• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות Ark Invest

• פותח הנושא Oraz
  • פורסם בתאריך
נשמע כמו ניסיון להגן על המחיר. קצת כמו בנק ישראל והדולר.
מה זה בדיוק אומר?
ארק עושים את הדבר הנכון בסיטואציה הלא נעימה הזאת - התזה של למה להשקיע בזילו כבר לא תקפה, אז הם יוצאים מהפוזיציה. אין מה להתבוסס בהפסד, עדיף להשקיע את הכסף במניות אחרות.
אני מכיר את הסיפור של זילו("התמונה הגדולה" הקדישו להם פרק לפני כמה חודשים. פוד מומלץ, במיוחד למשקיעי ארק). וגם קראתי על קריסת המודל העסקי שלהם. אין לי בעיה עם זה שקטי האמינה בחברה ולא חזתה את הכישלון, זה יכול לקרות. אבל מה שלא מובן לי זה למה הגישה שלה כלפי החברה השתנתה בתוך 24 שעות.
האם כל מה שכתבת לא היה ידוע בשני לחודש כשהיא החליטה לרכוש כ200k מניות של החברה?
מוזר לי שהיא החליטה לקנות מניות של החברה, משהו שהיא לא עשתה תקופה דיי ארוכה, ואז החליטה להיפטר מהמניה.

נערך לאחרונה ב:
מה זה בדיוק אומר?

אני מכיר את הסיפור של זילו("התמונה הגדולה" הקדישו להם פרק לפני כמה חודשים. פוד מומלץ, במיוחד למשקיעי ארק). וגם קראתי על קריסת המודל העסקי שלהם. אין לי בעיה עם זה שקטי האמינה בחברה ולא חזתה את הכישלון, זה יכול לקרות. אבל מה שלא מובן לי זה למה הגישה שלה כלפי החברה השתנתה בתוך 24 שעות.
האם כל מה שכתבת לא היה ידוע בשני לחודש כשהיא החליטה לרכוש כ200k מניות של החברה?
מוזר לי שהיא החליטה לקנות מניות של החברה, משהו שהיא לא עשתה תקופה דיי ארוכה, ואז החליטה להיפטר מהמניה.
היא מכרה לאור החדשות על הכשלון המוחץ והיציאה מהעסק. אני לא יודע למה היא קנתה מקודם או מה היה ידוע אז. אני משער שגודל הכשלון לא היה ידוע והיציאה מהעסק בטוח לא הייתה ידועה, סביר להניח שהצפי היה שהם ישתפרו בעסק הזה עם הזמן.

בהרבה מאוד מקרים זו מערכת ההפעלה של רוקו שמובנית על הטלוויזיה. היצרנים של הטלוויזיות לא מתעסקים (ברוב המקרים) עם כל הנושא זה של מערכת ההפעלה. חוץ מזה לרוקו יש הרבה מאוד יכולות מבחינת פרסום ממוקד בסטרימניג שמתבסס על פרסומות (הולו למשל)
יש אנדרואיד לטלויזיות. למה צריך את הרוקו הזה?

אישית קשה לי להאמין שהם יקרסו.
אבל אם הייתי משקיע לטווחים של חודשים - שנים בודדות הייתי מציין שהעובדה שמאז ש"התפוצצו" בסוף שנה קודמת ותחילת השנה הם הצליחו לדשדש כל כך הרבה זמן בזמן שqqq וכל המדדים המפוזרים שוברים שיאים לא מעודדת.

קתי (ולא קטי, בגלל הth) מכוונת לטווחים ארוכים ועל מספר מוגבל של חברות אז צפוי שכל נפילה תשמיד ערך אבל מקווים שבטווח הארוך מספיקות פריצות במספר קטן של חברות כדי "לנצח". נחיה ונראה
:lol:

למי שחושב שarkk היא בועה שעומדת להתפוצץ, עכשיו יש לכם הזדמנות להרוויח מזה, בזכות etf חדש שאמור לתת תשואה הפוכה לקרן של קטי.
מה הקשר? אני חושב שפיצוץ הבועה של ארק זה עצם העובדה שהיא תתן תשואת חסר אל מול סנופי לאורך זמן (בדמי ניהול גבוהים בהרבה). זה מה שקורה לרוב הקרנות האקטיביות שמבטיחות הרים וגבעות.

בזמן שqqq וכל המדדים המפוזרים שוברים שיאים לא מעודדת.
אני מסכים שזה לא מעודד, אבל העובדה שהקורלציה ביניהם לא תמיד חיובית, זה בהכרח דבר רע?

מה הקשר? אני חושב שפיצוץ הבועה של ארק זה עצם העובדה שהיא תתן תשואת חסר אל מול סנופי לאורך זמן (בדמי ניהול גבוהים בהרבה).
אז הקרן הזאת לא בשבילך.
אני כיוונתי לאנשים בפורום(ומחוצה לו) שטענו שמדובר בבועה וחושבים שהקרן הולכת לתת תשואה שלילית(בין אם בטווח הקצר או הארוך).

אני כיוונתי לאנשים בפורום
שים לב שהסקר הוא על תשואה מול סנופי.
אני מסכים שזה לא מעודד, אבל העובדה שהקורלציה ביניהם לא תמיד חיובית, זה בהכרח דבר רע?
ממש לא.
אבל לכאורה מדובר בתקופת גאות בדיוק בתחום שלה אז כשאזובי הקיר (כל קרן אקטיבית המתבססת על המדדים האלו בגדול) מצליחים להשיג תשואה סבירה והיא לא זה בהחלט נקודה דורשת בירור. בהחלט ייתכן שהמסקנות יהיו חיוביות שהיא לא הולכת על הדברים האופנתיים אלא שמדובר בזמן נהדר להשקיע בה בזמן שההשקעות שלה עוד לא התפוצצו.

שים לב שהסקר הוא על תשואה מול סנופי.
כן שמתי לב, אבל מכיוון שהתשואה הממוצעת של הסנופי היא כעשרה אחוזים ומכיוון שחלק לא קטן מחברי הפורום חושבים שהשוק מעט בנופח ושהמדד יתן תשואה נמוכה מהממוצע בשנים הקרובות. המשמעות של כל זה היא, שרוב האנשים שהצביעו שהתשואה של ארק תהיה נמוכה בעשרה אחוזים או יותר מהסנופי, מתכוונים לכך שהתשואה של ארק תהיה שלילית.
זה בהחלט נקודה דורשת בירור.
אתה צודק, בגלל זה בתור משקיע אני שואל שאלות ומנסה להבין את ההגיון מאחורי ההשקעות ולא הולך על עיוור אחרי קתי (כרגע אני עדיין מאמין בה, למרות ההפסדים שספגתי).
דרך אגב, בזמנו פרסמתי כאן את התיק שלי, והיו פה כאלה שטענו שההשקעה שלי בנאסדק x2 מסוכנת הרבה יותר מההשקעה שלי בקרנות של ארק, לא חשבתי ככה בזמנו ואני לא חושב ככה גם עכשיו. התחלתי להשקיע בנאסק ובארק באותה התקופה ובפעם האחרונה שבדקתי הייתי בפלוס 35% על הנאסדק בעוד שאני בהפסד של כעשרה אחוזים על הקרנות של ארק. בוא נראה מה יהיו התשואות בעוד כחמש שנים.
בהחלט ייתכן שהמסקנות יהיו חיוביות שהיא לא הולכת על הדברים האופנתיים אלא שמדובר בזמן נהדר להשקיע בה בזמן שההשקעות שלה עוד לא התפוצצו.
הלוואי, אני מקווה שזה לא רק wishful thinking.

למי שחושב שarkk היא בועה שעומדת להתפוצץ, עכשיו יש לכם הזדמנות להרוויח מזה, בזכות etf חדש שאמור לתת תשואה הפוכה לקרן של קטי.
לדעתי גם טסלה וגם ביטקוין הם בועות. לא הייתי מעז להמר עם כסף על המועד בו יתפוצצו.

לדעתי גם טסלה וגם ביטקוין הם בועות. לא הייתי מעז להמר עם כסף על המועד בו יתפוצצו.
בגלל זה כתבתי:
מי שחושב שarkk היא בועה שעומדת להתפוצץ
אבל אם הייתי חושב שARK הולכת לרדת בתוך מספר שנים, יכול להיות שהייתי שם את הכסף שלי על זה.
אני לא סגור לגמרי מה המשמעות של הETF הנ"ל, אבל עושה רושם שהוא בטוח יותר משורט, לא?

בגלל זה כתבתי:

אבל אם הייתי חושב שARK הולכת לרדת בתוך מספר שנים, יכול להיות שהייתי שם את הכסף שלי על זה.
אני לא סגור לגמרי מה המשמעות של הETF הנ"ל, אבל עושה רושם שהוא בטוח יותר משורט, לא?
לעשות שורט על ETF שמפוזר על 40-50 אחזקות זה לא רעיון טוב. זה לא מספיק שאחת או שתיים או חמש מהאחזקות יתרסקו. כל ה ETF צריך להתרסק וזה אומר לחזות ולהיות צודק בתזמון של אירועי מאקרו, הן בכניסה והם ביציאה. בלי קשר לזה, שורט זה לא פוזיציה טובה ארוכת טווח כי בטווח הארוך מניות עולות. אז זה טרייד קצר טווח לתזמון מאקרו. בהצלחה עם זה, רבים וטובים הקריבו את הונם בשדה הקרב הזה. וכמובן שיש גם עלויות דמי ניהול של הקרן שורט ועלויות השורט עצמו (שאני מנחש נעשה דרך חוזים מגולגלים?). ויש גם את הדבר הקטן שארק זאת קרן מנוהלת, היא נכנסת ויוצאת מפוזיציות כל הזמן. זה לא שורט נגד סל מניות ספציפיות, זה שורט נגד סט משתנה של מטרות והאלפא (חיובי או שלילי) של מנהלי הקרן.

קיצר, יכול להיות שימושי אם מישהו ממש בטוח במגמות מאקרו בטווח קצר, אבל לא יותר מכל קרן שורט, עם בלי מינוף, לונג וולטיליטי או סתם אופציית גידור. מי שיודע לאן השוק הולך במאקרו לא חסר לא בכלל אפשרויות של איך לעשות מזה כסף.

ה ETF הזה נשמע כמו גימיק שיווקי. מנסה לנצל את זה שARK בכותרות. בספק אם הוא יהיה קיים 3 שנים מהיום.

שהשוק מעט בנופח ושהמדד יתן תשואה נמוכה מהממוצע בשנים הקרובות
ריאלית.
כנראה על ידי אינפלציה גבוהה.
אז לפי התסריט הזה אולי ARK ישיגו תשואה חיובית נומינלית אבל שלילית ריאלית.

בספק אם הוא יהיה קיים 3 שנים מהיום.
לא תופס צד, אבל דברים כאלה, שלא מתפוצצים, לאו דווקא נעלמים כמו שהם מדשדשים ונשארים במקום.
לדוגמא GME, AMC, Doge. הם ירדו מהכותרות ונתקעו באותו מקום.

באופן יחסי, ארק לעומת סנופי, מאז השיא של פברואר 2021, ארק נמצאים היום בתשואת חסר של כ-42%.
באופן אבסולוטי, מאז השיא של ארק בפברואר 2021, הקרן ירדה כ-30%, בזמן שעל פני אותה תקופת זמן סנופי עלה כ-20%.
0.7/1.2 יוצא כ-42% ירידה יחסית.

באופן יחסי, ארק לעומת סנופי, מאז השיא של פברואר 2021, ארק נמצאים היום בתשואת חסר של כ-42%.
באופן אבסולוטי, מאז השיא של ארק בפברואר 2021, הקרן ירדה כ-30%, בזמן שעל פני אותה תקופת זמן סנופי עלה כ-20%.
0.7/1.2 יוצא כ-42% ירידה יחסית.
בפרספקטיבה אחרת, כדי להדביק את הפער, ארק צריכים לעשות תשואה עודפת על פני סנופי של 71%, או אם לפרוס את זה על פני חמש שנים, כ-11% תשואה שנתית עודפת כדי להדביק את הפער.
יהיה מעניין לראות מה יקרה.

רק למען היסר ספק, זה קיוריוז של חישובי תשואה.
אין בעיני קשר בין יחס שרירותי של ארק לסנופי בעבר לבין תשואות עתיד. אני מדגים רק את התשואות בנקודות קיצון בזמן. עדיין לונג ארק.

בשנתיים האחרונות הצוות של קאתי מפגין ביצועי חסר משמעותיים יחסית לנסדאק ולסנופי ולמעשה ללא ההימור על טסלה, הקרן מפסידה כסף.
שנתיים אחורה ארק עלתה ב124%, כאשר טסלה אחראית ל163%, כלומר 90% מהקרן בתשואה שלילית.
qqq באותה תקופה עלה ב97%.

לא רואה איך הם יצליכו לנצח את הסנופי...

ג. נ. לונג על ארק גם ודי מאוכזב מהביצועים עד עכשיו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 14
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad קרנות פנסיה וקה"ש - האם הן "מנוטרלות מטח"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
Ido42 קרנות אגח שוק ההון 11
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
Y קרנות איריות שקליות - המיסוי הוא ריאלי או צמוד מטח? שוק ההון 0
K להמיר קרנות בלי לייצר אירוע מס שוק ההון 6
Y השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים שוק ההון 265

נושאים דומים

Back
למעלה