• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת כרטיסי טיסה באינטרנט.

yossik

מודרטור
דירוג
15,791
לא כל כך סולידי אבל יש דברים בחיים שאף אחד לא יכול לקחת ממני - לטייל בעולם לצילומים תעודיים, להנאתי ולהנאת חברי ולא למסחר כי זה ההובי שלי.
אז הטיול הבא הוא לדרום אתיופיה לשבוע אחד בלבד אבל מאוד מרוכז וממוקד בתיעוד השבטים במקומות שכוחי אל שרק משוגעים כמוני מוצאים.
בכול אופן אני רוצה לדבר על הזמנת כרטיסי טיסה באינטרנט וגם לשבור מעט מיתוסים.
במקרים סבוכים של הגעה למקום נידח (למשל לתוך יערות באמזון או כפרים נידחים באפריקה) שנידרש להחליף 3-4 מטוסים בדרך אני משאיר את בלבול המוח לסוכנת הנסיעות האמינה והותיקה שלי שעובד איתה כבר 15 שנים.
המיתוס הנפוץ היום שסוכני נסיעות ומנועי חיפוש לבוקינג של טיסות הוא הזול ביותר כי אין עמלות, אין תשלום לסוכן, בלה, בלה, בלה. אז עד לפני 2-3 שנים אולי זה היה נכון. מנועי החיפוש עבדו עבורנו והגישו לנו רשימת טיסות מהזול ביותר ועד ליקר ביותר. כמו כן אם צריך קונקשיין קיבלנו רשימה יפה של חברות שיוצאות מנתב"ג ואז מחליפים למטוס של איזו חברת תעופה איזוטרית ואכן היה חיסכון נאה מאוד. בינתיים לחברות התעופה נפל האסימון והורידו מחירים בצורה דרסטית ללא הורדה באיכות השירות. אמהמה? תרבות רכישת כרטיסים דרך חברות וירטואליות ברשת חילחלה כל כך עמוק ונוצר מצב שאנשים ממשיכים להזמין דרכם כאילו זו תורה מסיני שהם הכי זולים, וזה ממש לא כך.
אז אתן לכם דוגמא לשתי טיסות מתוכננות שלי, האחת לפריז כדי לראות את הבת שלי והנכד והשניה כפי שציינתי למעלה, מסע אנטרופולוגי לשבטים בדרום אתיופיה.
בשני המקרים חרשתי באינטרנט. לפריז הכי זול היה בערך 450 דרך אינסטנבול או 470 דרך אמסטרדם או ברלין ו 475 אל-על. לשם ההשואה נכנסתי לאתר לאל-על ובינגו! כרטיס חינם (נוסע מתמיד) רק משלמים מיסים. לו הייתי מזמין דרך סוכן אינטרנטי וירטואלי לא הייתי טס חינם.
ולאתיופיה, הכי זול שמצאתי באינטרנט היה 550$ באתיופיאן אירליינס והופיעה הודעה על המסך - "נשארו 4 מקומות בלבד", מחיר סביר אבל בכול אופן החלטתי לבדוק מה המחירים ישירות אצל אתיופיאן. מה מצאתי? זול יותר מכול אתרי האינטרנט, 489$. כשהזמתי את המושבים ראיתי ש 3/4 מטוס היה ריק!
ז"א שאתרי נסיעות אינטרנטיות גם משקרות לנו, מכניסים לפאניקה ואומרים '4 מקומות פנויים' כשלמעשה המטוס עדיין ריק ולפעמים לא זולים יותר מהחברה עצמה.
אז שלא יעבדו עליכם, תבדקו גם באתרי חברות התעופה, רק כך תוכלו לזכות בהטבות ואולי אפילו כרטיס זול יותר.

הטריק של 4 מקומות פנויים שנשארו זה שיווק בסיסי, יצירת scarcity שיוצר אצל הלקוח לחץ להזמין ולקבל החלטה במהירות. דומה ל"מחיר מיוחד עד סוף היום בלבד!"
יש מוצר שאני מתעניינת לרכוש בתחום התחביב (בתקווה מניב) שלי. כבר חודש הוא במחיר מיוחד רק ל6 שעות הקרובות :) עם שעון אפילו שסופר לאחור :lol:

מוסיפה ששווה לבדוק גם לגבי מלונות/ אכסניות. כמובן ש- air bnb לא מופיע בכל אתרי הסוכנויות.
וואו, יצאתי כה לא סולידית...

תמיד כדאי לבדוק ישירות אצל חברות התעופה, אבל מנועי החיפוש בהחלט מקלים על מציאת העסקות הרלוונטיות.
לי עוד לא קרה שהיה יותר זול אצל חברת התעופה, אבל כן קרה (פעם אחת) שהיה הרבה יותר זול בהזמנה ישירה מאקספדיה במקום מחברת התעופה. היה לזה מחיר שתנאי הביטול היו קשוחים יותר.

אני מחפש מקומות באתרי בוקינג למינהם , מיד אני נכנס לאתר הרשמי של חברת התעופה או מלון או צימר . תמיד אני אשתדל לקנות ישירות באתר הרשמי. 17 אחוז משלם בעל המלון ל TRIPADVISOR אם אני קונה דרכם (סיפרו לי בצרפת בעלי המלון). כמובן שלחתי להם איימיל פרטי גם נתנו לי ארוחת בוקר כלולה במחיר נמוך יותר.

כן, לפעמים אכן יותר נוח להזמין דרך סוכן בארץ - במיוחד לטיסות עם מספר מקטעים, וזה מקל מאוד במקרה שיש צורך בביטולים/שינויים.

לי יש כרטיס אשראי שנותן 6% הנחה על טיסות. לא מזמן המרתי את הנקודות לזיכוי בסך 400$.

אני חושבת שהזכרתי את זה בפורום. כרטיס האשראי של travelocity. אין עמלה שנתית.

כמובן שלחתי להם איימיל פרטי גם נתנו לי ארוחת בוקר כלולה במחיר נמוך יותר.
טיול של שבועיים בגרמניה, אוסטריה, שוויץ וצרפת. הכל דרך בוקינג. כל בעלי הצימרים והמלוניות אמרו שיותר כדאי ליצור איתם קשר ישיר ולקבל הנחה.

משיחה שערכתי עם בעל מלון ביוון למדתי שבוקינג.קום גם מגיעים לביקורות פתע ובודקים את הספרים שלו כדי לבדוק שהוא לא מרמה אותם (כי ברוב המקרים לא צריך כרטיס אשראי להזמנה). הכי קשה לבעלי המלונות להתמודד עם אנשים שמזמינים ומבטלים לפני ההגעה (כי הביטול חינם) מפני שאז הוא צריך להוכיח לבוקינג.קום שהוא לא שכנע את האורחים לעבוד ישירות מולו לאחר שנוצר הקשר.

כשאתה מזמין כרטיסי טיסה הכוללים קונקשנים וחברות תעופה שונות, הזמנת הכרטיס דרך סוכן (גם וירטואלי) מורידה ממך את ההתעסקות עם התיקים שבמטען, והם מועברים אוטומטית בין המטוסים (נוח במיוחד כשטסים דרך ארצות ערב)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 8
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת שטח למגורים נדל"ן 17
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
O רכישת קרן ריט שוק ההון 5
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
S רכישת קרן כספית - טכנית שוק ההון 6
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6