שאלה לגבי בטחונות בשכירות

סמי

משתמש רשום
דירוג
1
שלום יש לי דירה להשקעה בקרית גת. אני מבקש משוכרים פוטנציאלייים ערבות בנקאית או צ'ק בנקאי בגודל של 20000 שקל כנגד נזק. אני נענה בשלילה ואף אחד לא מוכן לתת. במקרה הטוב הן מוכנים לתת צק רגיל עד 10000 שקל. לא מצליח להשכיר את הדירה. מה הייתם עושים?
תודה

Adam Smith

משתמש ותיק
דירוג
163
גובה הצ'ק צריך להלום את הנזק הפוטנציאלי ששוכר יכול לגרום. איזה נזק כבר אפשר לעשות בשווי 20 אלף? מה ישברו קירות?

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,012
שלום יש לי דירה להשקעה בקרית גת. אני מבקש משוכרים פוטנציאלייים ערבות בנקאית או צ'ק בנקאי בגודל של 20000 שקל כנגד נזק. אני נענה בשלילה ואף אחד לא מוכן לתת. במקרה הטוב הן מוכנים לתת צק רגיל עד 10000 שקל. לא מצליח להשכיר את הדירה. מה הייתם עושים?
תודה
בתור שוכר סידרתי, נהוג לקחת צ'ק (אני נוהג לתת) על 2 עד 3 חודשים שכירות
לגביי איזה צ'ק, רגיל או בנקאי, כדי לבטח את עצמך, רצוי בנקאי
הבעיה היא, שבפריפריה זה כמו תשלום מראש של חצי שנה של שכירות, לא משהו שקיים אצל משכירים "פוטנציאלים"

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,475
אני מבקש משוכרים פוטנציאלייים ערבות בנקאית או צ'ק בנקאי בגודל של 20000

דרישה מוגזמת ולא סבירה, לעולם לא תצליח למצוא שוכר שיסכים לזה ולא משנה כמה כסף יש לו, לאן עפת?

Puvidel

משתמש ותיק
דירוג
227
ערבות בנקאית זה כסף מזומן שיורד להם באותו רגע מהחשבון. אני לא בטוח שבדירה בקריית גת (בכל זאת, זה לא מרכז ת"א) יסכימו לשלם את זה.
אל תשכח שכמו שאתה רוצה שוכרים טובים, השוכרים מחפשים בעל בית נוח ופחות רוצים לתת מראש כסף על החשבון.
אה ועוד משהו , נהוג לתת כחודשיים עד שלושה כערבון (כצ'ק\שטר חוב\ערבות בנקאית וכו')
לא יודע איך הגעת למספר 20,000, זה באמת המון

Mr. pink

משתמש ותיק
דירוג
215
לידיעתך החוק מגביל את גובה הבטחון שאתה רשאי לקחת:
  • חוק השכירות והשאילה מגביל את גובה הסכום המצטבר של הערובות שהמשכיר יכול לבקש מהשוכר. החוק קובע שאם המשכיר מבקש מהשוכר ערובה שכרוכה בהוצאה כספית מצד השוכר (למשל, ערבות בנקאית או מזומן), הגובה המצטבר של הערובות לא יעלה על הסכום הנמוך מבין הסכומים האלו:
    • סכום דמי השכירות עבור 1/3 (שליש) מתקופת השכירות.
    • סכום דמי השכירות עבור 3 חודשים (סכום של פי 3 מדמי השכירות לחודש).
    • במקרה של קריית גת נראה לי שהסכום שאתה מבקש הוא לא חוקי

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,140
שלום יש לי דירה להשקעה בקרית גת. אני מבקש משוכרים פוטנציאלייים ערבות בנקאית או צ'ק בנקאי בגודל של 20000 שקל כנגד נזק.
לאן עפת. כמה חודשי שכירות זה יוצא? חוקי בכלל לבקש סכום כזה?

בכל אופן, עצתי לך - כך אני נוהג כשוכר וכמשכיר - שטר ערבות. הוא עולה חמישה שקלים ובזה מסתכמת העלות שלו לשוכרים אם הכל טוב. מהסיבה הזו, הרבה פעמים אפשר לבקש סכום ערבות גבוה. זה נותן הגנה מסוימת לשוכר, אתה לא יכול להפקיד אותו כמו צ'ק, אלא צריך אישור של בית משפט.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
23,276
בכל אופן, עצתי לך - כך אני נוהג כשוכר וכמשכיר - שטר ערבות. הוא עולה חמישה שקלים ובזה מסתכמת העלות שלו לשוכרים אם הכל טוב. מהסיבה הזו, הרבה פעמים אפשר לבקש סכום ערבות גבוה. זה נותן הגנה מסוימת לשוכר, אתה לא יכול להפקיד אותו כמו צ'ק, אלא צריך אישור של בית משפט.
ערבות זה צד ג' נותן
אתה מדבר על שטר חוב והוא בחינם אגב.
לא צריך אישור של בית משפט, צריך אישור של הוצל"פ.

Adam Smith

משתמש ותיק
דירוג
163
הרבה פעמים אפשר לבקש סכום ערבות גבוה. זה נותן הגנה מסוימת לשוכר, אתה לא יכול להפקיד אותו כמו צ'ק, אלא צריך אישור של בית משפט.

זה לא בהכרח לטובת המשכיר מה שציינת פה.
אני כשוכר תמיד אעדיף שטר חוב, אך עבור המשכיר כדי לקבל את הכסף יצטרך לעבור בבית משפט.
מה גם שככל ששטר החוב עם שווי יותר גבוה, יותר קשה יהיה להוכיח בבית משפט שאכן הנזק שנגרם הוא בשווי זה.

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,140
ערבות זה צד ג' נותן
על שטר חוב מחתימים שני ערבים בערבות עוואל.

לא צריך אישור של בית משפט, צריך אישור של הוצל"פ.
לא יצא לי לממש, לא בקיא בפרטים. כך או כך, הפואנטה היא שאי אפשר להפתיע את השוכרים, גם בהוצל"פ פונים קודם לשוכר ונותנים לו התראה של 30 יום.

אך עבור המשכיר כדי לקבל את הכסף יצטרך לעבור בבית משפט.
לא רואה איך זה בא לרעתי כמשכיר. אני בונה יחסי אמון עם בן-אדם, אני לא רוצה להפחיד אותו שמחר אני מפקיד לו צ'ק של 20,000 בהפתעה. היתרון כמשכיר הוא שבגלל שיש את ההגנה הזו על השוכר, אפשר לבקש סכומי ערבות גבוהים יותר ממה שהיית מקבל במזומן/צ'ק.

Adam Smith

משתמש ותיק
דירוג
163
אפשר לבקש סכומי ערבות גבוהים יותר ממה שהיית מקבל במזומן/צ'ק.

זה נכון, אך אני טוען שזה לא בהכרח מקדם את המשכיר לשום מקום. למשל בדירה שאני שוכר הערבים חתומים על שטר חוב בשווי 100k, איזה נזק כבר אוכל לגרום במאה אלף? בסוף בתרחיש שבו מגיעים לבית משפט המשכיר צריך להוכיח שזה שווי הנזק שנגרם לו.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
23,276

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,140
זה נכון, אך אני טוען שזה לא בהכרח מקדם את המשכיר לשום מקום. למשל בדירה שאני שוכר הערבים חתומים על שטר חוב בשווי 100k, איזה נזק כבר אוכל לגרום במאה אלף? בסוף בתרחיש שבו מגיעים לבית משפט המשכיר צריך להוכיח שזה שווי הנזק שנגרם לו.
אני לא עו"ד אבל אני די בטוח שאם תגרום נזק של 30,000 בעל הדירה יוכל לקבל את זה (כלומר עד 100), וזה לא שידיו כבולות אם הנזק הוא לא בדיוק 100.
איזה נזק אתה יכול לגרום ב100? בקלות: שנה לא משלמים שכירות, ובסוף כשמפנים אתכם אתם כנקמה שופכים מלט לצנרת. זה לא בדיה, זה סיפור אמיתי מהחיים. מכיר את המשכיר שזה קרה לו.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,700
שנה לא משלמים שכירות, ובסוף כשמפנים אתכם אתם כנקמה שופכים מלט לצנרת
אלהימה שתשמור, מה זה? אני תמיד מרגישה שחיה בלה לה לנד ובחיים לא פגשתי שוכרים כאלה. אולי טוב שבחרתי לא להשקיע בנדל"ן בסופו של דבר...
אבל ברצינות, התחושה שלי שאדם שבוחר להיות משקיע בדירות להשכרה חייב (מבחינה מקצועית) לזהות פרובלמטים כאלה. אפילו לשלם לפסיכולוגית שתבוא איתך לראיונות ואולי לשלם לעו"ד/חוקר פרטי שיבדוק קצת את ההיסטוריה ששל השוכר הפוטנציאלי.

Boker

משתמש ותיק
דירוג
90
תודה

למה אתה לא מבקש 100 אלף שח צ'ק ביטחון?
אני בתור שוכר בגבעתיים לא משלם על ערבות בנקאית. אז למה שמישהו בקרית גת ירצה לשלם את זה? טוב מאוד שאתה לא מוצא פראייר כזה.
לדעתי עדיף להתמקד בחיפוש אחר פרופיל שוכרים טוב יחסית ואפילו להשכיר את הדירה במחיר שקצת נמוך יותר ממחיר השוק על מנת שיהיה לך יותר הצע של שוכרים פונטציאלים

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
1,693
גם אני שוכר במרכז ולא ביקשו ממני שום ערבות בנקאית או שום דבר כזה. כשחיפשתי דירה, פסלתי בעלי דירות שבואו עם דרישות מוגזמות, חוזים בלתי סבירים או כאלה שסיפרו שהסתכסכו עם שוכרים קודמים, או עם הקבלן, שקנו ממנו את הדירה. משכירים שבאים עם דרישות מוגזמות מבריחים את השוכרים הטובים ונשארים בסוף עם שוכר בעייתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
tomchoook שאלה טכנית לגבי קניה בלאומי טרייד ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
ת ביטוח מבנה - שאלה לגבי אמירה ששמעתי צרכנות פיננסית 1
H שאלה לגבי MSCI ACWI שוק ההון 16
W שאלה לגבי הלוואה בריבית 0 שוק ההון 24
ב שאלה לגבי סעיפי "הרווח הריאלי" בטופס 1399 - עסקת מס שבח. מיסים 0
O שאלה לגבי מס על ריבית בארה"ב. מיסים 21
E שאלה היפותטית לגבי חבות מס הכנסה + בט"ל למי שעובד חלק מהשנה מיסים 5
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
M שאלה לגבי מיסוי שוק ההון 6
M שאלה לגבי מינוף. נדל"ן 24
S שאלה היפותטית לגבי אבטלה אוף טופיק 7
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
A שאלה לגבי RSU ברכישת חברה שוק ההון 1
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 2
A שאלה לגבי נספח 1322 כאשר אין מכירות בשנת המס מיסים 1
עייף ומותש סעמק שאלה לגבי דמי ניהול ב s&p שוק ההון 29
S שאלה לגבי השקעה בהלוואות P2P השקעות אלטרנטיביות 6
O שאלה טכנית לגבי טופס 1301 מקוון: דיווח מס הכנסה ליחיד מיסים 1
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
ד שאלה עקרונית לגבי מינוף צרכנות פיננסית 1
C שאלה לגבי אינפלציה והיפר-אינפלציה צרכנות פיננסית 12
M שאלה לגבי חישוב מצבי בתיק ההשקעות. שוק ההון 3
Sp0 שאלה לגבי מס רווחי הון מיסים 2
D שאלה לגבי ניוד כספי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S שאלה די מעניינת לגבי הקשר בין ביטוח צד ג' לרכב לבין מינימליזם ואנטי-צרכנות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי זכויות בדירה שרשומה על זוג נדל"ן 5
R שאלה טכנית לגבי ספר פקודות פוסטים מאיכות נמוכה 0
TheOneTech שאלה לגבי איחוד חבילות במשלוח מאליאקספרס אוף טופיק 4
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
Harvey שאלה לגבי הפוסט - שוקולד מריר (ועוד 24 תיקי השקעות) במבחן הקורונה דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 97
E שאלה לגבי קרנות מחקות שוק ההון 3
E שאלה של מתחילים לגבי מכירה של ETF שוק ההון 2
L שאלה לגבי קרן בלאקרוק ACWI שוק ההון 3
M שאלה לגבי קרן השתלמות ותיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A שאלה תיאורטית לגבי ברוקרים שוק ההון 6
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
M שאלה לגבי לקיחת משכנתא נדל"ן 8
ג שאלה לגבי מכירה של ניירות ערך שוק ההון 5
H שאלה לגבי ishares s&p information technology של בלקרוק שוק ההון 5
O שאלה לגבי פתיחת חשבון בTD. שוק ההון 3
S שאלה לגבי קרן vxus שוק ההון 36
O שאלה לגבי שימוש במערכת אינטראקטיב דרך אקסלנס שוק ההון 3