• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עליית מחירי הנדלן

קוף שמבין

משתמש סולידי
דירוג
12
בשבוע האחרון מדברים ללא הפסקה על עליית מחירי הנדלן , ושהאחוז מהשנה שעברה עומד על 10 אחוז.
עכשיו השאלה שאני רוצה להעלות פה זה האם יש מישהו שהעלייה עושה לה טוב בצורה חד משמעית.
אני אכתוב את דעתי ביחס לכל אדם והזיקה שלו לנדלן ומאוד אשמח אם תחלקו את משנתכם בנושא, או תוכלו להאיר לי דברים שאני מפספס.
1. אדם ללא דירה בבעלותו שמתכנן בעתיד לרכוש אחת כזו - לדעתי זה הסוג שנפגע הכי הרבה מאחר וזה מעין מרדף במעגל, הוא יכול לעבוד שנה שלמה, ועדיין לחסוך פחות מהאחוז שעלו המחירים לאותה דירה מבוקשת.
2. אדם ללא דירה בבעלותו שאינו מעוניין לרכוש דירה ורוצה לחיות בשכירות- המצב שלו קצת יותר טוב מהאדם בדוגמא 1 אבל ככל שמחירי הנדלן יעלו כך גם עלויות השכירות שהוא ישלם יעלו בהתאמה.
3. אדם שמחזיק דירה למגורים- כביכול אותו אדם אמור להנות מעליית המחירים כי הנכס בבעלותו שווה יותר, אך יש כאן מלכוד שאותו אדם לא נהנה מהתשואה החיובית של הנכס כי הוא גר בנכס ואם הוא יממש אותו, ימכור את הבית וילך לגור בבית חדש בבעלותו אז הוא עדיין יסבול מעליית המחירים בקנייה החדשה.
4. אדם שמחזיק דירה להשקעה - לדעתי זה סוג האנשים היחידים שנהנים באופן אבסולוטי מעליית מחירים, כי השכירות עולה עם השנים, וכך גם הערך עצמו של הנכס, יחד עם זאת אם ימומש הנכס ויימכר אותו אדם יצטרך לבחור בין אופציה 2 ל3 .
מה דעתכם בנושא והאם יש אנשים מסויימים שבאופן מוחלט נהנים מעליית המחירים שפיספסתי?

אבל ככל שמחירי הנדלן יעלו כך גם עלויות השכירות שהוא ישלם יעלו בהתאמה.
לא, מחירי השכירות עלו פחות ממחירי הדירות.

מחירי הדירות עלו בגלל הריבית הנמוכה. שווה לך לרכוש דירה גם במחיר גבוה אפילו שהשכירות שתקבל לא השתנתה, כי הריבית האלטרנטיבית נמוכה.

אדם שאין בבעלותו נדל"ן יש לו כנראה השקעה אלטרנטיבית. מניות עלו לאחרונה הרבה יותר מנדל"ן ומצבו מעולה. מי שיש לו נכס למגורים, או להשקעה הדיל את ערך הנכסים והרוויח.

מי שיש לו דירת השקעה מקבל קצת יותר שכר דירה, ומי שיש לו נכס בבעלותו לא היה שינוי לרעה בשכר הדירה שלו. זה שקול עד לפרטים הקטנים והחשובים.

• אהבתי
Reactions: Roi
בשבוע האחרון מדברים ללא הפסקה על עליית מחירי הנדלן , ושהאחוז מהשנה שעברה עומד על 10 אחוז.
עכשיו השאלה שאני רוצה להעלות פה זה האם יש מישהו שהעלייה עושה לה טוב בצורה חד משמעית.
אני אכתוב את דעתי ביחס לכל אדם והזיקה שלו לנדלן ומאוד אשמח אם תחלקו את משנתכם בנושא, או תוכלו להאיר לי דברים שאני מפספס.
1. אדם ללא דירה בבעלותו שמתכנן בעתיד לרכוש אחת כזו - לדעתי זה הסוג שנפגע הכי הרבה מאחר וזה מעין מרדף במעגל, הוא יכול לעבוד שנה שלמה, ועדיין לחסוך פחות מהאחוז שעלו המחירים לאותה דירה מבוקשת.
2. אדם ללא דירה בבעלותו שאינו מעוניין לרכוש דירה ורוצה לחיות בשכירות- המצב שלו קצת יותר טוב מהאדם בדוגמא 1 אבל ככל שמחירי הנדלן יעלו כך גם עלויות השכירות שהוא ישלם יעלו בהתאמה.
3. אדם שמחזיק דירה למגורים- כביכול אותו אדם אמור להנות מעליית המחירים כי הנכס בבעלותו שווה יותר, אך יש כאן מלכוד שאותו אדם לא נהנה מהתשואה החיובית של הנכס כי הוא גר בנכס ואם הוא יממש אותו, ימכור את הבית וילך לגור בבית חדש בבעלותו אז הוא עדיין יסבול מעליית המחירים בקנייה החדשה.
4. אדם שמחזיק דירה להשקעה - לדעתי זה סוג האנשים היחידים שנהנים באופן אבסולוטי מעליית מחירים, כי השכירות עולה עם השנים, וכך גם הערך עצמו של הנכס, יחד עם זאת אם ימומש הנכס ויימכר אותו אדם יצטרך לבחור בין אופציה 2 ל3 .
מה דעתכם בנושא והאם יש אנשים מסויימים שבאופן מוחלט נהנים מעליית המחירים שפיספסתי?
יש הרבה.
אנשים שמחזיקים דירה ורוצים להגר.
אנשים שיש להם הרבה דירות.
אנשים שגרים בדירה גדולה ורוצים לשנמך
קבלנים
מתווכים
יורשים
ועדיין. אתה צודק ורוב הישראלים נפגעים מהעלייה במחירי הדירות

נערך לאחרונה ב:
יש הרבה.
אנשים שמחזיקים דירה ורוצים להגר.
אנשים שיש להם הרבה דירות.
אנשים שגרים בדירה גדולה ורוצים לשנמך
קבלנים
מתווכים
יורשים
ועדיין. אתה צודקת ורוב הישראלים נפגעים מהעלייה במחירי הדירות
הייתי אומר שזה גם האינטרס של קופת המדינה מאחר והמיסים שמתקבלים מסתכמים במיליוני שקלים על מס דירה שנייה, מס רווחי הון, וכו' וכו' , אבל במחשבה שנייה גם 25 אחוז ממס רווחי הון זה המון כסף לקופת המדינה, אז בכלל לא בטוח שזה האינטרס של המדינה.

מעגל האנשים שנהנים ממחירי הדירות הוא הרבה יותר רחב רק מבעלי הדירות עצמם - שמאים, קבלנים, אדריכלים, עו"ד, רו"ח, מעצבי פנים, חברות מטבחים, חברות קרמיקה, שיפוצניקים ועוד ועוד. כמו הרבה מגזרים אחרים, מעגלי ההשפעה הכלכליים הם אף פעם לא מצומצמים רק למחזיקים ישירות בנכס (בדיוק כמו שהנהנים מפריחת ההייטק אינם רק עובדי ההייטק אלא גם כל האנשים שמספקים שירותים לתעשייה)

בנוגע לאופציות שפרטת אז התיאור לטעמי לא בדיוק מדויק -
- עבור אפשרות 3 - האנשים הללו מחזיקים כעת בנכסים ששווים יותר. במידה ויירצו יוכלו לקבל הון בעלות זולה יותר ולהשקיעו בהתאם לרצונותיהם. לתועלת הזו בהחלט יש משמעות לאלו שמוכנים ומעוניינים בכך
- עבור אפשרות 4 - לא הבנתי את האמירה שהם "חוזרים ל-2 או 3". אם יש בידם שתי דירות ומכרו אחת, הם בוודאות לא חוזרים ל-2, ומכל מצב הם הרוויחו הרבה כסף בהינתן שהייתה עליית מחירים אז למה חשוב להם לאיפה הם חוזרים אם עכשיו חשבון הבנק מרופד? (זה דומה לאמירה שלמי שמחזיק הרבה מניות בחברה ששווייה עולה זה לא אמור להיות חשוב כי אחרי מכירה עתידית הוא לא יחזיק יותר מניות של החברה)

מכל מצב, בנדל"ן כמו בהרבה דברים אחרים, יש הקשר של היצע וביקוש, וכמו הרבה דברים אחרים שיש להם היצע מוגבל וביקוש מתגבר, המחירים עולים בטווח הארוך (לבטח כשמשלבים אינפלציה). לכן, ממליץ בחום פחות להיכנס לסוגייה "האם יש אנשים שנהנים מעליית הנדל"ן?", ולו כי אין איזו קבוצה מצומצמת של אנשים שמחליטה יחד על המחירים. תעשה את המיטב לשפר את מצבך ע"י חסכון גבוה, השקעה מושכלת ומפוזרת בהתאם ליכולתך לספוג תזזיתיות ותחזיק לטווח ארוך. בין אם הלכת על נדל"ן או מדדים, סביר שזה יביא אותך למחוז חפצך במרוצת הדרך, רק הדרך לשם תהיה שונה

אם ימומש הנכס ויימכר אותו אדם יצטרך לבחור בין אופציה 2 ל3 .
היי
אין צורך למכור נכס כדי לממש עליית ערך, ניתן למחזר את המשכנתא
ולמשוך כסף נוסף מהקירות לצורך השקעה נוספת.
מה דעתכם בנושא והאם יש אנשים מסויימים שבאופן מוחלט נהנים מעליית המחירים
כן, אם אני כמשקיע ממחזר מימון ומושך כסף מהקירות לצורך השקעה בחו"ל,
אני נהנה ממט"ח זול בעיתוי הנוכחי, וישנם עדיין שווקים אחרים הנמצאים בעליית מחירים אבל
אבל לא ברצף של 15 שנים כמו בישראל.

אני חושב שבעיתוי הנוכחי של הקורונה זה אינטרס של המדינה לייצר יותר הכנסות ממיסים, ומקומות עבודה.

מעגל האנשים שנהנים ממחירי הדירות הוא הרבה יותר רחב רק מבעלי הדירות עצמם - שמאים, קבלנים, אדריכלים, עו"ד, רו"ח, מעצבי פנים, חברות מטבחים, חברות קרמיקה, שיפוצניקים ועוד ועוד. כמו הרבה מגזרים אחרים, מעגלי ההשפעה הכלכליים הם אף פעם לא מצומצמים רק למחזיקים ישירות בנכס (בדיוק כמו שהנהנים מפריחת ההייטק אינם רק עובדי ההייטק אלא גם כל האנשים שמספקים שירותים לתעשייה)

בנוגע לאופציות שפרטת אז התיאור לטעמי לא בדיוק מדויק -
- עבור אפשרות 3 - האנשים הללו מחזיקים כעת בנכסים ששווים יותר. במידה ויירצו יוכלו לקבל הון בעלות זולה יותר ולהשקיעו בהתאם לרצונותיהם. לתועלת הזו בהחלט יש משמעות לאלו שמוכנים ומעוניינים בכך
- עבור אפשרות 4 - לא הבנתי את האמירה שהם "חוזרים ל-2 או 3". אם יש בידם שתי דירות ומכרו אחת, הם בוודאות לא חוזרים ל-2, ומכל מצב הם הרוויחו הרבה כסף בהינתן שהייתה עליית מחירים אז למה חשוב להם לאיפה הם חוזרים אם עכשיו חשבון הבנק מרופד? (זה דומה לאמירה שלמי שמחזיק הרבה מניות בחברה ששווייה עולה זה לא אמור להיות חשוב כי אחרי מכירה עתידית הוא לא יחזיק יותר מניות של החברה)

מכל מצב, בנדל"ן כמו בהרבה דברים אחרים, יש הקשר של היצע וביקוש, וכמו הרבה דברים אחרים שיש להם היצע מוגבל וביקוש מתגבר, המחירים עולים בטווח הארוך (לבטח כשמשלבים אינפלציה). לכן, ממליץ בחום פחות להיכנס לסוגייה "האם יש אנשים שנהנים מעליית הנדל"ן?", ולו כי אין איזו קבוצה מצומצמת של אנשים שמחליטה יחד על המחירים. תעשה את המיטב לשפר את מצבך ע"י חסכון גבוה, השקעה מושכלת ומפוזרת בהתאם ליכולתך לספוג תזזיתיות ותחזיק לטווח ארוך. בין אם הלכת על נדל"ן או מדדים, סביר שזה יביא אותך למחוז חפצך במרוצת הדרך, רק הדרך לשם תהיה שונה
לעניין לשיפור המצב הכלכלי בוודאי שאתה צודק, סתם חשבתי בקול רם לעניין עליית הנדלן.
אז אם אני מבין נכון את שכתבת, אדם שמחזיק דירה נוספת מעבר לזו שהוא חי בה מרוויח באופן אבסולוטי מעליית הנדלן?

אדם שמחזיק דירה נוספת יכול להרוויח בשתי צורות מעליית מחירי הנדל"ן -
1. אם מחזיק את הדירה - לרוב זה יאפשר לו לקבל שכר דירה גבוה יותר (לא מיידית, אבל יש קורלציה בין מחירי הדירות ומחירי השכירות אם כי בעיכוב ולא בצורה מלאה) וכן יאפשר לו לקחת מינוף על דירה קיימת בעלויות נמוכות יותר (כי על אותו סכום מדובר על מינוף נמוך יותר למול הבנק) לשם השקעות חלופיות (מה שנקרא "לחלץ הון מהקירות")

2. אם מוכר את הדירה הנוספת - מרוויח את עליית הערך כלשעצמה (בדיוק כמו שמרוויחים ממכירת מניות ששויים עלה)

אפשר לעשות את זה כיום ? לאחר התקנה החדשה של בנק ישראל
ברור שניתן,
התקנה החדשה באה למתן את הביקושים בישראל ולא למנוע הוצאת הכסף להשקעה בחו"ל.

לא כל הדירות עולות באופן שווה.
יתכן שדירת 3 חדרים המחיר שלה זינק הרבה יותר מדירת 5 חדרים באותו האזור.
ולכן, מי שהחזיק נכס קטן וכעת רוצה לעבור לדירה גדולה הרוויח.

גם לתקשורת היא עושה טוב.
יזמי בניית הדירות הם מפרסמים משמעותיים מאד בתקשורת המודפסת והדיגיטלית, בניגוד למשל לחברות הייטק בארץ שהתקשורת המקומית לא מעניינת אותם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
Y גישה לפתרון עליית מחירי הדיור נדל"ן 13
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
M עליית מחירי דירות ממוצעת נדל"ן 13
א עליית מחירי הזהב שוק ההון 25
ג עליית שווי המטבע כתוצאה מקנייה - מט"ח שוק ההון 6
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
O עליית דמי ניהול הזויה בקופות הגמל של מיטב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Z ביטול עליית ריבית על המשכנתא. נדל"ן 61
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y שינויים בלוח הסילוקין בעקבות עליית הריבית צרכנות פיננסית 7
A למה עליית הריבית בזמן אינפלציה גורמת לירידת המניות? שוק ההון 24
מ הירידות האחרונות מול עליית הדולר שוק ההון 29
A חוק חדש מדד תשומות הבנייה - האם חל רטרואקטיבית? עליית מחיר הבנייה ללא מרכיב הקרקע נדל"ן 4
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
הק995 עליית ערך מניות מוחזקות ע"י חברה נחשבת רווח? מיסים 2
stamEhad השפעה צפויה של עליית ריבית ושל אינפלציה גבוהה על סוגי נכסים שונים שוק ההון 27
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
B הפיכת עליית גג ליחידת דיור אוף טופיק 3
M הגנה מפני עליית ריבית שוק ההון 6
מומו הברווז כמה עליית אינפלציה ועליית ריבית תהיה קטלנית למחירים? נדל"ן 8
ת ביטוח רכב - כיצד מחשבים עליית הפרמיה בהפעלת הפוליסה? והאם כדאי (כלכלית) להתעקש תמיד על ה.עצמית גבוה? צרכנות פיננסית 0
Y עליית שכר משמעותית - איך לשנות הפקדות לקרן השתלמות ופנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
A תשואה- דיבידנד או עליית ערך? שוק ההון 27
ג כדאיות השקעה בארה"ב לאור עליית הדולר שוק ההון 3
O החלפת קרן מחקה עקב עליית דמי ניהול שוק ההון 8
M עליית מחיר של אג"ח ממשקלתי שקלי שוק ההון 2
T השפעה של עליית\ירידת ריבית על התיק התאורתי הבא שוק ההון 4
ש גידור סיכון עליית דמי שכירות שוק ההון 8
ה עליית מחיר יחידה בקרן גורמת לחריגה בחשבון? שוק ההון 5
amikal איך עליית הריבית בארה"ב תשפיע על הבורסה (גם בישראל וגם בעולם)? שוק ההון 17
ע השקעה באג"ח לפני עליית ריבית שוק ההון 49
ש השפעת עליית ריבית על תיק לטווח יחסית קצר שוק ההון 2
adamshalev חשיפה לסקטור הבנקאות\פיננסים כגידור נגד עליית ריבית שוק ההון 28
ארגמן הגנה כנגד עליית המדד שוק ההון 8
O האם עליית שכר המינימום גוררת איתה התייקרות של מוצרים? צרכנות פיננסית 13
Waler קפיצה של מניות בתרחיש של עליית ריבית? שוק ההון 7
M האינפלציה השנתית ירדה ל-2.6%, מחירי הדירות חזרו לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 47
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
I אתר שמשווה מחירי מחיה בין ערים בעולם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
S שאלה: מגמות מחירי דירות לפי מודעות נדל"ן 6
A מה יקרה אם מחירי הדירות יקרסו? שוק ההון 44
M מדוע מחירי הדירות לא משוקלל במדד המחירים לצרכן ? נדל"ן 77
ה מחירי דירות- רשות המיסים נדל"ן 1
מ איך רפורמת המשפט תשפיע על מחירי הנדל"ן בישראל? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 37
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
F אתר/גרף שמאפשר לראות את ירידת מחירי הדיור נדל"ן 12

נושאים דומים

Back
למעלה