1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

החלפת קרן מחקה עקב עליית דמי ניהול

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י OhadY, ‏6/4/19.

1. OhadY

OhadY משתמש רשום

שלום,

אני מחזיק בקרן מחקה מס' 1150242 ושמתי לב שדמי הניהול עלו ל-0.55%.
    ישנה קרן אחרת מס' 5118344, שמחקה את אותו המדד, ודמי הניהול שם 0.25%.

ראשית, אשמח להסבר כללי על דמי ניהול אלו. מתי הם נגבים? מהו השלם אשר ממנו האחוזים הללו נגבים? (הרווחים\הסכום הצבור).
    שנית, אשמח לשמוע מכם האם כדאי לעבור לקרן הזולה יותר - משמע למכור את כל אחזקותיי בקרן היקרה ולקנות את הקרן הזולה. אני מניח שלהתהליך זה מתווספות עמלות שונות כך שאני בספק האם המעבר משתלם.

תודה רבה מראש!

2. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

לדעתי הקרן המחקה השנייה כבר לא קיימת, אלא התחלפה בקרן הראשונה שציינת, שהיא קרן סל.
    משום מה קרנות הסל מרשות לעצמן לקחת דמי ניהול גבוהים יותר + עמלת יצירה/פדיון.

כך שספציפית לשאלה שלך - אין לך אפשרות להחלפה שרצית.
    אני במצב דומה, ומתכוון להחליף את קרן הסל לקרן מחקה על S&P 500 שיש לה ביצועים דומים מאוד.

3. Yoss

Yoss משתמש בכיר

יש את 5124284 עם דמי ניהול של 0.4%.

חתול לילה אוהב/ת את זה.
  4. בלהבלה

בלהבלה משתמש ותיק

זאת השיטה של הישראלים, להוציא קרן חדשה ב0 דמי ניהול בשביל ללכוד משקיעים חדשים, ואז כשאתה שבוי לאט לאט להעלות אותם. במקביל מוציאים עוד קרנות חדשות והמעגל נמשך

5. Yoss

Yoss משתמש בכיר

הרגולציה כיום אוסרת על מנהל קרנות להציע 2 קרנות על אותו מדד.

ariel15 ו-חתול לילה אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
החלפת קרן נאמנות אחת בשנייה פינת המשקיעים ‏2/2/19
רפורמת המדדים בת"א - תזמון החלפת קרן פינת המשקיעים ‏13/1/17
החלפת אג"חים בתיק פינת המשקיעים ‏7/12/17
החלפת VXUS ו-VTI ב-VT פינת המשקיעים ‏10/1/16
שאלות לגבי בחירת קרן נאמנות פינת המשקיעים ‏10/6/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.