• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת תיק השקעות לחול

Eleanor

משתמש רשום
דירוג
0
זקוקה לעזרת בעלי נסיון.
מנסה להעביר את תיק ההשקעות שלי מהבנק בישראל (אוצר החייל) לבנק בחול. התיק מורכב ממטח בלבד הנסחר בארה״ב ואירופה.
אוצר החייל מערימים קשיים מטורפים (כבר חודש וקצת) בעניין ההעברה. לבסוף טוענים שבכל העברה לחול, שערי העלות הינם אפס כלומר אשלם במכירה 25% מס על השווי הכולל!
ההעברה היא מהחשבון שלי לחשבון שלי (מנוהל בשניהם, כי גם זה חובה מסתבר לצורך העברת תיק השקעות לתושב חוץ).
מצד שני, הבנק לוחץ עליי למכור את התיק (לשלם לו עמלת ניהול תיק, ולהעביר את הכספים במזומן (מטח), תמורת 180 דולר).
האם למישהו יש טיפ/עיצה איך לעבור את זה כמה שיותר חלק ובהצלחה?
האם כדאי להתעקש על העברת התיק או למכור את התיק וזהו? (אח״כ גם ככה אעשה שינוי מתיק השקעות אקטיבי מנוהל לפאסיבי לא מנוהל)? זה מקנה לי משהו (חוץ מ S&P שיישאר/ ימכר ויקנה מחדש)?
התיק הוא תיק גדול…
תודה לעוזרים

אני העברתי (בבנק הפועלים) מניות שרכשתי דרכם אל ברוקר בחו"ל. העלות הייתה משהו כמו חמישה שקלים. סד"ג התיק היה מאות אלפים.
אז את לא אמורה לשלם שום מס כמובן.
תבקשי אסקלציה... ואם צריך - להעביר קודם לבנק אחר בארץ ומשם לחו"ל (העברה בישראל מן הסתם לא דורשת שום מס. גם העברה לחו"ל לא, אבל לפחות על זה לא יתווכחו איתך).

אסייג ואומר שאני אזרח ותושב ישראלי -
הזכרת בחצי מילה שאת תושבת חוץ - אז לא יודע אם יש במקרים האלה איזשהם חריגים.
אני כן זוכר (במעומעם) שכאשר יורדים מהארץ (כלומר מנתקים תושבות מישראל כדי להפסיק לשלם פה מס) צריך לשלם מס על נכסים שנשארים בבעלות היורד -
אבל זה אגב נכון בין אם המניות האלה היו מוחזקות בברוקר בחו"ל או בברוקר בארץ.
אני לתומי חשבתי שמי שאמורים להתחשבן איתו בעניין הזה הוא משרד הפנים או משהו בסגנון, ולא הבנק... (בהנחה שזה המקרה ואת מנתקת פה תושבות).

אני העברתי (בבנק הפועלים) מניות שרכשתי דרכם אל ברוקר בחו"ל. העלות הייתה משהו כמו חמישה שקלים. סד"ג התיק היה מאות אלפים.
אז את לא אמורה לשלם שום מס כמובן.
תבקשי אסקלציה... ואם צריך - להעביר קודם לבנק אחר בארץ ומשם לחו"ל (העברה בישראל מן הסתם לא דורשת שום מס. גם העברה לחו"ל לא, אבל לפחות על זה לא יתווכחו איתך).

אסייג ואומר שאני אזרח ותושב ישראלי -
הזכרת בחצי מילה שאת תושבת חוץ - אז לא יודע אם יש במקרים האלה איזשהם חריגים.
אני כן זוכר (במעומעם) שכאשר יורדים מהארץ (כלומר מנתקים תושבות מישראל כדי להפסיק לשלם פה מס) צריך לשלם מס על נכסים שנשארים בבעלות היורד -
אבל זה אגב נכון בין אם המניות האלה היו מוחזקות בברוקר בחו"ל או בברוקר בארץ.
אני לתומי חשבתי שמי שאמורים להתחשבן איתו בעניין הזה הוא משרד הפנים או משהו בסגנון, ולא הבנק... (בהנחה שזה המקרה ואת מנתקת פה תושבות).
תודה על המענה.
כן, אני תושבת חוץ ולכן לא יכולה להחזיק שום השקעה שאינה מנוהלת וגם ממש לא ניתן לעבור לשום בנק (הם האחרונים שעוד ״מוכנים״ להחזיק אותנו כלקוחות)..
הם טוענים שאם אני מעבירה את התיק הוא לא יהיה בזהות מלאה (למרות שהחשבון על שמי) ולכן שער העלות יהיה אפס.
השאלה היא במידה ואני גם כך מתכוונת למכור את רב התיק ולהשאיר רק סל מחקה מדד, האם כדאי כבר למכור בישראל ולהעביר את המטח במזומן (פחות כאב ראש לבנק אך הרבה מאוד כסף ישולם לבנק), או להעביר את התיק בשלמותו ולמכור חלק ממנו במדינת התושבות.
אי אפשר למכור חלק מהתיק בארץ (תושבי חוץ ונהלי הבנק)…

אנסה להבהיר.
בתור תושבת חוץ, אני יכולה להחזיק בארץ רק תיק השקעות מנוהל (רק בבנק ולא בכל בנק, כלומר אין אפשרות לנייד את התיק בארץ).
אני מעוניינת להעביר את התיק למדינת התושבות שלי.
האפשרויות שלי מבחינת הבנק בישראל הן:
1. למכור הכל ולהעביר את המטח (מזומן) לחול ולשלם להם כמובן את כל העמלות (כולל ניהול תיק).
2. להעביר את התיק כולו לחול (לחשבון מנוהל) אך ללא שערי עלות, כלומר שער עלות אפס (מה שלא ברור לי למה).

היום התיק בארץ מנוהל אקטיבית והייתי מעוניינת להתחיל להשקיע באופן פאסיבי.
לאחר העברת התיק לחול, ארצה לבצע שינויים בתיק ההשקעות וזה אומר למכור הכל מלבד S&P.

השאלה היא, האם יש יתרון בלהתעקש עם הבנק לגבי העברת התיק עם שערי העלות לחול, או שעדיף כבר למכור הכל בארץ (כולל מה שהייתי רוצה להמשיך להחזיק, לדוגמא S&P) ולאחר העברת הכסף לחול לקנות אותו חזרה..

הערה נוספת הייתה, שאין לי אפשרות למכור חלק מהתיק בארץ, זה הכל או כלום (ככה הם נהלי הבנק לתושבי חוץ).
מקווה שעכשיו אני ברורה יותר

אני גם תושב חוץ, יש לי חשבון בלאומי, אין שם שום מניעה למכור ולקנות חלקים מהתיק. את יכולה לברר אופציה לעבור ללאומי, או שאת יכולה לפתוח חשבון באינטראקטיב ברוקרס ולהעביר לשם, למיטב ידיעתי ללא מכירה וללא תשלום מס.

השאלה היא, האם יש יתרון בלהתעקש עם הבנק לגבי העברת התיק עם שערי העלות לחול
עד כמה שאני הבנתי, צריך להוציא מהבנק את שערי ומועדי הקניות, ולהזין ידנית בחשבון החדש אחרי ההעברה.

מקווה שעכשיו אני ברורה יותר
ממש לא.
לא ברור מה זה "תיק מנוהל" ומה זה "תיק לא מנוהל"? מי מנהל אותו?
אך ללא שערי עלות,
מה איכפת לך?

לידיעתך גם אני תושב חוץ. מחזיק בארץ חשבון בנק וגם חשבון אצל ברוקר ואין לי מגבלה על שום סוג נייר.

תיק מנוהל זה תיק השקעות שמנהל אותו ברוקר מחשבון ייעודי בבנק (לא בבית השקעות).
ממש לא.
לא ברור מה זה "תיק מנוהל" ומה זה "תיק לא מנוהל"? מי מנהל אותו?

מה איכפת לך?

לידיעתך גם אני תושב חוץ. מחזיק בארץ חשבון בנק וגם חשבון אצל ברוקר ואין לי מגבלה על שום סוג נייר.
תיק מנוהל זה תיק שמנהל אותו ברוקר מחשבון ייעודי בבנק.

מה אכפת לי שאין שערי עלות/שער עלות אפס? כי אז אני מנוסה על 25% מערך המכירה…

מה אכפת לי שאין שערי עלות/שער עלות אפס? כי אז אני מנוסה על 25% מערך המכירה…
25% מהקרן?! נראה לי שאת מבלבלת בין דברים וממש לא מבינה כיצד מתבצע המיסוי. אין שום הגיון במה שאת כותבת.
חוץ מזה שבארץ עדיין יש לך את כל הנתונים אז מס הכנסה בארץ יודע הכל.
ואם את מעבירה ניירות אז למה שמישהו בחו"ל ימסה אותם?
את נמצאת בבלאגן שלם מבחינת ההבנה שלך ואני מציע שתשבי עם מישהו מקצועי שיסביר לך את הדברים.
תיק מנוהל זה תיק שמנהל אותו ברוקר מחשבון ייעודי בבנק.
אז תפתרי את זה מול הברוקר, לא מול הבנק.

מנוסה על 25% מערך המכירה
מיסוי הוא על רווחים.
אין - למיטב ידיעתי - שום פקודה או תקנה חוקית שמאפשרת להפקיע ממך את הנכס עצמו, אותו רכשת במיטב כספך.

מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע במידה ומדובר על סכום גדול ו/או את לא מצליחה לעשות אסקלציה מול הבנק.

השאלה היא, האם יש יתרון בלהתעקש עם הבנק לגבי העברת התיק עם שערי העלות לחול, או שעדיף כבר למכור הכל בארץ (כולל מה שהייתי רוצה להמשיך להחזיק, לדוגמא S&P) ולאחר העברת הכסף לחול לקנות אותו חזרה..

שערי העלות בחו"ל הם חסרי משמעות בכל הנוגע למיסוי בארץ : הם רלוונטיים רק למיסוי בחו"ל. את עניין העלויות בחו"ל תצטרכי כבר להסדיר מול הבנק/ברוקר בחו"ל - שאו יקבל את טענותיך כפי שהן (כפי שעושה למשל IBKR) או לכל היותר ידרוש ממך אסמכתא כלשהי ששערי העלות שלך היו כך וכך. בכל מקרה להם "אישית" אין כל עניין מיוחד להלחם בך בנושא הזה כי הם בסך הכל מתווך בינך ובין רשויות המס במדינת התושבות החוץ-ית שלך.

כשאני העברתי את המניות שלי ל-IBKR - שערי העלות לא עברו כלל, ועדכנתי אותם בעצמי ידנית לאחר מכן.
האחריות לדווח דיווחי אמת לרשויות (הישראליות במקרה שלי) היא שלי, והאחריות לוודא שדיווחתי אמת - היא של הרשויות פה.

בוודאי שעדיף להעביר את התיק עצמו אם אין לך כוונה לממש רווחים כרגע, אחרת סתם תשלמי מס כרגע שיכלת לדחות לעוד 20-30-40 שנים.

25% מהקרן?! נראה לי שאת מבלבלת בין דברים וממש לא מבינה כיצד מתבצע המיסוי. אין שום הגיון במה שאת כותבת.
חוץ מזה שבארץ עדיין יש לך את כל הנתונים אז מס הכנסה בארץ יודע הכל.
ואם את מעבירה ניירות אז למה שמישהו בחו"ל ימסה אותם?
את נמצאת בבלאגן שלם מבחינת ההבנה שלך ואני מציע שתשבי עם מישהו מקצועי שיסביר לך את הדברים.

אז תפתרי את זה מול הברוקר, לא מול הבנק.
חייבת לומר שהתגובות שלך ממש לא נעימות.
יהיה מיסוי במכירה. בהינתן שעלות הרכישה היא אפס, משמע כל ערך המכירה הוא רווח ולכן זה 25 אחוז.
בכל מקרה הדיון לא מקדם אותי לשום מקום. ברור לך שיש לי בנק ישראלי אטום מצד אחד ומנהל תיקיםבחול שמנסה מאוד לעזור ולא מבין בכלל למה הם מעבירים את התיק בלי שער עלות שהוא מודה שזו לא אופציה.
בכל מקרה ביקשתי עיצה כי אני לא יודעת מה עדיף לי לעשות ואתה בחרת
מיסוי הוא על רווחים.
אין - למיטב ידיעתי - שום פקודה או תקנה חוקית שמאפשרת להפקיע ממך את הנכס עצמו, אותו רכשת במיטב כספך.

מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע במידה ומדובר על סכום גדול ו/או את לא מצליחה לעשות אסקלציה מול הבנק.

שערי העלות בחו"ל הם חסרי משמעות בכל הנוגע למיסוי בארץ : הם רלוונטיים רק למיסוי בחו"ל. את עניין העלויות בחו"ל תצטרכי כבר להסדיר מול הבנק/ברוקר בחו"ל - שאו יקבל את טענותיך כפי שהן (כפי שעושה למשל IBKR) או לכל היותר ידרוש ממך אסמכתא כלשהי ששערי העלות שלך היו כך וכך. בכל מקרה להם "אישית" אין כל עניין מיוחד להלחם בך בנושא הזה כי הם בסך הכל מתווך בינך ובין רשויות המס במדינת התושבות החוץ-ית שלך.

כשאני העברתי את המניות שלי ל-IBKR - שערי העלות לא עברו כלל, ועדכנתי אותם בעצמי ידנית לאחר מכן.
האחריות לדווח דיווחי אמת לרשויות (הישראליות במקרה שלי) היא שלי, והאחריות לוודא שדיווחתי אמת - היא של הרשויות פה.

בוודאי שעדיף להעביר את התיק עצמו אם אין לך כוונה לממש רווחים כרגע, אחרת סתם תשלמי מס כרגע שיכלת לדחות לעוד 20-30-40 שנים.
תודה רבה!
ברור ששערי העלות רלוונטיים רק לחול ולא לצרכי מס בארץ. אבל היות והתיק ייפדה (בחלקיות) ועם שערי עלות אפס זה לא מתכון טוב.
עזרת לי מאוד בכך שאפשר להעביר את שערי העלות ללא תלות אמיתית בבנק. אבדוק עם הברוקר המקומי (חול) שלי.
מודה לך על התשובה העניינית והמכבדת

יהיה מיסוי במכירה. בהינתן שעלות הרכישה היא אפס, משמע כל ערך המכירה הוא רווח ולכן זה 25 אחוז.
אין שום מצב שדבר כזה יקרה.

את בסניף ייעודי לתושבי חוץ? כפי שכתבתי למעלה, שווה לך לבדוק אופציה לעבור בנק בארץ קודם, ואז להעביר לחו"ל.

ב IBKR עד כמה שאני זוכר שערי העלות הדיפולטיביים הם השער של נייר הערך ביום ההעברה. לא יודע אם זה עדיין ככה.

את בסניף ייעודי לתושבי חוץ? כפי שכתבתי למעלה, שווה לך לבדוק אופציה לעבור בנק בארץ קודם, ואז להעביר לחו"ל.
אכן. אחרי שבעטו אותנו מפועלים באוגוסט שעבר, (כי הם החליטו שהם לא רוצים השקעות של תושבי חוץ), היינו צריכים להגיע ולהעביר את התיק. היחיד שהסכים לקבל אותנו זה אוצר החייל, בתנאים דרקוניים וגם זה לקח שבועיים וחצי. לאומי ודיבורנו לא מקבלים תיקי השקעות של תושבי חוץ…

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
T שאלות על העברת תיק השקעות בארץ לזר שוק ההון 7
N העברת תיק מבנק לבית השקעות שוק ההון 7
A העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות בניהול עצמאי שוק ההון 6
T העברת תיק השקעות שוק ההון 2
I בעיה העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות שוק ההון 32
B העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 3
I העברת תיק השקעות מהבנק לבית השקעות זר שוק ההון 1
jack kapt העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 0
העברת תיק השקעות מבנק לIRA שוק ההון 7
jack kapt העברת תיק השקעות שוק ההון 9
א העברת תיק השקעות מישראל לארה"ב שוק ההון 3
מ עלות העברת תיק השקעות שוק ההון 15
I העברת תיק השקעות מחו"ל שוק ההון 1
Homer העברת תיק השקעות לחו"ל שוק ההון 14
E העברת תיק השקעות בין ידועים בציבור צרכנות פיננסית 27
H העברת תיק השקעות בין בני משפחה צרכנות פיננסית 10
Sinister העברת תיק השקעות ממוסה לקופות גמל מהסוג החדש צרכנות פיננסית 14
CarpeDiem העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - עמלות? צרכנות פיננסית 5
Rio העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - מה כדאי לדעת שוק ההון 7
E התלבטות בין בתי השקעות לשם העברת תיק השקעות מהבנק.. שוק ההון 29
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
E העברת תיק דרך בנק שוק ההון 4
הק995 העברת תיק מאקסלנס לאינטראקטיב צרכנות פיננסית 2
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
ד העברת תיק עם אירוע מס מיסים 5
R העברת תיק מברוקר ישראלי לאמריקאי. צרכנות פיננסית 26
D העברת בעלות על תיק ממוסה שוק ההון 5
L העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית) שוק ההון 118
הק995 העברת תיק חברה בע"מ מברוקר ישראלי ל- IB שוק ההון 5
I העברת תיק מניות מבנק הפועלים לאינטראקטיב ארה"ב צרכנות פיננסית 4
ש העברת תיק מIB לברוקר ישראלי שוק ההון 24
חדש בשוק העברת תיק מmexem לib האמריקאית שוק ההון 1
יבגני_ל היסטוריית רכישה של ני"ע בעת העברת תיק שוק ההון 0
T שאלה לגבי העברת תיק במתנה שוק ההון 2
ד העברת נתוני עלות מקורית של ניירות ערך בהעברת תיק מארה"ב לישראל צרכנות פיננסית 0
א העברת תיק מהברוקר לIRA שוק ההון 10
I עמלת העברת תיק ני"ע - קיים פיקוח? צרכנות פיננסית 40
Y העברת תיק ני״ע מאדם לאדם שוק ההון 4
ס העברת תיק ממיטב דש לבנק לאומי שוק ההון 41
י שאלה לגבי העברת תיק ניירות ערך שוק ההון 13
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה