עבודה חדשה -קרן השתלמות , ביטוח מנהלים וכו

קירכהוף

משתמש ותיק
דירוג
173
שלום לכולם ,
התחלתי עבודה חדשה ואני לא מבין כל כך את תהמיל ההפרשות, השבוע יש לי שיחה עם נציג חברת הביטוח ואשמח מאוד לעזרה כדי לבוא יותר מוכן.
כרגע יש לי פנסיה במיטב דש דמי ניהול 2.49 ודמי חסכון 0.05 מסלול מנייתי, אין שם סכום משמעותי של כסף, מתכוון להתמקח על הדמי ניהול.
ביטוחים בפנסיה: קצבה חודשית לאלמן, קצבה חודשית ליתום , קצבה חודשית להורה נתמך , קצבה חודשית במקרה של נכות מלאה ,שחרור מתשלום הפקדות לקרן במקרה של נכות.
כמה מזה חשוב ועל מה אפשר לוותר ? (נשוי פלוס 1 בדרך).

מקום העבודה שלי עובד עם חברת שנקראת אגם לידרים (אשמח לחוות דעת ממי שמכיר)

להלן ההפרשות של המעסיק :
פיצוים (מרכיב פיצוי הפיטורין בביטוח מנהלים) הפרשות מעסיק 8.33%.
פנסיה - אני 6% מעסיק 6.5%
ביטוחים (אובדן כושר עבודה) -הפרשות מעסיק עד 0.8%
חסכון (קרן השתלמות ואחר) - אני 2.5% מעסיק 7.5%

עדיין לא פתחתי את הנושא מול החברה בעבודה בגלל שאני לא יודע מה סגרו איתם בחוזה, לא רוצה לגרום לאי נוחות ומכאן גם נובע השאלות
בביטוחים מנהלים הכוונה זה לסעיף 14 ? או שיש הפרשה נוספת מצד המעסיק בנוסף לפנסיה ולקרן השתלמות ?
האם אפשר לוותר על הפנסיה ולפתוח קרן
אני מניח שאפשר להחליט על גוף פנסיוני אחר שינהל את הכספים , מה זה דורש ממני במועד הפתיחה ומה ברמה החודשית ?
ארצה לנייד בעתיד את כל החסכונות לira עד שיהיה לי את הסכום המנימלי הכיוון הוא קרן השתלמות מחקה מדד sp500 ראיתי שמיטב דש עכשיו פתחו אפשרות כזאת אצלם ,עדיין בודק על קרנות ומנסה להבין את העניין.

yahud

משתמש ותיק
דירוג
479
נראה שאתה דווקא יחסית מבין מה הולך.

- האם אתה לא צריך אחד מהביטוחים המוצעים? התשובה תהיה נכונה אם אתה יודע שהמצב שהם מבטחים לא הולך לקרות לך או שאתה יודע לעשות את החישוב כמה תצטרך לשלם לבד במקרה והוא יקרה לך. יש הרבה פוסטים על זה וזה לא נושא קליל להחלטה לדעתי. אז תחפש אם אתה מעוניין.

- חובה במדינה לפתוח קרן פנסיה כשכיר. אפשר לבחור במקומה ביטוח מנהלים, ואפשר במקרים מסוימים קרן גמל (אם אני לא טועה). לכל אחד מהם היתרונות שלו.
אתה יכול לשאול את הסוכן ביטוח מה האופציות שיש לך מבחינת דמי הניהול, מה הוא ממליץ, ולעשות את החושבים.
בכל מקרה, אחרי הפגישה איתו ועל השאלות, הוא שולח לך טפסים לחתימה. אתה יכול לעשות כמה ימים אחכ מחקר אישי על כל מה שהוא רוצה שתצטרף אליו ומקסימום לבקש ממנו לשלוח טפסים חדשים.

** החברה החיצונית (סוכן ביטוח) 'אגם לידרים' זה בדיוק הגורם שאתה צריך לשאול אותו את כל השאלות האלה, ולא אמור להיות להם איזה אינטרס כלשהו להביא לך משהו אחד ולא אחר. העמלה שלהם זה על השירות שהם נותנים לך.

קירכהוף

משתמש ותיק
דירוג
173
** החברה החיצונית (סוכן ביטוח) 'אגם לידרים' זה בדיוק הגורם שאתה צריך לשאול אותו את כל השאלות האלה, ולא אמור להיות להם איזה אינטרס כלשהו להביא לך משהו אחד ולא אחר. העמלה שלהם זה על השירות שהם נותנים לך.
אחרי שיחה עם אגם לידרים החלטתי בשלב הזה להישאר במיטב דש ולנסות להוריד את דמי הניהול, בנתיים לא הולך ,משהו נדפק בשירות שלהם בזמן הקורנה לדעתי האישית.
במידה והם לא יוזילו את דמי הניהול אפתח קופה חדשה בהלמן אלדובי sp500 דמי ניהול של 0.05% מהצבירה ו 1.49% מההפקדות ,קבועים ל-10 שנים עד שיהיה לי מספיק כסף כדי להתמחק כמו שצריך.
בקשר לאגם לידרים ולאינטרס , אני הרגשתי מהסוכן שהוא מושך אותי בכוח לכיוון ביטוח מנהלים ,במשך כל השיחה הוא המליץ ודיבר רק על ביטוח מנהלים למרות שהדמי ניהול שם כפולים מהפנסיה, עוד דוגמא שהוא התייחס ליתרונות והחסרונות בין פנסיה למנהלים הוא לא הזכיר אפילו את האגח מיועדות שיש בפנסיה והתייחס רק ליתרונות שיש במנהלים כמו כל מיני סוגים של ביטוחים וכו

yahud

משתמש ותיק
דירוג
479
אחרי שיחה עם אגם לידרים החלטתי בשלב הזה להישאר במיטב דש ולנסות להוריד את דמי הניהול, בנתיים לא הולך ,משהו נדפק בשירות שלהם בזמן הקורנה לדעתי האישית.
במידה והם לא יוזילו את דמי הניהול אפתח קופה חדשה בהלמן אלדובי sp500 דמי ניהול של 0.05% מהצבירה ו 1.49% מההפקדות ,קבועים ל-10 שנים עד שיהיה לי מספיק כסף כדי להתמחק כמו שצריך.
בקשר לאגם לידרים ולאינטרס , אני הרגשתי מהסוכן שהוא מושך אותי בכוח לכיוון ביטוח מנהלים ,במשך כל השיחה הוא המליץ ודיבר רק על ביטוח מנהלים למרות שהדמי ניהול שם כפולים מהפנסיה, עוד דוגמא שהוא התייחס ליתרונות והחסרונות בין פנסיה למנהלים הוא לא הזכיר אפילו את האגח מיועדות שיש בפנסיה והתייחס רק ליתרונות שיש במנהלים כמו כל מיני סוגים של ביטוחים וכו
אז תעצור את החפירה של הבן אדם ותדבר איתו על מה שאתה יודע.
אישית כשמישהו **** לי את השכל מעל רמה מסוימת אני פשוט מבקש מהחברה לקשר אותי עם נציג אחר, או שאני עושה את הבדיקות שלי עצמאית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G מעבר עבודה - קרן השתלמות חדשה צרכנות פיננסית 1
D עבודה חדשה - האם כדאי לפתוח קרן השתלמות נוספת או להשאר עם הקיימת? שוק ההון 5
D עבודה חדשה התפתחות אישית 2
T התחלתי עבודה חדשה - איך לא לאבד וותק בקרן השתלמות? שוק ההון 8
K עבודה חדשה התפתחות אישית 77
Tabbylover האם לחפש עבודה חדשה? אוף טופיק 24
משה תחילת עבודה חדשה - מה המשימות הביורוקרטיות שקריטי לסגור? צרכנות פיננסית 18
אנא-אל עבודה חדשה- קופ"ג צרכנות פיננסית 33
GentleGiant עבודה חדשה אוף טופיק 18
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
ז עבודה זמנית של תחביב כפרילנסר התפתחות אישית 2
שלי סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 46
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17
נ החזרי מס על עבודה ב2021 מיסים 1
deussex בילבול בנושא אובדן כושר עבודה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
המהנדל מיסוי דרקוני על עבודה מיסים 137
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
E שעות עבודה אוף טופיק 12
B החזר הוצאות עבודה מהבית לשכיר בעקבות הקורונה מיסים 1
1 דרישה לתשלום עבור אכ"ע פרטי לאחר הפסקת עבודה צרכנות פיננסית 3
L משיכת פיצויים לאחר סיום עבודה מיסים 4
א הערות על שיטת עבודה עם תיק ממוסה, עסק עצמאי, חיסכון פנסיוני ומה שבניהם שוק ההון 16
R תואר באוניברסיטה הפתוחה (בשילוב עבודה) או תואר בבן גוריון (ללא עבודה) התפתחות אישית 32
R חשבונית חד פעמית לעומת עבודה כשכיר לתקופה קצרה מיסים 26
E אני פרילנסר. האם כדאי לקחת עבודה בכל מחיר? או עדיף כלום? אוף טופיק 26
ה עבודה גמישה וחלקית מאוד התפתחות אישית 6
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 2
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
ה שימור ביטוח אבדן כושר עבודה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Ghost חשמלאי מוסמך בלי עבודה התפתחות אישית 2
L ביטוח אובדן כושר עבודה נפרד, וקופת גמל פנסיונית נפרדת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Roi מוח כוורת - שוקל עבודה עצמאית בתור מלווה לקניית נכסים בספרד נדל"ן 43
י קופת גמל עם אובדן כושר עבודה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
D תלוש משכורת עבור עבודה חד-פעמית של 200 ש"ח צרכנות פיננסית 5
ס לחזור למסלול תואר שני אחרי עבודה התפתחות אישית 4
Y עצות לבחירת עבודה התפתחות אישית 7
A החזרי מס בגין עבודה מהבית מיסים 5
סרגיי אובדן כושר עבודה בביטוח מנהלים - לעומת מטריה ביטוחית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
G להתמיין ליותר ממקום עבודה אחד במקביל התפתחות אישית 2
D עבודה במשרה מלאה כפרילנסר ומעבר לעוסק מורשה צרכנות פיננסית 3
G עבודה לקשישים בזמן קורונה? אוף טופיק 7
Y אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 3
S גר בשפלה ומחפש גבולות צפוניים לחיפוש עבודה מבחינת זמן נסיעה אוף טופיק 9
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 127
צ כמה זמן אתם יושבים במהלך יום עבודה? אוף טופיק 48
E ביטוח אובדן כושר עבודה וקרן הפנסיה צרכנות פיננסית 1
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 26
M אובדן כושר עבודה בביטוח מנהלים - תקופת אכשרה / כיסוי מחלות קודמות צרכנות פיננסית 8

נושאים דומים

למעלה