• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק ההשקעות של yossik

שאלה ראשונה - להבנתי אג"ח מונפק במחיר 100 אגורות ליחידה. אז נניח שקניתי אג"ח במחיר 100 אז ביום הפדיון היא נפדת במחיר 100 אגורות ליחידה. ז"א שלא הרווחתי ולא הפסדתי אם האג"ח הוא צמוד מדד ולכן שימרתי את ערך הכסף שלי (בערך, זה לא מדע מדויק). בנוסף קיבלתי כול שנה, נניח, 4% ריבית. המשמעות היא שגם אם המתנתי עד ליום האחרון לפדיון האג"ח באותו מחיר עדיין הרווחתי 4% כל שנה (נתעלם כרגע מהמיסים). האם אנחנו יכולים להסכים על הנקודה הזו?
כן.

שאלה שניה - נניח שחברה שלא היתה מזהירה לפני כמה שנים, אומנם הנפיקה במחיר 100 אגורות אבל בגלל אילוצי שוק ולשמחתי קניתי אותה במחיר 80 אגורת ליחידה. אם הבנתי את שוק האג"ח ויכול להיות שאני הדיוטה, הרי ביום הפרדיון אקבל 100 אגורות ליחידה. האם הבנתי נכון?
כן.

אם אכן הבנתי נכון הרי שהתשואה המיידית שלי המצטברת היא כ 20% לאורך הזמן שהחזקתי בה. בנוסף קיבלתי גם ריביות לאורך הדרך.
אכן.

שאלה שלישית - אם קניתי אג"ח שמשלם ריבית שנתית של 7% ללא הצמדה ב 105 אגורות ליחידה, אני אקבל עבורה ביום הפרעון 100 אגורות כך שאני בהפסד של 5% לאורך חיי האג"ח בתיק שלי. עדיין קיבלי ריביות שנתיות ולכן מוטב למכור אותה לפני יום הפרעון כשתגיע לסביבות ה 105+ כדי לשמר את הרווח השנתי שלי על 7%.
זה לא בהכרח קשור אחד לשני.
הריבית השנתית היא ריבית שאתה מקבל בכל שנה והאג"ח ככל הנראה לא ייפרע בתוך 12 חודשים (אלא אם כן רכשת בכוונה אג"ח בשנה האחרונה שלו).
כמו כן מחיר האג"ח נע בתנודתיות בדיוק כמו מניות (לפעמים יותר תנודתי ולפעמים פחות תנודתי) ובכל אופן צפוי להתכנס ל-100 אגורות ככל שמתקרבים למועד הפירעון כך שלהניח שתהיה לך אפשרות למכור את האג"ח ב-105 אגורות בעתיד זו הנחה בעייתית.

כמו כן צריך לזכור שקיימים אג"חים שמכריזים שבחלוקת הקופון הם מחזירים גם חלק מהקרן (תחשוב מחשבון שפיצר).
נניח למשל אתה רוכש אג"ח שכזה ב-100 אגורות והחברה אמרה שבכל פעם שהיא משלמת ריבית היא משלמת לך ריבית ואגורה אחת על חשבון הקרן בנוסף (נניח וישנם 100 מועדי תשלומי ריבית).
בתשלום הראשון אתה תקבל את הריבית ואגורה אחת מהקרן - כלומר מי שירכוש את האג"ח ממך אחרי התשלום הראשון צפוי לקבל 99 אגורות מהקרן בלבד ולא 100.
מי שיחכה וירכוש את האג"ח אחרי חלוקה של 50 תשלומים צפוי לקבל רק 50 אגורות מהקרן בחזרה ולא 100.

אחרי שזוכרים שקיימים גם אג"חים כאלו אז יודעים שצריך לבדוק זאת לפני שרוכשים אג"ח חברות.

תודה @daat99 ,
כמו כן צריך לזכור שקיימים אג"חים שמכריזים שבחלוקת הקופון הם מחזירים גם חלק מהקרן
אכן כן, כפי שכתבתי בתחילת השרשור, יש לי אג״ח אחד שרכשתי לפני כ 7 שנים, לא פספס ריבית אף שנה ומשנה שעברה החל לפדות גם חלק מהקרן עם כל תשלום ריבית. זה לא דבר שגיליתי באקראי, זה היה מתוכנן בזמן הרכישה כי עכשיו כשמגיע לפרישה אני מקבל את הקרן שפטורה מעמלת מכירה (פדיון) או במחיר של פחות מחצי מנת פלאפל. ובעוד שנתיים עוד אג״ח, ובעוד כמה שנים עוד אג״ח.

תודה @daat99 ,

אכן כן, כפי שכתבתי בתחילת השרשור, יש לי אג״ח אחד שרכשתי לפני כ 7 שנים, לא פספס ריבית אף שנה ומשנה שעברה החל לפדות גם חלק מהקרן עם כל תשלום ריבית. זה לא דבר שגיליתי באקראי, זה היה מתוכנן בזמן הרכישה כי עכשיו כשמגיע לפרישה אני מקבל את הקרן שפטורה מעמלת מכירה (פדיון) או במחיר של פחות מחצי מנת פלאפל. ובעוד שנתיים עוד אג״ח, ובעוד כמה שנים עוד אג״ח.
אתה עדיין עם תיק הדיבידנדים? הבנתי ש הסולידית לא ממליצה עליו סך הכל ומעדיפה קרנות מחקות.... בשלב המשיכה עדיף למשוך שלוש אחוז ממאה אחוז מניות או תיק דיבידנדים?

אתה עדיין עם תיק הדיבידנדים? הבנתי ש הסולידית לא ממליצה עליו סך הכל ומעדיפה קרנות מחקות.... בשלב המשיכה עדיף למשוך שלוש אחוז ממאה אחוז מניות או תיק דיבידנדים?
מאז 2015 התיק עבר מספר גלגולים אבל בעיקרון אני עדיין עם ניירות שמחלקים ריביות ודיבידנדים חלקם צמודים וחלקם לא.
אני אעדכן בקרוב את מבנה התיק.

מאז 2015 התיק עבר מספר גלגולים אבל בעיקרון אני עדיין עם ניירות שמחלקים ריביות ודיבידנדים חלקם צמודים וחלקם לא.
הבנתי שקרנות מחקות טובות נגד ברבורים שחורים מתיק דיבידנדים ומעניין השוואה ארוכת טווח ביניהם

וואו, עברו המון מים בירקון מאז שעדכנתי את הפוסט הזה.
הפעם לא אתייחס למבנה התיק אלא לביצועים שלו בהשוואה ל:
SPY - ספיידר (500 P&S), מניה העוקבת אחרי מדד ה-500 P&S
ול - MSCI ACW.
תודה למערכת DONATELLO
מה מעניין בגרפים המצורפים?
בגרף אפשר לראות איך התיק שלי עוקב בדיוק אחר השווקים האחרים בחו"ל, אמנם מעט בפיגור אבל ממש 1:1 מבחינת העליות והירידות.
וברצוני להזכיר, למי שלא מכיר אותי, אני משקיע רק כחול/לבן.
התיק שלי מורכב ממניות בודדות וגם קרנות.
בשנה האחרונה התחלתי להשקיע באופן אגרסיבי במניות בנקים, אשראי, נדל"ן מניב ומסחר/שירותים.
ת'אמת, בגלל הקורונה, מעט השתעממתי והחלטתי על שינוי תפיסה ומהכרתי ולמידתי לאורך שנים של השוק הישראלי החלטתי, למרות גילי [72], לפרוץ מעבר לתפיסה השמרנית ולקחת סיכונים.
מה שקרה שב 4 חודשים האחרונים התיק חווה עליות מעבר למצופה ועקף את המדדים האחרים.
כמובן שאני עליז ושמח אבל הכול יכול להתהפך תוך מספר שעות או ימים כי צפויה לנו תקופת אי וודאות בשווקים הבינלאומיים בגלל המלחמה באוקראינה והנפולת של הקורונה שיוצרת אי וודאות בשוק הגלובלי.

Screenshot_7.jpgScreenshot_5.jpg

מעניינת אותי התנהלות של תיק בגילאי פרישה.
תוכל לשתף מה החלוקה בין אגח ומניות בתיק?
להשתכרות מהתיק, מספיקים לך דיבידנדים מהתיק או מוכר מניות?
זהו תיק לטווח ארוך עם הסתכלות לכיוון הורשה של התיק?
אתה משתמש באפיקים פטורים ממס כמו תיקון 190?

אתה כמובן לא חייב לענות על כל השאלות אם בכלל

מעניינת אותי התנהלות של תיק בגילאי פרישה.
תוכל לשתף מה החלוקה בין אגח ומניות בתיק?
אגחים - משלמים לי ריביות תקופתית, רכשתי אותם לפני שנים כך שהרביות מעל 4%.
מניות - רובן מחלקות דיבידנדים 3 - 10 % שנתי.
להשתכרות מהתיק, מספיקים לך דיבידנדים מהתיק או מוכר מניות?
לא, ריביות ודיבידנדים הם בונוס אבל לא לחיות עליהם, מקבל פנסיה וגמלאות ולא פדיתי עדיין שנקל מהתיק.

מניות - רובן מחלקות דיבידנדים 3 - 10 % שנתי.

לא, ריביות ודיבידנדים הם בונוס אבל לא לחיות עליהם, מקבל פנסיה וגמלאות ולא פדיתי עדיין שנקל מהתיק.
תודה על השיתוף

כנראה אתה מחשב תשואה ביחס למחיר הקנייה המקורי של האג'ח. או שמדובר באגחים ללא דירוג

תודה על השיתוף.
איזה מניות ישראליות מחלקות 10% שנתי?

באיזה מטבע נמדד כל אחד מהתיקים?
אין לי תיקים, יש לי תיק אחד.
הרוב ב ש"ח, יש גם מניות דואליות ויש קרנות שיש בהן איזה % חשיפה לדולר.

הרוב ב ש"ח, יש גם מניות דואליות ויש קרנות שיש בהן איזה % חשיפה לדולר.
כנראה לא הייתי ברור.
ציירת 3 גרפים: התיק שלך, סנופי, ומדד עולמי.
השאלה שלי היא האם שלושת הגרפים באותו מטבע, או נניח הגרף של התיק שלך משקף את הערך שלו בשקלים, ושני הגרפים האחרים בדולרים?

כנראה לא הייתי ברור.
השאלה שלי היא האם שלושת הגרפים באותו מטבע, או נניח הגרף של התיק שלך משקף את הערך שלו בשקלים, ושני הגרפים האחרים בדולרים?
טוב, קצר תקשורתי.
הגרפים מיצגים את התיק שלי בהשוואה לסנופי ומדד עולמי. אין קשר למטבע כי זו השוואה של תשואה מול תשואה באחוזים.

טוב, קצר תקשורתי.
הגרפים מיצגים את התיק שלי בהשוואה לסנופי ומדד עולמי. אין קשר למטבע כי זו השוואה של תשואה מול תשואה באחוזים.
בודאי שיש קשר למטבע.
נניח שלפני שנה התיק שלך היה שוה מליון שח, והיום שוויו מליון וחצי, אז התשואה שלו בשקלים היא 50%.
נניח גם שהדולר לפני שנה היה 4 שח ועכשיו הוא 3, אז לפני שנה שווי התיק שלך היה 250 אלף דולר ועכשיו שווי התיק שלך חצי מליון דולר, כך שבדולרים התשואה היתה 100%.

אז אני חוזר על השאלה:

יוסי, אכן יש לך (ולכל אחד מאיתנו) רק תיק אחד. אני סקרן מדוע אתה לא כולל את הפנסיה והגמלאות כפדיון מהתיק.

יוסי, אכן יש לך (ולכל אחד מאיתנו) רק תיק אחד. אני סקרן מדוע אתה לא כולל את הפנסיה והגמלאות כפדיון מהתיק.
אין, רק ביטוח לאומי ישראל וביטוח לאומי ממדינה אחרת שממש מאזנים את כל ההוצאות שלי בלי לפדות חלקים מהתיק למעט אגחים שנפרעים חלקית כל כמה חודשים או שהגיעו לסוף דרכם וזה מושקע בחזרה בשוק או נוספים לעו"ש..

עדכון
אז לאחר הנפילה במאי -יוני חטפתי כמו רובכם - התיק עבר דיאטה וירד משמעותי.
אבל לאחר מכן התחיל לטפס אט, אט.
הגרף המצורף הוא להמחשה איך 'סטוק פיקינג' נכון, מושכל או במזל עוקב די טוב אחר מניות השוק הגלובלי למרות שאני משקיע רק בבורסה בתל אביב.
באופן רציף אני מעל S&P 500 אבל התנודתיות מאוד דומה.
אבל בחירה ורכישה אגרסיבית נוספת גרמה לתיק שלי להכות את ה S&P ובתוספת כמה אלפי שקלים דיבידנדים משכורת.

1658482969652.png

הגרף באדיבות dontello -

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס תיק ההשקעות של סרגיי הלוי שוק ההון 8
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
O ויזואליזציה של תיק ההשקעות שוק ההון 1
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
A דירה להשקעה כחלק הדפנסיבי של תיק ההשקעות שוק ההון 42
א התייעצות לגבי אינטרס של מנהלי תיק ההשקעות בבנק שוק ההון 47
S תיק ההשקעות של Shaz שוק ההון 91
R עדכון אוטומטי של תיק ההשקעות שוק ההון 1
unrealx חלוקה של תיק ההשקעות בין ארה"ב לישראל שוק ההון 0
yanosh34 תיק ההשקעות / יומן של yanosh34 שוק ההון 122
A תיק ההשקעות של בנק ישראל שוק ההון 13
2028_שנת_פרישה תיק ההשקעות של 2028 שוק ההון 16
חדש בשוק תיק ההשקעות של חדש בשוק שוק ההון 3
Y תיק ההשקעות של הפנתרה הצעירה שוק ההון 53
אצטרובל תיק ההשקעות של אצטרובל שוק ההון 87
Chase בדיקה רטרוספקטיבית של ביצועי תיק ההשקעות שוק ההון 9
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
R ייעול תיק ההשקעות שוק ההון 7
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
י תיק ההשקעות שלי שוק ההון 18
Michel קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
I תיק ההשקעות המורכב שלי שוק ההון 7
בייניש עברה שנה מאז פתיחת תיק ההשקעות שלי, איפה והאם אני יכול לייעל? שוק ההון 5
ס רכישת דירה למגורים ומכירת תיק ההשקעות נדל"ן 10
B שאלות על גיוון תיק ההשקעות שוק ההון 0
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
T דרכים להזין את תיק ההשקעות שוק ההון 18
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
T האם תיק ההשקעות (+רווחים,ריבית דריבית) צמוד למדד המחירים לצרכן? שוק ההון 2
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
ת שיקולים בהשקעה במדד ממונף במסגרת תיק ההשקעות שוק ההון 6
ח שאלה בסיסית על תיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 4
Y תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 10
RICOnERT מה עושים עם תיק ההשקעות הסולידי אחרי המוות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
E תיק ההשקעות שלי(העתידי) שוק ההון 5
O תיק ההשקעות גדל ואיתו מחשבה על שינוי שוק ההון 11
E השפעת מט"ח על תיק ההשקעות שוק ההון 1
M תיק ההשקעות שלי שוק ההון 3
מרק סרפדים ריוויזיה על תיק ההשקעות שוק ההון 0
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
D ניהול כלל תיק ההשקעות בקרן השתלמות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה