• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מגדר בכיתה ב'

בעיני, ההתעסקות במגדר בכל גיל היא התעסקות בטפל שבטפלים
מהנסיון ההורי שיש לי ילדים מתעסקים בזה בעצמם בלי שום עידוד הורי. אני לא מומחה לפסיכולוגיה אבל ממה שאני רואה בגנים מגדר הוא חלק מובנה וחשוב מהגדרת הזהות העצמית של ילדים, כמעט יותר מכל דבר אחר.

אני לא נוהג להתעסק בזה יותר מדי אבל ילדים שואלים ועוסקים בזה

אם תקרא את הדיון שקדם להודעתך תבין למה מדובר בדמגוגיה טהורה.

אוסיף שטופלתי תרופתית לפני 14 עכב קשיים נפשיים אם אתה רוצה להרחיב את הדיון גם לשם.

אתה רואה את זה כדמוגגיה זו זכותך. אני רואה את זה כמציאות.
חוקים נכתבים לא סתם, חוקים נכתבים בדם. לאחר נסיון מטעויות. יש סיבה שישנה הגבלת גיל לכל דבר, כי ילדים ובני נוער גופם, ודגש על מוחם - עדיין מתפתח ומשתנה ללא הרף. לכן גם קבלת ההחלטות שלהם היא לא דיי מגובשת. בטח לא מגובשת לקבל החלטה הרת גורל ולרב בלתי הפיכה כמו שינוי מגדר.

אתה לא יכול להגביל ילד להוציא רשיון נהיגה כי הוא לא בוגר מספיק לנהוג, אבל כן לתת לו להחליט שהוא בוגר מספיק בגיל 7 בכדי לשנות את המגדר שלו.
אנחנו מדברים פה על שינוי מגדר, מגדר! זה לא דבר של מה בכך, תסביר לי איך ילד בן 7 יכול לקבל החלטה מושכלת בנושא? ילד בן 7 אלוהים אדירים.. רק סיים גן חובה לפני שנה, רק למד לדבר ולהיגמל מחיתול לפני שנים בודדות. החברה שלנו אט אט מאבדת את זה בשם ה״קידמה״.. אין ספק לצערי.

אנשים כאן מציינים שהוא יכול מקסימום לחזור בו עוד כמה שנים, תגידו, אתם רציניים?
א. לרב בשינוי מגדר ההליך מלווה בלקיחת הורמונים שגורמים לשינויים הורמונליים בלתי הפיכים בגופם הצעיר. אי אפשר פשוט ללחוץ על כפתור בגוף יום אחד ולהחזיר את הגלגל אחורה לאחר שהתחלת טיפול הורמונלי, זה פשוט לא עובד ככה.
ב. במידה ונעשתה טעות בהחלטה ״שלו״ (הגרשיים כי הוא לא באמת מסוגל לקבל החלטות כאלו בגיל הזה, בד״כ זה החלטת ההורים) עקב חוסר בשלות עקב גילו, הנזק המנטלי והחברתי כבר נעשה, אי אפשר לחזור בך אחרי כמה שנים מבלי שגרמת לעצמך צלקות נפשיות, חברתיות, משפחתיות וכו׳, שתסחוב אותם שנים רבות וייתכן לתמיד.

לטוב ולרע, צריך לחכות שיגיע לגיל בו הוא בוגר מספיק לקחת החלטות הרות גורל על חייו. גם אם יתברר בגיל 18 שאכן זה מה שהוא רוצה. לטוב ולרע צריך לתת לו לסיים לגדול ולהתגבש קודם.

לגבי העניין האישי שלך, מצטער על מה שעברת, גם אני ראיתי פסיכולוג בגיל 14 למשך תקופה, אך ללא נטילת כדורים. אבל יכול להבין מה שעברת.
אך בוא נבדיל בין דיכאון/חרדה שעובר על הרבה ילדים ובני נוער, לשינוי מגדר. בעוד שהראשונים לרב זה תקופה חולפת בגיל הילדות וההתבגרות , שינוי מגדר הוא לתמיד.
בעוד שהראשונים כדורי הssri לא גורמים לשינויים בלתי הפיכים על מע׳ הרבייה ומע׳ נוספות בגוף, נטילת הורמונים בגיל צעיר בהחלט כן.

מהנסיון ההורי שיש לי ילדים מתעסקים בזה בעצמם בלי שום עידוד הורי. אני לא מומחה לפסיכולוגיה אבל ממה שאני רואה בגנים מגדר הוא חלק מובנה וחשוב מהגדרת הזהות העצמית של ילדים, כמעט יותר מכל דבר אחר.

אני לא נוהג להתעסק בזה יותר מדי אבל ילדים שואלים ועוסקים בזה
בסדר.
אני לא טוען שזה פסול להתעסק במגדר. טענתי שזה חסר טעם בעיני.
אגב זה בסדר גמור להתעסק בדברים חסרי טעם, באופן אישי אני מתעסק בהמון דברים חסרי טעם אבל אני מודע לכך.

מזכיר לי שלפני כמה שנים היו קריאות מצד חוגי המגדר שטענו שזה לא בסדר שהדמות בתמרורים היא גברית. הממשלה אז הכניסה תמרורים חדשים:

1.jpg

יופי? לא כ"כ מהר.
אחרי השינוי טענו - הדמות סקסית מידי. עכשיו התמרור מנציח סקסיזם.
אוקי. נשנה
2.JPG

רגע.. למה בעצם דמות נשית חייבת להיות מיוצגת עם שמלה? אין נשים עם מכנסיים?

אני חותר לכך שאין לזה סוף.

לי אישית לא משנה אם תקרא לי בלשון זכר / נקבה /זברה.
חושב שאפשר להכווין את האדם להתעסק ולהתעמק בעיניינים יותר משמעותיים, וכמה שיותר מוקדם יותר טוב.

אף אחד לא עושה שינוי הורמונלי בגיל הזה.
מדובר ברמת ההצהרה, ההתנהגות וההתנהלות.
אני לא מומחה לפסיכולוגיה אבל ממה שאני רואה בגנים מגדר הוא חלק מובנה וחשוב מהגדרת הזהות העצמית של ילדים, כמעט יותר מכל דבר אחר.
לא זוכרת את עצמי או את ילדיי תוהים על זה.

• אהבתי
Reactions: Roi
כי זה לא היה אישו.
הילד שלי שאל אותי הרבה למה לנו יש בולבול ולאמא לא,הסביר לי שאנחנו בצוות הבנים והיא לא בצוות שלנו. מזדהה עם דמויות גבריות ולא נשיות.

יש ילד בגן שנוטה מעט לכיוון אחר ורואים את ההבדל, אפילו שאנחנו לא מתייחסים בואופן מופגן - במשחקים הוא רוצה להיות הדמות הנשית. וכו' וכו'

אף אחד לא עושה שינוי הורמונלי בגיל הזה.
מדובר ברמת ההצהרה, ההתנהגות וההתנהלות.

את בטוחה ?
תראי פה ב4:15 , ילדה בת 8 מתחילה נטילת הורמונים לשינוי מגדר-

שימי לב שגם האמא אומרת שהשינויים יהיו בלתי הפיכים לילדה. המחזור ייפסק, התפתחות השדיים יפסקו, זה בלתי הפיך לאחר תקופה של נטילה.
להביא ילדים היא כבר לא תוכל אם תחליט לחזור בה עוד כמה שנים.
אגב, ההורים לא נראים הכי אפויים , לא אתפלא אם זה בכלל שריטה שלהם. אין לדעת. עוד סיבה למה צריך לחכות.
שינוי מגדר זה די נדיר. כאן יש לך שניים באותה משפחה. מה הסבירות ששתי האחים יחד רוצים לשנות מגדר? ייתכן מאוד שטיפת מוח של ההורים..
מאוד קל להשפיע בגיל הרך הזה על הילד ולעצב אותו כאוות נפשך.

@Mr. Bigglesworth
אגב, שכחתי לציין בתגובה הקודמת אלייך שקראתי את כל הדיון במלואו לפני שהגבתי.

נערך לאחרונה ב:
תחשוב איתי קצת יותר רחוק .
אנחנו מכניסים לבית הספר תרבות של "המלך הוא עירום וחייבים להיות בשקט".
מה אם ילד אחד יאמר "לא , את לא דנה ,אתה אבי עם שמלה , הרי ראיתי אותך בשירותים בשבוע שעבר ואתה בן כמוני" .
איך המערכת תקבל את זה ?
למיטב זכרוני, השרותים בבית הספר בנויים כך שזה לא אפשרי, אבל נזרום עם הדוגמה.
בעיני זו הזדמנות מצויינת ללמד על מתן כבוד לרצון של האחר בדברים שנוגעים לו באופן הכי אינטימי. הרי לבן שלך לא כל כך יכאב לקרוא לדנה מעכשיו דני, אבל לדני זה עולם ומלואו.
ובגיל מעט יותר מבוגר אפשר גם להסביר מעט יותר על הפער בין התפיסה העצמית לבין מה שנולדים איתו.

כשאני הייתי ילד לא שמעתי על הומואים וכששמעתי זה היה בבית הספר כקללה. לסביות בכלל לא היו ואפילו ילדים להורים גרושים היו אחד או שניים בשכבה.
העולם השתנה והיום כל ילד בגן שמע (או מכיר) משפחה עם שני אבות או שתי אמהות וכשההורה לא נחרד, מתברר שגם הילד לא.

לא, אבל בהנתן שזו תופעה מוכרת ויש לה טיפול הייתי מתחיל בו.
ואם הטיפול היה לזרום עד שיחלוף כי אחרת עלולה להווצר מצוקה ארוכת טווח ובעיות פסיכולוגיות עם שיעור התאבדות עצום ביחס לכמעט כל תופעה נפשית אחרת אז כן.
אחוזי ההתאבדות אצל "טרנסג'נדרים" מאוד גבוהה בלי קשר לאיך שמקבלים אותם בחברה / האם עשו ניתוח השחטת איברי מין או לא.
בצורה הזאת אתה מתעלם מהבעיה.
המונח הרפואי היה "הפרעת זהות מגדרית" עד שאנשי הpc החליטו שזאת לא הפרעה ואילצו את האסכולה הפסיכיאטרית לשנות את השם ל"דיספוריה מגדרית", כאילו שהרצון לחתוך את איבר המין שלך הוא "אי נוחות".
אני באמת מרחם על אותם אנשים שסובלים מ"הפרעת זהות מגדרית" כי אם נמשיך להתייחס לזה כאילו זה נורמאלי הוא פשוט ימשיכו לסבול.

אזהרה: מגילה לפניך.
חוקים נכתבים לא סתם, חוקים נכתבים בדם. לאחר נסיון מטעויות. יש סיבה שישנה הגבלת גיל לכל דבר, כי ילדים ובני נוער גופם, ודגש על מוחם - עדיין מתפתח ומשתנה ללא הרף. לכן גם קבלת ההחלטות שלהם היא לא דיי מגובשת. בטח לא מגובשת לקבל החלטה הרת גורל ולרב בלתי הפיכה כמו שינוי מגדר.
אני בהחלט מסכים שילדים לא צריכים לקבל החלטה כזו בואקום לבדם ובלי תמיכה הורית ומקצועית. אני פשוט לא חושב שחוקי המדינה משהו פרט לכלים לניהול קונצנזוסיאלי של חברה. נעבור רגע עליהם:
מינימום גיל לעבוד - גיל 14
חוק דבילי. אם משפחה מספיק עניה לשלוח ילדים לעבוד בגלל מחסור בכסף החברה / מדינה צריכה לתמוך בה בדרכים אחרות. אם מצד שני מדובר ברצון הילדים לעבוד אז למה להגביל אותם? כשהייתי בן 10 הסתובבתי בשכונה מספר פעמים עם דלי וסבון ושטפתי רכבים בשביל אקסטרה דמי כיס. הייתי משנה לדרישה לאישור הורי מפורש והגבלה למקומות מתאימים ובטוחים.
מינימום גיל לחשבון בנק - גיל 16
דבילי ברמות ומיותר, אין לי כח להרחיב. צריך להיות מאופשר עם יפוי כח הורי בדיפולט.
מינימום גיל להוצאת רשיון נהיגה - גיל 17
פוטנציאל נזק לאחרים. קריטריון גיל רחוק מלהיות מושלם אבל אני לא בטוח אילו חלופות יש.
מינימום גיל לשתיית אלכוהול - גיל 18
בגרמניה זה 16 ובארה"ב 21. מה רצוי? בכל מקרה ילדים רבים שותים לפני. ומבוגרים רבים מתמכרים אחרי. הפתרון לחסרונות של סמים (ואלכוהול הוא סם) לא טמון בחוק.
מינימום גיל להחזיק נשק - גיל 18
פוטנציאל נזק לאחרים. קריטריון גיל רחוק מלהיות מושלם אבל אני לא בטוח אילו חלופות יש.
מינימום גיל להצביע לכנסת - גיל 18
למה?
מינימום גיל לשנות מגדר - 0
מינימום גיל לכל *טיפול רפואי* עם פוטנציאל נזק לכל החיים - 0
מינימום גיל לברית מילה - 8 ימים!
אני לא מתכוון לקחת את הדיון לווטאבאוטיזם אלא באמת לבצע השוואה למה שזה - טיפול רפואי, וכמו טיפול רפואי יש לשקול את היתרונות והחסרונות.
עכשיו נחזור להודעה המפורטת:
אתה לא יכול להגביל ילד להוציא רשיון נהיגה כי הוא לא בוגר מספיק לנהוג, אבל כן לתת לו להחליט שהוא בוגר מספיק בגיל 7 בכדי לשנות את המגדר שלו.
אנחנו מדברים פה על שינוי מגדר, מגדר! זה לא דבר של מה בכך, תסביר לי איך ילד בן 7 יכול לקבל החלטה מושכלת בנושא? ילד בן 7 אלוהים אדירים.. רק סיים גן חובה לפני שנה, רק למד לדבר ולהיגמל מחיתול לפני שנים בודדות. החברה שלנו אט אט מאבדת את זה בשם ה״קידמה״.. אין ספק לצערי.
כפי שציינתי, ההבדל בין רשיון נהיגה לבין שינוי מגדר הוא ההשפעה החיצונית. נהג לא אחראי מסכן אחרים. הבדל נוסף הוא שבמקרה זה אני מצפה מהורים שאכפת להם מטובת הילד להתייעץ עם גורם מקצועי בתחום הנפש שמומחה לנושא הזה, ולא לקבל החלטה מורכבת כזו על דעת עצמם / הילד בלבד.
א. לרב בשינוי מגדר ההליך מלווה בלקיחת הורמונים שגורמים לשינויים הורמונליים בלתי הפיכים בגופם הצעיר. אי אפשר פשוט ללחוץ על כפתור בגוף יום אחד ולהחזיר את הגלגל אחורה לאחר שהתחלת טיפול הורמונלי, זה פשוט לא עובד ככה.
ב. במידה ונעשתה טעות בהחלטה ״שלו״ (הגרשיים כי הוא לא באמת מסוגל לקבל החלטות כאלו בגיל הזה, בד״כ זה החלטת ההורים) עקב חוסר בשלות עקב גילו, הנזק המנטלי והחברתי כבר נעשה, אי אפשר לחזור בך אחרי כמה שנים מבלי שגרמת לעצמך צלקות נפשיות, חברתיות, משפחתיות וכו׳, שתסחוב אותם שנים רבות וייתכן לתמיד.
אתה מתעלם מכך שגם לא לקחת הורמונים במקרים בהם הם יכולים לעזור (תחת ההנחה שיש כאלו) תעשה נזק נפשי בלתי הפיך. מבחינתך נזק גופני הוא בלתי הפיך ואילו נפשי זה סתם בכיינות?
לטוב ולרע, צריך לחכות שיגיע לגיל בו הוא בוגר מספיק לקחת החלטות הרות גורל על חייו. גם אם יתברר בגיל 18 שאכן זה מה שהוא רוצה. לטוב ולרע צריך לתת לו לסיים לגדול ולהתגבש קודם.
זה מאוחר מדי במקרים רבים. אני באמת ממליץ שתקרא על הנושא בהרחבה.
אך בוא נבדיל בין דיכאון/חרדה שעובר על הרבה ילדים ובני נוער, לשינוי מגדר. בעוד שהראשונים לרב זה תקופה חולפת בגיל הילדות וההתבגרות , שינוי מגדר הוא לתמיד.
בעוד שהראשונים כדורי הssri לא גורמים לשינויים בלתי הפיכים על מע׳ הרבייה ומע׳ נוספות בגוף, נטילת הורמונים בגיל צעיר בהחלט כן.
כפי שציינתי אני בעד זה במידה והידע המקצועי כפי שבא לידי ביטוי בחוות דעת של גורמים אובייקטיבים בשילוב עם הנסיון עם האישי של ההורים ורצון הילד מביאים לכך ששיקולי העלות / תועלת שלהם בעד תהליך כזה, גם אם הוא בלתי הפיך.
אני חותר לכך שאין לזה סוף.
בגדול הדברים שציינת נראים בעיני די מגוחכים גם כן. מאדך אני חושב שהתקדמות נעשית ע"י אתגור הנחות יסוד ומאמץ משותף לראות איפה אפשר לשנות ולשפר. העלות של המהלכים האלו זניחה ורוב ההתעסקות בה היא צקצוקי לשון ולא עניינית. אין לי מושג לגבי התועלת אבל לפעמים סתם נחמד להתחדש ואם אף אחד לא נפגע אז לא אכפת לי.
חושב שאפשר להכווין את האדם להתעסק ולהתעמק בעיניינים יותר משמעותיים, וכמה שיותר מוקדם יותר טוב.
כן.
בצורה הזאת אתה מתעלם מהבעיה.
אני לא מתעלם מהבעיה אני מנסה להקל על אלו שבאמת סובלים ממנה. יסלח לי @amit אבל הוא וילדיו לא באמת קורבנות כאן.
אני באמת מרחם על אותם אנשים שסובלים מ"הפרעת זהות מגדרית" כי אם נמשיך להתייחס לזה כאילו זה נורמאלי הוא פשוט ימשיכו לסבול.
אין שום סיבה לחשוב שהתייחסות אחרת תועיל להם. הנסיון מראה להפך.

אנחנו לא באמת יודעים מה עבר בראש של ילדים לפני 50 שנה.
אני כן. כמו ש- @בת העמק כתבה, זה לא היה בתחום החשיבה בכלל אז לא היה.
מצד שני, גם בחברה השמרנית שבה אני גדלתי, הייתה גמישות די גדולה עם "תפקידים" גבריים ונשיים. לבוש וצעצועים היו יותר מתאימים ל-2 המינים גם יחד בגלל שהכל היה יקר ולא מיתגו עבור בנים או בנות והרוב (בטח בילדות) היה מיועד גם לבנים וגם לבנות. באווירה כזו, זה אולי פחות משמעותי מה המגדר ה"רשמי" שלך.
כנראה, באמת, בארצות המערביות יש שפע גדול מדי אז יש זמן להתעסק בשטויות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
היום בכל סידרה בנטפליקס חייב להיות יצוג של כל המגדרים והתתי מגדרים למינהם, כמובן בצורה לא שווה ומאוזנת, זה ממש יוצר אצלי סלידה.
מפציצים את התודעה עם זה, פלא שילד בן 7 חושב על זה??? שלא נדבר על ההורים שלו.

מהנסיון ההורי שיש לי ילדים מתעסקים בזה בעצמם בלי שום עידוד הורי.

אני חושב שזה מגיע בעיקר מהסביבה ולא מהילדים עצמם. לפני לא הרבה שנים מגדר היה non issue, זה תפס תאוצה רק בשני העשורים האחרונים.

היום בכל סידרה בנטפליקס
אני בטוחה שתופתע שאינני מנויה ומבחינתי המושג "סדרה" מייצג לרוב את הזבל שהמדיה הויזואלית יכולה להפיק.
חייב להיות יצוג של כל המגדרים והתתי מגדרים למינהם
או, זה העניין לדעתי.
המוח שלנו לא תוהה על דברים שאינם עולים על דעתו ולכן לפני 50 שנה אף אחד לא ידע שהוא אמור לתהות אם הוא נולד כזכר/נקבה בצדק או בטעות.
לפני כמה שנים קראתי מאמר...תכף מחפשת אותו... למה הצבע הכחול אינו מוזכר בכתבים מלפני אלפיים שנה. אתה יודע למה? כי לא היתה מילה כזאת :)
הנה המאמר בכלכליסט
והנה מאמר של יהודה בלו
אם לפני 50 שנה לא היתה "שפת המגדרים" אז פשוט היינו אומרים "ילד נשי" או ילדה גברית" (טום בוי) כדי לציין התנהגות (או מאפיינים) ששייכת למגדר הנגדי.
כשהגעתי לצבא, לפני 40 שנה, כן ידעתי על קיומם של הומואים ולסביות ואפילו למדתי לזהות את אלה עם המאפיינים הבולטים.

היה מרגיז אותך באותה מידה אדם ששינה את שמו / מתגרש / מעברת את שמו ומבקש לקרוא לו מעתה בשמו החדש? (בלי איומים ואוי ואבוי. סתם בקשה לכבד את בחירתו).
אני לא מתרגז מזה שאני שמאלצים אותי לפנות לילד בלשון נקבה.
אני יותר מוטרד מאיזו תפיסה זה גורם לילד לפתח על העולם.
זאת קלאסי תרבות "מגיע לי": החלטתי שאני בת, לכן מגיע לי לחיות כבת.

יש אנשים שבאמת יהיו מאושרים יותר אילו ישנו את מגדרם, ובמקרה הזה צריך לאפשר להם זאת.
אבל עדיין שינוי מגדר זה מסע ארוך בעל הרבה חשיבה וחשבון נפש. אתה לא יכול לקום בבוקר אחד ולהחליט "פתאום בא לי להיות אישה" ואז לחייב את כולם לדבר אליך בלשון נקבה.
זה לא עובד ככה, וזה מרגיז אותי שזה החינוך שילדים מקבלים.

לפני לא הרבה שנים מגדר היה non issue, זה תפס תאוצה רק בשני העשורים האחרונים.
המוח שלנו לא תוהה על דברים שאינם עולים על דעתו ולכן לפני 50 שנה אף אחד לא ידע שהוא אמור לתהות אם הוא נולד כזכר/נקבה בצדק או בטעות.
השאלה אם זה non issue גם מבחינת מי שנולד כך ולא רק מצד החברה.

זאת קלאסי תרבות "מגיע לי": החלטתי שאני בת, לכן מגיע לי לחיות כבת.
נכון. מגיע לי שיכבדו את הבחירה שלי ואת האופן שבו אני תופס את עצמי ומגיע לי שאתה תעשה שינוי קטן בדיבור כי מבחינתי זה עולם ומלואו. ומגיע לי שלפחות בגיל צעיר בקהילה שלי לא יבזו אותי בכך שיקראו לי בכוונה בשם שאיני רוצה, כי בהמשך החיים יקראו לי הומו ומתרומם וכנראה גם יכו אותי ויפלו אותי על רקע הנטיה המולדת שלא בחרתי בה.
ולילדים האחרים בשכבה מגיע בית ספר שמעודד כיבוד בחירות אישיות גם אם הן שגויות או מעוררות אי נוחות ואפילו גועל אצל חלק מההורים.

השאלה אם זה non issue גם מבחינת מי שנולד כך ולא רק מצד החברה.
נולד כך? זכר בגוף נקבה וההיפך? אם יש דבר כזה מדובר על פרומילים מהאנושות אבל לפי העניין הרב בתקשורת זה נשמע כאילו יש אחוזים ניכרים.
הבעיה היא שכל נושא הכי אזוטרי מקבל במה כיום ברשתות החברתיות ובתקשורת באותו משקל (אם לא יותר) שמקבל נושא מהותי יותר לאנושות. היות והילדים וההדיוטות נחשפים לזה שוב ושוב - מה הפלא שהמוח שלהם מתחיל לעלות תהיות אם גם הם כאלה?
את הכשל הזה אני מכירה גם מנושא האוטיזם, ובמיוחד מהדיבור על הספקטרום האוטיסטי והאספרגר כאשר התחלתי לחשוד בהמון אנשים סביבי (ובי עצמי) שהם לוקים בכך. לפני שזה עלה למודעות רחבה, הייתי סתם מתייגת אותם (ואותי) כבעלי קושי חברתי.

נולד כך? זכר בגוף נקבה וההיפך
כן, זה נושא השרשור לדעתי.
ואם בתקשורת מישהו ציין שמדובר באחוזים ניכרים מהילדים הוא אידיוט.
ולגבי ילדים שנחשפים לתקשורת, זה תפקיד ההורים לשקף את המציאות. מי שרואה חדשות גם חושב שכל היום אנשים בקניונים ובבתי החולים מכים זה את זה. לא חייבים לצפות, את יודעת.

אגב, בניגוד להומואים ולסביות, לא עולה לי בראש טרנסגנדר שהוא מודל להערצה לילדים בארץ.

נכון. מגיע לי שיכבדו את הבחירה שלי ואת האופן שבו אני תופס את עצמי ומגיע לי שאתה תעשה שינוי קטן בדיבור כי מבחינתי זה עולם ומלואו. ומגיע לי שלפחות בגיל צעיר בקהילה שלי לא יבזו אותי בכך שיקראו לי בכוונה בשם שאיני רוצה, כי בהמשך החיים יקראו לי הומו ומתרומם וכנראה גם יכו אותי ויפלו אותי על רקע הנטיה המולדת שלא בחרתי בה.
ולילדים האחרים בשכבה מגיע בית ספר שמעודד כיבוד בחירות אישיות גם אם הן שגויות או מעוררות אי נוחות ואפילו גועל אצל חלק מההורים.
העולם לא סובב סביבך, ידידי. :)
אולי בשבילך מדובר בהחלטה גורלית, אבל העולם כמנהגו נוהג. אנחנו לא נעצור הכל כדי להריע לגרהם על שבחר את דרכו.

אז לא. לא מגיע לך שיכבדו את הבחירה שלך, ולא מגיע לך שאני אעשה שינוי באופן הפניה שלי אליך.
אלו דברים שאתה מסוגל להשיג ע"י עבודה קשה, אך לא דברים שמגיעים לך אוטומטית מעצם זה שבא לך אותם.

אגב, גם לאף אחד גם לא אכפת מספיק שאתה הומו בשביל לטרוח לקרוא לך "מתרומם" ולהרביץ לך, חוץ מאלה שעדיין בארון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 273
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
stamEhad שינוי ניירות בתיק קיים - האם כדאי? שוק ההון 15
flower שינוי מספר תעודת זהות אוף טופיק 34
פ שינוי מסלול בגמל וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה