• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג

תודה על העדכון.

כשאתה רושם שהגעת ליעד זה כולל בפנים הוצאות שכירות של 5000-5500 ש"ח?

שווי כולל - 2261375 (1940021 לא כולל פנסיה)
אחרי מיסוי אופטימי: 2132613 (1811269 לא כולל פנסיה)
אחרי מיסוי פסימי: 1928411 (1607057 לא כולל פנסיה)

אני מעלה מהאוב הודעה שלי מלפני שנתיים שהייתה מופנית בזמנו ל- @FIYaacov
רק בשביל לסבר האוזן בהקשר הזה...
תסתכל לדוגמה על הבחורצ׳יק שפתח את השרשור. כולה בן 29. נכון לעכשיו יש לו 52000 RSU לעומת כל התיק המלא שלו (כולל כסף שנצבר לפנסיה) בסך 370000₪. זה כבר עכשיו מעל 10% מהתיק (שאת רובו הוא צבר בשש שנים בצבא). כרגע הוא ממילא לא יוכל לגעת ב-RSU אלא רק בעוד שנתיים. עד אז הוא ייצבור קרוב לחצי מליון שקל רק ב-RSU וזה עוד עוד בלי לקחת בחשבון תוספת של RSU שאני מניחה שתגיע כל שנה...
מה הסיכוי שהתיק ״ההוליסטי״ שלו יגיע תוך שנתיים ל- 4.5 מליון שקל?... וכמה מניות לדעתך הוא יצטרך למכור על מנת להישאר ״רק״ עם 10%?...

מ.ש.ל ;)

@KickR
אני מניחה שה- RSU (ברוטו) הם בסביבות 30% מהשווי הכולל. האם אתה שוקל למכור חלק?

3. אני מנהל חשבונות בכמות נכבדת של חברות תעופה, מלונאות, השכרת רכבים, וכו׳
מעניין. האם לדעתך כדאי נכון להחזיק עבור כאלה שנוסעים לחו"ל משהו כמו פעם בשנה? מה דורשת ההתעסקות?

אני מעלה מהאוב הודעה שלי מלפני שנתיים שהייתה מופנית בזמנו ל- @FIYaacov

מ.ש.ל ;)

@KickR
אני מניחה שה- RSU (ברוטו) הם בסביבות 30% מהשווי הכולל. האם אתה שוקל למכור חלק?
האמת היא שהRSU אוטוטו מגיעים למיליון ש״ח vested (לפני מס), התיק שלי ממש לא 4.5 מיליון ש״ח, והRSU מהווים קצת יותר מ40%.
מחשבות על למכור יש, אבל בינתיים רק מחשבות.

מעניין. האם לדעתך כדאי נכון להחזיק עבור כאלה שנוסעים לחו"ל משהו כמו פעם בשנה? מה דורשת ההתעסקות?
עקרונית התשובה היא ״כנראה שכדאי״.
רוב המועדונים לא עולים כסף להצטרף (במקרה הסביר הם ישלחו לך אימיילים ופרסומות אבל גם את זה אפשר לכבות ברוב המועדונים).
גם בשימוש מזערי ובלי סטטוס מיוחד חלק מהמועדונים (בפרט מועדוני מלונאות) מאפשרים להרוויח הטבות שונות.
יש גם דרכים (זה דורש לפעמים התעסקות) להרוויח סטטוסים גבוהים במועדונים השונים בלי הרבה טיולים (בפרט אם יש לך גישה לכרטיסי אשראי אמריקאיים).

צריך גם להגיד שיש מועדונים (הרוב) שבהם אפילו שימוש אחד בשנה מספיק כדי לשמור על הנקודות ולכן ניתן (לאחר זמן כלשהו) לנצל את הנקודות האלה לטיסות / שהיות בחינם (שזו אולי ההטבה הכי משמעותית ברוב המועדונים).

אין דרישה מסוימת של התעסקות.
במינימום צריך להירשם למועדונים ולזכור להשתמש במזהה שלך בהזמנות כשזה רלוונטי.
כמובן שניתן להעמיק ולהשיג מזה יותר ערך (למשל להשתפר במציאת עסקאות, ללמוד על דרכים להשיג סטטוס במועדונים שונים, להכיר את ההטבות שהסטטוס שלך מעניק לך, וכו׳)

האמת היא שהRSU אוטוטו מגיעים למיליון ש״ח vested (לפני מס), התיק שלי ממש לא 4.5 מיליון ש״ח, והRSU מהווים קצת יותר מ40%.
האמת שתיארתי לעצמי… רציתי להיות ״סולידית״ בהנחות שהנחתי :>

האמת שתיארתי לעצמי… רציתי להיות ״סולידית״ בהנחות שהנחתי :>
100%

צריך לזכור שאני אינטליסט והRSU שלי הם 0.7% מההון שלנו :(
הגיע הזמן להשתדרג לגמפאא, כנראה
לא הייתי מתנגד לקבל את כל ההכנסות שקיבלתי במזומן (בהנחה שהמזומן שלי היה משיג את התשואה של מניית החברה)

לא הייתי מתנגד לקבל את כל ההכנסות שקיבלתי במזומן (בהנחה שהמזומן שלי היה משיג את התשואה של מניית החברה)
במזומן היית צריך לעשות תשואה עודפת (משמעותית), כי היית משלם את המס השולי ברגע קבלת המזומן...

במזומן היית צריך לעשות תשואה עודפת (משמעותית), כי היית משלם את המס השולי ברגע קבלת המזומן...
זה נכון, התכוונתי לקבל נטו במזומן את מה שאני מקבל ברוטו ב-RSU (וגם לקבל את עליית הערך) :)

האמת היא שהRSU אוטוטו מגיעים למיליון ש״ח vested (לפני מס)
אני ממש מנסה לא לעבור את הסכום הזה. לפעמים אי אפשר בגלל הנעילה של השנתיים. (=רווח הוני על מניות vested, שהוקצו לפני פחות משנתיים, צריך לשלם לפי מס שולי 50% במקום 28%).

רווח הוני על מניות vested, שהוקצו לפני פחות משנתיים, צריך לשלם לפי מס שולי 50% במקום 28%)
מצד שני, אם מוכרים מייד, זה לא כזה משנה אם משלמים 28 או 50 על אפס רווח.

מצד שני, אם מוכרים מייד, זה לא כזה משנה אם משלמים 28 או 50 על אפס רווח.
אם מחלקים ל 8 חצאי שנים, אז שלושת החלקים הראשונים צוברים רווחים במשך חצי שנה, שנה, ושנה וחצי עד יום ה vesting.

אני ממש מנסה לא לעבור את הסכום הזה. לפעמים אי אפשר בגלל הנעילה של השנתיים.
אז אתה מוכר כל שנתיים? מה אסטרטגיית המכירה שלך?
(אפשר להמשיך את הדיון - כאן - בשביל לא לחטוף ל- @KickR את היומן)

עקרונית התשובה היא ״כנראה שכדאי״.
רוב המועדונים לא עולים כסף להצטרף (במקרה הסביר הם ישלחו לך אימיילים ופרסומות אבל גם את זה אפשר לכבות ברוב המועדונים).
גם בשימוש מזערי ובלי סטטוס מיוחד חלק מהמועדונים (בפרט מועדוני מלונאות) מאפשרים להרוויח הטבות שונות.
יש גם דרכים (זה דורש לפעמים התעסקות) להרוויח סטטוסים גבוהים במועדונים השונים בלי הרבה טיולים (בפרט אם יש לך גישה לכרטיסי אשראי אמריקאיים).

צריך גם להגיד שיש מועדונים (הרוב) שבהם אפילו שימוש אחד בשנה מספיק כדי לשמור על הנקודות ולכן ניתן (לאחר זמן כלשהו) לנצל את הנקודות האלה לטיסות / שהיות בחינם (שזו אולי ההטבה הכי משמעותית ברוב המועדונים).

אין דרישה מסוימת של התעסקות.
במינימום צריך להירשם למועדונים ולזכור להשתמש במזהה שלך בהזמנות כשזה רלוונטי.
כמובן שניתן להעמיק ולהשיג מזה יותר ערך (למשל להשתפר במציאת עסקאות, ללמוד על דרכים להשיג סטטוס במועדונים שונים, להכיר את ההטבות שהסטטוס שלך מעניק לך, וכו׳)
מלבד הילטון שציינת, אשמח לדעת איזה מועדון אתה חושב שיחס העלות תועלת שלו הוא הגבוהה ביותר מבחינתך?

מלבד הילטון שציינת, אשמח לדעת איזה מועדון אתה חושב שיחס העלות תועלת שלו הוא הגבוהה ביותר מבחינתך?
זו שאלה מורכבת.
1. לאף מועדון שאני שייך אליו אין עלות ישירה וקשה לאמוד את העלות העקיפה (נניח: בחרתי לשהות במלון יקר יותר מהחלופה הכי זולה וחלק מהמוטיבציה זה השייכות שלי לתכנית)
2. לכולם יש מימושים שווים אבל הערך שהנקודות/מיילים שווים משתנה על פי כל מיני פרמטרים (סוג ותדירות הטיולים שעושים, ליד איזה שדה תעופה גרים, וכו׳)

אני יכול לסכם בקצרה לגבי המועדונים שהשתמשתי בהם:
1. מריוט - עשיתי אתגר סטטוס לפני שטסתי לסין לחודש ובמהלך החודש הזה ישנתי מספיק לילות במלונות מריוט כדי לקבל סטטוס פלטינום. בגלל אופי ה״אתגר״ זה אומר שקיבלתי הרבה הטבות במהלך החודש הזה (שדרוגים מגניבים, כולל לסוויטות, גישה לטרקלינים של מלונות, ארוחות בוקר, וכו׳) ומצד שני האם יכולתי לשהות בהוסטלים / מלונות זולים יותר? כנראה שכן (הם כנראה היו פחות לטעמי ופחות מרכזיים לרוב אבל יש אנשים שלא אכפת להם כל כך).
מאז שהיתי עוד כמה פעמים כל שנה במלון של מריוט וקיבלתי ערך מהסטטוס (בינתיים עוד לא ניצלתי נקודות של מריוט, אני מנסה לחסוך מספיק בשביל טיול יוקרה).
ממריוט השוויתי סטטוס לדיאמונד של Wyndham וזה היה שימושי בשביל שני דברים:
1. פחות חשוב אבל בזמן ששהיתי בארה״ב ישנתי קצת ב”מוטלים” של Wyndham וזה עזר לי עם שדרוגים וצבירת נקודות מואצת (למי שמטייל הרבה בארה״ב ובסדר עם לינה קצת פחות נוחה, Wyndham יכולים לתת הרבה ערך), למעשה עם 3 לילות שישנתי במוטלים שלהם צברתי נקודות מספיקות ללילה (כמעט שני לילות) בחינם
2. יותר חשוב אבל בזכות סטטוס בwyndham השוויתי סטטוס לcaesars rewards. זה איפשר לי לחסוך resort fees כששהיתי במלון Harrah’s בלאס וגאס (שני לילות עלו יחדיו פחות מ60 דולר), נתן לי ולבת הזוג שלי כרטיסים לגלגל הענק בלאס וגאס, והנחה של 200 דולר על ארוחה במסעדות משתתפות (בעקרון מקבלים 100 דולר בשנה ושני כרטיסים ל״מופעים או חוויות״ כל חודש)

חוץ מהנ״ל הסטטוס בcaesars גם איפשר להשוות לסטטוס פלטינום בWynn (שימושי אם רוצים לישון במלונות שלהם, ליהנות מ100 דולר הנחה בשנה בספא שלהם, ליהנות מ150 דולר הנחה על ארוחה בחודש היום הולדת שלך), סטטוס גולד בm life (שממנו גם אפשר להשוות לסטטוס explorist בHyatt).
הסטטוסים בלאס וגאס (caesars, m life, Wynn) גם עוזרים עם חניות חינם במקום שיחסית קשה למצוא בו חנייה (בכלל ובחינם בפרט).
בbest western גם קיבלתי סטטוס כחלק מהשוואה שעשיתי וזה נתן לי קצת הטבות ביום ששהיתי במוטל שלהם.

חוץ מזה אני מחזיק בסטטוס עם ihg בלי שישנתי שם אי פעם / ניצלתי הטבות (קיבלתי סטטוס כעובד בחברה שלי)

בזכות החברה שבה אני עובד גם קיבלתי סטטוס גבוה בחברות להשכרת רכב (avis, national, hertz, enterprise) ובינתיים זה עזר לי בהשכרה של רכב דרך Avis לקבל שדרוגים ולשלם תעריף מוזל למדי.

בחברות תעופה יותר קשה לצבור סטטוס בלי לטייל הרבה (ועוד יותר אם אין לך גישה לכרטיסי אשראי אמריקאיים) אבל בינתיים הצלחתי כבר לצבור מספיק מיילים בטורקיש לצורך מימוש טיסה מסן פרנסיסקו ללאס וגאס ובחזרה לשני אנשים ב30000 מיילים (המחיר בדולרים לטיסות האלה היה בערך 600 דולר).
באלעל יצא לי לממש מיילים בעיקר בחנות שלהם על מבצעים שהיו לי רלוונטיים אבל אני לא צובר הרבה מיילים עם אלעל (ולא צובר באמצעות טיסות בכלל, אלא רק דרך כרטיס אשראי)
בשאר החברות טרם מימשתי את המיילים, אבל כמו שאמרתי השווי של המיילים (או ה״החזר״ באחוזים) תלוי בהרבה פרמטרים.

נערך לאחרונה ב:
האם לדעתך כדאי נכון להחזיק עבור כאלה שנוסעים לחו"ל משהו כמו פעם בשנה? מה דורשת ההתעסקות
לדעתי הסיכוי להוציא מזה משהו על טיסה בשנה הוא די נמוך. אמנם זה חינם, אבל קשה לצבור כמות נקודות מטיסה בשנה. לא סתם קוראים לזה נוסע מתמיד.
ההטבות שפות"ש מתאר הן תוצאה של הרבה יותר מטיול אחד בשנה.

למשל ביונייטד מקבלים 5 מיילים על כל דולר שמשלמים על כרטיס. אז טיסה לניו יורק ב-1,000$ תתן 5,000 מיילים. טיסת פנים ארה"ב תעלה בערך 10,000 מיילים לכיוון אחד (תלוי בהמון דברים).

אז אם הטיסה השנתית היא תמיד ביונייטד (או בשאר חברות ברית סטאר), אז המיילים יצטברו ובסוף יצא מזה משהו, בשווי של בערך 7% מההוצאה. לא רע.

מצד שני, לנאמנות כזאת יש מחיר - הטיסה המתאימה לך ביותר לא תמיד תהיה ביונייטד/סטאר. כדי למקסם את המיילים צריך יהיה לפעמים לשלם יותר, ואת העלות הזאת קשה להעריך.

במלונות המצב דומה או גרוע יותר - צריך לפחות עשרה בשנה באותה רשת כדי לקבל סטטוס, ובלי סטטוס צריך עשרות לילות בתשלום כדי לקבל לילה חינם, ולא מקבלים שום הטבות.

טוב, זה לא מדויק - אני חבר ברשת IHG וקיבלתי, בלי סטטוס, לסובב את גלגל המזל בצ'ק אין. זכיתי בשקית M&M. החברות במועדון חינם.

אבל קשה לצבור כמות נקודות מטיסה בשנה
א. אתה צודק שזה קשה
ב. בהרבה חברות נקודות הן ״לנצח״ אז זה לא עולה לצבור אותן (ואולי יום אחד לנצל) גם בלי שתהיה נאמן אליהן במיוחד
ג. גם למי שיש גישה רק לכרטיסים בארץ יש שתי חברות תעופה שאני מכיר שניתן לצבור אליהן מחיובי אשראי ביחס סביר (אלעל וטורקיש)

למשל ביונייטד מקבלים 5 מיילים על כל דולר שמשלמים על כרטיס. אז טיסה לניו יורק ב-1,000$ תתן 5,000 מיילים. טיסת פנים ארה"ב תעלה בערך 10,000 מיילים לכיוון אחד (תלוי בהמון דברים).
אתה צודק שבדוגמא שלך המצב לא משהו.
מצד שני אם אתה מכיר קצת את התחום אז אתה יודע שאפשר בטיסה הלוך חזור אחת לארה״ב עם united לצבור 11000 מיילים לטורקיש איירליינס (תלוי במחלקת הכרטוס אבל יש מחלקות אקונומי שמקנות 100% צבירה לטורקיש) כאשר טיסה כיוון אחד domestic בארה״ב ניתן לעתים לרכוש ב-7500 מיילים של טורקיש (כלומר, טיסה הלוך חזור אחת לניו יורק יכולה לחסוך לך עלות של כיוון אחד בטיסה פנימית בארה״ב)

צריך לפחות עשרה בשנה באותה רשת כדי לקבל סטטוס
כמו שתיארתי בפוסט המפורט שלי, זה לא נכון.
1. אפשר לקבל סטטוס מזה שאתה עובד בחברה מסוימת / בוגר מוסד לימודים כלשהו / חבר מועדון כלשהו
2. אפשר לקבל סטטוס מהשוואה של סטטוס אחר (גם אם קיבלת את הסטטוס המקורי בדרך שתוארה בסעיף 1)
3. אפשר לעשות status challenge שיקנה לך ״בפועל״ את הסטטוס לתקופת המימוש (זו שיטה לא אידיאלית כי ברוב החברות יש מגבלה על כמה status challenges אפשר לעשות)
4. יש כרטיסי אשראי שמקנים סטטוס (בעיקר אמריקאיים אבל גם בארץ יש כרטיס אחד או שניים שאני מכיר שמקנים סטטוס, לא יודע להגיד שהם שווים את המחיר שלהם אבל זה סיפור אחר)

ובלי סטטוס צריך עשרות לילות בתשלום כדי לקבל לילה חינם
זה לא מדויק.
א. יש שונות גדולה בין מועדונים שונים
ב. יש הרבה כוח לשימוש נכון במבצעים שונים
בכל מקרה כמו שאמרתי ניתן להגיע לסטטוס בלי המון לילות במלון (או לפעמים, עם המון לילות במלון שלא עולים הרבה, כמו שתיארתי בפוסט קודם על הילטון) ואז גם
לא מקבלים שום הטבות
לא נכון
טוב, זה לא מדויק - אני חבר ברשת IHG וקיבלתי, בלי סטטוס, לסובב את גלגל המזל בצ'ק אין. זכיתי בשקית M&M. החברות במועדון חינם.
:)
אני אוסיף שבהרבה ממועדוני הנאמנות יש Best Rate Guarantee (שלא תמיד קל להפעיל):
אם בכל מקרה בחרת מלון של המועדון (ואם בחרת מלון אז בסבירות גבוהה מאוד הוא שייך למועדון כלשהו), ומצאת אותו במחיר זול יותר באתר צד שלישי, אז המועדון ״מתחייב״ להשוות מחיר + לתת לך איזשהו פרס על ההפרש (בדרך כלל נקודות).
כשגם באתר צד שלישי וגם באתר של המועדון התעריפים הם refundable זה עולה ממש מעט (זמן) לבדוק.

יש כרטיסי אשראי שמקנים סטטוס (בעיקר אמריקאיים אבל גם בארץ יש כרטיס אחד או שניים שאני מכיר שמקנים סטטוס, לא יודע להגיד שהם שווים את המחיר שלהם אבל זה סיפור אחר)
יש לי FLYCARD של אלעל בין השאר
אני משלם איתו הוצאות של החברה
אני כבר כמה שנים בסטטוס של פלטינה
וכעת לדעתי כבר טופ פלטינה
לדעתי זה שווה את הקצת פחות מ40 שקל לחודש
מה גם שאצלי זה הוצאה מוכרת
כשהיו טיסות כמעט אף פעם הם לא עלו לי כסף למעט מיסי נמל
ואני מדבר על טיסות כל חודש/חודשיים לאירופה
לשיקולכם..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I עוד הייטקיסט בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 60
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
ו קווים מנחים לשכירות בפעם הראשונה - עוד אדם פיקח נפל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 139
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
P עוד בנק אונלייני חדש בארץ: esh / אש ישראל צרכנות פיננסית 4
G עוד שאלות על מניות ערך שוק ההון 0
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
Body Solid בנק ישראל בטיוטת הוראות לבנקים: לא יוכלו עוד לסרב באופן גורף לפעול בתחום הקריפטו השקעות אלטרנטיביות 56
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
E לא יכול לקנות עוד מנייר ערך מסוים שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
K להשכיר או למכור? עוד התלבטות נדל"ן 37
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
P עוד זליגת תמונות ת"ז של אזרחים? אוף טופיק 24
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
Y האם אפשר היום לקחת הלוואה בריבית קבועה ולהתחיל לשלם אותה רק עוד כמה שנים? צרכנות פיננסית 5
unrealx עוד אשכול על אופציות: חישוב שווי אוף טופיק 1
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
Mr. Bigglesworth עוד שרשור על זליכה אוף טופיק 32
בייניש רק עוד מילניאל שמחפש לחסוך יומני מסע אישיים 4
א משתחרר עוד שמונה חודשים: היה לי מסלול בראש אני אני מחשב מסלול מחדש (עו"ד) התפתחות אישית 5
כ למה לא לקנות עוד דירה במימון מלא?! נדל"ן 12
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
D עוד מסלול מחקה S&P500 בהשתלמות וגמל צרכנות פיננסית 12
Liron2035 מה לדעתכם יקרה לריבית בארץ? יש עוד לאן לרדת? שוק ההון 6
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
I האם כדאי לקנות עכשיו או לחכות שיירד עוד ? שוק ההון 16
ד אמור לקנות עוד שבוע שבועיים מניות בדולרים, האם להמיר כבר עכשיו לדולר שוק ההון 25
S טיול בחול שהוזמן לפראג עוד לפני עניין הקורונה אוף טופיק 121
Ben Dover עוד דוגמא לניהול אקטיבי של קרנות בארץ שוק ההון 30
O החלטה על דמי הניהול הסמויים בארץ תינתן עוד חצי שנה צרכנות פיננסית 0
love עוד אחד מבולבל יומני מסע אישיים 18
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
yossik עוד פרסומת אחת וחזרנו... אוף טופיק 3
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
Trevor עוד מסע עולה ע"ג דפי הפורום יומני מסע אישיים 29

נושאים דומים

Back
למעלה