• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן השתלמות חדשה, קופות גמל נזילות (לפני שינוי החוק), חשבון ב- IB ושיקולי רילוקיישן לארה"ב

hepaxo

משתמש סולידי
דירוג
17
אני מנסה להבין את המשמעות של רילוקיישן לארה"ב מבחינת תיקי השקעות שאני פותח כעת\משנה את הרכב התיקים.
ישנו סיכוי לא מבוטל שאבצע מעבר כזה בשנים הקרובות (פחות מ 6 שנים).

*אינני אזרח אמריקאי ולא בעל GC, אם אעבור זה יהיה בניתוק תושבות ישראלי וקבלת משכורת מהחברה בארה"ב*

חקרתי על הנושא, ועלו לי קצת שאלות שלא הצלחתי להגיע למסקנה ברורה בהן:

מה עושים במקרה כזה עם קרן ההשתלמות (שלא תהיה נזילה עד אז)?
האם יש תכנון מס מעכשיו (ברגע פתיחת קרן ההשתלמות) שאני יכול לבצע שיוכל לעזור לי בעתיד?

מה לגבי PFIC? (במיוחד בקרן ההשתלמות ששם לא אוכל להנזיל). האם IRA וקניית VTI+VXUS בלבד בקרן ההשתלמות פותר לי את הבעיה? (אשלם מיסים בחו"ל ולא ארוויח מהפטור, אבל לא אצטרך להנזיל עם קנס או להיפגע מ PFIC?)

מה לגבי קופות גמל נזילות?
אני מבין שכאן במקרה הגרוע ביותר אני מנזיל אותם ומעביר לתיק ממוסה ב- IB, אז זה לא כל כך גרוע כמו בקרן השתלמות לא נזילה.

מה לגבי תיק ב IB?
אם הוא יורכב מ- VTI+VXUS וקרן אגח"ית אירית צוברת. האם זה משנה שיש לי קרן אירית גם (שאותה אני מעדיף כדי לא לשלם מס על דיבידנטים בישראל כל שנה)?
האם בכל מקרה בשביל לנתק תושבות בישראל אני צריך לבצע מכירה רעיונית? (ואז בכל מקרה עדיף לי למכור בפועל ולקנות מחדש כדי שבארה"ב השכבות של המניות יופיעו נכון בדו"ח בשביל LIFO)?
מנסה להבין אולי כדאי לי ליהמנע מהאג"ח האירי. אם כן, האם יש חלופה כזו כך שעדיין יהיה לי קל להגיש דוח בישראל?

לא מבקש ייעוץ, רק דעות.
כמובן שלפני מעבר (אם יהיה כזה) אתייעץ עם איש מקצוע. אני רק מנסה להבין אם יש לי דברים שכדאי לעשות אולי כבר מעכשיו (במועד פתיחת התיקים).

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
לקרוא את הבלוג הזה
זה אכן בלוג מעולה (ראיתי את זה בדיון אחר על ארה"ב).
העניין שבחלק הרלוונטי זה יותר מתמקד בהגשת דוחות ומיסוי בארה"ב ולא בחלק של ניתוק תושבות ישראלי והתחלת תושבות אמריקאית (ארוע מס בתהליך וכו').

זה אכן בלוג מעולה
התודות ל @FIYaacov

העניין שבחלק הרלוונטי זה יותר מתמקד בהגשת דוחות ומיסוי בארה"ב ולא בחלק של ניתוק תושבות ישראלי והתחלת תושבות אמריקאית (ארוע מס בתהליך וכו').
לא יודע אם הוא עונה על כל השאלות שם.
ראיתי למשל שהוא מתייחס לכמה גישות לאיך מדווחים על קרן השתלמות, והאם היא PFIC או לא, ושאלת על זה, אז היה נראה לי רלוונטי. אני פחות מבין בזה. אין לי תכנון קונקרטי להפוך לאזרח או תושב ארה"ב.

ישנו סיכוי לא מבוטל שאבצע מעבר כזה בשנים הקרובות (פחות מ 6 שנים).
המעבר יתבצע בעוד פחות מ-6 שנים, או שהשהות שלך שם תהיה פחות מ-6 שנים?

מה עושים במקרה כזה עם קרן ההשתלמות (שלא תהיה נזילה עד אז)?
אם היא הייתה נזילה הייתי אומר לך לפדות לפני. משלא כך, עדיף לך לדעתי IRA עם ניירות אמריקאיים, ועדיין לפדות ברגע שהיא נזילה (זמינים לך הרבה כלים פטורים ממס שם, וגם אם וכאשר תחזור לארץ ישראל לא תנבור לך בהם כמו שהאמריקאים עושים).

תדאג שהבנק מסחר יפיק לך 1099 כל שנה כדי שתוכל לדווח על הדיבידנדים, וכשאתה פודה ומוכר שיביאו לך 1099-B כדי לדווח על המכירות. אם זה יגרור חבות מס גדולה מדי בארה"ב פשוט תנזיל על פני כמה שנים.

הסיבה שאני אומר להנזיל הוא כי יש דוח מסובך כם קנס גדול על טעויות בו ברגע שעוברים צבירה של $50,000 בחשבונות מחוץ לארה"ב (הדוח הזה הוא בנוסף לFBAR שכנראה תצטרך להגיש כל שנה אם יהיה לך לפחות $10,000 בחשבונות חוץ-אמריקאיים).

מה לגבי קופות גמל נזילות?
אני מבין שכאן במקרה הגרוע ביותר אני מנזיל אותם ומעביר לתיק ממוסה ב- IB, אז זה לא כל כך גרוע כמו בקרן השתלמות לא נזילה.
תלוי בצבירה ובכמות השנים שתהיה בארה"ב. תיאורטית אותם שיקולים מהקרן השתלמות תקפים גם פה.

לגבי שניהם, אם מספר השנים קצרות ויודעים בוודאות שחוזרים לישראל והכל בIRA בניירות אמריקאיים, אז יכול להיות משתלם להחזיק עד החזרה.
וקרן אגח"ית אירית
בגלל שאתה יודע שכתה עובר בוודאות הייתי מוותר ובוחר אמריקאית, או לחלופין לומד איך למלא טופס 8621 בשיטת קיבוע לשוק.
זה PFIC לכל דבר והמיסוי עליו גרוע אם לא עושים קיבוע לשוק כל שנה (וגם הקיבוע לשוק מונע בעצם את דחיית המס שבגללה בחרת באירית מלכתחילה).
עד למעבר, הייתי אולי הולך על אגח ישראלי (לא קרן) כפשרה.

האם בכל מקרה בשביל לנתק תושבות בישראל אני צריך לבצע מכירה רעיונית? (ואז בכל מקרה עדיף לי למכור בפועל ולקנות מחדש כדי שבארה"ב השכבות של המניות יופיעו נכון בדו"ח בשביל LIFO)?
תיאורטית כשאתה מנתק תושבות זה אירוע מס במכירה רעיונית. אבל...
נותנים לך לדחות את המס עד המימוש בפועל של הניירות, ואז בשנה הזאת אתה צריך להגיש דוח שנתי ולשלם את המס שהיית חייב אי אז. אני בספק כמה עושים זאת בפועל אם הם לא מתכננים לחזור לישראל. מה שכן אם תחזור לישראל ולא מכרת בחו"ל אז זה פשוט ימשיך לך אם הרווח הנצבר.

לא מבקש ייעוץ, רק דעות.
כמובן שלפני מעבר (אם יהיה כזה) אתייעץ עם איש מקצוע. אני רק מנסה להבין אם יש לי דברים שכדאי לעשות אולי כבר מעכשיו (במועד פתיחת התיקים)
אכן, רק דעתי ואופן הפעולה שלי. כמובן שתקבל עוד דעות מיועצי מס, לא כולם חושבים כמוני (ולי אפילו אין הסמכה בתחום).

ראשית תודה רבה על התשובות המפורטות!

היות ואין לי נסיון עם רילוקיישן, אז לא כתבתי על הנושא. הגיע הזמן למצוא מישהו שיכתוב פוסט אורח :)
אמנם אני אשמח אם יהיה מישהו לפני, אבל אם לא, מבטיח לכתוב בעתיד את המסקנות שלי, אם יהיה רלוונטי עד אז :)

ניסוח גרוע שלי. בעוד כ- 3 שנים אעבור לשם. האמירה של "פחות מ 6 שנים" היתה בשביל להדגיש שאני מקבל כרגע קרן השתלמות חדשה (ושבעת המעבר ישארו לה כ 3 שנים להיות נזילה).

לגבי זמן השהייה - החל מלתמיד (מה שיתאפשר לי מהויזה) או שאחליט שזה לא בשבילי להישאר. הדבר הנכון בשבילי הוא תכנון מס מאוזן לשני המקרים או עם נטייה לאם אני נשאר לתמיד.

אם היא הייתה נזילה הייתי אומר לך לפדות לפני. משלא כך, עדיף לך לדעתי IRA עם ניירות אמריקאיים, ועדיין לפדות ברגע שהיא נזילה (זמינים לך הרבה כלים פטורים ממס שם, וגם אם וכאשר תחזור לארץ ישראל לא תנבור לך בהם כמו שהאמריקאים עושים).
היא אכן לא תיהיה נזילה.
IRA עם ניירות אמריקאים בשביל להמנע ב PFIC? (למרות שבדיון אחר כאן ראיתי שיש מחלוקת אם IRA לא נחשב PFIC בכל מקרה או לא).

הסיבה שאני אומר להנזיל הוא כי יש דוח מסובך כם קנס גדול על טעויות בו ברגע שעוברים צבירה של $50,000 בחשבונות מחוץ לארה"ב (הדוח הזה הוא בנוסף לFBAR שכנראה תצטרך להגיש כל שנה אם יהיה לך לפחות $10,000 בחשבונות חוץ-אמריקאיים).
קשור ל FATCA ולעצם העובדה שזה מנוהל בחשבון לא אמריקאי ולא המקור של הניירות?

זמינים לך הרבה כלים פטורים ממס שם, וגם אם וכאשר תחזור לארץ ישראל לא תנבור לך בהם כמו שהאמריקאים עושים
מה הכוונה?
אמנם זה לא רלוונטי כעת, אבל האם הכוונה שישראל לא מתעלמת מכלים פטורים ממס אמריקאים בעוד ארה"ב מתעלמת מכלים פטורים ממס ישראלים?

תלוי בצבירה ובכמות השנים שתהיה בארה"ב. תיאורטית אותם שיקולים מהקרן השתלמות תקפים גם פה.

לגבי שניהם, אם מספר השנים קצרות ויודעים בוודאות שחוזרים לישראל והכל בIRA בניירות אמריקאיים, אז יכול להיות משתלם להחזיק עד החזרה.
למה זה תלוי?
האם ארה"ב לא רוצה את הרווחים בזמן שהייתי תושב שם וישראל לא רוצה את הרווחים בזמן שהייתי תושב אצלה?
זה דווקא חשוב מעכשיו, כי אם סביר להניח שאנזיל קופת גמל - בהתאם לייעוץ עתידי לפני המעבר עם ייועץ - , אז אין לי ייתרון להעביר כעת ל IRA (בניגוד לקרן השתלמות).

בגלל שאתה יודע שכתה עובר בוודאות הייתי מוותר ובוחר אמריקאית, או לחלופין לומד איך למלא טופס 8621 בשיטת קיבוע לשוק.
זה PFIC לכל דבר והמיסוי עליו גרוע אם לא עושים קיבוע לשוק כל שנה (וגם הקיבוע לשוק מונע בעצם את דחיית המס שבגללה בחרת באירית מלכתחילה).
עד למעבר, הייתי אולי הולך על אגח ישראלי (לא קרן) כפשרה.
רציתי את האירית בשביל להקל דיווחי מס בישראל. פחות אכפת לי עצם הדחייה עצמה לשם הרווח. אבל להבנתי כל קרן ETF אמריקאית של אג"ח תסבך דיווחי מס בישראל כעת (בניגוד ל VT)
האמת בכל מקרה אני מתכוון לקחת רואה חשבון, אני צריך לבדוק אם זה ייקר את התשלום אליו או לא. אם לא אז אולי אקח אמריקאית וזהו.
מישהו יודע אם זה מייקר?

תאורטית כשאתה מנתק תושבות זה אירוע מס במכירה רעיונית. אבל...
נותנים לך לדחות את המס עד המימוש בפועל של הניירות, ואז בשנה הזאת אתה צריך להגיש דוח שנתי ולשלם את המס שהיית חייב אי אז. אני בספק כמה עושים זאת בפועל אם הם לא מתכננים לחזור לישראל. מה שכן אם תחזור לישראל ולא מכרת בחו"ל אז זה פשוט ימשיך לך אם הרווח הנצבר.
כלומר בזמן המכירה ישראל מחשבת כמה אני חייב לה וזוכרת את זה עד למכירה?
דבר כזה לא גורם למס כפול? או שארה"ב תזכה אותי על המס שאשלם בעתיד לישראל?
בנוסף, האם זה לא דופק LIFO?

כמו כן, נשמע מסוכן במידה והניירות נופלים ל- 0 (באופן תאורטי) ואז אני חייב לישראל יותר ממה שיש לי?

פחות חשוב לי הפרטים הספציפיים (שאבין עם יועץ מס בין-לאומי ברגע המעבר). יותר חשוב לי להבין פחות או יותר ברמה הכללית כעת (אם סביר להניח שבעתיד אנצל מכירה רעיונית בלבד או באמת אמכור בפועל ואקנה מחדש).

אני בספק כמה עושים זאת בפועל אם הם לא מתכננים לחזור לישראל
נשמע כמו העלמת מס, לא?

מה שכן אם תחזור לישראל ולא מכרת בחו"ל אז זה פשוט ימשיך לך אם הרווח הנצבר.
ארה"ב עלולה לרצות את החלק שלה (רווחי הון בזמן השהייה שם), לא?

נערך לאחרונה ב:
אמנם אני אשמח אם יהיה מישהו לפני, אבל אם לא, מבטיח לכתוב בעתיד את המסקנות שלי, אם יהיה רלוונטי עד אז :)
בשמחה

לגבי זמן השהייה - החל מלתמיד (מה שיתאפשר לי מהויזה) או שאחליט שזה לא בשבילי להישאר. הדבר הנכון בשבילי הוא תכנון מס מאוזן לשני המקרים או עם נטייה לאם אני נשאר לתמיד.
זה לא קריטי מאוד להחליט כמה שנים, פשוט אם אתה יודע בוודאות שזה לשנים מועטות, ושהחשבונות שלך בישראל עם סכומים נמוכים, אז זה מכניס שיקול של לא לפדות אותם.
אבל בכל מקרה אתה לא תפגע מפדיון שלהם, כי הטבת המס בישראל בדרך כלל נאכלת על ידיד דמי הניהול בתוכניות הללו (לעומת חשבון ממוסה רגיל). כאמור, יש כאלה ששומרים על קרן השתלמות וקופת גמל נזילות, בין אם כי דמי הניהול נמוכים מאוד או לשם פשטות, אבל זה לא "סוף העולם" לפדות אותם וזה יכול להקל עליך בדיווחים בזמן שאתה שם.

היא אכן לא תיהיה נזילה.
IRA עם ניירות אמריקאים בשביל להמנע ב PFIC? (למרות שבדיון אחר כאן ראיתי שיש מחלוקת אם IRA לא נחשב PFIC בכל מקרה או לא).
אכן בשביל להימנע מ-PFIC. למרות שרוב רואי החשבון בארץ מתעלמים מחוקי ה-PFIC גם במסלולים מנוהלים.
ההבדל היחיד הוא שבזמן שאתה גר שם, אם חס וחלילה ה-IRS כן יחליט שזה PFIC, אז בגלל שאתה גר שם יש לו דרך לאכוף את הקנס/חובות.
אם יקרה לאמריקאי מקרה דומה בזמן שהוא בארץ יהיה לו את הנחת להילחם עם ה-IRS בלי שהם מראש גובים את הכסף שבסימן שאלה.

קשור ל FATCA ולעצם העובדה שזה מנוהל בחשבון לא אמריקאי ולא המקור של הניירות?
אכן קשור ל-FATCA ולטופס 8938 שנוצר בעקבותיו שמחייב אמריקאיים לדווח על חשבונות מחוץ לארה"ב ברגע שעברו סף מסוים ($50,000 לרווק בסוף שנה או אם עבר $75,000 מתישהו במהלך השנה).

מה הכוונה?
אמנם זה לא רלוונטי כעת, אבל האם הכוונה שישראל לא מתעלמת מכלים פטורים ממס אמריקאים בעוד ארה"ב מתעלמת מכלים פטורים ממס ישראלים?
מההבנה שלי ומשיחות עם רואי חשבון ישראליים שמבינים במיסוי בינלאומי להבנתי ישראל לא מתייחסים לחשבונות פנסיה אמריקאיים לפחות עד לפרישה. לאחר פרישה, אמנת המס אומרת שישראל לא יכולה לקחת לך מס יותר ממה שהאמריקאיים היו לוקחים לך אם היית נשאר.
האם ארה"ב לא רוצה את הרווחים בזמן שהייתי תושב שם וישראל לא רוצה את הרווחים בזמן שהייתי תושב אצלה?
לדעת הרוב המוחלט של רואי חשבון אמריקאיים בארץ, לא מדווחים על הרווחים של קרן השתלמות עד למימוש. (מיעוט מדווחים שנה בשנה על הרווח על הנייר).
אז אם תחזיק קרן השתלמות/קופת גמל ולא תממש בזמן שאתה שם אז אין אירוע מס בזמן שאתה תושב ארה"ב.
בישראל בכל מקרה זה פטור.

רציתי את האירית בשביל להקל דיווחי מס בישראל. פחות אכפת לי עצם הדחייה עצמה לשם הרווח. אבל להבנתי כל קרן ETF אמריקאית של אג"ח תסבך דיווחי מס בישראל כעת (בניגוד ל VT)
האמת שבישראל התקבולים מקרן אגח אמריקאית מוגדרים כדיבידנדים והאמריקאים לוקחים 25% במקור (@אורי ג. תקן אותי אם אני טועה), ולכן הטיפול בה לעומת VT היא זהה.
שים לב, שעלו סברות לאחרונה בפורום שגם אחזקה של קרן אמריקאית שהדיבידנדים ממוסים במקור, גוררת דוח שנתי (אני אישית לא מסכים עם הסברה וגם קיבלתי תשובה ממס הכנסה שהדיבידנדים לכשעצמם לא גוררים חבות הגשת דוח).

מישהו יודע אם זה מייקר?
את הדוח הישראלי זה לא ייקר.
את הדוח האמריקאי זה ייקר מאוד לוקחים בערך $50 על כל שכבה של מניות שקנית שנחשבים PFIC.

כלומר בזמן המכירה ישראל מחשבת כמה אני חייב לה וזוכרת את זה עד למכירה?
דבר כזה לא גורם למס כפול? או שארה"ב תזכה אותי על המס שאשלם בעתיד לישראל?
בנוסף, האם זה לא דופק LIFO?
אני לא בטוח מה קורה בשנת העזיבה, רק יודע שחייבים להגיש דוח שנתי ומסמכים מיוחדים של ניתוק תושבות.
יש גם חבות להגיש דוח שנתי בשנת המכירה.
בהנחה שאתה ב-IB זה בכל מקרה לא דופק LIFO. לפי הניירות שמכרת תוכל לחשב מה היה ערכם בשנת העזיבה.

כמו כן, נשמע מסוכן במידה והניירות נופלים ל- 0 (באופן תאורטי) ואז אני חייב לישראל יותר ממה שיש לי?
לא יותר מסוכן מלשלם להם מיידית עם כסף שאין לך (כי לא מכרת אז תצטרך לקחת מהעו"ש).

נשמע כמו העלמת מס, לא?
שאלה משפטית טובה, כמה מדינה שאתה כבר לא כפוף לחוקים שלה יכולה לאכוף את החוקים שלה עליך.

ארה"ב עלולה לרצות את החלק שלה (רווחי הון בזמן השהייה שם), לא?
שוב, אם לא מכרת, אין אירוע מס. לארה"ב אין מס יציאה מלבד אם יש לך סך נכסים מעל $2,000,000 או חבות מס ממוצעת ב-5 השנים שקדמה לעזיבה של $150,000 (כלומר הכנסות מטורפות).
בנימה זו, איידע אותך שכל עוד לא ביטלת את הגרין קארד, האמריקאים מחשיבים אותך תושב לצרכי מס, אז חשוב מאוד שאם אתה חוזר לבטל את הגרין קארד בשנת העזיבה.

תודה על התשובות,
הוספתי תובנות שלי לכל המעוניין.

מההבנה שלי ומשיחות עם רואי חשבון ישראליים שמבינים במיסוי בינלאומי להבנתי ישראל לא מתייחסים לחשבונות פנסיה אמריקאיים לפחות עד לפרישה. לאחר פרישה, אמנת המס אומרת שישראל לא יכולה לקחת לך מס יותר ממה שהאמריקאיים היו לוקחים לך אם היית נשאר.

נשמע טוב (כלומר יש יתרון לפרישה בישראל אחרי עבודה בארה"ב ששם המשכורות גבוהות יותר בחלק מהתחומים). לא שתכננתי את זה, אבל יכול להיות שזה שווה בדיקה את מי שזה מעניין אותו.

האמת שבישראל התקבולים מקרן אגח אמריקאית מוגדרים כדיבידנדים והאמריקאים לוקחים 25% במקור (@אורי ג.תקן אותי אם אני טועה), ולכן הטיפול בה לעומת VT היא זהה.
שים לב, שעלו סברות לאחרונה בפורום שגם אחזקה של קרן אמריקאית שהדיבידנדים ממוסים במקור, גוררת דוח שנתי (אני אישית לא מסכים עם הסברה וגם קיבלתי תשובה ממס הכנסה שהדיבידנדים לכשעצמם לא גוררים חבות הגשת דוח).

האמת שהבנתי משהו אחר -
למשל מכאן:https://www.hasolidit.com/kehila/threads/בחירת-אג-ח-למחזיקי-vt.11832/page-4#post-269167

כלומר, יש מצב אולי שאין ניכוי מס במקור על קרן אג"ח אמריקאית ואז צריך גם לשלם כל שנה.
האמת עניין הדיווח עצמו פחות בעייתי - אני אגיש גם שאילתה וגם אתייעץ עם רואה חשבון בעניין לפני הפתיחה.
השאלה לגבי התשלום כל שנה על המס (במידה ואין ניכוי במקור).
זה נשמע לי מסבך מאד. אם אין תשלום כזה אז קרן אג"ח אמריקאית נשמעת מעולה.
חשוב לי להבין את הנושא הזה לפני הפגישה עם הרואה חשבון, כי אני מעדיף להגיע אליו מוכן "עם התיק" ולא להסתבך מה שעלול להימרח לכמה פגישות ולעלות יותר.

אני לא בטוח מה קורה בשנת העזיבה, רק יודע שחייבים להגיש דוח שנתי ומסמכים מיוחדים של ניתוק תושבות.
יש גם חבות להגיש דוח שנתי בשנת המכירה.
בהנחה שאתה ב-IB זה בכל מקרה לא דופק LIFO. לפי הניירות שמכרת תוכל לחשב מה היה ערכם בשנת העזיבה.

כן, שאלה מענינת, חקרתי על זה קצת ויש כאן מקרה דומה:
(לא יכול לשים קישור, אפשר לחפש בגוגל מס יציאה באתר של asnafy)

מסתבר שאפשר באמת לעשות את הדרך שרשמת (מכירה רעיונית ולשלם בהמשך) אך במקרה כזה אתה מסכים בעצם בעתיד שהחישוב של מהו הרווח יחושב לינארית.
בראש זה נשמע מוזר קצת ולא אידיאלי, אבל סימולציה מהירה שעשיתי אומרת שאולי זה עדיין עדיף על מימוש בפועל וקנייה מחדש. טוב, זה משהו לפני המעבר - בהתאם לייעוץ מומחה בנושא - ותלוי בשנים שעליו הנוסחה הלינארית מופעלת. בכל מקרה, בכך שאני יהיה ב IB עם ניירות אמריקאים ייתן לי את האופציה לבחור לפני המעבר - אז יש לכך ייתרון.

שאלה משפטית טובה, כמה מדינה שאתה כבר לא כפוף לחוקים שלה יכולה לאכוף את החוקים שלה עליך.
:)

שוב, אם לא מכרת, אין אירוע מס. לארה"ב אין מס יציאה מלבד אם יש לך סך נכסים מעל $2,000,000 או חבות מס ממוצעת ב-5 השנים שקדמה לעזיבה של $150,000 (כלומר הכנסות מטורפות).
בנימה זו, איידע אותך שכל עוד לא ביטלת את הגרין קארד, האמריקאים מחשיבים אותך תושב לצרכי מס, אז חשוב מאוד שאם אתה חוזר לבטל את הגרין קארד בשנת העזיבה.

מעניין, אז רק לישראל יוצא שיש בפועל מס כזה (המכירה הרעיונית נקראת מס יציאה).

מסתבר שאפשר באמת לעשות את הדרך שרשמת (מכירה רעיונית ולשלם בהמשך) אך במקרה כזה אתה מסכים בעצם בעתיד שהחישוב של מהו הרווח יחושב לינארית.
עוד יותר טוב ובעצם מונע את המצב שחששת ממנו (שלא יהיה לך איך לשלם את המס).
גם ככל שתחזיק יותר זמן הרווח הלינארי יהיה קטן יותר :)

עוד יותר טוב ובעצם מונע את המצב שחששת ממנו (שלא יהיה לך איך לשלם את המס).
גם ככל שתחזיק יותר זמן הרווח הלינארי יהיה קטן יותר :)
נכון, וסימולציה קטנה הראתה שזה לא כזה רע למען האמת (למרות שלא החשבתי בה כפל מס והתקזזויות וכו' כי זה מסובך לדעת אם יהיה קיזוז הפסד או לא)

למרות שלא החשבתי בה כפל מס
לדעתי לא יהיה, כי זה הכנסה משנת X שהיא שנת העזיבה שלך ואז לא היה לך מיסוי כפול.
זה מסובך לדעת אם יהיה קיזוז הפסד
אם תמכור בהפסד לדעתי אין לך מה להגיש דוח בהנחה ואתה לא מתכוון לחזור (כי אם אתה לא חוזר לא תנצל את ההפסד לעולם).

לדעתי לא יהיה, כי זה הכנסה משנת X שהיא שנת העזיבה שלך ואז לא היה לך מיסוי כפול.

אם תמכור בהפסד לדעתי אין לך מה להגיש דוח בהנחה ואתה לא מתכוון לחזור (כי אם אתה לא חוזר לא תנצל את ההפסד לעולם).
התכוונתי בכלל לכך שלפי התביעה שקראתי, אפשר כנראה (אבל מסובך להבין מתי) לקזז בכל מקרה גם את החלק הלינארי מול תשלומים אמריקאים (אבל זה בתנאי שלא קיזזת מולם משהו אחר בנייר אחר שבכלל לא היית חייב בישראל). בכל מקרה, זה מראה כנראה שהלינארי דיי טוב :)

נערך לאחרונה ב:
התכוונתי בכלל לכך שלפי התביעה שקראתי, אפשר כנראה (אבל מסובך להבין מתי) לקזז בכל מקרה גם את החלק הלינארי מול תשלומים אמריקאים (אבל זה בתנאי שלא קיזזת מולם משהו אחר בנייר אחר שבכלל לא היית חייב בישראל). בכל מקרה, זה מראה כנראה שהלינארי דיי טוב :)
על פניו זה לא כזה פשוט.
כשהיית תושב ישראל רווחי הון הן הכנסה ישראלית.
כשאתה תושב ארה"ב רווחי הון נחשבים הכנסות ממקור אמריקאי, והאמריקאים לא נותנים זיכוי מס זר בגין הכנסות ממקור אמריקאי.
(גם כאן יש חישוב לינארי של סך ההכנסות הזרות שלך לחלק לסך ההכנסה, אך כשאתה תושב ארה"ב כל ההכנסה שלך תיחשב אמריקאית ולכן החישוב הלינארי יתן 0 כפול אותן מס ששילמת בישראל).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
קירכהוף עבודה חדשה -קרן השתלמות , ביטוח מנהלים וכו צרכנות פיננסית 3
דור דורים קרן השתלמות וקופת גמל סנופי חדשה באקסלנס/הפניקס שוק ההון 40
א קרן השתלמות חדשה לעצמאים ira א לא? שוק ההון 1
G מעבר עבודה - קרן השתלמות חדשה צרכנות פיננסית 1
D עבודה חדשה - האם כדאי לפתוח קרן השתלמות נוספת או להשאר עם הקיימת? שוק ההון 5
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 86
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן השתלמות - שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד קרן השתלמות לעצמאי שכבר לא פעיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I קרן השתלמות שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
X דמי הניהול בקופת גמל, קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה קרן השתלמות לעצמאי שהינו שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A מסוי על קרן השתלמות.... שוק ההון 29
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ה עיכוב שיוך הפקדות קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O משיכת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה