1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

עליית מחירי הזהב

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י אונזוקה, ‏3/9/18.

Tags:
  1. אונזוקה

אונזוקה משתמש רשום

שלום, התחלתי ללמוד קצת על השקעות ומושגים, ואת המודל של בראון ועוד הרבה דברים מעניינים.
    שאלה אחת שלא מסתדרת לי:

מחירי הזהב מושפע מ"התפתחות הכלכלה העולמית" (שם מאוד גדול אני יודע), ששוקי המניות עולים, הזהב יורד, ולהיפך.
    בכל משבר הזהב משמש כאי של בטחון.

אם ככה, מדוע בשנים 2010-2012 הזהב על בצורה קיצונית? לא היה שום משבר, הכלכלה חזרה לאיתנה לאט לאט אחרי 2008 - איך אפשר להסביר את העלייה המטורפת הזאת מ2008 ועד השיא של 2012??

תודה,

2. DavidA

DavidA משתמש רשום

הבעיה עם זהב, כמו כל נכס אחר שלא צפוי ממנו תזרים מזומנים, שקשה להעריך מה יהיה השווי שלו. אנשים אומרים שהוא אי של בטחון, בפועל הוא לא תמיד כזה- ב 2008 גם הזהב קרס. הייתה תקופה שתמכתי בהחזקת זהב כחלק מתיק סולידי, אבל זה באמת קשה לראות את החלק הזה בתיק יורד ולחשוב שאין איזה דיבידנד או קופון שאני מקבל לפחות בזמן שהוא קורס, אז למה בכלל להחזיק אותו?

sogi ו-naftul21 אוהבים את זה.
  3. Everything_Nice

Everything_Nice משתמש רשום

הגישה שלי שונה לגמרי לגבי זהב. אם כבר אז פיזי ולא בכמות גדולה.
    1 - אחד ניתן למכור במחיר המתכת במידת הצורך. הסולידית כתבה לדעתי לא מעט בנושא
    2 - סבא שלי ז"ל עזב את אלג'יר רק לאחר שמכר חלק גדול מהנכסים שהיו לו והמיר לזהב וזה מה שנתן רמת חיים יחסית לא רעה ביחס לאז ולתקופה לא קצרה וזה עוד אחרי שחלק ממנו נגנב. מי שלא עשה את זה בזמן לצערי הפסיד לא מעט. אני יודע שמעוד קהילות יהודיות הגיעו עם זהב שהיה

אני חושב שזהב יכול לתת מענה למקרים שה' ישמור אותנו מהם ולא מזיק שיהיה קצת ממנו. אפשר גם שיהיה בנתים על בת הזוג אם והיא מתחברת לסוג כזה או אחר של תכשיטים :) .(המחיר כמובן מנותק לגמרי ממחיר הזהב)
    החזקתי תקופה קצרה יחסית גם תעודת סל ומכרתי ברגע שעלה מספיק לטובת משהו אחר. לא חושב שישקיע שוב בדרך הזו. לגבי קורלציה למניות אני חושב שאין אפשרות לדעת האם מה שהיה הוא שיהיה. אולי קריפטו יהיה זה שעולה בזמן ששוק המניות יורד (אין לי מושג) סתם דוג' המציאות משתנה

tom_r אוהב/ת את זה.
  4. tom_r

tom_r משתמש רשום

כתבתי על הזהב כן כמה פעמים. אני לא נכנס לשאלה אם זו השקעה טובה או לא

למה פיסי - ואם כבר אז מטבעות:
    1. נחשב כאוסף בישראל ולכן פטור ממס רווחי הון ומע"מ (מטילים לא נחשבים כך).
    2. קל מאוד להנזיל ולרכוש מטבעות במזומן בישראל.

sogi ו-Everything_Nice אוהבים את זה.
  5. Gentlemen

Gentlemen משתמש רשום

1. לא שמעתי על זה, תוכל אולי לאמת עם איזה קישור? חקרתי את הנושא בעבר, כולל אפשרות להכרה בחלק מהמטבעות כ"הליך חוקי" והתייעצות עם רו"ח, התשובה הייתה בכל המקרים שלילית, לא ניתן לקבל פטור ממס ומע"מ (במדינות אירופה כן ניתן אגב).
    2. רוצה להוסיף שאם מדובר בעסקת P2P שזה גם תלוי בסוג המטבעות. מהנסיון שלי, בארץ סוברינים הכי נפוצים וסחירים (וגם הכי נפוצים בזיופים).

6. אונזוקה

אונזוקה משתמש רשום

תודה על התשובות - קראתי את כל הפוסטים הישנים של הסולידית על הזהב, כולם מדברים על בטחון לתקופת אסון. ותמיד נותנת את הזהב כדוגמא למשהו שעולות בתקופות משבר - אבל אני רואה שתנועת הזהב לא קשורה בהכרח למשבר - היא עצמאית לגמרי - אומנם באמת ערכו של הזהב על בתקופות המשבר - אבל עלה גם בתקופות של צמיחה....
    ואלו שאלותיי - לא שאלתי חוות דעת על זהב (בלי להיות חוצפן - ושוב תודה על תגובתכם) אלה לנסות ללמוד יותר על הזהב....

7. tom_r

tom_r משתמש רשום

כעקרון אם מדובר על אוסף, והפעילות לא מגיע לכדי עסק - לא יהיה מיסוי. רשות המסים לא לגמרי אוהבת את זה, ושווה להיוועץ אם מדובר בסכום גדול.

http://www.kolmas.net/Document/Inde...1710236,3522062,5186505,1706810,1287844&lp=13

לינק למע"מ ולמס. מעולם לא רכשתי P2P דברים כאלה. תמיד פחדתי.

Gentlemen אוהב/ת את זה.
  8. OxoTnicK

OxoTnicK משתמש רשום

יש מצב שהמשבר שאתה מדבר עליו זה לא המשבר שהחזקת זהב "מבטחת" נגדו. תחשוב בכיוון (בהגזמה, כן) של "לקנות אוכל או שיתנו לך לברוח מהארץ תמורת זהב" משבר.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.