיכוי לצמיחה? ( אני מבין שכנראה אצטרך להעלות את רמת הסיכון, מקבל את זה).
לא הייתי רוצה לגלוש מעבר ל5 קרנות, קשה יותר לתחזק.

היית מוותר על משהו ומחליף במשהו אחר? או משנה את התמהיל באחוזים?

איך אני יכול לשנות את התיק ולשמור על רמת סיכון דומה, ולהעלות את הסיכוי לצמיחה?
תיק הארי בראון הוא מאד דפנסיבי במובן מסויים (אם כי כל פלח הוא מסוכן בצורה אחרת).
בגדול אם אתה מעוניין ביותר תשואה אתה בהכרח צריך לקחת יותר סיכון, לרוב זה אומר יותר חשיפה למניות.
לצערי אין נוסחת קסם (שאני יודע עליה).
איש חכם אמר לי פעם:
The best strategy is to spread your risk over many risk premia and apply lots of leverage
יותר קל להגיד מלעשות, אבל זאת הגישה שלי להשקעות - לפזר סיכון על risk premia שונים (שזה גם לב ההגיון בתיק הארי בראון). רק שזה כבר תלוי בך איך לעשות את זה.

@adamshalev

עם מסתכלים על הצפי הכלכלי לעתיד הקרוב, הוא יכול, בקלות לנצח את הארי בראון, ברמת סיכון דומה....
Mpt וכו...

@uri998
יש כלל אצבע חביב: הכי הרבה שמניות ירדו איי פעם היה 50% ~ וגם זה היה מאוד יוצא דופן. קח את הירידה המקסימלית שאתה מוכן לספוג, תכפיל פי 2, וזה אחוז המניות שלך (רצוי גלובאליות). השאר באג"ח (וצריך להחליט איזה).

לא ממליץ. לא מייעץ. לא מבין כלום בשום דבר.

אבל בכל זאת אתן לך המלצה: למד את הנושא לעומק. החלטות שגויות מסוכנות הרבה יותר מהרכב תיק.

הנה לינק שימושי:
https://portfoliocharts.com/

בארה"ב (שלא לדבר על מדינות אחרות)
ברור לך שהשקעה במדינה ספציפית (גם אם זאת אימפריה גדולה כמו ארה"ב) מסוכנת יותר מהשקעה שמפוזרת על פני כל (או לפחות חלק גדול מ) המדינות בעולם
מעל 80% ב-1930 בארה״ב
סתם מתוך עניין - בכמה ירד השוק העולמי בתקופה הזאת?
כלומר אם הייתי משקיע בדמוי VT או MSCI WORLD (או פיזור עולמי דומה) מה הייתה הירידה המקסימלית ב200 שנה האחרונות?

מעל 80% ב-1930 בארה״ב (שלא לדבר על מדינות אחרות).
זה במונחים ריאליים?

עריכה: מבדיקה שעשיתי ה-Drawdown במונחים ריאליים היה 83%, על פני שנתיים וחצי (אז 27% שנתי).
ספציפית ב-1930- 32.5%.
אך צריך לזכור שהתקופה מיד לאחר הנפילה הייתה דפלציונית מאוד, לכן ההשפעה לאורך זמן (למי שלא קפץ) לא הייתה כל כך חדה.

לכן ההשפעה לאורך זמן (למי שלא קפץ) לא הייתה כל כך חדה
זה קצת מנותק מפרופורציות. המשבר היה מחריד ועדיין חקוק בקולקטיב האמריקאי. עם עשרות אחוזי אבטלה וכלכלה שלא ממש התאוששה עד שמלחמת העולם השניה לא הוציאה אותה מזה. דפלציה או לא, אם איבדת את העבודה שלך והחסכונות שלך ואתה צריך למכור את המניות שנותרו לך בשבריר מהמחיר כדי להאכיל ילדים, זה די חמור. אני משאר שרוב המשקיעים מהרחוב ניסו להציל את מה שנותר להם כדי לשרוד.

https://www.shmoop.com/great-depression/statistics.html
ממקור אחר
Farmers who had lost their land and homes to foreclosure as a result of the Dust Bowl made up a large part of the idle workforce. “Hoovervilles” (named after Herbert Hoover, the American president many blamed for the Great Depression) and shantytowns sprung up all across America, areas in which people gathered and constructed makeshift homes out of boxes, packing crates, abandoned cars, and scraps of wood.

זה קצת מנותק מפרופורציות. המשבר היה מחריד ועדיין חקוק בקולקטיב האמריקאי. עם עשרות אחוזי אבטלה וכלכלה שלא ממש התאוששה עד שמלחמת העולם השניה לא הוציאה אותה מזה. דפלציה או לא, אם איבדת את העבודה שלך והחסכונות שלך ואתה צריך למכור את המניות שנותרו לך בשבריר מהמחיר כדי להאכיל ילדים, זה די חמור. אני משאר שרוב המשקיעים מהרחוב ניסו להציל את מה שנותר להם כדי לשרוד.
אני ממש לא טענתי שהשפל הגדול היה הליכה בפארק.
רק כמו בכל ציטוט של תשואות, יותר נכון להציג תשואה ריאלית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
G תיק השקעות לפנסיונרים (67+) שוק ההון 17
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
י תיק השקעות לאזרח אמריקאי אוף טופיק 12
S חלוקת תיק השקעות - כולל נכס למגורים, מזומן, אג״ח ומשכנתא שוק ההון 4
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
A פתיחת תיק השקעות גדול בבנק שוק ההון 4
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
N סיוע בבניית תיק השקעות מאפס למטרת generational wealth שוק ההון 36
T ניוד תיק השקעות ל-IB ומעבר לקרנות איריות שוק ההון 1
י תיק השקעות וזכאות לקצבת נכות כללית אוף טופיק 1
ס בניית תיק השקעות-גיל 20 שוק ההון 19
N תיק השקעות מגוון שוק ההון 5
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
T פתחתי תיק השקעות אך מתקשה בבחירת קרנות הסל שוק ההון 10