• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה לגבי בטחונות בשכירות

סמי

משתמש רשום
דירוג
1
שלום יש לי דירה להשקעה בקרית גת. אני מבקש משוכרים פוטנציאלייים ערבות בנקאית או צ'ק בנקאי בגודל של 20000 שקל כנגד נזק. אני נענה בשלילה ואף אחד לא מוכן לתת. במקרה הטוב הן מוכנים לתת צק רגיל עד 10000 שקל. לא מצליח להשכיר את הדירה. מה הייתם עושים?
תודה

גובה הצ'ק צריך להלום את הנזק הפוטנציאלי ששוכר יכול לגרום. איזה נזק כבר אפשר לעשות בשווי 20 אלף? מה ישברו קירות?

שלום יש לי דירה להשקעה בקרית גת. אני מבקש משוכרים פוטנציאלייים ערבות בנקאית או צ'ק בנקאי בגודל של 20000 שקל כנגד נזק. אני נענה בשלילה ואף אחד לא מוכן לתת. במקרה הטוב הן מוכנים לתת צק רגיל עד 10000 שקל. לא מצליח להשכיר את הדירה. מה הייתם עושים?
תודה
בתור שוכר סידרתי, נהוג לקחת צ'ק (אני נוהג לתת) על 2 עד 3 חודשים שכירות
לגביי איזה צ'ק, רגיל או בנקאי, כדי לבטח את עצמך, רצוי בנקאי
הבעיה היא, שבפריפריה זה כמו תשלום מראש של חצי שנה של שכירות, לא משהו שקיים אצל משכירים "פוטנציאלים"

אני מבקש משוכרים פוטנציאלייים ערבות בנקאית או צ'ק בנקאי בגודל של 20000

דרישה מוגזמת ולא סבירה, לעולם לא תצליח למצוא שוכר שיסכים לזה ולא משנה כמה כסף יש לו, לאן עפת?

ערבות בנקאית זה כסף מזומן שיורד להם באותו רגע מהחשבון. אני לא בטוח שבדירה בקריית גת (בכל זאת, זה לא מרכז ת"א) יסכימו לשלם את זה.
אל תשכח שכמו שאתה רוצה שוכרים טובים, השוכרים מחפשים בעל בית נוח ופחות רוצים לתת מראש כסף על החשבון.
אה ועוד משהו , נהוג לתת כחודשיים עד שלושה כערבון (כצ'ק\שטר חוב\ערבות בנקאית וכו')
לא יודע איך הגעת למספר 20,000, זה באמת המון

לידיעתך החוק מגביל את גובה הבטחון שאתה רשאי לקחת:
  • חוק השכירות והשאילה מגביל את גובה הסכום המצטבר של הערובות שהמשכיר יכול לבקש מהשוכר. החוק קובע שאם המשכיר מבקש מהשוכר ערובה שכרוכה בהוצאה כספית מצד השוכר (למשל, ערבות בנקאית או מזומן), הגובה המצטבר של הערובות לא יעלה על הסכום הנמוך מבין הסכומים האלו:
    • סכום דמי השכירות עבור 1/3 (שליש) מתקופת השכירות.
    • סכום דמי השכירות עבור 3 חודשים (סכום של פי 3 מדמי השכירות לחודש).
    • במקרה של קריית גת נראה לי שהסכום שאתה מבקש הוא לא חוקי

שלום יש לי דירה להשקעה בקרית גת. אני מבקש משוכרים פוטנציאלייים ערבות בנקאית או צ'ק בנקאי בגודל של 20000 שקל כנגד נזק.
לאן עפת. כמה חודשי שכירות זה יוצא? חוקי בכלל לבקש סכום כזה?

בכל אופן, עצתי לך - כך אני נוהג כשוכר וכמשכיר - שטר ערבות. הוא עולה חמישה שקלים ובזה מסתכמת העלות שלו לשוכרים אם הכל טוב. מהסיבה הזו, הרבה פעמים אפשר לבקש סכום ערבות גבוה. זה נותן הגנה מסוימת לשוכר, אתה לא יכול להפקיד אותו כמו צ'ק, אלא צריך אישור של בית משפט.

בכל אופן, עצתי לך - כך אני נוהג כשוכר וכמשכיר - שטר ערבות. הוא עולה חמישה שקלים ובזה מסתכמת העלות שלו לשוכרים אם הכל טוב. מהסיבה הזו, הרבה פעמים אפשר לבקש סכום ערבות גבוה. זה נותן הגנה מסוימת לשוכר, אתה לא יכול להפקיד אותו כמו צ'ק, אלא צריך אישור של בית משפט.
ערבות זה צד ג' נותן
אתה מדבר על שטר חוב והוא בחינם אגב.
לא צריך אישור של בית משפט, צריך אישור של הוצל"פ.

הרבה פעמים אפשר לבקש סכום ערבות גבוה. זה נותן הגנה מסוימת לשוכר, אתה לא יכול להפקיד אותו כמו צ'ק, אלא צריך אישור של בית משפט.

זה לא בהכרח לטובת המשכיר מה שציינת פה.
אני כשוכר תמיד אעדיף שטר חוב, אך עבור המשכיר כדי לקבל את הכסף יצטרך לעבור בבית משפט.
מה גם שככל ששטר החוב עם שווי יותר גבוה, יותר קשה יהיה להוכיח בבית משפט שאכן הנזק שנגרם הוא בשווי זה.

ערבות זה צד ג' נותן
על שטר חוב מחתימים שני ערבים בערבות עוואל.

לא צריך אישור של בית משפט, צריך אישור של הוצל"פ.
לא יצא לי לממש, לא בקיא בפרטים. כך או כך, הפואנטה היא שאי אפשר להפתיע את השוכרים, גם בהוצל"פ פונים קודם לשוכר ונותנים לו התראה של 30 יום.

אך עבור המשכיר כדי לקבל את הכסף יצטרך לעבור בבית משפט.
לא רואה איך זה בא לרעתי כמשכיר. אני בונה יחסי אמון עם בן-אדם, אני לא רוצה להפחיד אותו שמחר אני מפקיד לו צ'ק של 20,000 בהפתעה. היתרון כמשכיר הוא שבגלל שיש את ההגנה הזו על השוכר, אפשר לבקש סכומי ערבות גבוהים יותר ממה שהיית מקבל במזומן/צ'ק.

אפשר לבקש סכומי ערבות גבוהים יותר ממה שהיית מקבל במזומן/צ'ק.

זה נכון, אך אני טוען שזה לא בהכרח מקדם את המשכיר לשום מקום. למשל בדירה שאני שוכר הערבים חתומים על שטר חוב בשווי 100k, איזה נזק כבר אוכל לגרום במאה אלף? בסוף בתרחיש שבו מגיעים לבית משפט המשכיר צריך להוכיח שזה שווי הנזק שנגרם לו.

זה נכון, אך אני טוען שזה לא בהכרח מקדם את המשכיר לשום מקום. למשל בדירה שאני שוכר הערבים חתומים על שטר חוב בשווי 100k, איזה נזק כבר אוכל לגרום במאה אלף? בסוף בתרחיש שבו מגיעים לבית משפט המשכיר צריך להוכיח שזה שווי הנזק שנגרם לו.
אני לא עו"ד אבל אני די בטוח שאם תגרום נזק של 30,000 בעל הדירה יוכל לקבל את זה (כלומר עד 100), וזה לא שידיו כבולות אם הנזק הוא לא בדיוק 100.
איזה נזק אתה יכול לגרום ב100? בקלות: שנה לא משלמים שכירות, ובסוף כשמפנים אתכם אתם כנקמה שופכים מלט לצנרת. זה לא בדיה, זה סיפור אמיתי מהחיים. מכיר את המשכיר שזה קרה לו.

שנה לא משלמים שכירות, ובסוף כשמפנים אתכם אתם כנקמה שופכים מלט לצנרת
אלהימה שתשמור, מה זה? אני תמיד מרגישה שחיה בלה לה לנד ובחיים לא פגשתי שוכרים כאלה. אולי טוב שבחרתי לא להשקיע בנדל"ן בסופו של דבר...
אבל ברצינות, התחושה שלי שאדם שבוחר להיות משקיע בדירות להשכרה חייב (מבחינה מקצועית) לזהות פרובלמטים כאלה. אפילו לשלם לפסיכולוגית שתבוא איתך לראיונות ואולי לשלם לעו"ד/חוקר פרטי שיבדוק קצת את ההיסטוריה ששל השוכר הפוטנציאלי.

תודה

למה אתה לא מבקש 100 אלף שח צ'ק ביטחון?
אני בתור שוכר בגבעתיים לא משלם על ערבות בנקאית. אז למה שמישהו בקרית גת ירצה לשלם את זה? טוב מאוד שאתה לא מוצא פראייר כזה.
לדעתי עדיף להתמקד בחיפוש אחר פרופיל שוכרים טוב יחסית ואפילו להשכיר את הדירה במחיר שקצת נמוך יותר ממחיר השוק על מנת שיהיה לך יותר הצע של שוכרים פונטציאלים

גם אני שוכר במרכז ולא ביקשו ממני שום ערבות בנקאית או שום דבר כזה. כשחיפשתי דירה, פסלתי בעלי דירות שבואו עם דרישות מוגזמות, חוזים בלתי סבירים או כאלה שסיפרו שהסתכסכו עם שוכרים קודמים, או עם הקבלן, שקנו ממנו את הדירה. משכירים שבאים עם דרישות מוגזמות מבריחים את השוכרים הטובים ונשארים בסוף עם שוכר בעייתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
חצי פנסיון שאלה לגבי הזנת רווחים מהבורסה בטופס 135 מיסים 5
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
D שאלה לגבי טופס 101 אוף טופיק 3
Shekel Hadash שאלה לגבי מיסוי מיסים 8
R שאלה לגבי משיכת כספים מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
פ שאלה טכנית לגבי לאומי טרייד שוק ההון 1
Shekel Hadash שאלה לגבי הבדלי מיסוי מיסים 39
I שאלה לגבי דוח שנתי 1301 מיסים 2
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
C העברת ני"ע מבנק בארץ ל IB שאלה לגבי השכבות שוק ההון 7
Z שאלה לגבי מיסוי עסקים בחו"ל שמקורם בארץ מיסים 16
A שאלה תיאורטית לגבי קרנות נאמנות שוק ההון 8
A שאלה לגבי אג"ח צמוד מדד שוק ההון 64
A שאלה לגבי מיסוי בעקבות מכירת RSU מיסים 2
M שאלה לגבי מס בתיק מניות מיסים 7
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
Aslan שאלה לגבי שערי מט״ח ומיסוי מכירת ניירות ערך זרים שוק ההון 6
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
O שאלה לגבי חישוב הרווח מאג"ח treasury bill שוק ההון 1
N שאלה לגבי דוח פעילות שנתי בInteractive - לטובת דוח שנתי למס הכנסה מיסים 5
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
A שאלה לגבי קרן נאמנות (או קרן סל) סנטטית שוק ההון 12
O שאלה לגבי מס מחושב בנייר ערך בארה"ב שוק ההון 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
A שאלה לגבי תמהיל משכנתא -- אוקטובר 2022 נדל"ן 11
Shnizelia יש בעלי Google Pixel בקהל? יש לי שאלה לגבי ה-Voice Recorder פוסטים מאיכות נמוכה 5
ל שאלה לגבי קרן מחכה S&P שוק ההון 2
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
W שאלה לגבי wecheck נדל"ן 10
A שאלה לגבי דוחות כספיים שוק ההון 2
S שאלה לגבי גוגל פיננס אוף טופיק 6
H שאלה לגבי תנאי קבלה למחיר למשתכן עקב מצב מסורבל. נדל"ן 17
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה