• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שווקים מתפתחים

orensp

משתמש רגיל
דירוג
1,011
לאחרונה עולה בי המחשבה על הדרך הנכונה להשקיע בשווקים מתפתחים.
אני מאמין שאת התשואה המשמעותית של המאה ה-21 ייקחו השווקים המתפתחים ,
בפרט הודו וסין. כאשר ממדיניות המחשבתית בסין לדוגמא ניתן ללמוד שסין תעדיף לייצר
בשטחה(חברות סיניות) מוצרים מלייבא אותם, זאת ניתן ללמוד ממדיניות חלוקת ויזות היציאה מסין
ומתן חופשים בתקופות שונות בתוך סין על מנת לעודד את הכלכלה הפנימית של סין .
הדבר נכון לגבי הודו שרוב הטלפונים הסלולריים הנרכשים בהודו הם מחברות הודיות(לא בדקתי חבר שהוא
פוסט דוקטרט מהודו אמר לי) .
http://www.mckinsey.com/industries/retail/our-insights/mapping-chinas-middle-class
http://www.investopedia.com/articles/investing/012116/it-right-time-invest-china.asp
לאחרונה זאת הזדמנות טובה להשקיע במדינות הללו בגלל הירידות החדות שהיו בשווקים המתעוררים
וסין בפרט,וכמו שניתן לראות בכתבה השנייה המצורפת סין צמחה הרבה יותר חזק ממדד המדינות המתפתחות
ומ-s&p 500 ב-20 שנה האחרונות ,וכמו שניתן לראות במאמר הראשון שמספר על מעמד הביניים בסין(וגם
מהיכרות טובה עם העם הסיני)הדבר רק הולך להכפיל את עצמו בשנים הקרובות.

אולם מדד MSCI emergeing markets מכיל גם מדינות שבעיניי אין להם פוטנציאל צמיחה אמיתי כמו ברזיל,מקסיקו,
רוסיה,מלזיה...יותר מזה סין והודו מהוות רק 31.8 מהמדד .

חשוב לי לציין שאין לי כוונה לשנות את היחס בין שווקים מפותחים למתפתחים רק להחליף תעודות כמו eimi ו vxus
במניות של מדינות הודו וסין בלי לקבל את ברזיל,מקסיקו,רוסיה....)

מה דעתכם?
האם מישהו מכיר תעודה זולה עבור סין ?מחיפוש ב-etfdb מצאתי שהדרך הזולה ביותר להשקיע בסין היא תעודה
של spdr עם סימול GXC -מחכה מדד שנקרא:
S&P China BMI Index
שלפי קריאה חפוזה מכיל את כל המניות הסיניות שניתן לקנות מחוץ לסין.
העמלה על GXC היא 0.59% יקר יחסית לeimi לדוגמא אבל זולה ביחס למקבילותיה
כמו (MCHI).

מחזיק בה משהו כמו 5 שנים ומחכה להעיף אותה.
שבדקתי זו הייתה האופציה הטובה ביותר אבל כאמור זה היה לפני 5 שנים...

אין לי מושג מי זה עדו מרוז
משקיע ערך שמציג תשואה שנתית של 42%; ישראלי שחי בהונג קונג. הייתי בטוח שראיתי אותך מצטט אותו בעבר.
הוא מדבר על פיצוץ בועה ודמוגרפיה בסין (דוגמאות: 1 2 3).
אני לא מקבל את כל הטענות שלו כעובדות, אבל בגלל דבריו הייתי נזהר מלצפות שבשנתיים הקרובות תהיה עליה של 23%.

ג"נ: מחזיק מניות סיניות דרך (7%~(VWO (~25%), VXUS ו(~25%)SCHE.

נערך לאחרונה ב:
"I personally tilt toward small caps since they have better growth potential
Also I've read some articles about how mega caps will outperform so I tilt toward those too.
I think the MidCap stocks are often overlooked and undervalued so I tilt here too.
And the non-mega large cap stocks I tilt toward both Growth and Value since there are a lot of winners here"

אישית אני פשוט מחזיק VT, וזהו.

לא ממליץ, לא מייעץ, לא אמרתי כלום והחיים הם אשליה

כבר 17.1%
עדיין מהמר על יותר משנתיים?

אני חושב שזה לא הוגן מה שאתה עושה כאן :)
אתה יודע, יש לי חבר הרואה את עצמו כ"משקיע". מה בדיוקהוא עושה? קונה את המניות עם הבאזז הגדול ביותר. נטפליקס, אמזון וכ''ו.
וכשאני מדבר איתו על ביצועים פונדמנטליים, הוא מעיף אותי לכל הרוחות. עכשיו, האם באמת יש לו מושג מ הוא עושה? לא. האם יש לנו שיחות שמתנהלות בערך ככה:
- זוכר את הרפש שלך על נטפליקס, שהיא מתומחרת בטירוף והיא בלון?
- כן בטח, עדיין עומד מאחורי זה
- אז זיבי 30% תשואה!

? קונה את המניות עם הבאזז הגדול ביותר. נטפליקס, אמזון וכ''ו.
בדיוק סוג המניות שאני מתרחק מהם.
- אז זיבי 30% תשואה!
מי אמר לך שאני מורווח על GXC?
אני רוצה להעיף אותה כיוון שאני לא רוצה אותה בתיק שלי, באופן כללי בחיים אני תמיד משתדל לרכוש בזול ולמכור ביוקר, קבעתי לי מחיר יעד למכירה ועד אז אמתין בסבלנות...
ואגב מנסיוני אנשים כמו חבר שלך יפסידו את התחתונים בשלב זה או אחר, עדיף שתדבוק בדוקטורינות הנפוצות פה בפורום (חלקן לפחות).

כמובן, מסכים איתך לחלוטין. בינתיים הצליח לא, עד אשר שלא יצליח.
מה שניסיתי לטעון, וכנראה לא יצא כל כך טוב, הוא בהתייחסות לדרך בה אמרת "כבר 17.1%". מה ניסית להגיד בזה? שקראת את המפה ו"ידעת" מתי שזה יעלה? זה היה הרי הימור לכל דבר ואין מה לנפנף בזה כהישג. בדיוק כמו החבר שמתגאה בהצלחה המרובה שלו בנטפליקס :)

מה שניסיתי לטעון, וכנראה לא יצא כל כך טוב, הוא בהתייחסות לדרך בה אמרת "כבר 17.1%". מה ניסית להגיד בזה? שקראת את המפה ו"ידעת" מתי שזה יעלה? זה היה הרי הימור לכל דבר ואין מה לנפנף בזה כהישג. בדיוק כמו החבר שמתגאה בהצלחה המרובה שלו בנטפליקס
לא הובנתי כראוי.
לא קראתי שום מפה ולא היה לי מושג אם ומתי יעלה, אני כן יודע שהמניה מאד תנודתית ובסין יש אנשים כמו החבר שלך במאסות (מיליונים רבים), לפיכך אני מקווה ומאמין (בלעז קוראים לזה EDUCATED GUESS) שלGXC יקח פחות משנתיים להגיע למחיר היעד שלי, בעוד גולם הטונה מיודעינו טען שיקח יותר.
המדד הזה נגע בכמעט 100 רק לפני קצת יותר משנה, אני לא חושב ש85 זה בשמיים.
בכל מקרה היא מחלקת תשואת דיבידנד נאה של 2.95% שגבוהה מעלות ההון שלי ככה שאני רגוע וסבלני מאד גם אם יקח יותר משנתיים.
עדכון: רחוקה 19.8% מהיעד.

אם נחזור לנושא המקורי של השרשור, לא יודע אם המאה ה21 תהיה של סין.

מדינה שהגבילה ילודה במשך עשרות שנים לא תוכל להמשיך להתנפח כמו שהיא עשתה עד עכשיו - במיוחד כשאנשים יתחילו לפרוש ויצטרכו תמיכה מהילדים או מהממשלה (דבר שיתבטא במיסים, דבר שיתבטא בהאטה כלכלית).

נכון, אבל מדבריו עולה שיתכן שסין תתרסק ולא תעלה בחזרה לאותה הרמה במשך זמן רב, בגלל הנושא הדמוגרפי, בדומה לדברי סימפטי.
הכל ספקולציות,אבל דעתי היא שעדיין לא נוצר מעמד ביניים בסין,ולהבדיל מהודו אין לה מערכת קסטות שמונעת השתתפות של 50%(הנשים) בשוק התעסוקה.

אורי למה אתה נחוש לוותר על gxc?האם תעדיף להשקיע במדד כללי ?לא מפריע לך חלק מהמדינות הנמצאות בו?

Tunagolem כתבת על הנושא של ילודה האם זה מונע ממך להשקיע באירופה לדוגמא?האם אתה חושב שיש מקום להכניס שיקול כזה לתיק?

אורי למה אתה נחוש לוותר על gxc?האם תעדיף להשקיע במדד כללי ?לא מפריע לך חלק מהמדינות הנמצאות בו?
לא נחוש אבל גודל ההחזקה שולי יחסית ואני לא רואה סיבה טובה להחזיק אותו מול אחזקה מדדית אחרת, מה גם שאיני מחזיק מדדים באופן כללי וכל האחזקות האמריקאיות שלי הם בS&P500 בחברות רב לאומיות, שאר האחזקות שלי הם בארץ. הבעייה העיקרית שלי עם סין זה שאין לי שום דרך לדעת אם המדד יקר או זול ואחזקה בסנופי חשופה גם ככה לא מעט לסין אבל עם נתונים אמיתיים ככה שאני לא רואה סיבה ספציפית להחזיק במניות סיניות ישירות.
הסיבה המקורית שלי לרצון למכור את GXC זה בכלל בגלל שווי לבטחונות = 0 בארץ. העברתי את האחזקה לIB ככה שהסיבה הזו כבר לא רלוונטית לי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מדד עולמי מול ACWI+שווקים מתפתחים בתיק חדש שוק ההון 14
א Blackrock vs. Vanguard (שווקים מתפתחים) שוק ההון 31
פשוט יחס שווי שוק שווקים מתפתחים למפותחים שוק ההון 11
א השפעת מות ההפיכה המשפטית על שווקים בישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 499
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
פשוט הבלוגר ERN עשה אנליזה מענינת לאורכם של שווקים דוביים שוק ההון 42
M שווקים מתעוררים שוק ההון 3
T שווקים מתכווצים? איך זה משפיע עלינו? שוק ההון 3
Y קרן על שווקים מתעוררים - ישראלית או אירית? שוק ההון 3
מ שווקים מתעוררים שוק ההון 6
פ תזמון שווקים ושינוי הקצאה מנייתית בעולם שוק ההון 29
Sinister תעודה חדשה בדמי ניהול 0: שווקים מפותחים מגודרת מט"ח שוק ההון 4
א זהב - קורלציה מול שווקים סוערים שוק ההון 4
א קרן מחקה מדד שווקים מתעוררים מחזיקה אג"ח מדינה? מדוע ולמה? שוק ההון 1
אורי בחירות שווקים להשקעות נדל״ן בארה״ב שוק ההון 16
Liron2035 בחירת ETF לשווקים מתפתחים (IB - חשבון ממוסה) שוק ההון 11

נושאים דומים