• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Blackrock vs. Vanguard (שווקים מתפתחים)

אלוני

משתמש רשום
דירוג
1
Vanguard VWO
Ishares EIMI - נסחרת בתל אביב

באופן היסטורי אני מחזיק את VWO של ואנגארד, ETF המחזיק מניות בשווקים מתפתחים.
מאז השקתה של בלאקרוק ושלל הדיונים - ההגיון שלי אומר שבניגוד לETF על מניות בארה"ב, שלגביהן התשובה מורכבת, אין סיבה להחזיק תעודה אמריקאית על מניות חוץ, כאשר קיימת האלטרנטיבה האירית.

השאלה היא כמובן מיסויית - להבנתי דיבידנד שמתקבל ב-VWO ממוסה מיסוי משולש - מס על דיבידנד בין חברתי בארה"ב, מס נוסף בארה"ב(??) ואז כאן בישראל.

אשמח לקצת סדר בנושא.
תודה!

מסכים בהחלט, אבל זה עדיין טיפה מורכב.

דמי ניהול: 0.12% ב VWO לעומת 0.18% ב EIMI.
מס דיוידנדים שהקרן משלמת (בקירוב גס, מבוסס על החישוב כאן): 9.7% ב VWO לעומת 12.6% ב EIMI.
מס דיוידנדים שאתה משלם (אחרי המס דיוידנדים שהקרן משלמת): 25% ב VWO לעומת 0% ב EIMI (כי VWO מחלקת ו EIMI צוברת).
מס על רווח במכירה: ״מסובך״ ב VWO לעומת 25% ב EIMI. ב VWO משלמים עדיין 25% על הרווחים, אבל לא משלמים כפל על דיוידנדים שכבר שולם עליהם מס.

בשלב צבירת רווחים, אחרי שנה אחת די ברור ש VWO עדיפה. אחרי 30 שנה כנראה שעדיף EIMI. צריך לבצע סימולציה מתי בדיוק עדיף להשתמש בקרן האירית. אם אתה בשלב פרישה ויכול להשתמש בדיוידנדים עבור מחיה אז עדיף VWO בגלל דמי הניהול.

אגב, אם משווים את הקרן האירופאית של BlackRock לקרן הארופאית של Vanguard, המצב נוטה הרבה יותר בברור לטובת בלקרוק.

נערך לאחרונה ב:
אם אני לא טועה, המיסוי על EIMI הוא מיסוי ריאלי. השווי המוערך של ההטבה הזו הוא 0.5% בשנה.

באופן היסטורי אני מחזיק את VWO של ואנגארד, ETF המחזיק מניות בשווקים מתפתחים.
גם אני במצב דומה, ואשמח ממש לתרום לסימולציה הזו.
חסרים לי בעיקר הפרטים על המיסוי האפקטיביים של הדיבידנדים בכל אחת מהקרנות.

אשמח לקצת סדר בנושא.
אני סתם אוסיף שאם אתה מחזיק בנוסף ETFים של מדדים של FTSE (כמו למשל VEA), אתה תיתן לקוריאה חשיפה כפולה משווי השוק שלה.
בכל זאת, מדינה שגדולה מבחינת שוק פי 7 ממדינת היהודים. :>

אם אני לא טועה, המיסוי על EIMI הוא מיסוי ריאלי.
המיסוי על EIMI עצמו צמוד למטבע שהוא נקוב בו - דולר. בפורום מתייחסים לזה כנומינלי, כי זה נכון בקירוב.
עם זאת, כעת יש את הגרסה הישראלית המקבילה, ושם באמת המיסוי ריאלי.

השווי המוערך של ההטבה הזו הוא 0.5% בשנה.
לא בדיוק. זה 2% בשנה (הערכת אינפלציה ממוצעת), אבל בסוף מצמצמים את זה לרבע מהתוצאה.
כך שלשנה בודדת זו הטבה של כ0.5% באמת.
ל10 שנים לעומת זאת, זה כבר עולה לאזור ה0.534% בממוצע לשנה.
ל30 שנה זה עולה לאזור ה0.6175% בממוצע לשנה.
וזה לא מתקזז עם דמי הניהול ועם מיסוי דיבידנדים, כי זה צומח במקביל אליהם על הסכום הראשוני, ולא בצמוד אליהם.
לכן צריך סימולציה....

נערך לאחרונה ב:
דמי ניהול: 0.12% ב VWO לעומת 0.18% ב EIMI.
מס דיוידנדים שהקרן משלמת (בקירוב גס, מבוסס על החישוב כאן): 9.7% ב VWO לעומת 12.6% ב EIMI.
מס דיוידנדים שאתה משלם (אחרי המס דיוידנדים שהקרן משלמת): 25% ב VWO לעומת 0% ב EIMI (כי VWO מחלקת ו EIMI צוברת).
מס על רווח במכירה: ״מסובך״ ב VWO לעומת 25% ב EIMI. ב VWO משלמים עדיין 25% על הרווחים, אבל לא משלמים כפל על דיוידנדים שכבר שולם עליהם מס.

בשלב צבירת רווחים, אחרי שנה אחת די ברור ש VWO עדיפה. אחרי 30 שנה כנראה שעדיף EIMI. צריך לבצע סימולציה מתי בדיוק עדיף להשתמש בקרן האירית. אם אתה בשלב פרישה ויכול להשתמש בדיוידנדים עבור מחיה אז עדיף VWO בגלל דמי הניהול.
טוב, אז יש כאן סימולציה ראשונית. ייתכן שעוד אשנה אותה. אשמח לקבל הערות.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FUZ5J1-C70U6XoDPRbhp_1UfgFmxkYQ4KFxvgVmsYXs/edit?usp=sharing

ההנחות שלי לגבי מס דיבידנדים של VWO שהוא מגיע ל32.275%, כשילוב של 9.7% עם 25% לפי הנתונים שהביא Limit (שעדיין לא שוכנעתי בנכונותם).
לגבי מס דיבידנדים של EIMI הנחתי 12.6% כנ"ל.
הנחתי תשואת עליית ערך של 4.5% ותשואת דיבידנד 2.5%.
דמי ניהול הנחתי כנ"ל 0.12 לVWO ו0.18 לEIMI.
כל ההנחות האלו ניתנות לשינוי בקלות, כך שמי שמעוניין, יכול ליצור עותק, ולשנות אותן כטוב בעיניו.

בהשוואה הזו מדובר על סכום חד פעמי, ולא על הפקדות שוטפות, אבל כן כולל השקעה מחדש של הדיבידנדים (באמריקאית) עם התעלמות מעמלות ק"מ.
כרגע מדובר על השוואה של הקרן האירית הנקובה בדולרים, והנחה ששער הדולר לא זז, כך שהמס המחושב הוא נומינלי. ייתכן שאוסיף בהמשך השוואה לגרסה הישראלית הנקובה בשקלים עם מס ריאלי.

כרגע יוצא שבשנה ה16 המגמה מתהפכת לטובת האירית. התוצאה יכולה להשתנות מאוד בהתאם להנחות השונות.
אשמח מאוד אם מישהו מוצא טעות, שיעיר לי, ואתקן.

שימו לב, זו ממש לא המלצה לקנות אחת מהקרנות המתוארות לעיל. יש עוד הרבה פרמטרים אישיים שיכולים להשפיע. מי שקונה VWO עשוי להיות חשוף למס ירושה אמריקאי שלא הוזכר כאן. אני לא יועץ מס, לא רואה חשבון ולא יועץ השקעות. אני סתם מישהו מהאינטרנט שזרק כמה מספרים לאקסל. קחו את זה בפרופורציה, ואל תפעלו בלי להבין ובלי להתייעץ באיש מקצוע. אין החלפות. אין החזרות. ט.ל.ח.

טוב, אז יש כאן סימולציה ראשונית.
אמנם כתוב מדי פעם EIMI אבל אני חושב שפות"ש התכוון להשוות את הקרן הישראלית המקבילה ל-EIMI.
עם היתרון של מיסוי ריאלי (מעל האינפלציה) אין הרבה סיבות להשקיע ב-EIMI האירית.

אמנם כתוב מדי פעם EIMI אבל אני חושב שפות"ש התכוון להשוות את הקרן הישראלית המקבילה ל-EIMI.
עם היתרון של מיסוי ריאלי (מעל האינפלציה) אין הרבה סיבות להשקיע ב-EIMI האירית.
טוב, שכנעת אותי.
הוספתי לסימולציה קרן ישראלית.
את הנחות דמי הניהול ומס הדיבידנדים העתקתי מהאירית.
הוספתי הנחה שיש 2% אינפלציה בשנה.
ההנחה לכל אורך הדרך שאין תנודות מטבע בכלל (מה שבפועל לא נכון לטווח קצר).
הישראלית מנצחת את האמריקאית (ובמקרה הזה, ברור שגם את האירית) כבר אחרי השנה הראשונה של ההשקעה.

מוזמנים להעיר ולתקן!!!

מוזמנים להעיר ולתקן!!!
יש לך שגיאה בישראליות, הנוסחה בעמודה G אינה נכונה, יש לך:
=E3*0.75+E3*0.25

לדעתי צריך להיות ככה:
=E3*0.75+F3*0.25

חוץ מזה - למה אתה מניח דיבידנד של 2.5%? זה לא הרבה מדיי?

בקיצור די ברור שהקרן הישראלית המקבילה ל-EIMI היא החלופה הטובה ביותר לשווקים מתעוררים.
הבעיה היא שמדובר במדד שונה מ-FTSE מה שיכול ליצור עקיבה לא מדויקת בשילוב עם קרנות ואנגארד.
למי שמשקיע בקרנות איריות של iShares זה כן משתלב טוב. חבל שאין חלופה ישראלית ל-IWDA.

שעדיין לא שוכנעתי בנכונותם
גם אני לא לגמרי - נעבור ביחד על הנתונים?

דוח שנתי של VWO: עמוד 18.
שורה שלישית: דיוידנד: 2,285,153. בראש הטבלה מופיע שהכל באלפי דולרים. בנוסף יש הערת שוליים באותו עמוד למטה.
הערת שוליים: Dividends are net of foreign withholding taxes of $246,058,000.
חישבתי: 246,058,000 / (246,058,000 + 2,285,153,000) = 0.0972.

דוח שנתי של EIMI: עמוד 50.
הקרן השלישית היא: iShares Core MSCI EM IMI.
שורה Dividend income, שנה 2018, מופיע הערך: 172,015. למעלה רשום שמדובר באלפי דולרים.
שורה Taxation, שנה 2018, מופיע הערך: (21,696). סוגריים הכוונה למינוס.
הנחה: תשלום מיסים הוא רק על דיוידנדים (אכן, בעמודות שלא מופיע דיוידנדים לא מופיע מיסים).
חישבתי: 21,696/172,015 = 0.1261.
עבור השנה 2017, הדיוידנדים היו 79,612 והמס היה 10,068.
10,068/79,612 = 0.1264.
שים לב שהערכים לא אמורים לצאת זהים, כי למדינות שונות יש תשלום שונה, ותשלום הדיוידנדים שמגיע מכל מדינה משתנה כל שנה. (לדוגמה, אם יש 50% דיוידנדים ממדינה שגובה 20% מס ו 50% דיוידנדים ממדינה שגובה 6%, התשלום יהיה 13%. אם בשנה אחרת יהיו 25% דיוידנדים מהמדינה הראשונה ו 75% מהשניה, התשלום יהיה 9.5% מס).
ועדיין טוב לראות שהערכים יוצאים יחסית דומים.

@דור דורים תודה על הסימולציה. הדבר היחיד שחסר לי הוא מידול יותר טוב של משיכה מתמשכת מהקרן (ולא משיכה של כל הסכום בבת אחת), כי אז עשוי להיות יתרון משמעותי לאמריקאיות. אבל לחלוטין לא בטוח כיצד למדל את זה.

בקיצור די ברור שהקרן הישראלית המקבילה ל-EIMI היא החלופה הטובה ביותר לשווקים מתעוררים.
הבעיה היא שמדובר במדד שונה מ-FTSE מה שיכול ליצור עקיבה לא מדויקת בשילוב עם קרנות ואנגארד.
למי שמשקיע בקרנות איריות של iShares זה כן משתלב טוב. חבל שאין חלופה ישראלית ל-IWDA.
אני יותר ויותר נוטה לכיוון:
VTI + IPAC + 1159094 + 1159169. למהדרים אפשר להוסיף גם VCN.
החלק האמריקאי מכוסה ע״י ואנגרד והשאר ע״י קרנות של בלקרוק, עם האירופאית והמתפתחות מישראל ואסיה דרך ארה״ב.

יש לך שגיאה בישראליות, הנוסחה בעמודה G אינה נכונה, יש לך:
=E3*0.75+E3*0.25

לדעתי צריך להיות ככה:
=E3*0.75+F3*0.25
תודה רבה!
תוקן.

עשיתי את זה מהר, פספסתי....

אגב, לא משנה את היתרון של הישראליות כבר מהשנה הראשונה.

חוץ מזה - למה אתה מניח דיבידנד של 2.5%? זה לא הרבה מדיי?
בדקתי עכשיו, ובetf.com מופיעה Dividend Yield כ2.91%.
לא יודע אם זו הנחה טובה לטווח ארוך....

אין יתרון של מיסוי ריאלי. צמוד לאירו. כדאי להשוות לVGK.

לא עדיף VPL?
אני מעדיף ואנגראד על לא-ואנגראד אם אין סיבה טובה (קוריאה אינה סיבה טובה).
גם חשוף ל2324 חברות במקום 800.

מה עם ישראל??? ;):>

IPAC + 1159169. למהדרים אפשר להוסיף גם VCN.
לא יותר פשוט VEA?
צריך לבדוק אם יש יתרון משמעותי לאפשרות הזו...

(ג.נ.: מחזיק VEA)

אני אישית, נכון להיום מפצל לקה"ש סנופי (כרגע אינטרגמל) וVXF. (אני גם נותן יתרון מסוים לVXF, אבל זה כבר הטיות שאני בחרתי.)

אם בלי קשר לקרן ההשתלמות, יתגלה שהסנופי האירית-ישראלית עדיפה על VOO למשל, ייתכן שהפיצול הזה יהיה עדיף גם בלי קשר עבור חשבון חייב.

דוח שנתי של VWO: עמוד 18.
שורה שלישית: דיוידנד: 2,285,153. בראש הטבלה מופיע שהכל באלפי דולרים. בנוסף יש הערת שוליים באותו עמוד למטה.
הערת שוליים: Dividends are net of foreign withholding taxes of $246,058,000.
חישבתי: 246,058,000 / (246,058,000 + 2,285,153,000) = 0.0972.

דוח שנתי של EIMI: עמוד 50.
הקרן השלישית היא: iShares Core MSCI EM IMI.
שורה Dividend income, שנה 2018, מופיע הערך: 172,015. למעלה רשום שמדובר באלפי דולרים.
שורה Taxation, שנה 2018, מופיע הערך: (21,696). סוגריים הכוונה למינוס.
הנחה: תשלום מיסים הוא רק על דיוידנדים (אכן, בעמודות שלא מופיע דיוידנדים לא מופיע מיסים).
חישבתי: 21,696/172,015 = 0.1261.
עבור השנה 2017, הדיוידנדים היו 79,612 והמס היה 10,068.
10,068/79,612 = 0.1264.
שים לב שהערכים לא אמורים לצאת זהים, כי למדינות שונות יש תשלום שונה, ותשלום הדיוידנדים שמגיע מכל מדינה משתנה כל שנה. (לדוגמה, אם יש 50% דיוידנדים ממדינה שגובה 20% מס ו 50% דיוידנדים ממדינה שגובה 6%, התשלום יהיה 13%. אם בשנה אחרת יהיו 25% דיוידנדים מהמדינה הראשונה ו 75% מהשניה, התשלום יהיה 9.5% מס).
ועדיין טוב לראות שהערכים יוצאים יחסית דומים.
הבנתי בגדול מה עשית, נשמע הגיוני, אבל אני עוד צריך להתעמק בזה. אולי שווה לבדוק מה יוצא לנו בשיטה הזו על קרנות של מדינות בהן שיעור המס ברור יותר (למשל VOO לעומת CSPX שאמור לצאת 25% ו15% למיטב הבנתי).

אבל שנייה לפני שאנחנו עובדים קשה, יש כמה שכבר עשו סימולציות לפנינו...
@adamshalev ו @roneng בסימולציות שאתם עשיתם, מאיפה הבאתם את הנחות המיסוי? יש לכם נתונים עדכניים שלהם אולי למדינות/אינדקסים שונים?
@FIYaacov אולי אתה תוכל לכוון אותנו, במיוחד בVWO שאתה משלם בו רק את המס למדינות זרות אאל"ט, אולי הנתונים האלו יותר זמינים לך, ותוכל לעזור לנו להבין כמה אנחנו משלמים.

@דור דורים תודה על הסימולציה. הדבר היחיד שחסר לי הוא מידול יותר טוב של משיכה מתמשכת מהקרן (ולא משיכה של כל הסכום בבת אחת), כי אז עשוי להיות יתרון משמעותי לאמריקאיות. אבל לחלוטין לא בטוח כיצד למדל את זה.
זה באמת מאוד קשה למידול, גם בגלל שזה תלוי גיל (שיעורי המס), וסכום, וכמה כסף צריך בפועל, ושימוש במכשירים פטורים ועוד.

אני אוהב לחשוב על זה בנפרד, באופן של LIFO. מה שאני קונה בתחילת הדרך, זה מה שאני אמכור אחרון. כך שייתכן שאם משהו נהיה טוב רק אחרי 20 שנה, עדיין שווה לי לקנות אותו בתחילת שלב הצבירה, וכשאני מתקרב לסיומו, נגיד ל10-15 שנה האחרונות, אני מחליף, כשאני אמכור קודם את מה שקניתי בסוף.
זה קצת טריקי עם דיבידנדים, כי דיבידנדים מקבלים תמיד, ועל כל הסכום, לא רק על מה שעכשיו עומד למכירה לפי הLIFO.

@adamshalev ו @roneng בסימולציות שאתם עשיתם, מאיפה הבאתם את הנחות המיסוי? יש לכם נתונים עדכניים שלהם אולי למדינות/אינדקסים שונים?
@FIYaacov אולי אתה תוכל לכוון אותנו, במיוחד בVWO שאתה משלם בו רק את המס למדינות זרות אאל"ט, אולי הנתונים האלו יותר זמינים לך, ותוכל לעזור לנו להבין כמה אנחנו משלמים.
אגב, כולכם מוזמנים לתייג עוד אנשים שיכולים להועיל ואולי יכולים להחכים אותנו, גם בהקשר של שיעורי המיסוי השונים, אבל גם בכל נושא שקשור להנחות תשואת עליית ערך, תשואת דיבידנד, אינפלציה או נכונות החישובים השונים.

אם בלי קשר לקרן ההשתלמות, יתגלה שהסנופי האירית-ישראלית עדיפה על VOO למשל, ייתכן שהפיצול הזה יהיה עדיף גם בלי קשר עבור חשבון חייב.
טוב, יצרתי השוואה דומה לסנופי:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1lCf4tEPGm7stTwre5DhpPiUrHM7fnUqgat5qE4e6-2o/edit?usp=sharing

בהשוואה הזו בכוונה לא שמתי קרן ישראלית, כי הישראלית ממוסה צמוד לדולר, אז לדעתי נכון יותר להתייחס אליה כאירית.
ההנחות ששמתי הן 25% מס באמריקאית, ו15% באירית, ודמי ניהול של 0.03% באמריקאית ו0.07% באירית.
התוצאות מראות יתרון לאירית רק אחרי 39 שנים.
אולי זה עדיין שווה למי שבתחילת הצבירה שלו ממש, ואלו הקרנות שהוא כנראה יוריש....

(אגב, ברור שבקה"ש האירית עדיפה כבר מהשנה הראשונה)

הבנתי בגדול מה עשית, נשמע הגיוני, אבל אני עוד צריך להתעמק בזה. אולי שווה לבדוק מה יוצא לנו בשיטה הזו על קרנות של מדינות בהן שיעור המס ברור יותר (למשל VOO לעומת CSPX שאמור לצאת 25% ו15% למיטב הבנתי).
נקודה טובה, תודה!
עבור VTI אכן לא מופיע מס דיוידנדים בקרן, כפי שאני מצפה.
עבור cspx, מופיע בעמוד 56 בדוח השנתי, ניכוי של 21,797 על רווח של 158,547 (2018) וניכוי של 25,580 על רווח 181,087 (2017). זה יוצא בערך 13.74% או 14.12%. רעיונות? @Yevgeny @אורי ג.

אין יתרון של מיסוי ריאלי. צמוד לאירו. כדאי להשוות לVGK.
השוותי ל VGK ויצא יתרון לאירית החל משנה ראשונה (בהנחה שחישובי המיסוי דיוידנדים במקור נכונים, יצא 7.73% לבלקרוק ו 9.29% לואנגרד. ד״נ 0.12% לבלקרוק ו 0.1% לואנגרד.)
מכיוון שאין מיסוי ראלי אלא ״מטבעי״, מניח שהישראלית שקולה לאירית עד כדי עמלות ונוחות (ואולי אי יכולת למכור ב LIFO).
לא עדיף VPL?
אני מעדיף ואנגראד על לא-ואנגראד אם אין סיבה טובה (קוריאה אינה סיבה טובה).
גם חשוף ל2324 חברות במקום 800.
למיטב הבנתי זה חשיפה כפולה גם לסין. ככלל המדדים יחסית שונים, אז מעדיף את הפשטות של מדד אחיד על פני האיכות של ואנגרד (דמי הניהול זהים).
לא יותר פשוט VEA?
מבחינת פיזור, ההגדרות של EM עבור FTSE ו MSCI שונות, ולכן פוגע בפיזור.
מבחינת מס דיוידנדים, משלמים יותר מיסוי על אירופה (ואולי זה משמעותי).
אני אישית, נכון להיום מפצל לקה"ש סנופי (כרגע אינטרגמל) וVXF. (אני גם נותן יתרון מסוים לVXF, אבל זה כבר הטיות שאני בחרתי.)
מה הפרופורציה של שווי שוק? מה היתרון של הפיצול (פרט להתאמה אישית)?

לא, אבל כשהסתכלתי על הדוח עכשיו קפץ לי משהו מאוד מוזר לגבי הדיווח, אחרי כמה שניות של בהייה בנתונים - בחלק של המס הזר שנוכה (עמוד 122, לפי המספור של הדוח שקישרת), אם תסתכל על הכותרת של העמודה עבור שני הנתונים שהעתקת (21797 ו-25580), כתוב ששניהם הם עבור השנה שהסתיימה בפברואר 2018 (במקום שאחד יהיה 2017 ואחד 2018) וההבדל הוא רק שאחד הוא ביחידות של אלפי דולרים והשני ביחידות של אלפי *פאונדים*. וזה בניגוד לאותם הנתונים בטבלה הזאת בכל שאר הקרנות - שהם מציגים עבור שתי השנים ובאותן היחידות. לא יודע מה לומר על זה - בעצם חסר לך פה הנתון עבור 2017, אתה יכול לפשפש ולחפש דוח משנה אחד קודם בשביל זה.

מכיוון שאין מיסוי ראלי אלא ״מטבעי״, מניח שהישראלית שקולה לאירית עד כדי עמלות ונוחות (ואולי אי יכולת למכור ב LIFO).
מדויק.
כל ההבדלים שציינת אכן לא נכללים בסימולציה, וכל השאר זהה.
יש כן הבדל, קצת אבסורדי. אם תקנה את הגרסה האירית בדולרים, המיסוי יהיה צמוד לדולר, אם תקנה את הגרסה הישראלית בשקלים, המיסוי יהיה צמוד לאירו.
אבל ההנחה לטווח ארוך שזה לא משנה כמובן.

ו 9.29% לואנגרד.
מה בפועל הכנסת לסימולציה באמריקאית? 31.9675%?

למיטב הבנתי זה חשיפה כפולה גם לסין.
זה לא.

ככלל המדדים יחסית שונים
ההבדל בין VPL ןIPAC הוא רק קוריאה.

אז מעדיף את הפשטות של מדד אחיד
בוא, אם היית מעדיף פשטות של מדד אחיד, לא היית פה, היית משקיע בVT וזהו.. :>

מבחינת פיזור, ההגדרות של EM עבור FTSE ו MSCI שונות, ולכן פוגע בפיזור.
זה גורם בפועל לחשיפה כפולה לקוריאה.
אותי זה לא מטריד יותר מידי. אבל זה עניין של החלטה של כל אחד...

מבחינת מס דיוידנדים, משלמים יותר מיסוי על אירופה (ואולי זה משמעותי).
אולי שווה לבדוק את הממוצע של VEA כדי לקבל פרופורציות...

יש משהו מקביל לIPAC או VPL באירופה? אפילו בדמי ניהול לא סבירים, רק בשביל להבין את סדרי הגודל של המיסוי...

מה הפרופורציה של שווי שוק?
נראה לי שזה בערך 85% VOO ו15% VXF כדי להגיע לVTI.

מה היתרון של הפיצול (פרט להתאמה אישית)?
סנופי זה מדד יותר נגיש. יש לך אותו בקה"ש לא IRA בישראל, יש לך אותו באירלנד בדמי ניהול טובים (כולל עם גישה לישראל עכשיו), ועוד.
אם אחת האפשרויות מנצחת את VOO, לדעתי שווה לפצל. אם לא, עדיף VTI.

עוד סיבה יכולה להיות לתת הטיה לטובת שוק קטן (שזה מה שאני עושה), אבל זה אפשר גם עם שילוב של VTI עם VXF או VB וכדו'.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock שוק ההון 13
M במניית BST של Blackrock. שוק ההון 21
Y מה קורה עם BLACKROCK יש התפתחות בנושא שוק ההון 20
D BLACKROCK (ishares) בבורסת תל אביב לעומת אותן קרנות בווסלטריט שוק ההון 5
ב אפשר לקנות קרנות iShares BlackRock דרך אלטושלר ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
OiNK מה דעתכם על קרנות האג״ח של BlackRock? שוק ההון 34
bobby איך עובדת ההמרה בין שקל למטבע הבסיס של CSPX שקלית של Blackrock? שוק ההון 33
ש קניה של קרן סל BlackRock-אלטשולר נכשלת שוק ההון 1
ש השקעת קרן השתלמות IRA בקרנות BlackRock החדשות שוק ההון 23
א Blackrock - אג"ח צמוד מדד בארה"ב שוק ההון 1
S מיסוי קרנות Blackrock מיסים 5
L VTI + BlackRock MSCI EUROPE שוק ההון 24
D שינוי אסטרטגי בתיק ההשקעות בעקבות כניסת BlackRock לארץ שוק ההון 4
F שיווק קרנות Blackrock בישראל שוק ההון 1282
Aslan Vanguard מודיעים על הפחתה בדמי ניהול של חלק מהETF’s ביניהן VT ו VXUS שוק ההון 26
T IB או Vanguard שוק ההון 1
T השקעה ב-VT של Vanguard שוק ההון 4
הק995 ההיסטוריה של Vanguard ( סרטון מעניין) פוסטים מאיכות נמוכה 0
J Vanguard Balanced Index Fund Admiral Shares - VBIAX שוק ההון 6
P Vanguard Total World Stock שוק ההון 2
A חלוקת דיבידנדים Vanguard במערכת spark שוק ההון 1
Ben Dover Vanguard שוב מורידים דמי ניהול (פברואר 2020) שוק ההון 0
מרק סרפדים Vanguard ETF®strategic model portfolios שוק ההון 0
S שאלה לגבי קרנות הסל של VANGUARD שוק ההון 1
O עזרה בהבנת ETF של Vanguard שוק ההון 2
Ben Dover Vanguard שוב מורידה דמי ניהול (גם VT) שוק ההון 60
M מינימום כניסה ל- MF של Vanguard שוק ההון 4
A האם VANGUARD פתחו קרן עוקבת שנסחרת בארץ שוק ההון 5
W Vanguard מורידים דמי ניהול בETFים (שוב) שוק ההון 31
ה איך אני קונה ETF של VANGUARD? שוק ההון 6
מ נפטר ג'ק בוגל, מייסד Vanguard שוק ההון 10
S שאלה לגבי המדדים של vanguard שוק ההון 1
מתכנת Vanguard קרנות סל צוברות (ETF) שוק ההון 3
ו Vanguard מורידה עמלות קניה ומכירה על ETF-ים שוק ההון 4
adamshalev Vanguard economic and market outlook שוק ההון 35
avik vanguard לאזרח ארה"ב שוק ההון 6
waskindalost מחפש דרך פסיבית להשקיע לילדים עד לגיל לימודים Vanguard 529 שוק ההון 5
L vanguard מחקות שוק אמריקאי שוק ההון 12
עומר האם Vanguard ישווקו בארץ? שוק ההון 0
מ Vanguard Energy ETF (VDE) שוק ההון 2
הסולידית ה-IRS נכנס ב-Vanguard שוק ההון 52
מ Vanguard Emerging Markets Stock Index Fund begins move to include China A-shares שוק ההון 1
R VANGUARD TOTAL STOCK M שוק ההון 7
Izik Vanguard® LifeStrategy® Balanced Fund שוק ההון 7
B חלוקת דיבידנדים ניירות של Vanguard. שוק ההון 9
Cfy הוזלת עלויות בתעודות Vanguard שוק ההון 9
B פתיחת חשבון ב vanguard, אפשרי לישראלים? שוק ההון 6
ה רכישת Vanguard כישראלי [עמלות מסחר בניירות ערך זרים] שוק ההון 60
M מדד עולמי מול ACWI+שווקים מתפתחים בתיק חדש שוק ההון 14

נושאים דומים

Back
למעלה