• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת?

פורץ גבולות

משתמש ותיק
דירוג
89
אותו משקיע תאורטי לחלוטין רוצה להשקיע, בתיק התיאורטי שלו, בנפט וגם בשווקים מתעוררים. ממה שאני רואה קיימת רק קרן סל של תכלית עם חשיפה למט"ח, או קרן נאמנות. איך בכל זאת ישקיע ללא חשיפה לסיכון מט"ח?
ואותה שאלה בנוגע לנפט: קרן סל על מחיר הנפט (בלי גז), מנוטרלת מט"ח.

האיש התיאורטי יודה לכם מאוד!

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
2,882
אם אותו משקיע תיאורטי ירצה לחשוף את עצמו לספוקלציה על כך שהשקל לא יחלש מול הדולר (במקרה של הנפט) או מול סל מטבעות שווקים מתעוררים (במקרה השני), כשגודל הספקולציה דומה לגודל הספוקלציה שלו על הנפט וההשקעה בשווקים מתעוררים.
יגדר באופן עצמאי ע"י שימוש מושכל באופציות.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,464
אם אותו משקיע תיאורטי ירצה לחשוף את עצמו לספוקלציה על כך שהשקל לא יחלש מול הדולר (במקרה של הנפט) או מול סל מטבעות שווקים מתעוררים (במקרה השני), כשגודל הספקולציה דומה לגודל הספוקלציה שלו על הנפט וההשקעה בשווקים מתעוררים.

ובאופן כללי, האיש התאורטי יעשה בחכמה אם יקרא קודם פה.

פורץ גבולות

משתמש ותיק
דירוג
89
יכול להיות שלא הבנתי מה המשמעות של גידור מט"ח... זה לא מגן מפני כל מטבע בעולם שעלול להתרסק? אני פשוט חושש שהיפר-אינפלציה תהרוס את ערך המטבעות, גם של השקל וגם של הדולר

סולידי

משתמש בכיר
דירוג
1,579
חפש שרשורים עם גידור למטח. אין קשר בין נפט למטח. או בין מניות של חברות בשוקים מתעוררים למטח. כאשר אתה קונה מוצר, אתה חשוף למוצר. לא למטבע שבאמצעותו ביצעת את הרכישה.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,130
יכול להיות שלא הבנתי מה המשמעות של גידור מט"ח... זה לא מגן מפני כל מטבע בעולם שעלול להתרסק? אני פשוט חושש שהיפר-אינפלציה תהרוס את ערך המטבעות, גם של השקל וגם של הדולר
לא.
גידור מט"ח בסה"כ אומר שאתה מהמר שהשקל יעלה מול הדולר, ועל ההימור הזה אתה גם משלם כסף

פורץ גבולות

משתמש ותיק
דירוג
89
יש מצב להסבר עם דוגמא מספרית, עם השוואה בין קרן סל מנוטרת לבין לא מנוטרלת?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,464
ממה שאני קורא שם זה באמת לא "גידור". הרי כל המטרה של גידור זה להקטין סיכון, אבל "נטרול מטח" בעצם אומר שאני מגדיל את הסיכון ומהמר על דיפלציה של המטבע. נכון?

גידור ונטרול מט"ח אלה שמות שונים לאותו דבר בדיוק.
זה כמעט נראה כאילו עשו את זה כדי לבלבל את המשקיעים.

פורץ גבולות

משתמש ותיק
דירוג
89
גידור ונטרול מט"ח אלה שמות שונים לאותו דבר בדיוק.
זה כמעט נראה כאילו עשו את זה כדי לבלבל את המשקיעים.
לגמרי. אז רק לוודא לפני שאותו איש תאורטי בונה תיק בעשרות אלפי שקלים - אותן קרנות סל שמנטרלות מטח, הן למעשה הימור על דיפלציה?

פורץ גבולות

משתמש ותיק
דירוג
89
אוקיי תודה! ולמישהו יש מושג למה הקרנות סל שאני מסתכל עליהן לא נסחרות היום? לדוגמא https://maya.tase.co.il/etf/1144724
וגם בתעודה של השווקים המתעוררים, אין בה מסחר היום...

mudale222

משתמש בכיר
דירוג
1,744
כנראה בגלל שיום ראשון זה לא יום עסקים בעולם ואתה מסתכל על תעודות שנסחרות על מדדים בחו"ל .

נערך לאחרונה ב:

chizhk

משתמש ותיק
דירוג
150
אותו משקיע תאורטי גם יחסוך הרבה בילבול אם יקרא את השירשור על הנפט (לפחות כמה דפים אחרונים) כאן לפני שיעשה את ההשקעה ואז יתפלא למה לעזאזל אין קשר בין מחיר הנפט וביצועי הקרן שכביכול עוקבת אחרי מחירו

פורץ גבולות

משתמש ותיק
דירוג
89
אותו משקיע תאורטי גם יחסוך הרבה בילבול אם יקרא את השירשור על הנפט (לפחות כמה דפים אחרונים) כאן לפני שיעשה את ההשקעה ואז יתפלא למה לעזאזל אין קשר בין מחיר הנפט וביצועי הקרן שכביכול עוקבת אחרי מחירו
אם הבנתי נכון מהשרשור שם, יש קרן שכן עוקבת אחרי המחיר בצורה טובה:
https://maya.tase.co.il/etf/1145929?view=details
מה דעתך?

chizhk

משתמש ותיק
דירוג
150
אם הבנתי נכון מהשרשור שם, יש קרן שכן עוקבת אחרי המחיר בצורה טובה:
תשמע, בוא נחשוב ביחד בתור תרגיל אינטלקטואלי - אם אתה רוצה לעקוב אחרי נפט (או כל סחורה אחרת) יש לך למעשה 2 אופציות עיקריות:
1. קנייה פיזיית של חביות על כל מה שמשמתמע מכך - אחסון, שינוע וכו'. זאת אופצייה מצויינת מבחינת יכולת לעקוב אחרי מחיר הסחורה אבל כפי שאתה מבין העלויות ולוגיסטיקה כאן עושים את סוג המעקב הזה אין נגיד את זה בעדינות - לא לגמרי משתלם.
2. מעקב אחרי איזשהו אינדקס שמתיימר לייצג את מחיר של אותה סחורה. אבל איך אינדקס כזה יכול לפעול? הרי להבדיל מאינדקס שעוקב אחרי מניות או אג"ח שניתן לחשבו בקלות בכל רגע נתון אין משהו שמייצג מחיר פחות או יותר "אמיתי" מלבד אותן חביות נפט פיזיות שכפי שכבר הבנו בסעיף הראשון אי אפשר להחזיק. אז בוחרים במשהו שמייצג את המחיר של הסחורה שלנו בקירוב הכי טוב שאפשר וזה אינדקס החוזים הכי קרובים לספוט. זה המנגנון שפועל בכל הסחורות וגם ב-VIX, כולם מאותה סיבה שאי אפשר לעקוב אחרי מחירי הספוט בצורה חישובית כאשר ספציפית לנפט יש עוד יחודיות של אי יכולת איחסון (למשל בזהב זה אפשרי לפות תאורטית). סחורות חלקאיות סובלות מאותה בעיה כמו נפט ו-VIX זה פשוט חישוב בפני עצמו אז כל אלה נעקבים על ידי חוזים. וברגע שאנחנו "ננעלנו" על שיטת החוזים כל הבעיות שדיברנו למעלה צצות ובשורה תחתונה נסבול מ-CONTANGO (אם כי גם לפעמים נהנה מ-BACKWARDATION). אבל זה בכלל לא משנה באיזו קרן תבחר - אם היא עוקבת אחרי חוזים (ובנפט כולם עוקבים אחרי חוזים) אין יכולת "להידבק" למחיר של סחורה ויהיו תקופות (לפעמים ממושכות) של הפרשים עצומים בין קרן כזאת ומחיר הסחורה.
אתה מוזמן לקחת נתונים היסטוריים של קרן שאתה שוקל להשקיע בה ולהשוות איך מחיר הקרן משתנה ביחס למחיר הנפט. תאמין לי שתהיה מופתע עד כמה שני נתונים האלה יכולים להיות לא קשורים אחד בשני.
3. ספציפית לגבי לינק ששלחת - הסתכלתי בתשקיף הקרן שבו כתוב שהיא עוקבת אחרי מדד BCOMCOT. חיפוש פשוט בגוגל מעלה ש:
About Bloomberg Brent Crude Subindex Total Return
Formerly known as Dow Jones-UBS Brent Crude Subindex Total Return (DJUBCOT), the index is a single commodity index composed of futures contracts on Brent crude. The index is part of the Bloomberg CITR family. It reflects the return on fully collateralized futures positions and is quoted in USD.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
adamshalev מה קורה אם מישהו אחר משקיע בשמי ? צרכנות פיננסית 9
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 10
S אם אכן אוורגרנד הסינית תתמוטט... שוק ההון 26
T איך לשלם פחות מיסים אם אני לא גר בארץ מיסים 39
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 43
M מה קורה אם בית ההשקעות קורס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T האם כדאי לחכות עם קניית רכב לדצמבר, אם החל מה-1 לאוקטובר לא יהיה לי רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
A מס על השכרת דירה אם זו הדירה היחידה בבעלות נדל"ן 2
א כמה עולה ייפוי כוח נוטריוני, והאם זה משנה אם זה עבור הבנק? צרכנות פיננסית 6
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
ט מישהו יודע אם ואיך אפשר לצפות במשחקי היורו (בתשלום כמובן) דרך המחשב? פוסטים מאיכות נמוכה 0
E אם הבורסה תמיד תעלה בטווח הארוך שוק ההון 17
Plato איך יודעים אם משכנתא היא "יקרה"? נדל"ן 3
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
R איך אני יודע אם עוקבת S&P500 צוברת דיבידנדים? שוק ההון 7
Beinish עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
H [מה אם מס רווחי הון יעלה] מיסים 3
בורג איך לבחור רכב אם אתה לא אוהב רכבים אוף טופיק 113
E MO איך אפשר לדעת אם תשואת הדיבידנד טובה ? פוסטים מאיכות נמוכה 20
ד מה אם נדפיס לעד כסף? שוק ההון 28
ט מה הדרך הכי פשוטה לבדוק אם מניה X נמצאת במדדים? שוק ההון 2
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
ת כשמבקשים החזר מקופ'ח נשאלים אם קיים ביטוח פרטי נוסף. מדוע, בעצם? אוף טופיק 1
ע אם תיק 100/30 כ"כ טוב לפנסיה למה לא גם בתיק האישי ? שוק ההון 6
ע האם יהיה סגר שלישי? אם כן, כיצד ניתן להתכונן אליו? אוף טופיק 32
C אם יש לי כסף בחשבון השקעות ישראלי שלא מושקע בכלום, אני חוטף על זה עמלה? שוק ההון 0
A צעיר אחרי צבא מתלבט אם להשקיע או לא שוק ההון 20
S מה קורה אם בית השקעות קורס? צרכנות פיננסית 1
N איך אתם מחליטים אם להפטר מניירות שלא בתוכנית ארוכת הטווח שלכם? שוק ההון 13
B איך לוקחים משכנתא אם רוצים לסגור 60% ממנה בתוך 5 שנים? נדל"ן 5
Yuval328 איך הייתם פועלים אם ביום אחד הערך המנייתי בתיק היה נופל ב10%? שוק ההון 17
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ר איך יודעים אם קרן צוברת או מחלקת? שוק ההון 14
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
O כדאיות הלוואה לרכב אם ״לא צריך״ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
O למה לבחור בין vt לבלאקרוק אם אפשר גם וגם? שוק ההון 7
N מתלבט אם לקנות קינדל צרכנות פיננסית 1
ר מה קורה אם המדינה מחליטה להלאים את אל על? שוק ההון 0
א אשמח אם אוכל לקבל מידע על הוראות המסחר שוק ההון 3
Z שאלה- אם זה כלכך פשוט מה יש ללמוד? שוק ההון 43
Q אם היה לכם מליון שקל במזומן עכשיו שוק ההון 25
bobby חשיבות של בחירה נכונה בETF בחשבון פטור (פנסיה+קרה"ש) אם אפשר תמיד למכור ולקנות אחרת? צרכנות פיננסית 0
P שאלה| איך אפשר לדעת אם נייר ערך מסוים סחיר או לא? שוק ההון 2
D היגיון בהשקעה במניות ריט ישראליות, אם בכלל שוק ההון 1
ת אם הכסף הגדול נמצא בעבודות כפיים, למה בעצם הרוב לא עוסקים בזה? אוף טופיק 85
ה לא מצליח למצוא אם יש חפיפה ב VTI/SPLV/IWM שוק ההון 0
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1

נושאים דומים

למעלה