• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מגדר בכיתה ב'

ואגב. על פי המורשת העברית (קרי: הדת היהודית) אסור לרופא לבצע הפלה ללא רשות של אבי העובר (בלא קשר להאם הוא בעל האישה)

אני אכן חושב ש״דיספורזיה מגדרית היא שטות״ ולא אלך לבעל מקצוע שיסביר את הבעיות של הילד שלי באי התאמה מגדרית ממש כמו שלא אלך לחשמלאי שיסביר לי שצריך לחבר את השקעים בטור, או לכל בעל מקצוע שההסבר שלו לא ישכנע אותי.
אולי תמצא כזה באירן.
בישראל, אם תדבוק באידיאולוגיה הזו, סביר שתצטרך להתייעץ עם החשמלאי גם בקשר לבעיות של הילד. לא מאחל לך להגיע לשם, אבל יש לי חשד כלפי רוב מי שמחזיק בדעתך שבמקרה של בן משפחה, האידיאולוגיה תלך לפח לטובת התייעצות עם אנשי מקצוע שגם קוראים מאמרים מדעיים.

5. ובכל מקרה יש כאן נקודה מעניינת שהנאורים רוצים לרשום הורות משותפת בשעה שהדיון האמיתי הוא על הנישואין ולא על ההורות.
הנאורים רוצים שהורה של ילד יהיה רשום ככזה. לא הבנתי למי זה מפריע, חוץ מאשר למשרד הפנים.
ואגב. על פי המורשת העברית (קרי: הדת היהודית) אסור לרופא לבצע הפלה ללא רשות של אבי העובר (בלא קשר להאם הוא בעל האישה)
אם זה תקף בכל המקרים, אז זה אחד החוקים המזוויעים ששמעתי עליהם.

הנאורים רוצים שהורה של ילד יהיה רשום ככזה. לא הבנתי למי זה מפריע, חוץ מאשר למשרד הפנים.
לפני למי זה מפריע זה נשמע מצחיק ודמיוני שזוג של זכר ונקבה לא יירשם ילד של אחד מהם על שם שניהם ואילו זוג של בני אותו מין יירשם כל ילד של כל אחד מהם על שם שניהם.

אם זה תקף בכל המקרים, אז זה אחד החוקים המזוויעים ששמעתי עליהם.
לכל כלל יש יוצאים מן הכלל העיקרון שהעובר הוא כביכול נכס של אביו (רק כביכול, כי אין לו מה לעשות איתו וברגע שיוולד תפקע בעלותו).

וכל חוק בעולם נועד לקבוע עקרונות ולא ייתכן כמעט חוק שלא יהיו מקרים שהוא יהיה אבסורדי
זה אחד מהחליים של המושג חוק (אבל העדר מושג חוק הוא רע יותר).

אולי תמצא כזה באירן.
בישראל, אם תדבוק באידיאולוגיה הזו, סביר שתצטרך להתייעץ עם החשמלאי גם בקשר לבעיות של הילד. לא מאחל לך להגיע לשם, אבל יש לי חשד כלפי רוב מי שמחזיק בדעתך שבמקרה של בן משפחה, האידיאולוגיה תלך לפח לטובת התייעצות עם אנשי מקצוע שגם קוראים מאמרים מדעיים.
מה אני ימצא באירן? פסיכולוג שלא תולה הכל במגדר?
יש (לצורך הדיון יש לי) ילד עם בעיה ואתה כבר החלטת שהבעיה שלו מגדרית ?
בעיני הבעיה היחידה במקרים כאילו היא הדיכאון.
אני אומר לך שאין דבר כזה מגדר ואם כבוד הפסיכולוג יגיד לי שהבעיה של הילד שלי היא מגדר אני ידרוש ממנו להוכיח לי שמה שהוא אומר אינו שטוית, או ילך לפסיכוג אחר או לגישה פסיכולוגית אחרת או לשיטת טיפול אחרת או יוותר על שירותי הפסיכולוג בכלל.
למה החלטת עבורי שאני הולך לקבל את דעת אדם מסוים רק כי הוא מחזיק בתעודה כזו או אחרת ?

בעיני הבעיה היחידה במקרים כאילו היא הדיכאון.
למה החלטת עבורי שאני הולך לקבל את דעת אדם מסוים רק כי הוא מחזיק בתעודה כזו או אחרת ?
כי עם כל הכבוד לך, בהנחה שאין לך השכלה וניסיון רלוונטיים, אז עדיף להתייעץ עם בעל מקצוע לפני שנותנים דיאגנוזה כל כך ספציפית בנושא בריאות הנפש, כמו בכל נושא בריאותי אחר. זה לא אומר שלא צריך להפעיל שכל ישר ושיקול דעת, אבל ההחלטה להתעלם ממי שמנוסה בטיפול היא שגויה בעיני.
שוב, באמת שלא תדע, אבל יש לא מעט סיפורים לא טובים על טרנסים שההורים שלהם בטוחים ש"אין דבר כזה".

לפני למי זה מפריע זה נשמע מצחיק ודמיוני שזוג של זכר ונקבה לא יירשם ילד של אחד מהם על שם שניהם ואילו זוג של בני אותו מין יירשם כל ילד של כל אחד מהם על שם שניהם.
לא הבנתי מה הקשר.
אבל גם אם יש בעיה במקרים אחרים, מצחיקים בעיניך, זה לא מצדיק אי רישום של הורה בתעודת הזהות, רק בגלל שהתא המשפחתי שלו לא לטעמם של אנשים מסויימים.

• אהבתי
Reactions: Roi
בהנחה שאין לך השכלה וניסיון רלוונטיים
אין לי את ההשכלה והנסיון הרלוונטים אבל יש לי שכל ישר ויכולת ללמוד הכל. כשזה מספיק חשוב לי כמובן.
אבל ההחלטה להתעלם ממי שמנוסה בטיפול היא שגויה בעיני.
להתעלם לגמרי אולי לא אבל לדרוש ממנו שיראה הוכחות וישכנע אותי בהחלט כן.

אני ישאל אותך שאלה קצת אחרת - מתווך הדירות אומר לך שדירת השני חדרים קומה שלישית בלי מעלית שמאד מצאה חן בעינך עולה עשרה מליון שקל - תיקח אותה מייד כי הוא בעל המיקצוע ואתה לא?

כנראה שזה כבר משהו ישן......
שַׁאֲלוּ נָא וּרְאוּ אִם יֹלֵד זָכָר מַדּוּעַ רָאִיתִי כָל גֶּבֶר יָדָיו עַל חֲלָצָיו כַּיּוֹלֵדָה (ירמיהו פרק ל ו)

נערך לאחרונה ב:
להתעלם לגמרי אולי לא אבל לדרוש ממנו שיראה הוכחות וישכנע אותי בהחלט כן.
הוכחות למה? הרי אתה כבר יודע שאין דבר כזה ומדובר בשטות ולכן לכל היותר יש לילד דכאון (אגב, איך אתה יודע שלא הפרעה נפשית אחרת?).
או שבעצם אם מדובר במקרה אמת, אז מותר להגיד לאידיאולוגיה לחכות בצד ולבקש מאיש מקצוע שקרא מאמרים ומנוסה בטיפול הפניות למאמרים רלוונטיים למרות שכנראה לא תאהב מה שכתוב שם. אתה מוזמן לבדוק מי מטפל בתופעות האלו בישראל ומה גוף הידע עליו אנשי המקצוע נסמכים.

לא הבנתי מה הקשר.
אבל גם אם יש בעיה במקרים אחרים, מצחיקים בעיניך, זה לא מצדיק אי רישום של הורה בתעודת הזהות, רק בגלל שהתא המשפחתי שלו לא לטעמם של אנשים מסויימים.
טענתי פשוטה בתכלית שאין קשר בין הגדרת התא המשפחתי (זכר ונקבה, נקבה וזכר, 2 זכרים, 2 נקבות, מינים לא מוגדרים, מינים משתנים, נישואין אזרחיים, דתיים, ידועים בציבור, פרטים מעבר ל2 מכל הנ''ל, אחר) לבין קביעת ההורות.

הגדרת תא משפחתי היא מוסכמה, או תרבות, או חוק, או דת, או אחר. לעומת זאת הגדרת הורות היא ביולוגית רפואית מדעית.
(הבאתי הוכחה שגם החוק לא רואה קשר בין הדברים מזוג של זכר לנקבה שלאחד מהם יש ילד שאינו נרשם גם על השני).

הגדרת תא משפחתי היא מוסכמה, או תרבות, או חוק, או דת, או אחר. לעומת זאת הגדרת הורות היא ביולוגית רפואית מדעית.
דעה לגיטימית, אבל החוק בישראל שונה והורות לא נקבעת תמיד על פי ההגדרה הביולוגית.

הוכחות למה?
מבחן כפול סמיות שמראה שהטיפול שהוא מציע רב תועלתו מנזקו במקרה של הילד שלי
הרי אתה כבר יודע שאין דבר כזה ומדובר בשטות ולכן לכל היותר יש לילד דכאון (אגב, איך אתה יודע שלא הפרעה נפשית אחרת?).
אותי מה שמדאיג זה הדיכאון. ממה הוא נובע- בין אם זה מגדר או ממבו גמבו אחר - יצטרכו לשכנע אותי שיש בזה ממש
אתה מוזמן לבדוק מי מטפל בתופעות האלו בישראל ומה גוף הידע עליו אנשי המקצוע נסמכים.
לא צריך הזמנה, לא מעוניין ואין לי סיבה.
או שבעצם אם מדובר במקרה אמת, אז מותר להגיד לאידיאולוגיה לחכות בצד ולבקש מאיש מקצוע
שוב אתה מחליט במקומי מה אני עומד לעשות. ושוב אני חוזר ואומר לך שלא. זה לא עניין של אידאולוגיה מיגדרית. זה עניין של לקחת אחריות על עצמי ועל משפחתי ולא לזרוק את האחריות על רווחתו של הילד שלי למשהוא אחר שלא ישא בתוצאות בעצמו. ( וסוף סוף הגעתי לקשר בין הדיון הזה לפורום סולידית...)

אותי מה שמדאיג זה הדיכאון. ממה הוא נובע- בין אם זה מגדר או ממבו גמבו אחר - יצטרכו לשכנע אותי שיש בזה ממש
ה לא עניין של אידאולוגיה מיגדרית. זה עניין של לקחת אחריות על עצמי ועל משפחתי ולא לזרוק את האחריות על רווחתו של הילד שלי למשהוא אחר שלא ישא בתוצאות בעצמו. ( וסוף סוף הגעתי לקשר בין הדיון הזה לפורום סולידית...)

מצויין, אז הגענו לאותו מקום בו על אדם לקבל החלטות בשביל הילד שלו לאחר שהתייעץ עם אנשי מקצוע והוא מוכן לשמוע מהם גם אמיתות קשות ולא נעימות גם אם הוא מביא מהבית אג'נדה של "אין דבר כזה" על בסיס אמונה. לשם בדיוק כיוונתי ואני מאמין שגם אחרים כאן בשרשור שלעגו לאנשי המקצוע שחושבים ש"יש דבר כזה" ינהגו באותו אופן.

לפחות במקרה של אימוץ, ההורה על פי החוק הוא כמובן ההורה המאמץ ולא הביולוגי.
ולייתר דיוק הסמכות האפוטרופסית נטילת מההורה הביולוגי למאמץ.
נראה לי שהגענו.... תנובות חוק מוסכמת "במקרה של בני זוג...... יוגדר בן הזוג כהורה מאמץ"
ההבדל הוא גדול למשל מה קורה אחרי שבני הזוג נפרדים או אחרי שהילד יהיה בן 18 ועוד.

ולייתר דיוק הסמכות האפוטרופסית נטילת מההורה הביולוגי למאמץ.
נראה לי שהגענו.... תנובות חוק מוסכמת "במקרה של בני זוג...... יוגדר בן הזוג כהורה מאמץ"
ההבדל הוא גדול למשל מה קורה אחרי שבני הזוג נפרדים או אחרי שהילד יהיה בן 18 ועוד.
לא הבנתי מה שכתבת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 354
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184

נושאים דומים

Back
למעלה