• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית אופניים

bengi

משתמש רגיל
דירוג
1,005
החלטתי שנמאס לי מהרכב והפקקים, ולאחר התלבטות בין קורקינט חשמלי, אופנייים חשמליים, ואופניים רגילים, החלטתי שאני מעדיף ללכת על האופציה האחרונה.
אני חושב ללכת על אופני כביש וכבר ראיתי מספר דגמים ואפילו ביצעתי נסיעת מבחן ואני די שלם עם העניין. מתכנן ללכת על הדגם הבסיסי של specialized בעלות של קצת יותר מ3000 ש"ח.
הדבר שהכי מטריד אותי זה עניין הפאנצרים, כמה זה קריטי באופני כביש?!
אני מתכנן לנסוע 15 ק"מ לכל כיוון מהבית לעבודה כש80 אחוז מהדרך תהיה על מסלול אופניים.

בנוסף אשמח להמלצות נוספות מרוכבים מנוסים
תודה לעונים.

החלטתי שנמאס לי מהרכב והפקקים, ולאחר התלבטות בין קורקינט חשמלי, אופנייים חשמליים, ואופניים רגילים, החלטתי שאני מעדיף ללכת על האופציה האחרונה.
אני חושב ללכת על אופני כביש וכבר ראיתי מספר דגמים ואפילו ביצעתי נסיעת מבחן ואני די שלם עם העניין. מתכנן ללכת על הדגם הבסיסי של specialized בעלות של קצת יותר מ3000 ש"ח.
הדבר שהכי מטריד אותי זה עניין הפאנצרים, כמה זה קריטי באופני כביש?!
אני מתכנן לנסוע 15 ק"מ לכל כיוון מהבית לעבודה כש80 אחוז מהדרך תהיה על מסלול אופניים.

בנוסף אשמח להמלצות נוספות מרוכבים מנוסים
תודה לעונים.

אני נוסע כל יום 12-15 ק"מ על אופניים פשוטות של Marin, עלו לי כ-1800 ₪.
בחרתי באופני עיר ולא כביש (גלגל שהוא כמו גלגל הרים רק דק יותר).
לא כ"כ הבנתי את השאלה של הפנצ'רים, יש חומר כזה ששמים בגלגלים למניעת פנצ'רים. (לא יודע באמת כמה זה מונע)

אני נוסע כל יום 12-15 ק"מ על אופניים פשוטות של Marin, עלו לי כ-1800 ₪.
בחרתי באופני עיר ולא כביש (גלגל שהוא כמו גלגל הרים רק דק יותר).
לא כ"כ הבנתי את השאלה של הפנצ'רים, יש חומר כזה ששמים בגלגלים למניעת פנצ'רים. (לא יודע באמת כמה זה מונע)

אני מעדיף אופני כביש כי הם הרבה יותר קלים וזה הרבה יותר נוח עבורי.
לגבי הפאנצרים, הצמיגים של אופני כביש הם נורא דקים ושטוחים, עובי של 25/28 מ"מ. ממה שהבנתי הם יותר חשופים לפאנצרים. מעניין אותי לדעת כמה זה קריטי, לא מעוניין לטפל בפאנצר פעם בחודש.

כאחד שמשתמש באופניים רגילות לכל צרכי התחבורה שלו כבר מספר שנים, כמה תובנות שהגעתי אליהן:
1) חשוב מאד שיהיה מנעול טוב. הידיעה שאני יכול לקשור את האופניים לכל עמוד/ספסל וכו מבלי להכניס אותן לבית/פאב משפרת את הניידות משמעותית. כמו כן, אופניים לא חשמליות הרבה פחות מבוקשות בקרב הגנבים אז זאת גם האפשרות היותר בטוחה.
2) הרים מול כביש - אני עם אופני הרים כי המסלול שאני רוכב בו לרוב הוא לא סלול או מאד משובש. בנוסף אני עושה טיולי שטח. אם אתה רוכב בשביל אופניים או רק בתוך העיר, אופני כביש הרבה יותר קלות ומהירות ועדיף לבחור באפשרות הזאת.
3) הפאנצ'רים זאת לא בעיה רצינית. אני רוכב בלי ג'יפה (החומר ששמים בגלגל שסותם פנצ'רים) וגם בשטח והשנה היו לי רק 2 פנצ'רים שאחד מהם היה ממש באשמתי (שטח עם המון מסמרים וחלקי מתכת חדים). תחזיק פנימית בתיק הגב או בפאוץ' קטן שיהיה קשור לאופניים ואתה מסודר. לוקח פחות מ- 5 דקות להחליף פנימית כשאתה יודע איך לעשות את זה.
4) אם אתה הולך על אופני כביש, ממליץ על סינגל ספיד. זה יכניס אותך לכושר כי תתאמץ יותר בעליות וזה מוריד את מחיר האופניים והתחזוקה משמעותית.
5) ממליץ לקנות אופניים זולות בהתחלה - באזור ה- 1000-1500 שח יש אחלה אופני סינגל ספיד. אתה לא באמת יודע אם תתמיד ואם זה מתאים לך. יש לי המון חברים שקנו אופניים ב-5-10K וגילו שזה יותר מדי בשבילם והם משתמשים בהן רק לעיתים רחוקות.
6) רכיבה עם מדרכות/ללא קסדה והתעסקות עם דוחות - כשאתה לא על אופניים חשמליות הפקחים תמיד סולחים לך ולא תקבל דוחות. עצרו אותי פעמיים עם מארבים שלא ראיתי גם בלי קסדה וגם על מדרכה וב-2 הפעמים ויתרו לי ואפילו לא קיבלתי אזהרה. לעומת זאת, החברים מהעבודה שרוכבים על אופניים חשמליות חוטפים דוחות על ימין ועל שמאל.
7) תוך מספר שבועות תגלה שהכושר שלך משמעותית יותר טוב משאר חבריך. תרגיש את זה במיוחד כשתעלה ברגל 3-5 קומות ותהיה היחיד שלא מתנשף או מזיע.
8) האופניים זאת ההשקעה הכלכלית הכי טובה שעשיתי בחיי. זה חוסך לי עשרות אלפי שקלים בשנה מהנטו שאחרת הייתי מוציא על רכב ותחבורה ציבורית (תחבצ אני משתמש רק בינעירוני).
9) גשם - או שפשוט תרטב ותחליף בגדים בעבודה, או שתקנה מעיל גשם ארוך. אני אישית קניתי סוג של חלפ"ס שמכסה את כל הגוף כולל הראש בויאטנם וזה משמש אותי לגשמים כבדים. בשאר הזמן אני סופג את הגשם.
10) שמש וחום - בהתחלה אתה באמת תזיע אבל שמתי לב שעם הזמן כמות ההזעה והמאמץ ברכיבה יורדים משמעותית. היום רכיבה של 20 דקות בשמש כבר לא גורמת לי להזיע משמעותית ואפילו כבר לא צריך להתקלח.
11) אופניים זה החופש המוחלט. לא אכפת לך אם יש מצעד/הפגנה/פקק. אתה תמיד עובר הכל במהירות. אתה תמיד יודע מתי תגיע לעבודה או לפגישה ללא תלות בשעת היציאה שלך או בתאונות בכביש.
12) תלמד לרכב על אופניים!!! זה נשמע טריויאלי אבל כמעט ואף אחד לא יודע לעשות את זה נכון, גם רוכבי שטח מיומנים עושים טעויות קריטיות. אם אתה לא רוצה למצוא את עצמך מרוח על הכביש אחרי שניסית לרדת ממדרכה גבוהה או לרדת כמה מדרגות מבלי לרדת מהאופניים, ממליץ בחום על הספר הבא: Mastering Mountain Bike Skills של Brian Lopes, Lee McCormack.

שיהיה בהצלחה!

כמה פעמים כבר רכבת את המסלול המדובר או 15 קמ לכיוון?
שאתה בטוח כבר שזה מה שאתה בוחר.

לגבי חשמלי או רגיל... בחשמלי נלחמים באופן יזום כרגע, כי זה אכן הפך להיות מכת מדרכה.

כמה פעמים כבר רכבת את המסלול המדובר או 15 קמ לכיוון?
שאתה בטוח כבר שזה מה שאתה בוחר.

יש לי כושר לא רע, אני רץ 5 ק"מ שלוש פעמים בשבוע. החלטתי על אופניים רגילים בעיקר כדי לחסוך בעלויות בהשואאה לחלופות החשמליות וגם בנוסף להרוויח עוד פעילות גופנית נוספת. אני מעדיף כאמור אופני כביש כדי להקקל על הנסיעה.

כאחד שמשתמש באופניים רגילות לכל צרכי התחבורה שלו כבר מספר שנים, כמה תובנות שהגעתי אליהן:
1) חשוב מאד שיהיה מנעול טוב. הידיעה שאני יכול לקשור את האופניים לכל עמוד/ספסל וכו מבלי להכניס אותן לבית/פאב משפרת את הניידות משמעותית. כמו כן, אופניים לא חשמליות הרבה פחות מבוקשות בקרב הגנבים אז זאת גם האפשרות היותר בטוחה.
2) הרים מול כביש - אני עם אופני הרים כי המסלול שאני רוכב בו לרוב הוא לא סלול או מאד משובש. בנוסף אני עושה טיולי שטח. אם אתה רוכב בשביל אופניים או רק בתוך העיר, אופני כביש הרבה יותר קלות ומהירות ועדיף לבחור באפשרות הזאת.
3) הפאנצ'רים זאת לא בעיה רצינית. אני רוכב בלי ג'יפה (החומר ששמים בגלגל שסותם פנצ'רים) וגם בשטח והשנה היו לי רק 2 פנצ'רים שאחד מהם היה ממש באשמתי (שטח עם המון מסמרים וחלקי מתכת חדים). תחזיק פנימית בתיק הגב או בפאוץ' קטן שיהיה קשור לאופניים ואתה מסודר. לוקח פחות מ- 5 דקות להחליף פנימית כשאתה יודע איך לעשות את זה.
4) אם אתה הולך על אופני כביש, ממליץ על סינגל ספיד. זה יכניס אותך לכושר כי תתאמץ יותר בעליות וזה מוריד את מחיר האופניים והתחזוקה משמעותית.
5) ממליץ לקנות אופניים זולות בהתחלה - באזור ה- 1000-1500 שח יש אחלה אופני סינגל ספיד. אתה לא באמת יודע אם תתמיד ואם זה מתאים לך. יש לי המון חברים שקנו אופניים ב-5-10K וגילו שזה יותר מדי בשבילם והם משתמשים בהן רק לעיתים רחוקות.
6) רכיבה עם מדרכות/ללא קסדה והתעסקות עם דוחות - כשאתה לא על אופניים חשמליות הפקחים תמיד סולחים לך ולא תקבל דוחות. עצרו אותי פעמיים עם מארבים שלא ראיתי גם בלי קסדה וגם על מדרכה וב-2 הפעמים ויתרו לי ואפילו לא קיבלתי אזהרה. לעומת זאת, החברים מהעבודה שרוכבים על אופניים חשמליות חוטפים דוחות על ימין ועל שמאל.
7) תוך מספר שבועות תגלה שהכושר שלך משמעותית יותר טוב משאר חבריך. תרגיש את זה במיוחד כשתעלה ברגל 3-5 קומות ותהיה היחיד שלא מתנשף או מזיע.
8) האופניים זאת ההשקעה הכלכלית הכי טובה שעשיתי בחיי. זה חוסך לי עשרות אלפי שקלים בשנה מהנטו שאחרת הייתי מוציא על רכב ותחבורה ציבורית (תחבצ אני משתמש רק בינעירוני).
9) גשם - או שפשוט תרטב ותחליף בגדים בעבודה, או שתקנה מעיל גשם ארוך. אני אישית קניתי סוג של חלפ"ס שמכסה את כל הגוף כולל הראש בויאטנם וזה משמש אותי לגשמים כבדים. בשאר הזמן אני סופג את הגשם.
10) שמש וחום - בהתחלה אתה באמת תזיע אבל שמתי לב שעם הזמן כמות ההזעה והמאמץ ברכיבה יורדים משמעותית. היום רכיבה של 20 דקות בשמש כבר לא גורמת לי להזיע משמעותית ואפילו כבר לא צריך להתקלח.
11) אופניים זה החופש המוחלט. לא אכפת לך אם יש מצעד/הפגנה/פקק. אתה תמיד עובר הכל במהירות. אתה תמיד יודע מתי תגיע לעבודה או לפגישה ללא תלות בשעת היציאה שלך או בתאונות בכביש.
12) תלמד לרכב על אופניים!!! זה נשמע טריויאלי אבל כמעט ואף אחד לא יודע לעשות את זה נכון, גם רוכבי שטח מיומנים עושים טעויות קריטיות. אם אתה לא רוצה למצוא את עצמך מרוח על הכביש אחרי שניסית לרדת ממדרכה גבוהה או לרדת כמה מדרגות מבלי לרדת מהאופניים, ממליץ בחום על הספר הבא: Mastering Mountain Bike Skills של Brian Lopes, Lee McCormack.

שיהיה בהצלחה!

תודה רבה על התגובה המושקעת!

אופני כביש ללא ספק הרבה יותר טוב במיוחד שתרכב על מסלול וזה בכלל עולם אחר.
ממליץ לשים חומר בפנימית(החומר עובד ככה שאם יש פאנצר ובעצם דליפת לחץ החומר זורם לשם וחוסם את הדליפה ובעצם מונע את הפאנצר חד פעמית לכל הפחות, כלכלית ומבחינת נוחות זה משתלם) בכל מקרה הייתי מחזיק פנימית ולומד להחליף זריז למקרה שיקרה משהו בדרך.
המחיר נשמע טוב כמו אחלה entry level וכנראה ישרתו אותך טוב מספר שנים טובות.
אם אתה רץ קבוע והסיבולת שלך טובה לא רואה בעיה, שבוע תתקשה קצת תאכל יותר חלבון והגוף שלך יסתגל לזה במהרה.
ממליץ בחום להמלצה ללמוד לרכב יעיל(המלצתי על סרטוני יוטיוב מרוכבי כביש מקצועיים) בעיקר באופני כביש במהירות גבוהה יחסית(מעל 15 20 קמש) זה יקל על המאמץ שלך ממש ותרגיש הרבה פחות התנגדות אוויר.

בחשמלי נלחמים באופן יזום כרגע
ומצד שני מקדמים אופניים מהירים עוד יותר תחת רישיון אופנוע וביטוח חובה כמובן.
זה רק אומר שיותר אופניים יותר מהירים יסעו בכבישים ועל המדרכות ללא רישיון וביטוח...

נערך לאחרונה ב:
תשקיע בסבל ומנשא לתיק..
לרכב 15 קמ עם תיק על הגב זה הרבה פחות כיף מאשר לתלות אותו על האפניים, וגם כנראה פחות מהיר..

ממליץ בחום להמלצה ללמוד לרכב יעיל(המלצתי על סרטוני יוטיוב מרוכבי כביש מקצועיים)

לא יודע אם לגיטימי להביא פוסטים מהעבר אני פשוט עכשיו מארגן לעצמי אופניים ואני רוצה ללמוד איך לרכב בצורה טובה. יש לך המלצה לערוצי יוטיוב ספציפיים שיעזרו לי בתחום?

אני אמליץ על קורס פרונטלי.
בתור רוכב אופנוע, עברתי בזמנו 3 או 5 קורסים בארץ ובטיול לבריטניה עם חבר רכשנו עוד 2 קורסים במסלול.
נכון... עלות כספית מול חינם זה לא סולידי, מצד שני מדובר בתחום בטיחותי, המדריך מסתכל עליך מהצד ויכול לתקן שגיאות, אתה בטוח שהבנת את החומר אבל רק למדת שחיה בהתכתבות.
מדובר בלהתקדם לעבר הקצה שאתה מכיר ולדחוף את המעטפת...
עדיף ליד עוד אנשים בשטח סטרילי ולא בכביש/ שטח לבד.

לא יודע אם לגיטימי להביא פוסטים מהעבר אני פשוט עכשיו מארגן לעצמי אופניים ואני רוצה ללמוד איך לרכב בצורה טובה. יש לך המלצה לערוצי יוטיוב ספציפיים שיעזרו לי בתחום?
https://youtu.be/1goZGa1UNcI
זה ערוץ מאוד רציני עם הרבה סרטונים מעולים.
https://youtu.be/x4WHeVf5DN4
ראיתי גם כמה סרטונים טובים שלהם פעם והם נחמדים אבל לא ברמה של הערוץ הראשון.

היי,
החלטתי שאני רוצה להתחיל להתנייד באמצעות אופניים רגילים!

אני יודע לרכב אבל לא מכיר את הסוגים השונים שיש..
ממה שהבנתי שהרלוונטיים להתניידות הם אופני כביש או אופני עיר, אבל לא יודע להגיד מה יותר טוב .. יכול להיות שיש עוד סוגים רלונטיים.
אין לי בעיה להשקיע עכשיו כמה אלפי שקלים (בודדים, לא להגזים..) בקנייה של אופניים טובות ושיתאימו לצרכים שלי כי מקריאה פה בפורום הבנתי שזו קנייה לטווח ארוך אז אני מעדיף להשקיע עכשיו בכלי טוב מאשר לקנות עוד כמה שנים אחד חדש.

אז הצרכים שלי:
1) ליסוע כמה ק"מ ביום כל יום, הלוך חזור לעבודה ולעוד מקומות... לרוב הנסיעות לא עוברות את ה5 ק"מ.
2) לא להתאמץ יותר מדי שאני רוכב עליהן (כי אז אני מזיע ואני לא רוצה להגיע מזיע לעבודה).
לא יודע מה זה אומר מבחינה טכנית על האופניים..
זה ריאלי בכלל לנסוע 10-15 דקות באופניים (יש גם עליות) ולא להזיע?
3) שיהיו קלות להרמה. אני בן אדם יחסית חזק, אבל מנסיוני עם אופניים חשמליות ששקלו מעל 17 ק"ג זה לא היה הכי כיף להרים אותם כל יום 2 קומות במדרגות. יכול להיות שאלה לא סדרי הגודל של משקל באופניים רגילים אבל אני לא יודע..
4) הייתי שמח שייראו טוב, נגיד ככה:
https://www.ctc.co.il/wp-content/uploads/2019/11/Evoke-Retro-21-Men-Grey-480x330.jpg
אבל זה בונוס

בטוח שלסולידים פה יש הרבה ידע בנושא אז יהיה נחמד לשמוע מה יש לכם להגיד :)

נערך לאחרונה ב:
דיסקליימר - לא מקצוען בשום צורה, רוכב חובבן.
  • מהשם של אופני כביש נשמע שזה הדבר הכי מתאים לרכיבה עירונית (רכיבה על הכביש ולא בהרים), אבל זה לא בדיוק המצב, כי ב"כביש" אתה נאלץ לעלות ולרדת מדרכות, ולנסוע בכבישים עירוניים משובשים. כמו כן הם דורשים תנוחת ישיבה מסוימת שלא נוחה במיוחד למתחילים.
    הם כן יותר מהירים וקלים.
    הייתי בוחר באופני קרוס קאנטרי או הייבריד, ומרכיב צמיגים דקים.
  • עניין ההזעה הוא אינדיבידואלי, אבל אני לא מכיר הרבה אנשים שמסוגלים לנסוע 5 ק"מ עם עליות בקצב סביר בלי להזיע. לדעתי תצטרך להחליף בגדים בעבודה.
  • לגבי המשקל, לדעתי יהיה לך קשה לרדת מ12 ק"ג בתקציב של אלפים בודדים. זה משמעותית פחות ממה שאתה מכיר עם אופניים חשמליים, והרכיבה (וגם הסחיבה במדרגות) הרבה יותר קלה.
  • ממליץ לעשות סיבוב חנויות כך שגם יעזרו לך להתאים לך זוג במידה הנכונה, אחרת יהיה לך לא נוח לרכב ואתה תסבול\תזנח את האופניים.
אני עברתי מאופניים חשמליים לרגילים, וזה סופר כיף, וגם בריא יותר. נהנה מכל רגע.
עם זאת, יש אנשים שלא מתחברים. אז נסה להשיג אופניים בהשאלה ותיסע את המסלול המתוכנן בסופ"ש כמה פעמים.

השירשור התעורר השבוע ואני כבר כמעט שנה וחצי עם אופניים אז מעדכן ומשתף את התובנות שלי עד עכשיו.

1. קניתי אופני כביש חדשים ב3400 ש"ח+500 ש"ח במוצרים נלווים כמו משאבה וקסדה וכו, דגם יחסית בסיסי שנותן לי מענה מעולה. ההילוכים הם סופר משמעותיים לחווית הנסיעה שלי, שמח שלא בחרתי באופני סינגל ספיד ולא הייתי ממליץ למי שהמסלול שלו 10 ק"מ ומעלה על אופני סינגל ספיד. הקידון המעוגל הוא ממש נוח עבורי, גם לעלות על מדרכות וגם לתמרן בין מכוניות. לוקח מעט זמן להתרגל לצורת הישיבה ובחודש הראשון יצא לי שהרמתי את הגלגל האחורי מספר פעמים וכמעט התהפכתי, אבל מתרגלים לזה די מהר ואחרי חודש זה כבר לא קורה.
2. קצת הגזמתי עם מרחק הנסיעה, אני עובר 8.5 ק"מ בהלוך וכ12 ק"מ בחזור. ההבדל במרחק בין ההלוך לחזור הוא כי בהלוך אני נוסע חלק לא מבוטל מהדרך בירידה ואני פשוט עומד בקצב של התנועה על הכביש. בחזור אני מעדיף דרך ארוכה יותר שיש בה מסלול אופניים מסודר.
3. לפני שקניתי את האופניים הייתי רץ 5 ק"מ שלוש פעמים בשבוע. עדיין לוקח איזה חודש להתרגל לאופניים. הייתי מרגיש את השרירים תפוסים לא מעט בחודש הראשון עד שהתרגלתי וזה למרות שהייתי בכושר לא רע.
4. אני עובד בעבודת כפיים אז עניין ההזעה הוא פחות קריטי עבורי. בכל אופן בחורף אני לא מזיע בכלל בבוקר(יוצא גם מאוד מוקדם), בחזור אני מזיע ממש טיפה, לא משהו רציני מדי שמגבון לח לא פותר. כאמור הדרך חזרה היא גם ארוכה יותר והיא ברובה גם טיפוס כנגד עליה. לגבי הקיץ אני לא ממש זוכר משהו חריג בצורה יוצאת דופן. מן הסתם מזיעים טיפה יותר, אבל בשעות שאני יוצא והמרחק שאני עושה זה לא משמעותי.
5. כאמור בחרתי באופני כביש ששוקלים כ8.5 ק"ג ועם צמיגים דקים 25 מ"מ. אני ממש מהיר, במישור ובירידות אני יותר מהיר מרוב דגמי האופניים החשמליים, אבל יש לזה מחיר. אני מרגיש כל משב רוח הכי קטן, ויש לי אפס אחיזת כביש. אני מסוגל להחליק מטיפה חול על הכביש שלא לדבר על מים או שמן, ובננוסף אני ממש מפחד מבורות ניקוז כי הצמיג יכול להיכנס במרווח שבין הסורגים. כמה האחיזת כביש גרועה? כשהכביש רטוב גם להמשיך ישר בכיכר זה מאתגר, בכל אופן אני ממש משתדל לא לרכב על האופניים בימים גשומים.
6. היתה לי החלקה אחת עד עכשיו שכתוצאה ממנה התעקם לי השיפטר, זה קרה במהירות אפס ביום שהיה ערפל ממש כבד והכבישים היו לחים. כאמור אין כמעט אחיזה בצמיגים האלה.
7. היו לי שני פאנצרים עד עכשיו, שניהם בגלל הקדמי. הפאנצר הראשון לקח לי כ 20-25 דקות, בשני זה לקח לי רק כ10 דקות, שיפור לא רע.
8. מעבר לשתי פנימיות חדשות לתיקון הפאנצרים שעלו לי כ30 שקל יחד, השקעתי גם בטיפול כללי וניקיון לאופנים+יישור אותו שיפטר כתוצאה מההחלקה שעלה לי 200 ש"ח. זו עלות התחזוקה שלי עד עכשיו. אני משתדל להימנע ככל הניתן מנסיעה בגשם ואני מאחסן את האופניים בתוך הדירה מה שמצמצם את עלות התחזוקה. אני גם מנפח את הצמיגים פעם בשבוע, מה שמפחית את הסיכוי לפאנצרים.
9. אומנם יש לי רישיון לרכב ואני עדיין נוסע באוטו בעיקר בסופשים(להורים, לדייטים). אבל לוקח איזה חודש להתרגל לכבישים/לתנועה. נסיעה באופניים היא שונה לחלוטין מהרכב למרות שאנחנו חולקים את אותם כבישים, קשה להסביר זאת אולי רוכבי אופנוע יבינו על מה אני מדבר.
10. העסק מסוכן!!! קרה לי כבר שאנשים נוסעים בנתיב מולי ופונים שמאלה וחוצים אני הנתיב שלי מבלי לספור אותי. שמישהו יצא מחניה ומשתלב בנתיב שלי, שוב מבלי לספור אותי בכלל. אנשים יוצאים מהרכב מבלי להסתכל וכמעט פוגעים בי עם הדלת. בכלל יש צירים מסויימים שאין סיכוי שאני רוכב בהם על הכביש ואני עולה על המדרכה, אני מעדיף להיות עבריין ולא בבית חולים או גרוע מזה. אומנם המדרכה זה לא המקום שלי אבל אני חייב לציין שיש כל כך הרבה הולכי רגל שהם כל כך שקועים בפלאפון שלהם שגם אם תעבור רכבת ליד האוזן שלהם הם לא ישימו לב.

נערך לאחרונה ב:
מחפש מנעול טוב לאופניים הרגילות שלי.
מעדיף להשקיע במשהו טוב כי קיים סיכוי בעתיד שאעבור לחשמליות.
שיהיה כמו שיותר קשה לפרוץ אותו ושיהיה קל לנשיאה.
רצוי שיהיה זמין לקנייה בארץ או שזמן המשלוח לא יעלה על שבועיים.

תודה לסולידיים

יש לך (או למישהו אחר) במקרה את הספר הזה להשאיל או למכור? אשמח לפנייה בפרטי

אם כבר מדברים על סינגל-ספיד.
אני מתכנן לקנות אופניים בשביל נסיעות יומיות של 4-5 קילומטרים לכיוון. אני נוטה לקנות סינגל ספיד בשביל היתרונות. מצד שני, האם יש לי סיכוי מול הגבעות של גבעתיים? אולי כדאי דווקא לקנות אופניים עם הילוכים?
המלצות?
בנוסף, האם יש המלצה על מותג ספציפי? שמעתי דברים טובים על daus. יש שותפים להמלצה?

תבדוק את המסלול שלך... כמה עליות ירידות יש בפועל?
וכן, הייתי הולך על הילוכים, אולי יד שניה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Captain Sparo קניית אופניים ראשונים אוף טופיק 13
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 14
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 22
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
Y קניית נייר ערך העוקב אחרי מחיר SOLANA השקעות אלטרנטיביות 0