רכישת כרטיסי טיסה באינטרנט.

yossik

מודרטור
דירוג
11,569
לא כל כך סולידי אבל יש דברים בחיים שאף אחד לא יכול לקחת ממני - לטייל בעולם לצילומים תעודיים, להנאתי ולהנאת חברי ולא למסחר כי זה ההובי שלי.
אז הטיול הבא הוא לדרום אתיופיה לשבוע אחד בלבד אבל מאוד מרוכז וממוקד בתיעוד השבטים במקומות שכוחי אל שרק משוגעים כמוני מוצאים.
בכול אופן אני רוצה לדבר על הזמנת כרטיסי טיסה באינטרנט וגם לשבור מעט מיתוסים.
במקרים סבוכים של הגעה למקום נידח (למשל לתוך יערות באמזון או כפרים נידחים באפריקה) שנידרש להחליף 3-4 מטוסים בדרך אני משאיר את בלבול המוח לסוכנת הנסיעות האמינה והותיקה שלי שעובד איתה כבר 15 שנים.
המיתוס הנפוץ היום שסוכני נסיעות ומנועי חיפוש לבוקינג של טיסות הוא הזול ביותר כי אין עמלות, אין תשלום לסוכן, בלה, בלה, בלה. אז עד לפני 2-3 שנים אולי זה היה נכון. מנועי החיפוש עבדו עבורנו והגישו לנו רשימת טיסות מהזול ביותר ועד ליקר ביותר. כמו כן אם צריך קונקשיין קיבלנו רשימה יפה של חברות שיוצאות מנתב"ג ואז מחליפים למטוס של איזו חברת תעופה איזוטרית ואכן היה חיסכון נאה מאוד. בינתיים לחברות התעופה נפל האסימון והורידו מחירים בצורה דרסטית ללא הורדה באיכות השירות. אמהמה? תרבות רכישת כרטיסים דרך חברות וירטואליות ברשת חילחלה כל כך עמוק ונוצר מצב שאנשים ממשיכים להזמין דרכם כאילו זו תורה מסיני שהם הכי זולים, וזה ממש לא כך.
אז אתן לכם דוגמא לשתי טיסות מתוכננות שלי, האחת לפריז כדי לראות את הבת שלי והנכד והשניה כפי שציינתי למעלה, מסע אנטרופולוגי לשבטים בדרום אתיופיה.
בשני המקרים חרשתי באינטרנט. לפריז הכי זול היה בערך 450 דרך אינסטנבול או 470 דרך אמסטרדם או ברלין ו 475 אל-על. לשם ההשואה נכנסתי לאתר לאל-על ובינגו! כרטיס חינם (נוסע מתמיד) רק משלמים מיסים. לו הייתי מזמין דרך סוכן אינטרנטי וירטואלי לא הייתי טס חינם.
ולאתיופיה, הכי זול שמצאתי באינטרנט היה 550$ באתיופיאן אירליינס והופיעה הודעה על המסך - "נשארו 4 מקומות בלבד", מחיר סביר אבל בכול אופן החלטתי לבדוק מה המחירים ישירות אצל אתיופיאן. מה מצאתי? זול יותר מכול אתרי האינטרנט, 489$. כשהזמתי את המושבים ראיתי ש 3/4 מטוס היה ריק!
ז"א שאתרי נסיעות אינטרנטיות גם משקרות לנו, מכניסים לפאניקה ואומרים '4 מקומות פנויים' כשלמעשה המטוס עדיין ריק ולפעמים לא זולים יותר מהחברה עצמה.
אז שלא יעבדו עליכם, תבדקו גם באתרי חברות התעופה, רק כך תוכלו לזכות בהטבות ואולי אפילו כרטיס זול יותר.

הדס

משתמש ותיק
דירוג
270
הטריק של 4 מקומות פנויים שנשארו זה שיווק בסיסי, יצירת scarcity שיוצר אצל הלקוח לחץ להזמין ולקבל החלטה במהירות. דומה ל"מחיר מיוחד עד סוף היום בלבד!"
יש מוצר שאני מתעניינת לרכוש בתחום התחביב (בתקווה מניב) שלי. כבר חודש הוא במחיר מיוחד רק ל6 שעות הקרובות :) עם שעון אפילו שסופר לאחור :lol:

michali

משתמש סולידי
דירוג
57
מוסיפה ששווה לבדוק גם לגבי מלונות/ אכסניות. כמובן ש- air bnb לא מופיע בכל אתרי הסוכנויות.
וואו, יצאתי כה לא סולידית...

מרק עוגיות

משתמש בכיר
דירוג
4,716
תמיד כדאי לבדוק ישירות אצל חברות התעופה, אבל מנועי החיפוש בהחלט מקלים על מציאת העסקות הרלוונטיות.
לי עוד לא קרה שהיה יותר זול אצל חברת התעופה, אבל כן קרה (פעם אחת) שהיה הרבה יותר זול בהזמנה ישירה מאקספדיה במקום מחברת התעופה. היה לזה מחיר שתנאי הביטול היו קשוחים יותר.

Matias Katz

משתמש ותיק
דירוג
112
אני מחפש מקומות באתרי בוקינג למינהם , מיד אני נכנס לאתר הרשמי של חברת התעופה או מלון או צימר . תמיד אני אשתדל לקנות ישירות באתר הרשמי. 17 אחוז משלם בעל המלון ל TRIPADVISOR אם אני קונה דרכם (סיפרו לי בצרפת בעלי המלון). כמובן שלחתי להם איימיל פרטי גם נתנו לי ארוחת בוקר כלולה במחיר נמוך יותר.

Yevgeny

משתמש בכיר
דירוג
7,045
כן, לפעמים אכן יותר נוח להזמין דרך סוכן בארץ - במיוחד לטיסות עם מספר מקטעים, וזה מקל מאוד במקרה שיש צורך בביטולים/שינויים.

Jane Doe

משתמש ותיק
דירוג
2,121
לי יש כרטיס אשראי שנותן 6% הנחה על טיסות. לא מזמן המרתי את הנקודות לזיכוי בסך 400$.

yossik

מודרטור
דירוג
11,569

Jane Doe

משתמש ותיק
דירוג
2,121
אני חושבת שהזכרתי את זה בפורום. כרטיס האשראי של travelocity. אין עמלה שנתית.

שרון

משתמש ותיק
דירוג
756
כמובן שלחתי להם איימיל פרטי גם נתנו לי ארוחת בוקר כלולה במחיר נמוך יותר.
טיול של שבועיים בגרמניה, אוסטריה, שוויץ וצרפת. הכל דרך בוקינג. כל בעלי הצימרים והמלוניות אמרו שיותר כדאי ליצור איתם קשר ישיר ולקבל הנחה.

HHH

משתמש בכיר
דירוג
1,970
משיחה שערכתי עם בעל מלון ביוון למדתי שבוקינג.קום גם מגיעים לביקורות פתע ובודקים את הספרים שלו כדי לבדוק שהוא לא מרמה אותם (כי ברוב המקרים לא צריך כרטיס אשראי להזמנה). הכי קשה לבעלי המלונות להתמודד עם אנשים שמזמינים ומבטלים לפני ההגעה (כי הביטול חינם) מפני שאז הוא צריך להוכיח לבוקינג.קום שהוא לא שכנע את האורחים לעבוד ישירות מולו לאחר שנוצר הקשר.

לא סולידי YET

משתמש ותיק
דירוג
630
כשאתה מזמין כרטיסי טיסה הכוללים קונקשנים וחברות תעופה שונות, הזמנת הכרטיס דרך סוכן (גם וירטואלי) מורידה ממך את ההתעסקות עם התיקים שבמטען, והם מועברים אוטומטית בין המטוסים (נוח במיוחד כשטסים דרך ארצות ערב)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O רכישת 2 דירות לפני הנישואין נדל"ן 22
צ רכישת דירה בשותפות - מה המשמעויות? נדל"ן 2
ע רכישת נדל''ן מסחרי נדל"ן 7
S טופס עזר ל161 אחרי רכישת סטארטאפ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C רכישת קרקע מאושרת למגורים בחדרה נדל"ן 11
S רכישת דירה למגורים באזור הקריות או חיפה נדל"ן 9
OiNK רכישת מנוי לשירות VPN מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
G רכישת דירה במחיר למשתכן עם משכנתא גבוהה ומה לעשות עם הכסף בינתיים נדל"ן 7
R מה ההבדל בין רכישת ETF ישירות מ-iShares לעומת רכישת ETF מאלטשולר? שוק ההון 3
S רכישת דירה במחיר למשתכן ודירה נוספת - התייעצות נדל"ן 17
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
ש רכישת מניות ואג"ח ביורו שוק ההון 3
י התלבטויות במימון רכישת דירה שנייה נדל"ן 4
J התלבטות במימון רכישת דירה נדל"ן 99
S (אי-)כדאיות רכישת דירה לרווק בשנות הארבעים לחייו צרכנות פיננסית 1
O רכישת דירה(ות) בחול, איך ניתן לקבל מימון לאחר רכישת דירה ראשונה נדל"ן 7
C רכישת רכב מהיבואן צרכנות פיננסית 13
M השקעה של כסף למטרת רכישת דירה שוק ההון 12
א רכישת IWDA ב-500K$ שוק ההון 47
A רכישת קרן מחקה מדד שוק ההון 4
E מחפש שרשור על כדאיות רכישת דירה יקרה בתקופת הפנסיה נדל"ן 0
T רכישת רכב או ליסינג? צרכנות פיננסית 26
M התייעצות פיננסית רכישת דירה VS דירה להשקעה שוק ההון 4
י עזרה מההורים לצורך רכישת דירה נדל"ן 24
O רכישת ציוד לאימונים בייתים התפתחות אישית 10
J התלבטות לגבי רכישת דירה נדל"ן 45
S רכישת קרן REIT שוק ההון 4
ט מגורים בשכנות: רכישת קרקע ובניית בניין מגורים/ רכישת מס' דירות בפרוייקט קבלני/ ליקוט דירות שכנות נדל"ן 16
א עמלה על רכישת ני''ע אירופאיים צרכנות פיננסית 3
U רכישת דירה נוספת-שאלה בענייני מימון ומשכנתאות נדל"ן 5
Octopus השוואת אסטרטגיות השקעה - עם/בלי רכישת דירה (+ גיליון סימולציות) שוק ההון 12
M בנק ישראל - הודעה על רכישת אג"ח שוק ההון 26
O כדאיות רכישת דירה להשקעה נדל"ן 17
ל רכישת דירה בשטח שדה דב המפונה נדל"ן 151
O רכישת אגח קונצרני על ידי הפד שוק ההון 38
D השקעה לצורך רכישת דירה שוק ההון 4
G החלק הסולידי של התיק רכישת קרן קסם KTF אגח ממשלתי כללי שוק ההון 4
A התייעצות - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 5
unrealx התלבטות לגבי רכישת/השכרת רכב בארץ צרכנות פיננסית 6
J רכישת נכס עם מימון ללא משכון הנכס הנקנה נדל"ן 3
M רכישת תעודת סל על הנפט שוק ההון 3
ע רכישת קרן נאמנות שוק ההון 1
נולי מסלולים בקה"ש לקראת רכישת דירה צרכנות פיננסית 4
M רכישת דולרים עבור חיובי אשראי צרכנות פיננסית 6
ג רכישת דירה מפושט רגל - יש סיכונים חריגים?? נדל"ן 28
Z האם יתרונות של TAX HARVESTING מצדיקים רכישת מניותר רבות במקום סלים? שוק ההון 3
ש רכישת מודם ראוטר באיביי ביורו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
Myrath רכישת סמארטפון (אנדרואיד) אוף טופיק 14
N המלצות על רכישת מוצרי צריכה בסיסיים באמזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 87
T רכישת דירה שמושכרת דרך airbnb נדל"ן 22

נושאים דומים

למעלה