• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג

יש לי FLYCARD של אלעל בין השאר
גם לי, שלי לא עולה לי כסף (בהנחה ואני משתמש לפחות ב-300 ש״ח בכרטיס)
אני משלם איתו הוצאות של החברה
טוב, לבעלי עסק שיכולים לחייב בהרבה יש גישה לכל מיני הטבות :)

יכול להיות שישתלם לך להוציא כרטיס אשראי אמריקאי ולהשתמש בו במקום ה-flycard (ואז תוכל לעוף לאירופה בחברה שהיא לא אל על וגם לצבור נקודות שאפשר להשתמש בהן למלונות בחו״ל).

אני משתמש לפחות ב-300 ש״ח בכרטיס)
איך עושים את זה?
אשמח לדעת הכרטיס שלי פלטינה אם זה משנה משהו
יכול להיות שישתלם לך להוציא כרטיס אשראי אמריקאי ולהשתמש בו במקום ה-flycard
איך עושים את זה?
לאיזה חשבון זה משויך?
צריך לזכור שזו חברה ישראלית עם דיווחים בישראל

איך עושים את זה?
מתקשרים ושואלים אם אפשר לקבל פטור מדמי כרטיס :)
זה נכון לכל כרטיס שיש לו דמי כרטיס (יותר אפקטיבי אחרי שממש מנפיקים את הכרטיס).
לפעמים מקבלים ממש פטור, לפעמים הנחה, לפעמים פטור מותנה בשימוש.
אשמח לדעת הכרטיס שלי פלטינה אם זה משנה משהו
יש כרטיסים שיותר קשה להשיג להם פטור אבל נראה לי שאם השימוש שלך בכרטיס הוא משמעותי תוכל לקבל פטור.
לי ספציפית יש פלייקארד הייטקזון (הרשת הבינלאומית היא דיינרס) ולא התאמצתי כדי לקבל את ההטבה.

איך עושים את זה?
אני אודה שאני לא יודע איך זה עובד אם אתה מחפש להוציא כרטיס אשראי עסקי, אולי זה פחות רלוונטי.
לכרטיסים לשימוש עצמאי זה גם קצת מורכב אבל בעיקרון:
1. פותחים checking account בבנק אמריקאי (לזרים שאינם אזרחים הכי קל שאני מכיר זה ב-bank of america וגם אז לא בכל סניף תצליח)
2. מנפיקים כרטיס אשראי התחלתי (כזה שאין לו הטבות או שיש לו מעט הטבות) ומתחילים לבנות דירוג אשראי
3. כשדירוג האשראי גבוה מספיק, מוציאים כרטיס אשראי יותר טוב (ואז אפשר כל כמה זמן להוציא כרטיס יותר טוב / כרטיס יותר רלוונטי / כרטיס חדש בשביל לנצל מענקי הצטרפות נדיבים)

כרטיס עסקי אמריקאי יכול להיות שיהיה מורכב להוציא עבור חברה ישראלית עם דיווחים בישראל.

שאפשר בטיסה הלוך חזור אחת לארה״ב עם united לצבור 11000 מיילים לטורקיש איירליינס (תלוי במחלקת הכרטוס אבל יש מחלקות אקונומי שמקנות 100% צבירה לטורקיש) כאשר טיסה כיוון אחד domestic בארה״ב ניתן לעתים לרכוש ב-7500 מיילים של טורקיש (כלומר, טיסה הלוך חזור אחת לניו יורק יכולה לחסוך לך עלות של כיוון אחד בטיסה פנימית בארה״ב)
כן, זאת דוגמה לזה שאפשר להוציא הרבה יותר ממועדוני לקוחות אם מכירים טוב את התחום.
למי שטס מעט זה קשה, כי קשה לדעת מראש איך תרצה ותוכל להשתמש במיילים, ובהתאם קשה לדעת באיזו חברה עדיף לצבור.
. אפשר לקבל סטטוס מזה שאתה עובד בחברה מסוימת / בוגר מוסד לימודים כלשהו / חבר מועדון כלשהו
2. אפשר לקבל סטטוס מהשוואה של סטטוס אחר (גם אם קיבלת את הסטטוס המקורי בדרך שתוארה בסעיף 1)
3. אפשר לעשות status challenge שיקנה לך ״בפועל״ את הסטטוס לתקופת המימוש (זו שיטה לא אידיאלית כי ברוב החברות יש מגבלה על כמה status challenges אפשר לעשות)
4. יש כרטיסי אשראי שמקנים סטטוס (בעיקר אמריקאיים אבל גם בארץ יש כרטיס אחד או שניים שאני מכיר שמקנים סטטוס, לא יודע להגיד שהם שווים את המחיר שלהם אבל זה סיפור
כן, אפשר להשיג סטטוס בהרבה דרכים.
אם כי בדרך כלל זה סטטוס בינוני עם הטבות קטנות מאוד, בעיקר צבירת מיילים מואצת. כדי לקבל ארוחת בוקר או שדרוג לסוויטה צריך סטטוס גבוה, שדורש המון לילות (או כרטיס אשראי אמריקאי מהיקרים).
השוואת סטטוס היא טובה, אבל צריך קודם להרוויח סטטוס איפה שהוא. וסטטוס שהושג במבצע הרבה פעמים לא יועיל (לצורך השוואה דורשים שתראה לינות/טיסות).

יש לי FLYCARD של אלעל בין השאר
אני משלם איתו הוצאות של
בלי ספק הדרך הטובה ביותר להגיע לסטטוס ולצבירת מיילים.
למי שיש עסק
אני משתמש בדרך השניה הכי טובה - מעסיק שקונה לי כרטיסי טיסה ביוקר (לפני הקורונה...)
למי שמנסה להרוויח את זה מכסף שלו החיים קשים יותר.

כן, זאת דוגמה לזה שאפשר להוציא הרבה יותר ממועדוני לקוחות אם מכירים טוב את התחום
שזה בערך מה שאמרתי בפוסט הראשון שלי בנושא :)
זה דרך אגב די דומה ללהגיד: אי אפשר לפרוש מוקדם בלי להיות הייטקיסט / בעל עסק ואז כשמראים לך שאפשר להגיד ״כן, זאת דוגמא לזה שאפשר להגיע ליעדים פיננסיים אם מכירים טוב את התחום״

שזה בערך מה שאמרתי בפוסט הראשון שלי בנושא :)
לא ממש.
לדעתי הנוסע הלא מתמיד יקבל מזה ערך זניח.
בניצול חכם אפשר לקבל פי שתים או פי חמש, עדיין די מעט.
אם אפשר כן להוציא ערך משמעותי ממעט טיסות זה רק למי שגם למד וחקר לעומק, ויותר חשוב מגלה גמישות. מצאת מימוש נהדר לאסטוניה דרך איסטנבול במאי? אז החופשה השנתית היא לאסטוניה במאי. אבל גמישות כזאת היא מאוד נדירה אצל מי שטס מעט.

אני מציע שתקרא שוב מה כתבתי:
1. זה לא עולה להצטרף למועדונים
2. ניתן לנצל את הצבירה גם אם זה לוקח הרבה זמן
3. עם יותר התעסקות / השקעה ניתן למצוא גם קיצורי דרך

אני מציע שתקרא שוב מה כתבתי:
קראתי, לא כ"כ מסכים, אבל זה לא שחור ולבן.
לדעתי למי שטס מעט התמורה עלובה, ועם קיצורי דרך היא תשתפר, אבל תשאר די עלובה - נגיד 5% החזר.
יכול להיות שאדם ספציפי יוציא יותר, בשילוב של מאמץ, גמישות ומזל, אבל הרוב לא.

2. ניתן לנצל את הצבירה גם אם זה לוקח הרבה זמן
נכון, אבל יש אינפלציה. המימושים מתייקרים עם הזמן. עדיף לנצל ברגע שאפשר (אם אפשר).

היי מ20K של RSU נשאר אחרי מיסוי סכום דומה? איך זה הגיוני?

מה זה ״דומה״?
ממה שהבנתי , אולי לא הבנתי נכון

לבנק (ומשם לתיק ההשקעות במידת האפשר) - 20,000 ש"ח
לקרן ההשתלמות - 3,000 ש"ח
שווי מניות - בין 16,000 ל-20,000 ש"ח
סה"כ הכנסות "נזילות" (לפני מס הכנסה על מכירת מניות ואולי מס רווח הון אם המנייה ברווח) - 39,000 עד 43,000 ש"ח (די תלוי בתפקוד של המנייה)

משכורת ברוטו שהופכת לנטו של 20K ועוד שווי מניות של 16-20 שמצטרף אליהם ל43?

ממה שהבנתי , אולי לא הבנתי נכון

לבנק (ומשם לתיק ההשקעות במידת האפשר) - 20,000 ש"ח
לקרן ההשתלמות - 3,000 ש"ח
שווי מניות - בין 16,000 ל-20,000 ש"ח
סה"כ הכנסות "נזילות" (לפני מס הכנסה על מכירת מניות ואולי מס רווח הון אם המנייה ברווח) - 39,000 עד 43,000 ש"ח (די תלוי בתפקוד של המנייה)

משכורת ברוטו שהופכת לנטו של 20K ועוד שווי מניות של 16-20 שמצטרף אליהם ל43?
נראה לי כמו תרגיל פשוט בחשבון:
20000 (הנטו שנכנס לבנק) + 3000 לקה״ש (שזה ״יחסית נזיל״ ו״יחסית פטור ממס״) + 16000-20000 ש״ח של מניות (לפני מס הכנסה על מכירת מניות) זה יוצא בין 39000 ל-43000 בהכנסות ה״נזילות״ (יחסית, כלומר, לא הכנסות שמגיעות לכלים פנסיוניים).
לא ציינתי כמה המניות שוות אחרי מס הכנסה כי זה מאוד תלוי (אם אני מוכר אותן בשנה שבה יש לי חבות מס גבוהה אז אני משלם הרבה מס הכנסה עליהן, אם אני מוכר אותן בשנה שיש לי חבות מס נמוכה אז אני משלם מעט מס יחסית).
במימוש מיידי המניות שוות בערך חצי (אולי אפילו פחות?) ממה שציינתי (לא כולל רווחי הון שממוסים.. כרווחים).

נראה לי כמו תרגיל פשוט בחשבון:
20000 (הנטו שנכנס לבנק) + 3000 לקה״ש (שזה ״יחסית נזיל״ ו״יחסית פטור ממס״) + 16000-20000 ש״ח של מניות (לפני מס הכנסה על מכירת מניות) זה יוצא בין 39000 ל-43000 בהכנסות ה״נזילות״ (יחסית, כלומר, לא הכנסות שמגיעות לכלים פנסיוניים).
לא ציינתי כמה המניות שוות אחרי מס הכנסה כי זה מאוד תלוי (אם אני מוכר אותן בשנה שבה יש לי חבות מס גבוהה אז אני משלם הרבה מס הכנסה עליהן, אם אני מוכר אותן בשנה שיש לי חבות מס נמוכה אז אני משלם מעט מס יחסית).
במימוש מיידי המניות שוות בערך חצי (אולי אפילו פחות?) ממה שציינתי (לא כולל רווחי הון שממוסים.. כרווחים).
מה שמבלבל פה זה שיש ערבוב בין רווח(משכורת נטו לבנק) והכנסה (מכירת מניות)

עדכון חודשי ליולי:

שווי כולל - 2360898 (2031566 לא כולל פנסיה)
אחרי מיסוי אופטימי: 2211338 (1882006 לא כולל פנסיה)
אחרי מיסוי פסימי: 2000154 (1670822 לא כולל פנסיה)

לא חודש סופר מעניין מבחינת ההשקעות.
קיבלתי דיבידנד מ-UWMC בקופת הגמל.

מעקב אחרי נושאים שהתעסקתי בהם:
חזרנו מהטיול, בעיקר הלכנו הרבה לאירועים עם המשפחה (יש לנו משפחה שמבקרת מארה"ב, ואחד מבני הדודים חגג בר מצווה).
הספקתי לבחןו את כרטיס הדביט הנוצץ שקיבלתי משוואב וגם לשלם בכרטיס האשראי האמריקאי שלי (שעדיין נמצא פיזית בארה"ב, אבל הצלחתי להשתמש בו דרך Apple Pay).
שניהם עבדו "כמו שעון".
קנינו לאשתי טבעת יהלום שהיא תהיה מרוצה ממנה.
קנינו לאשתי כרטיס טיסה לסין (היא צריכה לחזור כדי לארגן כמה דברים).
ביטלנו את הטיול ביוון / צ'כיה / בולגריה.
אין שינוי בציפיות למשוך כ-100,000 ש"ח לצורך טקס חתונה בסין.
המסמכים שאמורים להגיע לארץ עדיין לא הגיע וזה נושא שמאוד מעצבן אותי (USPS הם בעקרון חברה פח, וחבל שלא בחרתי ב-Fedex או DHL). כרגע אנחנו לא יודעים איפה המסמכים ואם הם בכלל יגיעו אלינו אי פעם.

שמע, מדהים לראות איפה היית לפני שנתיים ואיפה אתה היום.

עדכון חודשי ליולי:

שווי כולל - 2360898 (2031566 לא כולל פנסיה)
אחרי מיסוי אופטימי: 2211338 (1882006 לא כולל פנסיה)
אחרי מיסוי פסימי: 2000154 (1670822 לא כולל פנסיה)

לא חודש סופר מעניין מבחינת ההשקעות.
קיבלתי דיבידנד מ-UWMC בקופת הגמל.

מעקב אחרי נושאים שהתעסקתי בהם:
חזרנו מהטיול, בעיקר הלכנו הרבה לאירועים עם המשפחה (יש לנו משפחה שמבקרת מארה"ב, ואחד מבני הדודים חגג בר מצווה).
הספקתי לבחןו את כרטיס הדביט הנוצץ שקיבלתי משוואב וגם לשלם בכרטיס האשראי האמריקאי שלי (שעדיין נמצא פיזית בארה"ב, אבל הצלחתי להשתמש בו דרך Apple Pay).
שניהם עבדו "כמו שעון".
קנינו לאשתי טבעת יהלום שהיא תהיה מרוצה ממנה.
קנינו לאשתי כרטיס טיסה לסין (היא צריכה לחזור כדי לארגן כמה דברים).
ביטלנו את הטיול ביוון / צ'כיה / בולגריה.
אין שינוי בציפיות למשוך כ-100,000 ש"ח לצורך טקס חתונה בסין.
המסמכים שאמורים להגיע לארץ עדיין לא הגיע וזה נושא שמאוד מעצבן אותי (USPS הם בעקרון חברה פח, וחבל שלא בחרתי ב-Fedex או DHL). כרגע אנחנו לא יודעים איפה המסמכים ואם הם בכלל יגיעו אלינו אי פעם.

עשית 240K (כולל פנסייה) בזמן שאתה בחופש בארה"ב. הכנסה פסיבית במיטבה :)

וברגע של רצינות (כי ברור לי שזה ימי חופש מהעבודה) - מרשים ביותר (אפילו לגאמפאיסט), כל הכבוד!

עשית 240K (כולל פנסייה) בזמן שאתה בחופש בארה"ב. הכנסה פסיבית במיטבה :)
אם להיות הוגן החופשה בארה״ב הייתה רק מה-12 ביוני עד ה-26 ביוני (ועלתה פחות מהטבעת).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I עוד הייטקיסט בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 60
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
ו קווים מנחים לשכירות בפעם הראשונה - עוד אדם פיקח נפל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 138
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
P עוד בנק אונלייני חדש בארץ: esh / אש ישראל צרכנות פיננסית 4
G עוד שאלות על מניות ערך שוק ההון 0
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
Body Solid בנק ישראל בטיוטת הוראות לבנקים: לא יוכלו עוד לסרב באופן גורף לפעול בתחום הקריפטו השקעות אלטרנטיביות 56
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
E לא יכול לקנות עוד מנייר ערך מסוים שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
K להשכיר או למכור? עוד התלבטות נדל"ן 37
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
P עוד זליגת תמונות ת"ז של אזרחים? אוף טופיק 24
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
Y האם אפשר היום לקחת הלוואה בריבית קבועה ולהתחיל לשלם אותה רק עוד כמה שנים? צרכנות פיננסית 5
unrealx עוד אשכול על אופציות: חישוב שווי אוף טופיק 1
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
Mr. Bigglesworth עוד שרשור על זליכה אוף טופיק 32
בייניש רק עוד מילניאל שמחפש לחסוך יומני מסע אישיים 4
א משתחרר עוד שמונה חודשים: היה לי מסלול בראש אני אני מחשב מסלול מחדש (עו"ד) התפתחות אישית 5
כ למה לא לקנות עוד דירה במימון מלא?! נדל"ן 12
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
D עוד מסלול מחקה S&P500 בהשתלמות וגמל צרכנות פיננסית 12
Liron2035 מה לדעתכם יקרה לריבית בארץ? יש עוד לאן לרדת? שוק ההון 6
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
I האם כדאי לקנות עכשיו או לחכות שיירד עוד ? שוק ההון 16
ד אמור לקנות עוד שבוע שבועיים מניות בדולרים, האם להמיר כבר עכשיו לדולר שוק ההון 25
S טיול בחול שהוזמן לפראג עוד לפני עניין הקורונה אוף טופיק 121
Ben Dover עוד דוגמא לניהול אקטיבי של קרנות בארץ שוק ההון 30
O החלטה על דמי הניהול הסמויים בארץ תינתן עוד חצי שנה צרכנות פיננסית 0
love עוד אחד מבולבל יומני מסע אישיים 18
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
yossik עוד פרסומת אחת וחזרנו... אוף טופיק 3
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
Trevor עוד מסע עולה ע"ג דפי הפורום יומני מסע אישיים 29
סול פתיחת IAR- בקרן השתלמות או בגמל? האם יש עוד אפשרויות? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה