• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

קרנות Ark Invest

• פותח הנושא Or93
  • פורסם בתאריך

Or93

משתמש ותיק
דירוג
274
סיכום יפה של @Yehonatan:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/דיון-בנושא-קרנות-ark-invest.18346/page-3#post-415587

==================

אחרי חיפושים באינטרנט ובפורום בפרט אחר פרטים ודעות של אנשים לגבי ARK החלטתי להציף את הנושא.

אני יודע שהרוב פה נגד חלק "ספוקלטיבי" בתיק אבל רציתי באמת לשמוע טענות של בעד / נגד.

החשיבה שלי הייתה להקצות למשל 10% מהתיק בIB לאחד / שניים מהקרנות כדי להגדיל את התשואה - סיכון.

בהתחלה חשבתי אולי בתיק הפטור אבל כרגע אין שם סכומים שיכולים לתת לי את היכולת תמרון הזו,
יש סדר עדיפיות בתיק הפטור של קרנות שאני אקנה קודם.

זה שהם עשו תשואות עבר יפות לא נוגע בי, אבל כל עניין השקיפות, הנימוקים מאחורי הבחירות וצוות האנליסטים + קטי ווד
שבנתיים עושים עבודה טובה כן גורם לי לתהות בעניין אם כדאי להקצות קצת מהתיק לעניין.

דעתי היא שהשנה הם די "רכבו" על השוק השורי ובמיוחד על טסלה, השאלה מה יהיו הביצועים בשוק דובי / סטטי יחסית.

דעתכם? כן / לא / למה לא?

תודה מראש לעונים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

mashkian

משתמש ותיק
דירוג
61
ראית את דמי הניהול? בסופו של יום לטעמי, זה ניסיון להכות את השוק

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,458
לא יודע
אני כן בעד חלק ספקולטיבי בתיק, אבל אני לא רואה איך ARK יצליחו לשחזר את התשואות השנה
אולי אני טועה, ואולי לא
ככה או ככה, לא הייתי מקדיש יותר מ-20 אחוז מהתיק לזה

Or93

משתמש ותיק
דירוג
274
לא יודע
אני כן בעד חלק ספקולטיבי בתיק, אבל אני לא רואה איך ARK יצליחו לשחזר את התשואות השנה
אולי אני טועה, ואולי לא
ככה או ככה, לא הייתי מקדיש יותר מ-20 אחוז מהתיק לזה

מבחינת ההקצאה אני מסכים לגמרי.

מבחינת לשחזר את התשואות? קטי ווד אמרה שהצפי שלה לרווחים ל2021 הוא 20%, רחוק ממה שהיה השנה.
נראה שהיא בעצמה עוד עם רגליים על הקרקע.

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,481

מבחינת לשחזר את התשואות? קטי ווד אמרה שהצפי שלה לרווחים ל2021 הוא 20%, רחוק ממה שהיה השנה.
לא בטוח שזה מה שהיא אמרה, אני עוקב אחריה ביוטוב, מה שאני מכיר זה שהרף שלהם להשקעה הוא צפי תשואה של 20% שנתי לכל אחת מהאחזקות שלהם על בסיס השווי היום והשווי שהם חוזים 5 שנים קדימה, וכאשר יש פערים גדולים בין האחזקות הם מוכרים את מי התשואה הצפויה שלו ירדה וקונים את מי שהתשואה הצפויה שלו עלתה, שזה בדיוק מה שהם עשו במשבר מרץ 2020 כאשר חלק מהאחזקות שלהם התמודדו טוב עם המשבר וחלק לא, וזה עזר להם לצאת מהמשבר בזינוק.
לצערי הכרתי את הקרן הרבה זמן ולא השקעתי בה רוב התקופה, היום זה 10% מהתיק הכולל.

Or93

משתמש ותיק
דירוג
274
לא בטוח שזה מה שהיא אמרה, אני עוקב אחריה ביוטוב, מה שאני מכיר זה שהרף שלהם להשקעה הוא צפי תשואה של 20% שנתי לכל אחת מהאחזקות שלהם על בסיס השווי היום והשווי שהם חוזים 5 שנים קדימה, וכאשר יש פערים גדולים בין האחזקות הם מוכרים את מי התשואה הצפויה שלו ירדה וקונים את מי שהתשואה הצפויה שלו עלתה, שזה בדיוק מה שהם עשו במשבר מרץ 2020 כאשר חלק מהאחזקות שלהם התמודדו טוב עם המשבר וחלק לא, וזה עזר להם לצאת מהמשבר בזינוק.
לצערי הכרתי את הקרן הרבה זמן ולא השקעתי בה רוב התקופה, היום זה 10% מהתיק הכולל.

גם אני באותה סירה, צפיתי מהצד בקרן עושה תשואה מדהימה.

אתה מחזיק 10% מהתיק הממוסה או הפטור?

ואם אפשר לשאול איזו קרן ספציפית אתה מחזיק? K/F/G/W/Q?
וכמובן אם יש סיבה ספציפית?

ובכללי אם אפשר לשמוע את דעתך נראה שאתה עוקב יותר אדוק ממני, הקרן הזו באמת "טובה" כמו שהיא מתיימרת להיות?
לא רק מבחינת תשואות אלא מבחינת הבטחות ועמידה בהן, שקיפות, מקצועיות וכו'?

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,986
אני מחזיק קצת ARKK,ARKW קניתי בהדרגה במהלך התקופה בערך 10% מהתיק בשניהם

EnsilZah

משתמש ותיק
דירוג
1,224
I'm thinking of getting into ARKG a bit.
I suspect everything involved in COVID and the vaccines might have expedited some processes in that sector.
For example, from what I've read the Pfizer and Moderna vaccines use a generic delivery mechanism, so it's relatively easy for them to replace the payload molecules, shortening development and approval time.

On a tangential note, after reading that ARK ETFs are starting to gain interest from shortsellers, I've been wondering to what extent such ETFs' prices deviate from the underlying assets due to the forces of supply and demand operating on the ETF itself, as a brand, I guess.

fliper

משתמש ותיק
דירוג
487
סוגיות שאשמח לשמוע התייחסותכם:
  1. האם העובדה שהרבה כסף זורם לקרנות ה ark לא מריץ מניות קטנות (בדרכ) ב"כוח" בדרך שאינה תואמת את המציאות ?
  2. מה המגבלה של הקרן להשקיע במניה מסתיימת? (10%?)
  3. התייחסות לעובדה שיש בין הקרנות חפיפה רבה. אני חושב שעיקר השונות הינה ב arkg ו arkf
  4. למרות האמונה הגדולה בביטקוין, מדוע arkf לא משקיעה בביטקוין (gbtc)

Or93

משתמש ותיק
דירוג
274
I'm thinking of getting into ARKG a bit.
I suspect everything involved in COVID and the vaccines might have expedited some processes in that sector.
For example, from what I've read the Pfizer and Moderna vaccines use a generic delivery mechanism, so it's relatively easy for them to replace the payload molecules, shortening development and approval time.

On a tangential note, after reading that ARK ETFs are starting to gain interest from shortsellers, I've been wondering to what extent such ETFs' prices deviate from the underlying assets due to the forces of supply and demand operating on the ETF itself, as a brand, I guess.

I've heard that Ketty belives ARKG ETF will over-perform this year

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,064
הבעיה היא שכמוך חושבים עוד הרבה מאוד משקיעים.
תראה מה ה-Inflows של הקרנות הללו ב-2020.
זה הרבה מאוד כסף חדש שצריך למצוא כתובת.
האם המומחים של ARK יצליחו לעשות זאת ועל הדרך לייצר α בניכוי דמי ניהול? אולי. ההיסטוריה אומרת שלאורך זמן, התשובה היא לא (בדיוק מהסיבה הזו: מנהל אקטיבי משיג ביצועים עודפים, מושך אליו עוד משקיעים, מתקשה להשקיע את הכסף העודף באופן שייצר אלפא, ולכן מניב ביצועי חסר אחרי דמי ניהול בהשוואה לממוצע).
בכל מקרה זה נושא מעניין

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,458

אם התשואות שהיא מצפה להם הם "רק" 20%, אני לא בטוח מה הערך שלה מול המדדים
אני בספק שעוד 20 שנה מישהו יזכור מי הם ARK, לא ממקום שבה להשפיל או לזלזל, אלא פשוט אני תוהה לעצמי אם היא פשוט מנהלת השקעות מבריקה שהקדימה את השוק, וזהו
אין התחייבות שזה יחזור
יותר מזה, ההשקעות שלה עשויות להיות חשופות לבועות (ה-PE הגבוה מעיד על כך), ועשויות לקרוס בכל רגע

הסרטונים האלה שראיתי עזרו לי לגבש את דעתי:
https://www.youtube.com/watch?v=g1KP06rVEM8&t=820s - מציג את ARK ומשקיעים מבריקים דומים בעבר
https://www.youtube.com/watch?v=UZnVt_CvL3k&list=LL&index=3 - בן פליקס על השקעות בחדשנות

Or93

משתמש ותיק
דירוג
274
הבעיה היא שכמוך חושבים עוד הרבה מאוד משקיעים.
תראה מה ה-Inflows של הקרנות הללו ב-2020.
זה הרבה מאוד כסף חדש שצריך למצוא כתובת.
האם המומחים של ARK יצליחו לעשות זאת ועל הדרך לייצר α בניכוי דמי ניהול? אולי. ההיסטוריה אומרת שלאורך זמן, התשובה היא לא (בדיוק מהסיבה הזו: מנהל אקטיבי משיג ביצועים עודפים, מושך אליו עוד משקיעים, מתקשה להשקיע את הכסף העודף באופן שייצר אלפא, ולכן מניב ביצועי חסר אחרי דמי ניהול בהשוואה לממוצע).
בכל מקרה זה נושא מעניין

כן השאלה היא אם יש פה משהו חדש שכן ישנה את ההיסטוריה הלא נוצצת של הקרנות האקטיביות.
את לא חושבת שיש להם איזשהו ערך מוסף על קרנות אקטיביות אחרות?

אני לא מכיר עוד קרן אקטיבית שעשתה השנה תוצאות קרובות אפילו לARK (אם מישהו מכיר אשמח לשמוע)

אגב, הבאזז הזה סביב הקרנות זה מה שעצר אותי מלהיכנס לזה כבר לפני חודשיים, מאז אני בסוג של מעקב אחרי ומנסה באמת להבין אם יש פה משהו שונה.

Edmond

משתמש ותיק
דירוג
508
בדיוק מהסיבה הזו: מנהל אקטיבי משיג ביצועים עודפים, מושך אליו עוד משקיעים, מתקשה להשקיע את הכסף העודף באופן שייצר אלפא, ולכן מניב ביצועי חסר אחרי דמי ניהול בהשוואה לממוצע
מסכים, אך סיבות נוספות, כשלים פסיכולוגיים של המנהלים (כולל אגו וכו'), זה שהעולם משתנה, -> לדעת להשקיע "נכון" היום לא אומר שבהכרח תדע לעשות זאת עוד 3 שנים.

אני לא מכיר עוד קרן אקטיבית שעשתה השנה תוצאות קרובות אפילו לARK (אם מישהו מכיר אשמח לשמוע)
מכיר הרבה, אבל לא משהו שנסחר כ ETF באופן פתוח. תחפש קרנות גידור, אפילו ראיתי 2 ישראליות שהגיעו השנה לתלת ספרתי.

Or93

משתמש ותיק
דירוג
274
מסכים, אך סיבות נוספות, כשלים פסיכולוגיים של המנהלים (כולל אגו וכו'), זה שהעולם משתנה, -> לדעת להשקיע "נכון" היום לא אומר שבהכרח תדע לעשות זאת עוד 3 שנים.

מכיר הרבה, אבל לא משהו שנסחר כ ETF באופן פתוח. תחפש קרנות גידור, אפילו ראיתי 2 ישראליות שהגיעו השנה לתלת ספרתי.

ולדעתך אין כל הבדל ביניהן לבין ARK?

Edmond

משתמש ותיק
דירוג
508
ולדעתך אין כל הבדל ביניהן לבין ARK?
הבדלים טכנים יש הרבה, לקרנות גידור יש דמי ניהול גבוהים יותר, דמי הצלחה וכו'
יש נעילה על הכסף לרוב, הודעה מוקדמת על משיכה, משיכה בכפולות קבועות מראש ועוד תנאים.

לגבי הבדלים אסטרטגים, זה כל מקרה לגופו...

Ehud

משתמש ותיק
דירוג
1,484
כל עוד פוסט כזה, ועוד פוסט של "יש לי שלושה מיליון ש"ח חשבתי לשים הכל במניות" ועוד כתבות על בעלי שליטה שמנפיקים חברות כי אפשר לדחוף את זה לציבור....לעומת התקופה הלא ארוכה הקודמת שבה רק לפני כמה חודשים היו כאן פוסטים "פאניקה, לא יודעת איך להתמודד עם מיליון ש"ח ששמתי וירדו בטירוף"(ולא היו פוסטים של "יש לי שלושה מיליון שקל לשים במניות"...למרות שאז זו הייתה התקופה לקנות)....זה מדהים פסיכולוגית(BA MA) לראות את ה FOMO ואת הזכרון הקצר של אנשים.

לכל מישהו ששם השקעה כספית בכל דבר שהוא X, תנסו להריץ לכם בראש את הסיטואציה(הלא לא סבירה) של ירידה של 50% ויותר בערך ההשקעה שלכם והאם הסיבות שאתם נכנסים להשקעה יגרמו לכם להיות מסוגלים להחזיק את ההשקעה משום שתבינו למה השוק "טועה"...
קניתם את ARKK שמכילה את טסלה בשווי של 700B? אם עוד חודש השוק יחשוב שהיא שווה "רק" 350B עם מכפיל "רק" של 800, תצחקו ותגידו איזה דבילים בשוק הזה אני יושב על מכרה זהב, או תכנסו לפאניקה ותמכרו?(לעומת נגיד ה S&P שפסיכולגיות תהיו מסוגלים להסביר לעצמכם למה גם אחרי ירידה כזו יש סיכוי שבעוד כמה שנים הוא יתקן?)

השוק בעיני הוא ספוקלטיבי מאד והפך לTextbook example ל Be fearful when others are greedy and be greedy when others are fearful.

לאלו שמשקיעים היום, מקווה שטועה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F קרנות גמל להשקעה מסלול מנייתי שוק ההון 2
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 9
ע הסברים על קרנות מחקות שקליות ומחקות מניתיות שוק ההון 4
A קניית קרנות נאמנות שמשקיעות בכסף או בזהב פוסטים מאיכות נמוכה 1
efrat איחוד קרנות השתלמות, גמל ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ה האם זה חוקי לפתוח יותר משתי קרנות השתלמות כשכיר וכעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
י מה גורם להבדל בין שתי קרנות זהות שנסחרות באותו המטבע? שוק ההון 7
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
I קרנות שקליות של בלאקרוק או קרנות איריות שוק ההון 10
Y עקיבה אחרי סנופי עם קרנות סינטטיות שוק ההון 54
פ היכן ניתן למצוא נתונים היסטוריים על שינויים בתשואת הדיבידנד של מדדים ושל קרנות סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S למה קרנות נאמנות שמחזיקות 100% אג"ח ממשלתי מאבדות ערך? שוק ההון 23
Y קרנות סל מחקות מדד ת"א 125 שוק ההון 3
T האם יש הבדל בין קרנות הפנסיה מחקות מדד S&P 500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
כ השוואת ביצועי קרנות נאמנות למדד שוק ההון 4
U הפקדת שכיר+מעסיק לשתי קרנות השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M תהיות לגבי קרנות באופן כללי וקרנות סינטתיות באופן ספציפי שוק ההון 32
M מס ירושה על קרנות ישראליות ואיריות מחקות SP500 מיסים 6
W השוואה בין קרנות תכלית ת"א 125 שוק ההון 2
D מיסוי קרנות ו-RSUs אחרי רילוקיישן מיסים 3
ת Invesco משיקים קרנות סל בארץ שוק ההון 91
א האם קרנות הפנסיה מחייבות להשקיע חלק מהכספים בשוק ההון הישראלי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ב מס על קרנות נאמנות ישראליות עוקבות מדד חו"ל מיסים 2
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ח הפיכת קרן השתלמות לIRA ורכישת קרנות/תעודות סל עוקבות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 10
T חורבן בישראל וגורלן של קרנות זרות שנקנו באמצעות ברוקר ישראלי בבורסה זרה? שוק ההון 3
Tsachi01 היוטיובר המפורסם קווין, טוען למניפולציה מכוונת של השוק על ידי קרנות גידור: אוף טופיק 50
R משיכת נתוני קרנות סל ישראליות ל גוגל שיטס-GOOGLE SHEETS, אוף טופיק 3
א קרנות covered call פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ קצת מבולבל מנושא קרנות ההסל שוק ההון 10
D קרנות נאמנות ללא דמי ניהול שוק ההון 4
B קניית קרנות מחקות ישראליות ב IB שוק ההון 16
י איך כדאי לחלק את ההשקעות בין קרנות השתלמות לתיק בבנק שוק ההון 2
B קרנות סל ישראליות - איכות עקיבה שוק ההון 11
י איך מחליטים בין קרנות פנסיה ל S&P 500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
כ כמה שאלות לגבי קרנות סל שוק ההון 0
T קרנות השתלמות לעובד שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
שם משתמש בעייתי קרנות עם דמי ניהול אפסיים? ממה הם חיים? שוק ההון 10
E מה דעתכם על קרנות TDIF? שוק ההון 11