• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מגדר בכיתה ב'

מספיק שתהיה השפעה תרבותית על ההורים.
אני יכול להוציא מה שתרצה מילד בן 7 עם שאלות מנחות.
אם נושא הדיון הוא "האם הורים צריכים לדחוף את ילדיהם בני השבע להחלטות משנות חיים כתוצאה מהשפעות תרבותיות שמופעלות עליהם ותוך גרימת נזק לילד" אז התשובה היא בבירור לא.
אם נושא הדיון הוא "האם הורים לילד בן 7 שבאמת חווה דיספוריה מגדרית צריכים לנסות לדאוג לו לחיים טובים ככל יכולתם" אז התשובה היא בבירור כן.
(אני מניח שנושא הדיון אינו מהי הדרך לדאוג לו כמיטב יכולתם בהינתן שזה באמת המצב.)
אם נושא הדיון הוא "הורים שאיני מכיר החליטו החלטה משנת חיים עבור ילדם, ואני לא יודע אם להתלונן עליהם במשטרה, לכבד, או סתם לגרום לילד מצוקה עודפת" אזי זו לא שאלה יחודית לשינוי מגדרי, ולא ההחלטה הקיצונית ביותר שהורים לוקחים עבור ילדיהם.

לא ההחלטה הקיצונית ביותר שהורים לוקחים עבור ילדיהם
קשה אבל, למצוא דוגמאות יותר קיצוניות ולא הפיכות. יש באנגליה קבוצה של טרנסג'נדרים שעברו בצעירותם טיפולים לשינוי מין (ברמות שונות) והתחרטו על כך מאד. אבל, מסתבר שהקבוצה הזו מושתקת די באגרסיביות.
@amit הסיפור "שלך" הזכיר לי את טלטל התאומים.
טל קם בבוקר והחליט שהוא תאומים אז אמא נתנה לו שתי חביתות לארוחת בוקר, 2 סנוויצים לבית-ספר, הוא הצביע פעמיים בכיתה ואכל פעמיים צהריים. אבל שכשהם רצו לרדת לשחק בשני כדורים ואמא אמרה: טלטל, אתם צריכים להכין שיעורי בית" אז טלטל אמר, די, עכשיו אני כבר לא תאומים. אני נסעתי ורק אני נשארתי. (100 סיפורים ראשונים)

מה הסיפור הזה של מגדר?
נניח בת שמחליטה שהיא בן. במה זה מתבטא? יכולה לשחק ולצפות בכדורגל כי זה לא רק של בנים, זו סתם הסללה.
גם לשים מכנסיים אפשר, לא חייב שמלה. לא חייב גם להיות עם בן זוג גבר.
אותם משוגעים שכל הזמן משגעים אותנו שאין בעצם משמעות למגדר דוחפים הורמונים לילד ומשבשים לו את הגוף בצורה מטורפת.
החוסר עקביות הזה מטריף אותי. אלו פשוט אנשים טיפשים שלא באמת יודעים להסביר מה הם עושים.

אתה מדבר מנסיון אישי או מחקרים שקראת?

"there is evidence that it has increased in the past couple of decades"

"in adolescents, there has been a recent inversion in the s*x ratio from one favouring birth-assigned males to one favouring birth-assigned females"

אני לא חושב שיש הרבה מקום לספק לגבי זה שהתופעה הפכה לפופולרית יותר בעשורים האחרונים.

• אהבתי
Reactions: Roi
אני לא.
תוכל לתת דוגמא?
יש לה איבר מין זכרי והיא הולכת להשתמש בשירותי הבנות, לישון איתן בטיולים, להיות באותם חדרי הלבשה, יצפו שהיא תוזמן למסיבת פיג'מות וכו'....

מסכים זה לא יפגע בכולם. רק בבנות.

נערך לאחרונה ב:
אלא באמת לבצע השוואה למה שזה - טיפול רפואי, וכמו טיפול רפואי יש לשקול את היתרונות והחסרונות.
אני לא חושב שזה טיפול רפואי, בטיפול רפואי לא כורתים איברים מתפקדים ,אם כבר זה טיפול שעוזר לנפש אבל פוגע בגוף .
יותר כמו הסיפור של החייל ההוא שהסכימו לכרות לו את היד בגלל טראומה נפשית שעבר.

ילד אחד זו תופעה? כמה כאלו נראה לך שיש כבר?
הבנתי שיש עוד כמה בכיתות ה' ו' . שאלתי את זה כדי להבין אם זה ככה בעוד בתי ספר בארץ .

הבנתי שיש עוד כמה בכיתות ה' ו' . שאלתי את זה כדי להבין אם זה ככה בעוד בתי ספר בארץ .
נשמע כמו מגיפה... תכינו תו ורוד

אני לא חושב שזה טיפול רפואי, בטיפול רפואי לא כורתים איברים מתפקדים ,אם כבר זה טיפול שעוזר לנפש אבל פוגע בגוף .
יותר כמו הסיפור של החייל ההוא שהסכימו לכרות לו את היד בגלל טראומה נפשית שעבר.
בול. (לא זוכר את הפרטים אבל על פניו)

יש לה איבר מין זכרי והיא הולכת להשתמש בשירותי הבנות, לישון איתן בטיולים, להיות באותם חדרי הלבשה, יצפו שהיא תוזמן למסיבת פיג'מות וכו'....

אני באמת לא רואה בעיה בבנים (לא כאלה שחושבים שהם צריכים להיות בנות, בבנים שהם ממש בטוחים במגדר שלהם) שמשתמשים בשירותי הבנות, מגיעים למסיבות פיג'מות, ישנים ליד בנות בטיולים. אולי בחדרי הלבשה פחות מתאים, אבל בטח שהבעיה היא לא בגיל 7 אלא בערך בגיל 12. מזכירה לכם שהרבה מאד בנים הם אחים גדולים / קטנים לאחיות, ובטח בגילאים האלה הם מספיק חשופים לבני המין השני שזה לא יזעזע אותם שישן לידם בן או בת.

נראה לי שזה ממש מצוין שיש ילד אחד, שלא בטוח במגדר שלו, ומרגיש מספיק בטוח כדי לבדוק את זה כבר עכשיו, שכשיגיע הזמן להחליט על לקחת הורמונים (כאלה שהם יותר מהורמונים מעכבי ההתבגרות המינית), הוא יהיה ממש בטוח בבחירה שלו. יכול להיות שבעוד שנה הוא יחליט שזו היתה טעות, וזה בסדר שהוא וההורים שלו ילכו צעד אחורה. אבל אם אחרי שנה או שנתיים הוא עדיין מרגיש שהוא במקום הנכון, אז בתור ההורה שלו הייתי מאד רוצה לעזור לו. בעיני זה עדיף לגמרי בגיל הזה על פני אותה ההתלבטות עצמה בגיל 14, שאז הכל יותר מורכב.

בכל מקרה, אני חושבת שחלק ניכר מהשיח כאן לא סובב סביב מה טוב לילד הזה, אלא מה זה יגרום למישהו כאן לעשות כלפי הילדים של עצמו, וכאן בהחלט מותר לכל אחד להגיד לילדים שלו מה שהוא מבין. בכל מקרה, לא הייתי רוצה לגדל את הילדים שלי לפי מה שההורים של הילדים הרנדומליים האחרים בכיתה שלהם חושבים שזה סביר או לא סביר.

נכון, החיים שלה לא יהיו קלים.
היא ודאי לא תוכל להתקלח עם הבנות, אבל גם לבוא עם איפור וניצני חזה להתקלח עם בני 16 נוטפי הורמונים לא נשמע תענוג גדול.
אולי אם יתחילו את הקבלה בגיל 7 כשכל מה שנדרש זה לשנות את השם בו קוראים לה ולהתייחס אליה כפי שהיא מתייחסת לעצמה, יהיה יותר קל לעבור את המבחנים הקשים יותר שיגיעו בהמשך הדרך (כל החיים בעצם) ולמצוא פתרונות. ואולי לא ויבחרו בדרך הקלה של העברת מסר מההורים ש"זה מגעיל" או כפי שנכתב כאן "שתעבוד קשה כדי שנתייחס אליה כפי שהיא רוצה" ותהיה עוד ילדה שבגיל ההתבגרות לא מקבלים אותה לא הבנים ולא הבנות, אבל העיקר שאף אחד לא נפגע.

אני לא חושב שיש הרבה מקום לספק לגבי זה שהתופעה הפכה לפופולרית יותר בעשורים האחרונים.
זו לא הטענה שטענת קודם ולגביה שאלתי. זה שהתופעה נפותה יותר היום יכול להיות משיפור בדיווח כתוצאה משינויים חברתיים, או השפעה של פלסטיק או שאר גורמי אורח חיים כמו הולדת ילדים בגיל מאוחר יותר. או משהו אחר שאנחנו בכלל לא יודעים לנחש כרגע

אני באמת לא רואה בעיה בבנים (לא כאלה שחושבים שהם צריכים להיות בנות, בבנים שהם ממש בטוחים במגדר שלהם) שמשתמשים בשירותי הבנות, מגיעים למסיבות פיג'מות, ישנים ליד בנות בטיולים. אולי בחדרי הלבשה פחות מתאים, אבל בטח שהבעיה היא לא בגיל 7 אלא בערך בגיל 12. מזכירה לכם שהרבה מאד בנים הם אחים גדולים / קטנים לאחיות, ובטח בגילאים האלה הם מספיק חשופים לבני המין השני שזה לא יזעזע אותם שישן לידם בן או בת.
לך זה לא מפריע. מכיר לא מעט נשים שזה כן מפריע להן והמאבקים האלה תמיד באים על חשבון הנשים.

מישהו הזכיר את עניין הזנות. נשים טרנסיות היו מהמתנגדות העיקריות לחוק נגד צריכת זנות. מאבק של שנים של נשים להעביר את החוק כמעט נפל בגלל זה.
גם במקלטים לנשים בזנות יש נשים טרנסיות ביחד עם נשים. תתארי לך איזה כיף זה לקום בבוקר עם הטראומה הגם ככה קשה ומולך אישה טראנסית 1.80מ עם זקפת בוקר. כמובן שלהפריד אותן זה לא פוליטיקלי קורקט.

השורה התחתונה היא שזה סיפור מורכב ויש גם צד שנפגע מזה. זה לא הכל הכלה וקבלה ופוגע עוד יותר בחצי מהאוכלוסייה שסובלת מאפליה גם ככה בשביל להכיל ולקבל מי שנולד כגבר.

ספציפית במקרה הזה, נשמע לי סתם שיגעון של הורים בפרדס חנה. לא הייתי מייחס לזה יותר מדי חשיבות בגיל 7. בתמונה הגדולה זה עוד משהו שפוגע בנשים ובמאבק שלהן.

בתמונה הגדולה זה עוד משהו שפוגע בנשים ובמאבק שלהן.
אני לא חושבת ככה.
ומה עם המצב ההפוך? בת שעכשיו היא בן? לא הולכת לשירותי בנים בבי"ס? לא ישנה איתם באוהל? או שבשני המצבים מעדיפים להיות בסביבה הנשית העדינה יותר?
אותם משוגעים שכל הזמן משגעים אותנו שאין בעצם משמעות למגדר דוחפים הורמונים לילד ומשבשים לו את הגוף בצורה מטורפת.
אף אחד לא נותן הורמונים לילדים. הם לא טרנסקסואלים, רק טרנסג'נדרים. אולי בסיום ההתבגרות הם יחליטו לעבור שינוי מין שלם.
בלינה המשותפת בקיבוץ גם המקלחות היו משותפות והתקלחנו ביחד עד גיל 10-11.
לילדים שלי (בן ובת) הפסקתי את האמבטיה המשותפת בערך בגיל 7-8 של הבכור ואז גם הפסקתי להסתובב בבית חצי עירומה לידו.
אבל כל הורה וההתנהלות שלו.

אני לא מתרגש , אני חושב שזה מוקדם מידי והאנשים האלה מטורפים
אני חושב שאתה קורא את הסיטואציה לא נכון.

המורים לא מתרגשים - הם מודיעים. מתרגש זו פשוט השפה שבה מורים משתמשים, כמו שמתרגשים על בוא הסתיו, על המבחן המתקרב, או על הפרוייקט הבא של "הילד".
ההורים של הילדים האחרים גם הם לא מתרגשים - הם בעיקר אומרים להורים של הילד שהם תומכים בהם. ואם היית חבר בקבוצת וואטסאפ של הכיתה היית רואה שיש עשרות תגובות כאלו מדי יום על אלנמטים זוטים. אף אחד פה לא חש כאילו סיים תואר או השיג איזה יעד. ובכלל התמיכות האלו לא שוות הרבה - ייתכן שהרבה מהם מצקצקים מאחורי המקלדת.
גם ההורים של הילד\ילדה לא מתרגשים - הם כנראה איפהשהו בין אדישות לדעת אחרים (מכיוון שבמילא ההחלטה לא תשתנה), לבין חרדה מפני כיצד אנשים כמוך יגיבו וכיצד ינחו את ילדיהם לנהוג בילד.

לגבי מוקדם מדי, והשפיטה שלך שבאה ישר אח"כ - האם אתה מכיר את הסיפור? ההיסטוריה? כמה ההורים ניסו לנרמל את הילד עד כה? מה הוביל את הילד\הורים\משפחה להחלטה הזו? איזה ליווי מקצועי הם מקבלים? אילו משברים היו לילד? מה גרם להחלטה הזו? כמה זמן הם מושכים את ההחלטה ומתלבטים לגביה?

אם אין לך תשובות - המשוגע הוא אתה.

אני גם חושב שאתה משוגע שאתה רומז לאחר מכן שהורים יעשו כזה צעד (שלהבנתי מסתכם בשינוי פנייה בן\בת ושינוי שם) "כי זה מגניב". מה שאתה קורא כמגניב חולף תוך יום, ולאחר היום הזה יש חיים שלמים של התמודדויות וקשיים. אתה מפחד שהילד יהיה בתא שירותים ליד הילד שלך... ומה עם הילד - חשבת על כך שהוא בעצמו לא יידע לאיזה תא להיכנס? ומה לגבי הילדים שילעגו לו ו\או לא ירשו לו להיכנס לשירותים בכלל? וזו רק דוגמה.

אתה מפחד שילדיך יהיו חשופים לשונה - שמא יידבקו. אתה ועוד כמה מהמגיבים כאן. בהיסטוריה תגובה כזו נרשמה בעיקר במקרים של דעה קדומה שלאחר שנים הופרכחה (יש לך דוגמה נגדית למתי הפחד "להידבק" היה מוצדק?). אולי במקום תראה זאת כהזדמנות ללמד את הילדים שלך לכבד את השונה?

לילד הזה (ולהורים) צפויים חיים קשים עקב היציאה מהנורמה, נסה לגלות אמפתיה. ולפי המחקרים אגב, אם לא יעשו כזה צעד צפויים להם חיים קשים אף יותר.

נראה לי שזה ממש מצוין שיש ילד אחד, שלא בטוח במגדר שלו, ומרגיש מספיק בטוח כדי לבדוק את זה כבר עכשיו, שכשיגיע הזמן להחליט על לקחת הורמונים (כאלה שהם יותר מהורמונים מעכבי ההתבגרות המינית), הוא יהיה ממש בטוח בבחירה שלו. יכול להיות שבעוד שנה הוא יחליט שזו היתה טעות, וזה בסדר שהוא וההורים שלו ילכו צעד אחורה. אבל אם אחרי שנה או שנתיים הוא עדיין מרגיש שהוא במקום הנכון, אז בתור ההורה שלו הייתי מאד רוצה לעזור לו. בעיני זה עדיף לגמרי בגיל הזה על פני אותה ההתלבטות עצמה בגיל 14, שאז הכל יותר מורכב.
לבדוק דברים בודקים בגיל 17 עם נירית מי' 3, בגיל 23 בגוואדלחרה, וכן, גם בגיל 43 כשרוצים לעשות תפנית.
לא בגיל 7, אין שום משמעות למה שבודקים בגיל 7, אין יכולת הסקת מסקנות אמיתית. הדברים שרציתי לעשות "כשאני יגדל" בגיל 7, לא קשורים בכלל להיום.
יכול להיות שבעוד שנה הויא כבר יהיה כל כך בתוך זה, ורגיל\ה לזה, שלשנות יהיה קשה מדי בשבילוה. הרי כיום אין פה באמת אומץ, זאת ההחלטה החתרנית וה"נכונה".

אני מוכן לקבל שכשאתה בן 16, עם החצ'קונים והבגרויות והילדים "הנחמדים" לכיתה, יש אומץ בללכת אחרי האמת שלך כשאתה מודע להשלכות.
זאת אגב הסיבה למה שאמרת - למה בגיל 14 זה יותר מורכב. זה גיל של גיבוש זהות, והרבה ממה שתבחר בגיל זה ישאר איתך הלאה, לטוב ולרע. כאבי גדילה.
מה שתבחר בגיל 7, אין ולא אמורה להיות לו שום משמעות מהותית. אלא אם כן אתה נכנס למערבולת זהותית שגורמת לך לקחת כדורים בתחילת גיל ההתבגרות, ואז אין דרך חזרה. מסכים, אם הילד\ה לא יקחו כדורים עד גיל 16, אין משמעות רבה אם יקראו לו דני, דנה, או דניות, כרגע.
לגבי מוקדם מדי, והשפיטה שלך שבאה ישר אח"כ - האם אתה מכיר את הסיפור? ההיסטוריה? כמה ההורים ניסו לנרמל את הילד עד כה? מה הוביל את הילד\הורים\משפחה להחלטה הזו? איזה ליווי מקצועי הם מקבלים? אילו משברים היו לילד? מה גרם להחלטה הזו? כמה זמן הם מושכים את ההחלטה ומתלבטים לגביה?
אם אין לך תשובות - המשוגע הוא אתה.
הניסוח שלך מטה לכיוון מסוים. אני יכול לשאול את פות"ש, כמה ההורים חשפו את הילד למדיה בנושא? כמה דיברו איתו מגיל צעיר על כך? מי הוביל את הילד\ההורים להחלטה כזאת? אילו משברים היו להורים? כמה מהר הם שמעו על ההחלטה מהילד, והודיעו למורה כדי שתצא בהודעות רשמיות?
חוסר ידע הוא רק חוסר ידע. הוא לא מצביע על שגעון. אני גם לא יודע הכל על כל חברה בסנופי, המידע שכן יש לי מטה אותי להשקיע במדד.

אני גם חושב שאתה משוגע שאתה רומז לאחר מכן שהורים יעשו כזה צעד (שלהבנתי מסתכם בשינוי פנייה בן\בת ושינוי שם) "כי זה מגניב". מה שאתה קורא כמגניב חולף תוך יום, ולאחר היום הזה יש חיים שלמים של התמודדויות וקשיים. אתה מפחד שהילד יהיה בתא שירותים ליד הילד שלך... ומה עם הילד - חשבת על כך שהוא בעצמו לא יידע לאיזה תא להיכנס? ומה לגבי הילדים שילעגו לו ו\או לא ירשו לו להיכנס לשירותים בכלל? וזו רק דוגמה.
אתה מפחד שילדיך יהיו חשופים לשונה - שמא יידבקו. אתה ועוד כמה מהמגיבים כאן.
לא חסרים הורים שמכרכרים סביב הנסיך הקטן שלהם, רק כי אמר. לא חסרים אנשים שמאמינים באידיאולוגיות של החברה בה הם חיים, ורוצים ללכת את האקסטרה מייל.
ומוכנים לשלם על זה מחיר. בוודאי כשהמחיר לרוב לא מדובר, אלא רק מה שטוב ויפה ונכון. בטח ובטח כשהילד לא מסוגל להבין את המחיר, גם אם היה מדובר.

הפחד שילדיו ידבקו, מוצדק. הוא יודע שילדים נוהגים בשבטיות, והוא סבור שמדובר בדבר לא טוב בגיל הזה, שהוא לא רוצה שילדיו יחקו.
אם זאת הייתה כיתה י', ולא ב', ופות"ש עדיין היה מגיב ככה, סימן שהבעיה היא בו - כי בהחלט סביר שלנער מספיק אינטליגנציה והבנה לעשות צעד שכזה, גם אם הוא משפיע על הסביבה. אבל אם כל הסימנים מצביעים על כך שבכל דבר אחר אנחנו לא סומכים על בני 7, לא כלפי הסביבה ולא כלפי עצמם, יוצא הדופן הזה הוא המוזר\משוגע, לא פות"ש.

השאלה החשובה היא העובדתית - האם אכן בגיל הזה מדובר בזהות מגובשת ובלתי הפיכה ומה המצב במקרה הקונקרטי.
משיחות עם אנשים בתחום - הבעיה שהPC שולט גם במחקר ((שהוא מראש לא מדע מדויק). הרבה יעדיפו לא להיכנס לזה בכלל.

לך זה לא מפריע. מכיר לא מעט נשים שזה כן מפריע להן והמאבקים האלה תמיד באים על חשבון הנשים.

מישהו הזכיר את עניין הזנות. נשים טרנסיות היו מהמתנגדות העיקריות לחוק נגד צריכת זנות. מאבק של שנים של נשים להעביר את החוק כמעט נפל בגלל זה.
גם במקלטים לנשים בזנות יש נשים טרנסיות ביחד עם נשים. תתארי לך איזה כיף זה לקום בבוקר עם הטראומה הגם ככה קשה ומולך אישה טראנסית 1.80מ עם זקפת בוקר. כמובן שלהפריד אותן זה לא פוליטיקלי קורקט.

השורה התחתונה היא שזה סיפור מורכב ויש גם צד שנפגע מזה. זה לא הכל הכלה וקבלה ופוגע עוד יותר בחצי מהאוכלוסייה שסובלת מאפליה גם ככה בשביל להכיל ולקבל מי שנולד כגבר.

ספציפית במקרה הזה, נשמע לי סתם שיגעון של הורים בפרדס חנה. לא הייתי מייחס לזה יותר מדי חשיבות בגיל 7. בתמונה הגדולה זה עוד משהו שפוגע בנשים ובמאבק שלהן.
לא דיברתי על נשים. דיברתי על בנות. ילדות. בנות 7. זה בדיוק ההבדל.

בלינה המשותפת בקיבוץ גם המקלחות היו משותפות והתקלחנו ביחד עד גיל 10-11.
לילדים שלי (בן ובת) הפסקתי את האמבטיה המשותפת בערך בגיל 7-8 של הבכור ואז גם הפסקתי להסתובב בבית חצי עירומה לידו.
אבל כל הורה וההתנהלות שלו.
בדיוק! בגיל 7 רוב הילדים שהם לא אחים כבר מזמן לא התקלחו יחד. אז יש ילד בן 7 שישן (לבוש כולו!) ליד הבת שלי וירצה שיפנו אליו בנקבה? מה זה מפריע לי? אם בגיל ההתפתחות המינית הילד הזה עדיין יחשוב שהוא ילדה, ושזה ענין קבוע שהילד מביע רצון בנוגע אליו רצוף מגיל 7 ועד גיל 14, אז יחשבו על פתרונות אחרים. מה שבטוח, הלוואי שהיינו יכולים רק בגלל עודף ליברליות לשכנע את ילדינו לעשות דברים שלא מתאימים להם שבע שנים רצוף. אפילו לשכנע אותם לצחצח שיניים זו משימה לא פשוטה.

בקיצור, או שזו תקופה וזה יעבור לו. או שזה אמיתי ואז יחשבו איך לשלב את זה כשזה יהיה רלבנטי. כרגע כולה ילד קטן לובש בגדי בנות. לא מזעזע סיפים.

משיחות עם אנשים בתחום - הבעיה שהPC שולט גם במחקר ((שהוא מראש לא מדע מדויק). הרבה יעדיפו לא להיכנס לזה בכלל.אם כי במקרה הזה לא כ
הגיוני לצערי.
אחרי אלפי שנים של התייחסות כאל חולי נפש,סביר שיקח זמן לייצב את המטוטלת ולא לחשוש מתוצאות המחקרים.
אם כי במקרה הזה לא כל כך ברור לי איזו תוצאה תואמת כל אידאולוגיה. הרי לצד אלו שטוענים שאף אחד לא נולד כך והכל זו השפעה של הורים מטורללים נמצאים אלו שטוענים שמדובר במחלת נפש והרי מחלת נפש לא יכולה להיווצר בגלל אג'נדה הורית שגויה.
בכל מקרה אני מקווה שגם אם קשה לחקור, יש לפחות אנשי מקצוע שיכולים לתת סיוע נטול אג'נדה במקרים פרטניים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 354
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184

נושאים דומים

Back
למעלה