• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות של מתחילים בנושא נדל"ן

esng.33

משתמש רגיל
דירוג
43
היי,

אני מתחיל להתעניין בהשקעה בנדל"ן, אשמח אם תוכלו לעזור במספר שאלות בסיסיות.
אני מניח שאין תשובה חד משמעית, אבל אשמח לשמוע את דעתכם.

1. דירה להשכרה - האם יש זמן אופטימלי להחזיק בדירה?
2. האם בחישובי התשואות לוקחים בחשבון גם עליית ערך הדירה או רק דמי שכירות?
3. מה עדיף - תזרים חיובי (שכר דירה פחות תשלומי משכנתא) או תזרים אפס או אפילו שלילי אך משכנתא בתנאים טובים יותר?

תודה!

1. תלוי אם יש דיירים בדירה או לא. העונה הכי חמה של החלפת דירות להשכרה היא בין יוני לאוגוסט. לא תרצה "להתקע" עם דירה שנגמר לה החוזה מחוץ לעונה.
2. תלוי בך. מכיוון שעליית ערך זה נתון דמיוני עד לשנייה שבה אתה מוכר את הדירה.
3. תלוי בך. תנאים טובים במשכנתא ישפרו את התשואה. אבל מה תעזור לך התשואה אם התזרים השלילי פוגע לך באיכות החיים.

:)
כן. הנחתי שאין כאן תשובות חד משמעיות.
קיויתי שלפחות אולי לשאלה השלישית תהיה איזושהי העדפה.
מצד אחד, הגיונית אני ארצה תזרים חיובי, מצד שני, בלונג ראן אני יכול להרוויח יותר אם אשלם פחות על ריביות למשכנתא.

בגלל זה רשמתי שזה תלוי בך.
אין תשובה נכונה ולא נכונה, רק אתה יודע מה חשוב לך יותר, שורת הרווח או לא להוסיף שורה לדוח ההוצאות שלך.

תלוי מאוד במטרות שלך

. האם בחישובי התשואות לוקחים בחשבון גם עליית ערך הדירה או רק דמי שכירות?

תוכל לקחת בחשבון כערך נפרד,
את צפי התשואה המשוערת תוכל לאמת לאמת בסוף השנה אל מול ההוצאות הריאליות שלך.

תוכל לעשות הערכת שווי שוק כל שנה ולהעריך מהי התשואה הכללית במידה ותרצה למכור. תשואה זה דבר מאוד דינמי.

3. מה עדיף - תזרים חיובי (שכר דירה פחות תשלומי משכנתא) או תזרים אפס או אפילו שלילי אך משכנתא בתנאים טובים יותר

תזרים שלילי זו מילה גסה בהשקעות נדלן,
תזרים אפס הוא למעשה תזרים שלילי לכל דבר עם לקחת בחשבון שחיקת ערך הכסף.
חבל לא להנות מהיתרון המשמעותי בנדלן - התזרים, אחרת למה להשקיע בנדלן?
תחפש למצוא השקעה נכונה בה תהנה מהתזרים בעוד אתה צובר רווח הון מעליית ערך (צפויה) ותשלום משכנתא.

תזרים שלילי זו מילה גסה בהשקעות נדלן,
ממש לא, ההפך, השקעות הנדל"ן עם התשואות הגבוהות ביותר הם בעלות תזרים שלילי - עסקאות יזמות.
חבל לא להנות מהיתרון המשמעותי בנדלן - התזרים, אחרת למה להשקיע בנדלן?
כדי להרוויח כסף.

ממש לא, ההפך, השקעות הנדל"ן עם התשואות הגבוהות ביותר הם בעלות תזרים שלילי - עסקאות יזמות.
שים קו עבה ואדום בין יזם נדלן למשקיע נדלן. כי ההבדל בניהם הוא משמעותי.
סביר שכוונת כותב הפוסט, כפי שתראה למעלה - היא לא לפצוח בקריירת יזמות נדל"ן אלא לרכוש נכס להשקעה.

השקעה שהאדון מכוון אליה - עדיף וחשוב שתיהיה תזרים חיובי.
למשקיע - תזרים שלילי זו אכן מילה גסה

כדי להרוויח כסף.

להרוויח כסף תוכל גם בתחנת טוטו. רק בלי הטבות מס

היי,

אני מתחיל להתעניין בהשקעה בנדל"ן, אשמח אם תוכלו לעזור במספר שאלות בסיסיות.
אני מניח שאין תשובה חד משמעית, אבל אשמח לשמוע את דעתכם.

2. האם בחישובי התשואות לוקחים בחשבון גם עליית ערך הדירה או רק דמי שכירות?
3. מה עדיף - תזרים חיובי (שכר דירה פחות תשלומי משכנתא) או תזרים אפס או אפילו שלילי אך משכנתא בתנאים טובים יותר?

תודה!

היי, תרשה לי למקד אותך מעט.

השאלה הראשונה צריכה להיות הגדרה של יעד, למה אתה מצפה מההשקעה,
האם היכן שאתה שוקל לרכוש, העיתוי נכון כרגע מבחינת מגמת השוק ואטרקטיביות המחירים,
באיזה מיקום אתה מתכוון לרכוש ?
מי קהל היעד של השוכרים?
איזה סוג של נכס מתאים להשקעה באזור זה (לא כל דירת מגורים מתאימה להשקעה) ?
בהתייחס לשאלות הקודמות, חשוב לברר ולהבין האם השקעה זו מתאימה לך באופן אישי, ואתה יכול
להכיל אותה, כל השקעה שונה ברמת הסיכון שלה.

לגבי השאלות ששאלת.

1. כאשר יש פוטנציאל לעליית ערך ושכירויות

2. בחישובי תשואה מתייחסים לתשואה משכירות, אך בשיקול האם להשקיע או לא, מתייחסים גם לפוטנציאל של עליית הערך בעיתוי ההשקעה.
בדיעבד, ההכנסה משכירות בנוסף לעליית ערך, זה התמורה האמתית על ההון העצמי שהושקע.

3. זה תלוי באסטרטגיית ההשקעה ובאופציות הקיימות בשווקים,
בשנת 2006 השקעה בנכס מניב בתל אביב עם מימון, סביר להניח שהתזרים החודשי היה שלילי,
אך בדיעבד אנחנו יודעים שזו הייתה השקעה מצוינת.
בשנת 2012 משקיעים באזורים מסוימים בארה"ב רכשו נכסים בתשואות נטו משכירות של 10% ומעלה, כאן סביר להניח שהתזרים החודשי היה חיובי.

האם היכן שאתה שוקל לרכוש, העיתוי נכון כרגע מבחינת מגמת השוק ואטרקטיביות המחירים,
מי קהל היעד של השוכרים?
בהתייחס לשאלות הקודמות, חשוב לברר ולהבין האם השקעה זו מתאימה לך באופן אישי, ואתה יכול

לגבי השאלות ששאלת.

2. בחישובי תשואה מתייחסים לתשואה משכירות, אך בשיקול האם להשקיע או לא, מתייחסים גם לפוטנציאל של עליית הערך בעיתוי ההשקעה.

בשנת 2006 השקעה בנכס מניב בתל אביב עם מימון, סביר להניח שהתזרים החודשי היה שלילי,
בשנת 2012 משקיעים באזורים מסוימים בארה"ב רכשו נכסים בתשואות נטו משכירות של 10% ומעלה, כאן סביר להניח שהתזרים החודשי היה חיובי.
תודה רבה על התשובות!
אני לא יכול להפסיק לקרוא את הבלוגים והפוסטים בפורמים כאן :)

שים קו עבה ואדום בין יזם נדלן למשקיע נדלן. כי ההבדל בניהם הוא משמעותי.
זה לא. יש הרבה השקעות נדל"ן שבהם אתה יכול להשקיע עם היזם כמו לדוגמא הגשמה, אינטו, אינסוף קרנות PE בארה"ב וכו', השקעות אלה אינם תזרימיות ואם כן אז התזרים הוא שולי ביחס לתשואה הסופית.
בנוסף אנשים נכנסים לכל מיני השקעות נדל"ן ממש לא בשביל תזרים, לדוגמא:
רכישת אדמות לפני הפשרה
רכישת דירות על הנייר, לפעמים אפילו לפני היתר הבנייה.
רכישת דירות במחיר למשתכן במטרה למכור, שנים רבות יעברו עד שיהיה לך תזרים פה, אם בכלל.
רכישת דירה עם סיכוי גבוה או אפילו אחרי אישור של תמ"א38 או פינוי בינוי, שוב, התזרים פה שולי.
סביר שכוונת כותב הפוסט, כפי שתראה למעלה - היא לא לפצוח בקריירת יזמות נדל"ן אלא לרכוש נכס להשקעה.
זה בדיוק מה שאני אומר, נכס להשקעה לאו דווקא מניב תזרים חיובי, ההפך הוא הנכון, היום קשה מאד להגיע לתזרים חיובי משמעותי.
מספיק שתקנה דירה ב50% משכנתא והתזרים שלך הוא סביב ה0.
השקעה שהאדון מכוון אליה - עדיף וחשוב שתיהיה תזרים חיובי.
עדיף לך אולי, זה ממש לא חקוק בסלע.
למשקיע - תזרים שלילי זו אכן מילה גסה
זה לא.

דוגמא קונקרטית:
בדיוק אני סוגר בימים אלו עסקה בסכומים משמעותיים. התזרים שלי מהעסקה יהיה 0 עגול, המינוף שלי בעסקה הוא 100%, התשואה שלי פי 2.6 מעלות ההון, אתה אומר שעשיתי עסקה גרועה?

להרוויח כסף תוכל גם בתחנת טוטו. רק בלי הטבות מס
טעית פעמיים. בהימורים בממוצע לא מרוויחים כסף אלא מפסידים כסף, זה לא השקעה זה הימור. אם בכל זאת התמזל מזלך וזכית אז יש לך הטבת מס מצויינת! עד 50,000 ש"ח פטור מוחלט ממס, מעל 50,000 ש"ח רק 30% מס ופטור מביטוח לאומי, מס בריאות ומס יסף.

נערך לאחרונה ב:

מי קהל היעד של השוכרים?

לגבי השאלות ששאלת.

@רוני מנצל את השרשור לשאלה.
בתור אחד שלא מתעסק בנדל"ן ומתעייף לשמוע על ההוא שקנה בית בעוטף חריש/כל מקום בארץ לפני 2008 והביא את המכה.
האם לדעתך בשוק הנדלן למגורים יש קורלציה בין עליית הריבית, מיסוי 0 על שכירות עד 5000ש"ח,בריחת משקיעים משוק ההון [טרכטנברג] למחירי הדיור
https://www.themarker.com/realestate/1.3881794
או שמא זו משאלת לב של מי שרק רוצה 4 דירות במחיר "נורמלי"=משכורות של 10 שנים כמו לפני 2008 ?

* מכיר את הנתונים של "צמיחה" מבוססת חוב. חצי משקי הבית בישראל תחת חובות ותזרימים שלילים ושאר מרעין בישין.

@רוני מנצל את השרשור לשאלה.
בתור אחד שלא מתעסק בנדל"ן ומתעייף לשמוע על ההוא שקנה בית בעוטף חריש/כל מקום בארץ לפני 2008 והביא את המכה.
האם לדעתך בשוק הנדלן למגורים יש קורלציה בין עליית הריבית, מיסוי 0 על שכירות עד 5000ש"ח,בריחת משקיעים משוק ההון [טרכטנברג] למחירי הדיור
https://www.themarker.com/realestate/1.3881794
או שמא זו משאלת לב של מי שרק רוצה 4 דירות במחיר "נורמלי"=משכורות של 10 שנים כמו לפני 2008 ?

* מכיר את הנתונים של "צמיחה" מבוססת חוב. חצי משקי הבית בישראל תחת חובות ותזרימים שלילים ושאר מרעין בישין.

היי
לעליית הריבית יש השפעה מהותית על שוק הנדל"ן למגורים, מקשה על רכישת דירות.

לגבי המשקיעים, גם כאן בנוסף לקושי לרכוש דירה להשקעה, עליית הריבית מגדילה את עלויות המימון החודשי, ויוצרת תזרים חודשי שלילי, בנוסף לכל זה,
משקיע נדל"ן מצפה לעליית ערך על ההשקעה, כאשר הריבית עולה ומחירי הנכסים יורדים, השקעה בשוק כזה עם מימון מעצימה את ההפסד על ההשקעה.

כאן לפטור ממס עד ל 5,030 ש"ח לחודש אין הרבה משמעות בשיקול האם להשקיע, תזרים חודשי שלילי, שוק יורד, ירידה בשכירויות החודשיות מחוץ לאזורי הביקוש......

כאן לפטור ממס עד ל 5,030 ש"ח לחודש אין הרבה משמעות בשיקול האם להשקיע, תזרים חודשי שלילי, שוק יורד, ירידה בשכירויות החודשיות מחוץ לאזורי הביקוש......

היי רוני, תודה רבה.
בניגוד להשקעות אחרות הנושאות מס רווח הון, ניכוי מס במקור, התעסקות עם גופים שונים,
פה מדובר ב-5K שמגיעים למשקיע "בלי להסתבך" עם יועצים ומיסים בדרך, כלום אינך חושב שזה גם אחד הדברים שמושכים משקיעים רבים לתחום בניגוד לשוק ההון?

כרגע עליית הריבית הייתה מינורית, האם ייתכן שהיא תעלה עד 1%-2% ותיעצר שמה כמו בארה"ב?
הרי למדינה ולבנק ישראל אין אינטרס לפוצץ את הבועה הזאת אלא רק להרחיק את הפיצוץ ככל שניתן.

היי רוני, תודה רבה.
בניגוד להשקעות אחרות הנושאות מס רווח הון, ניכוי מס במקור, התעסקות עם גופים שונים,
פה מדובר ב-5K שמגיעים למשקיע "בלי להסתבך" עם יועצים ומיסים בדרך, כלום אינך חושב שזה גם אחד הדברים שמושכים משקיעים רבים לתחום בניגוד לשוק ההון?

כרגע עליית הריבית הייתה מינורית, האם ייתכן שהיא תעלה עד 1%-2% ותיעצר שמה כמו בארה"ב?
הרי למדינה ולבנק ישראל אין אינטרס לפוצץ את הבועה הזאת אלא רק להרחיק את הפיצוץ ככל שניתן.

אין ספק שמבחינת מיסוי פטור זה אטרקטיבי, אבל, עיתוי ההשקעה אינו נכון כעת, השוק במומנטום שלילי, מחירי הנכסים מנותקים מהשווי הכלכלי שלהם,
הריבית (עד לפני מספר שנים הריבית של בנק ישראל הייתה 3.5%) במגמת עלייה.......
משקיע בעיתוי הנוכחי עלול להפסיד על ההשקעה, הפטור ממס הכנסה לא ימתיק את הגלולה.

תודה רוני.
כוונתי היא שהמגמת עלייה יכול גם להישאר בתחום ה-1%-2%, זה אמנם גזירה, אבל לא משהו שיכול לשנות שוק שלם.
אני יוצא מנק' הנחה שרוב האנשים שקנו נדל"ן בארץ זה כי נדל"ן תמיד עולה + לא חישבו מעולם תשואה על הנכס וה-1% המתווסף למשכנתא, לא מה שיגרום להם להיפטר מהנכס.
האם אני טועה ?

לעיתים קרובות אני נתקל פה בדעה כי מגמת הריבית הנמוכה נגמרה וכעת הריביות יעלו.
כתבה מהיום של ביזפורטל, ציטוט מאת נגידת הפד לשעבר: "יילן לא התייחסה למצב הכלכלי הנוכחי בארה"ב, אך טענה כי לדעתה, שיעורי הריביות הנמוכים צפויים להימשך גם בעשורים הקרובים"
http://www.bizportal.co.il/wallstreet/news/article/756757
האם העובדה שבנק ישראל העלה בצורה מזערית מציין תחילת מגמה אולי הוא ישאיר את זה ככה שנה שנתיים ?
מי קבע שתמה לה תקופת ה"כסף הזול" ?

לדעתכם אשמח.

לעיתים קרובות אני נתקל פה בדעה כי מגמת הריבית הנמוכה נגמרה
זו בהחלט דעה נפוצה אבל לא בהכרח מוסכמת (אגב, אם כולם היו מסכימים שהאג"ח ירד, לא היו לו קונים והוא היה קורס. אבל בעיקרון הוא גם יכול לעמוד במקום).
כתבה ב-TheMarker מהיום על מישהו שחושב שהריביות בארה"ב ירדו.
כמדומני @adamshalev קישר פה פעם לעמדה שהאג"ח האמריקאי (הארוך?) בתחילתו של שוק שורי.

זו בהחלט דעה נפוצה אבל לא בהכרח מוסכמת (אגב, אם כולם היו מסכימים שהאג"ח ירד, לא היו לו קונים והוא היה קורס. אבל בעיקרון הוא גם יכול לעמוד במקום).
כתבה ב-TheMarker מהיום על מישהו שחושב שהריביות בארה"ב ירדו.
כמדומני @adamshalev קישר פה פעם לעמדה שהאג"ח האמריקאי (הארוך?) בתחילתו של שוק שורי.
https://www.advisorperspectives.com...p-for-the-upcoming-u-s-treasury-bull-market-1

@Yoss
תודה רבה, קורא את הכתבה.
אג"ח אמריקאי עולה = אינדיקציה לעליית ריבית ?
אג"ח עולה = שוק מניות יורד = למה לי להשקיע במניה X אם יש לי אג"ח עם תשואה קבועה ? או שאני מערבב ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אייקiן שאלות של משקיעים מתחילים שוק ההון 3
ג מספר שאלות של מתחילים- על עמלות שוק ההון 7
S שתי שאלות של מתחילים - קופ"ג להשקעה וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
L פתיחת קרן השתלמות - שאלות של מתחילים שוק ההון 27
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
S שאלות שנובעות ממחזור המסחר של Invesco MCSI השקלי שוק ההון 7
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 31
K שאלות של מתחיל שוק ההון 25
ת שאלות לגבי החישוב של מדד STOXX EUROPE 600 שוק ההון 4
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
T דירה על הנייר - שאלות של מתחיל נדל"ן 25
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ע כמה שאלות של חדש בתחום נדל"ן 0
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M שאלות על סיכון של מניות בודדות אל מול מדד עולמי שוק ההון 12
M התיק של MR-Y + שאלות שוק ההון 80
R תיק השקעות פסיבי - שאלות של מתחיל שוק ההון 79
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
ברזילרו שאלות של נוב, ברכה על ראש העונים צרכנות פיננסית 5
י קרנות של בלאקרוק - שאלות על העקיבה שוק ההון 3
Y שאלות של צעיר על קרן השתלמות וביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 52
ו שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 11
A שתי שאלות של מתחיל שוק ההון 0
S שאלות של מתחילה שוק ההון 11
E שאלות של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 6
Y שאלות של מתחיל נדל"ן 3
לא חשוב שמות שאלות של בגינרים על קרן השתלמות שוק ההון 64
F תיק השקעות של משקיע מתחיל+מספר שאלות שוק ההון 10
ג שאלות של מתחיל - אג"חים וקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 32
א ניהול תיק השקעות עצמאי- שאלות של מתחיל שוק ההון 3
F כמה שאלות בנוגע לקרן פנסיה במקרה של מוות צרכנות פיננסית 1
א מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
דוג שוב שאלות של מתחיל פנסיה צרכנות פיננסית 12
P תיק של חדש + כמה שאלות שוק ההון 17
י שאלות של מתחיל: דמי ניהול של ני"ע שוק ההון 1
J מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 5
M שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
אמירב מספר שאלות של מתחיל בIRA שוק ההון 0
Oziris שאלות מקדימות של מתחיל להרכבת ובחינת תיק שוק ההון 40
F מספר שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 23
דוג האם יש מישהו שמבין בתכנות ב kernel של לינוקס ויכול לענות לי על כמה שאלות אוף טופיק 2
T מספר שאלות של מתחיל. שוק ההון 6
O מספר שאלות בעקבות הפוסט האחרון של הסולידית. שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה