• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות Ark Invest

• פותח הנושא Oraz
  • פורסם בתאריך
נשמע שכבר החלטת מה לעשות, השאלה האם אתה בטוח שכדאי לך לעשות עסקה מלאכותית?
לא החלטתי פשוט לא הייתי מרוכז אז המשכתי להזכיר את זה כל תגובה :)

אני יכול גם לחזק עכשיו בירידות ולתת משקל יתר עד חודש הבא ולנסות למצע את המחיר, אין לי העדפה כרגע.

אפשר לשאול למה אתה משקיע בה?
אני די בטוח שהתייחסתי לזה בשרשור הזה. במשפט - אני מאמין בתחומים שהיא משקיעה בהן, וביכולת שלה לעשות בחירות מושכלות טובות משלי (של ארק בכלל, היא לא היחידה עם ראש על הכתפיים שם).

מה היתרונות שאתה רואה בהשקעה בקרנות מנוהלות מהסוג הזה?
שאלה טובה, אני חושב שמה שכתבתי פה נותן מענה.

לא החלטתי פשוט לא הייתי מרוכז אז המשכתי להזכיר את זה כל תגובה :)
אתה עדיין צריך להחליט אם מתאים לך לבצע עסקאות מלאכותיות.
אני יכול גם לחזק עכשיו בירידות ולתת משקל יתר עד חודש הבא ולנסות למצע את המחיר, אין לי העדפה כרגע.
אם אתה חושב שהמחיר צפוי לעלות אז יש לך מניות במבצע עכשיו, אם מבחינת ניהול הסיכונים זה מסתדר לך אז זו הזדמנות טובה לקנות.

אני חושב שלטווח ארוך יש להם הרבה לאן לצמוח. הבעיה המרכזית אצלם היא שיותר מדי משקיעים שפכו עליהם כסף מה שמקשה עליהם למצוא הזדמנויות חדשות בשוק לסכומים האדירים שיש להם (בהרבה מהחברות הקטנות למשל הם יכולים להפוך לבעלי שליטה שזה לא טוב כי המטרה שלהם זה לא לנהל חברות, אלא להשקיע בניהול קיים). לדעתי, לחברות כמו TESLA וZOOM שהם מושקעים בהם יש הרבה לאן לצמוח בשנים הקרובות. קייטי וודס מדברת על זה וסך הכל זה נשמע הגיוני. לא הייתי משקיע יותר מ10% מהתיק כי בסוף הexpanse rate די גבוה וכמו כל קרן מנוהלת לא ברור איך הם יתמודדו עם משברים קשים.

* ג.נ. אני מחזיק בARKK
* לא מייעץ להשקעה כלל. אני לא מוסמך לייעוץ השקעות. אני מצהיר שאין לי ידע שנבדק בנושא ואין לקחת את דבריי כהמלצה וכו'

כן לגבי Roku אחת ההחזקות הגדולות של ARKK -
Roku היא אחת מהשחקנים היותר משמעותיים בתחום הסטרימינג שהולך וצומח באופן אקספוננציאלי בארה"ב (וגם בעולם). היתרון הגדול של רוקו זה העובדה שהם שחקן נייטרלי שלא מייצר תוכן בעצמו. אחת מכל שלוש טלוויזיות בארה"ב כוללת את מערכת ההפעלה וממשק המשתמש של רוקו שנותן לך גישה לכמעט כל שירותי הסטרימינג שקיימים. המודל העסקי הוא :רוקו מוכרת את החומרה שלה למשתמש קצה בלי רווח ובנוסף מייצרת שיתופי פעולה עם יצרני טלוויזיות שמטמיעים את מערכת ההפעלה שלה בטלוויוות החכמות שלהם (כמו שאנרואיד זה דה פקטו המערכת ההפעלה עבור המון יצרני סלולריים). באמצעות הפעולות הללו רוקו הצליחה לייצר קהל משתמשים מאוד מאוד נאמן של עשרות מיליוני בתי אב בארה"ב, ואז הם עושים כסף בכך שכל שירות סטירימנג שפועל בפלטפורמה שלהם משלם להם סכום מסויים על כל פעולה שמתרחשת באקו סיסטם הזה. ה"סוד" הגדול הוא שפרסום סטרימינג הולך לגדול בצורה משמעותית מאוד בשנים הקרובות מכיוון שפירסום ברשתות החברתיות ודרך שירותי כבלים מסורתיים יורד מאוד ותקציבי פרסום עוברים לסטרימינג. ROKU נמצאת בפוזיציה מעולה להפוך להיות שחקנית משמעותית מאוד בתחום. עוד משהו מעניין מאוד זה שהפרסום בסטרימיניג הוא הרבה יותר ממוקד מאשר בפרסום בטלוויזיה (ממוקד כמעט כמו פרסום בפייסבוק וכדומה) ולכן זה מאוד משתלם למפרסמים להשתמש בפלטפורמה כמו רוקו בשביל להגיע ללקוחות פוטנציאלים שהם לא יכולים להגיע דרך פרסום בכבלים וכדומה. לדעתי תוך 5-10 שנים הם הולכים לצמוח לשווי שוק של מאות מיליארדים (אין המלצה!). מחיר המניה משקף את זה כפי שניתן לראות והמחיר קפץ כמעט פי 20 מהנפקה לפני 4 שנים בערך. האם מדובר בבועה? אני לא חושב. אשמח אם מי שטוען שARKK היא בועה אחת גדולה יוכל להסביר לי מה בדיוק בועתי ברוקו מעבר לזה שהמחיר עלה משמעותית. האם מדובר בחברה שלא נותנת ערך משמעותי ללקוחות שלה?
דוגמא מעניינת לשינוי שקורה בשוק זה שחברת וורנר ברוס הודיעה שאת כל הסרטים החדשים שלהם ב2021 הם הולכים להפיץ ישירות בסטרימינג ולא רק באולמות קולנוע. סטרימינג זה העתיד, ובארה"ב זה מאוד ברור. בישראל זה יקח עוד כמה שנים.
גילוי נאות - אני משקיע בROKU ישירות וגם דרך ARKW. כמובן לא ממליץ לאף אחד להשקיע ישירות בחברה מכיוון שהשקעה בחברות ספציפיות יכול להיות יותר תנודתי ומסוכן מלהשקיע בממדדים כמו VTI
בדקתי עכשיו, ומאז שהמלצת על ROKU, המניה ירדה ב-38%.

בדקתי עכשיו, ומאז שהמלצת על ROKU, המניה ירדה ב-38%.

לא השתנה שום דבר מהותי בחברה. השוק הוא תנודתי ולכן משקיעים לטווח ארוך ובנקודות זמן שונות.

השוק גם לא גירד את הקרסול של התשואה שהיא הביאה מאז ההנפקה :)
אין צורך להשוות תפוחים לתפוזים,גם אם אתה לא אוהב תפוחים
חבר, הוא טען שהשוק תנודתי, לא אני.
אולי התמחור לא היה משהו, אחרי הכול.

חבר, הוא טען שהשוק תנודתי, לא אני.
אולי התמחור לא היה משהו, אחרי הכול.
חברות צמיחה הן תנודתיות יותר מהסנופי. רוקו חברה איכותית מאוד וכדאי שתסתכל על התשואה מאז ההנפקה. ולא רק על התשואה בכמה החודשים האחרונים.

חברות צמיחה הן תנודתיות יותר מהסנופי. רוקו חברה איכותית מאוד וכדאי שתסתכל על התשואה מאז ההנפקה. ולא רק על התשואה בכמה החודשים האחרונים.
אין חברה, איכותית ככל שתהיה, ששווה כל מחיר.

זה לחלוטין לא משנה מה התשואה שלה מאז ההנפקה. מה שמשנה זאת התשואה שלה מהיום שהמלצת עליה(נכון, לא המלצת אבל כתבת עליה דעה חיובית מאוד). אני שאלתי:
האם למישהו יש תובנות טובות לגבי אחת או יותר מהחברות, ש-ARKK מחזיקה בהן?
ואתה ענית עם דעה מאוד חיובית על ROKU. מאז כל מדדי המניות הגדולים עלו, ואילו ROKU ירדה משמעותית מאוד. זה לא מלמד בהכרח על העתיד, אבל זה מה שקרה בפועל עד עכשיו.

נערך לאחרונה ב:
אתה ענית עם דעה מאוד חיובית על ROKU. מאז כל מדדי המניות הגדולים עלו, ואילו ROKU ירדה משמעותית מאוד. זה לא מלמד בהכרח על העתיד, אבל זה מה שקרה בפועל עד עכשיו.

לא הבנתי מה הבעיה? כתבתי דעה חיובית מאוד על החברה ואני עדיין מחזיק בה. זה שבכמה חודשים האחרונים המניה ירדה לא אומר שום דבר, השקעות זה לא תהליך לינארי. רוקו מהווה כמה אחוזים מהתיק שלי וקניתי בנקודות שונות, הרוב היה נמוך משמעותית מהמחיר הנוכחי וחלק היו במחיר גבוה. טווח ההשקעה שלי הוא לפחות 5 שנים אז מה זה משנה הירידות בכמה החודשים האחרונים שלא נובעות משינוי בעסק עצמו. ההסתכלות שלך היא של trader ולא investor אז אנחנו לא מדברים באותה שפה בכלל.

לא הבנתי מה הבעיה? כתבתי דעה חיובית מאוד על החברה ואני עדיין מחזיק בה. זה שבכמה חודשים האחרונים המניה ירדה לא אומר שום דבר, השקעות זה לא תהליך לינארי. רוקו מהווה כמה אחוזים מהתיק שלי וקניתי בנקודות שונות, הרוב היה נמוך משמעותית מהמחיר הנוכחי וחלק היו במחיר גבוה. טווח ההשקעה שלי הוא לפחות 5 שנים אז מה זה משנה הירידות בכמה החודשים האחרונים שלא נובעות משינוי בעסק עצמו. ההסתכלות שלך היא של trader ולא investor אז אנחנו לא מדברים באותה שפה בכלל.
זה אומר, שאם היית משקיע היום לעומת דאז, אז על פני תקופה של 5 שנים היית עושה 10% תשואה שנתית יותר על אותה השקעה.
10% שנתי זה לא קצת.
אף אחד לא טוען אם מחיר הבסיס שלך נמוך יותר או אם אופק החברה חיובי או לא, רק מציינים עובדות. עם עובדות אי אפשר להתווכח (או אפשר, אבל לא מועיל).

זה אומר, שאם היית משקיע היום לעומת דאז, אז על פני תקופה של 5 שנים היית עושה 10% תשואה שנתית יותר על אותה השקעה.
10% שנתי זה לא קצת.
אף אחד לא טוען אם מחיר הבסיס שלך נמוך יותר או אם אופק החברה חיובי או לא, רק מציינים עובדות. עם עובדות אי אפשר להתווכח (או אפשר, אבל לא מועיל).
אבל למה לצאת מנקודת החלטה שאת כל (או רוב) סכום ההשקעה אתה עושה בנקודת זמן אחת? אם יש לך טווח השקעה ארוך ואתה מכיר את החברה (וכל מי שמשקיע במניות ספציפיות צריך להתנהל ככה) אז אתה משקיע בנקודות זמן שונות בהתאם לביצועים. אם נכנסת עם 100% מהכסף כאשר הפוסט נכתב אז כן התשואה הצפוייה נמוכה יותר מאשר אם היית נכנס עכשיו אבל אני לא מבין למה זו הנחת הבסיס פה. לדעתי זה בדיוק ההבדל בין דיון תיאורטי לבין החיים עצמם.

אבל למה לצאת מנקודת החלטה שאת כל (או רוב) סכום ההשקעה אתה עושה בנקודת זמן אחת? אם יש לך טווח השקעה ארוך ואתה מכיר את החברה (וכל מי שמשקיע במניות ספציפיות צריך להתנהל ככה) אז אתה משקיע בנקודות זמן שונות בהתאם לביצועים. אם נכנסת עם 100% מהכסף כאשר הפוסט נכתב אז כן התשואה הצפוייה נמוכה יותר מאשר אם היית נכנס עכשיו אבל אני לא מבין למה זו הנחת הבסיס פה. לדעתי זה בדיוק ההבדל בין דיון תיאורטי לבין החיים עצמם.
זאת רק אבחנה לגבי עובדות.
אתה קופץ ממנה להנחות כאלו ואחרות, הן לא נאמרו.

זאת רק אבחנה לגבי עובדות.
אתה קופץ ממנה להנחות כאלו ואחרות, הן לא נאמרו.
needless to say שאם אתה מעוניין לקנות מניות של רוקו עדיף לקנות ב-300 מאשר ב-450. לא חשבתי שעל זה מתנהל הדיון.
הדבר היחיד שאני אמור זה שבחיים האמייתים אתה לא קונה את רוקו ב-450 עם כל הכסף שלך. אתה מתחיל לבנות פוזיציה גם אם שילמת ביוקר בקנייה הראשונה, אבל לאט לאט מכיר יותר את החברה, מגבש דעה ואם אתה מרגיש בטוח אתה יכול להוסיף ב-300 עוד קצת. ואחר כך גם ב-550 אם אתה עדיין מאמין בחברה. זה לא הכל או כלום.

needless to say שאם אתה מעוניין לקנות מניות של רוקו עדיף לקנות ב-300 מאשר ב-450. לא חשבתי שעל זה מתנהל הדיון.
הדבר היחיד שאני אמור זה שבחיים האמייתים אתה לא קונה את רוקו ב-450 עם כל הכסף שלך. אתה מתחיל לבנות פוזיציה גם אם שילמת ביוקר בקנייה הראשונה, אבל לאט לאט מכיר יותר את החברה, מגבש דעה ואם אתה מרגיש בטוח אתה יכול להוסיף ב-300 עוד קצת. ואחר כך גם ב-550 אם אתה עדיין מאמין בחברה. זה לא הכל או כלום.
השאלה במקרה של ביצועים גרועים (יותר נמוך ב1% שנתי ממדד מחקה עולמי) מהי התקופה שתסכים שהחברה לא הייתה שווה את ההשקעה, 5 שנים מכל תאריך בשנתיים האחרונות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 14
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad קרנות פנסיה וקה"ש - האם הן "מנוטרלות מטח"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
Ido42 קרנות אגח שוק ההון 11
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
Y קרנות איריות שקליות - המיסוי הוא ריאלי או צמוד מטח? שוק ההון 0
K להמיר קרנות בלי לייצר אירוע מס שוק ההון 6
Y השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים שוק ההון 265

נושאים דומים

Back
למעלה