• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תזמון שווקים ושינוי הקצאה מנייתית בעולם

פיטר

משתמש רגיל
דירוג
349
הדעה הכללית שאין טעם לנסות לתזמן את שוק המניות העולמי הכללי בהשקעה לטווח ארוך.
מה בנוגע לתזמון ושינוי הקצאה מנייתית פנימית בתיק בין השווקים השונים?
למשל, כששוק המניות האמריקאי עלה בשנים האחרונות יותר מהאירופאי (ומכפילי המניות בהתאם נמוכים יותר באירופה)או כאשר השוק בארץ גם הוא לא עלה בקצב של שווקים בחו”ל האם אתם שוקלים שינוי ההקצאה בין השווקים השונים?
ראו למשל דעתם של כלכלני בנק לאומי לתשואת יתר שצופים בטווח הקרוב למניות השוק הישראלי על פני חו”ל... http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1001178444
כמו כן, מעניין לאיזה מניות בלתי מומלצות הם מתכוונים, שתופסות חלק נכבד במדד הישראלי...

אשכרה תחזית אסטרולוגית.

ואני לא מאלה שפוסלים תזמוני שוק, או השקעה אקטיבית. אבל, הכתבה מנוסחת ממש כמו תחזית אסטרולוגית.

לדעתי הם מתכוונים לביומד כסקטור בעייתי.

אשכרה תחזית אסטרולוגית.

ואני לא מאלה שפוסלים תזמוני שוק, או השקעה אקטיבית. אבל, הכתבה מנוסחת ממש כמו תחזית אסטרולוגית.

לדעתי הם מתכוונים לביומד כסקטור בעייתי.
הביומד אינו תופס נתח כה גדול במדדים... אולי הפארמה הגנרית(פריגו וטבע)...
בכל מקרה, לדעתי (וכך פעלתי) במצב הנוכחי כדאי להקטין את החלק האמריקאי ולהגדיל את האירופי בתיק (בעיקר גרמניה). לא ממליץ!

אין טעם, מאותן הסיבות.

למשל, כששוק המניות האמריקאי עלה בשנים האחרונות יותר מהאירופאי (ומכפילי המניות בהתאם נמוכים יותר באירופה)או כאשר השוק בארץ גם הוא לא עלה בקצב של שווקים בחו”ל האם אתם שוקלים שינוי ההקצאה בין השווקים השונים?
ראו למשל דעתם של כלכלני בנק לאומי לתשואת יתר שצופים בטווח הקרוב למניות השוק הישראלי על פני חו”ל... http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1001178444
כמו כן, מעניין לאיזה מניות בלתי מומלצות הם מתכוונים, שתופסות חלק נכבד במדד הישראלי...
דעתי היא שיש מתאם כלשהו בין מכפילים לתשואה עתידית (זה גם די מוכח, ולא רק דעתי) אבל זה ממש לא אבסולוטי וכאשר שוקלים את זה מול חרטת טעות עקיבה, זו פעולה שגויה לדעתי, מה גם שיהיה קשה מאוד לקבוע את גבולות הגזרה של הכניסה והיציאה משווקים מסויימים.

יחד עם זאת, זה בהחלט תומך בפיזור עולמי, על פי משקל השוק, תוך קצירת הרווחים שנותן כל שוק בסייקל שלו.

דעתי היא שיש מתאם כלשהו בין מכפילים לתשואה עתידית (זה גם די מוכח, ולא רק דעתי)
האם זה מתחבר למה שכתבת כאן ?
מה גם שיהיה קשה מאוד לקבוע את גבולות הגזרה של הכניסה והיציאה משווקים מסויימים.
למה? כמו שאפשר לקבוע גבולות גזרה לגבי איזון משקל הפלחים בתיק ניתן לקבוע שהמשקל לא יהיה סטטי אלא יושפע מהיחס בין המכפילים.
כאשר שוקלים את זה מול חרטת טעות עקיבה,
איך זה קשור? איך שינוי האסטרטגיה משפיע על טעות עקיבה?

כן, בדיוק.

קודם כל כי כמו שכתבתי בלינק שנתת, המכפילים הם כלי מאוד מאוד גס, ומבחינה פרקטית זה נראה לי מאוד מסובך וגם מתיש מבחינה פסיכולוגית. נניח שנקבע שבשילר 30 מצמצמים חשיפה לשוק מסויים בחצי. ונניח שהגענו למכפיל 30.01 (אגב אנחנו קרובים מאוד לזה), מכרנו חצי מהאחזקות. אחרי שבוע, הגענו למכפיל 29.99 שוב, וכן הלאה במשך כמה חודשים.

למה? כמו שאפשר לקבוע גבולות גזרה לגבי איזון משקל הפלחים בתיק ניתן לקבוע שהמשקל לא יהיה סטטי אלא יושפע מהיחס בין המכפילים.

איך זה קשור? איך שינוי האסטרטגיה משפיע על טעות עקיבה?
אני מתכוון לחרטה שעלולה להיגרם אם התיק שלך יפגין ביצועים נמוכים מאיזשהו בנצ׳מרק שאתה תופס כgold standard.

כן, בדיוק.

קודם כל כי כמו שכתבתי בלינק שנתת, המכפילים הם כלי מאוד מאוד גס, ומבחינה פרקטית זה נראה לי מאוד מסובך וגם מתיש מבחינה פסיכולוגית. נניח שנקבע שבשילר 30 מצמצמים חשיפה לשוק מסויים בחצי. ונניח שהגענו למכפיל 30.01 (אגב אנחנו קרובים מאוד לזה), מכרנו חצי מהאחזקות. אחרי שבוע, הגענו למכפיל 29.99 שוב, וכן הלאה במשך כמה חודשים.

אני מתכוון לחרטה שעלולה להיגרם אם התיק שלך יפגין ביצועים נמוכים מאיזשהו בנצ׳מרק שאתה תופס כgold standard.
מישהו בג'י פי מורגן קרא את מה שכתבנו פה...

http://m.bizportal.co.il/globalmarkets/news/article/487351

למעשה, שיטת האיזון שהסולידית מטיפה לה עושה את זה אוטומטית במידה מסויימת. החלטנו מראש שאירופה היא 20% וארה״ב 50%. עכשיו אירופה עלתה וארה״ב ירדה. אם אנחנו ממשקלים כל שוק לפי סך ערך המניות שלו אז לא צריך לאזן ולא כלום, כי עכשיו המשקל ש״צריך״ לתת לאירופה גדל, ובאמת המשקל שלה בתיק שלנו עלה בהתאם. ובכל זאת, על פי השיטה מאזנים. ככה שזה תזמון שוק. מתון, פשוט ואוטומטי, ועדיין תזמון שוק. אז עקרונית, באמת אפשר לשאול - למה לא לעשות אותו כפול? אם המשקל של אירופה עלה באחוז ואנחנו מוכרים את אותו האחוז במסגרת האיזון הקדוש, אז למה לא למכור 2 אחוזים? עקרונית זה נכון, עד כדי ענייני הפשטות והאוטומטיות.

מכיר את החברה אבל לא מבין למה הם אוטוריטה בעיני מישהו לבחירת מניות ושווקים.
להבנתי הוא רק הראה שגם הנוסטרו בוחרים שווקים לפי המכפיל.

למה לא לעשות אותו כפול? אם המשקל של אירופה עלה באחוז ואנחנו מוכרים את אותו האחוז במסגרת האיזון הקדוש, אז למה לא למכור 2 אחוזים?
לא מוגדר היטב, ותלוי מאד בנקודת ההתחלה.

לא מוגדר היטב, ותלוי מאד בנקודת ההתחלה.

והשיטה של הסולידית לא תלויה בנקודת ההתחלה? הרי בוחרים את המשקל של שווקים לפי תמונת המצב הנוכחית (או ביום שכתבה את הפוסט, לעצלנים יותר). אז אני רק השליח :)

השיטה תלויה בנקודת התחלה אחת, והשיטה שאתה הצגת תלויה בנקודת ההתחלה של מדידת כל תנודה.

מכיר את הבדיחה ״הסכמנו על העקרון, ועכשיו נותר רק להתווכח על המחיר״?
על פי השיטה כפשוטה, החלטתי על הקצאת נכסים. עכשיו עברו 20 שנה, ויכול להיות שהמשקל של שוק מסויים הוכפל בגלל שינויים גיאו-פוליטיים, ובכל זאת בכל פעם בשיטתיות אני מוכר אותו. אז מה עוזר שזו ״נקודת התחלה אחת״?

שלא יובן לא נכון, אני לא חושב שהשיטה רעה, ואני לא מציע את השיטה ה״כפולה״. אני רק מצביע על כך שהשיטה היא ״תזמון שוק״, השיטה הגיונית רק אם אתה יוצא מנקודת הנחה שמה שירד עתיד לעלות ומה שעלה עתיד לרדת (יחסית לאחרים), שזו הנחה סותרת להנחת הילוך אקראי שבה תנודות העתיד אינן תלויות בתנודות העבר. מי שמאמין בשוק יעיל / הילוך אקראי ורוצה לעקוב אחר שוק המניות העולמי, לא אמור לאזן אף פעם בין שווקים שונים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
זה נשמע לי כמו שיטת best of two שהעיקרון הוא לתעדף את מה שמצליח.
אבל יתכן שלא הבנתי אתכם, בנוסף על העובדה שאני לא מבין כלום...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שושן צחור תזמון מכירת rsu ו espp שוק ההון 27
Lamur תזמון בקשה להחזר מס מיסים 4
N תזמון פאסיבי שוק ההון 2
מנימליסט תזמון השוק ? קווים לדמותה שוק ההון 14
B גרין קארד לבן זוג - תזמון מועד ההגירה אוף טופיק 3
א תזמון מכירה של נייר מגודר מט"ח שוק ההון 14
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
S תזמון השוק שוק ההון 17
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
מ לגבי עניין התשואה, ו"תזמון" שוק ההון 12
S תזמון שוק - התלבטות קשה שוק ההון 8
דור דורים תזמון/איזון מבוסס שיעור ריבית – ההשקעה של יוסי שוק ההון 0
S ״תזמון״ מעבר לברוקר זר לפני סוף השנה? צרכנות פיננסית 10
twister תזמון כניסה לשוק על פי הגישה הסולידית שוק ההון 46
E מכירה של קרנות הסל לטובת בלאק רוק + תזמון קנייה שוק ההון 4
א תזמון המרת דולרים צרכנות פיננסית 13
amidar תזמון שוק\בנק: השקעה בחיסכון פפר או שוק ההון? שוק ההון 15
ולנטין תזמון טוב ? שוק ההון 1
R תזמון השוק - השקעה בשוק ׳קורס׳ שוק ההון 58
דור דורים תזמון/אסטרטגיה למינימום של מלכודות מס שוק ההון 19
י תזמון מניות - העלאת ריבית שוק ההון 9
B תזמון התפטרות, דמי אבטלה וחופשה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
Mamaof השקעה במט"ח דרך אפיק מגודר+לא מגודר (תזמון שוק) שוק ההון 8
V תזמון מכירת RSU שוק ההון 35
adamshalev אסטרטגיות תזמון אקטיבי ואוטומטי של XIV שוק ההון 43
M האם חישוב "כדאיות רכישת דירה" בהתאם לעלויות הדירה מול עלות השכירות זה לא בעצם תזמון שוק? נדל"ן 23
Y רפורמת המדדים בת"א - תזמון החלפת קרן שוק ההון 3
G תזמון קניה/מכירה שוק ההון 3
doc29 תזמון שוק - אולי בכל זאת? שוק ההון 62
E שוב, תזמון שוק האם אפשרי שוק ההון 12
מ תזמון שוק ו- Shiller P/E שוק ההון 3
סתןלי ת'כסף תזמון רכישת מניה וחלוקת דיבידנד שוק ההון 44
ס תזמון שוק - מחקרים אקדמיים אחרונים שוק ההון 9
yanosh34 תזמון יצירת מגן מס שוק ההון 20
H האם תזמון שוק הוא תמיד מילה גסה? שוק ההון 13
ה האם המתנה לשער המרת מט"ח הוא תזמון שוק? שוק ההון 9
M מדד עולמי מול ACWI+שווקים מתפתחים בתיק חדש שוק ההון 14
א השפעת מות ההפיכה המשפטית על שווקים בישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 499
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
פשוט הבלוגר ERN עשה אנליזה מענינת לאורכם של שווקים דוביים שוק ההון 42
א Blackrock vs. Vanguard (שווקים מתפתחים) שוק ההון 31
M שווקים מתעוררים שוק ההון 3
T שווקים מתכווצים? איך זה משפיע עלינו? שוק ההון 3
Y קרן על שווקים מתעוררים - ישראלית או אירית? שוק ההון 3
מ שווקים מתעוררים שוק ההון 6
פשוט יחס שווי שוק שווקים מתפתחים למפותחים שוק ההון 11
O שווקים מתפתחים שוק ההון 20
Sinister תעודה חדשה בדמי ניהול 0: שווקים מפותחים מגודרת מט"ח שוק ההון 4
א זהב - קורלציה מול שווקים סוערים שוק ההון 4
א קרן מחקה מדד שווקים מתעוררים מחזיקה אג"ח מדינה? מדוע ולמה? שוק ההון 1

נושאים דומים